Štítná žláza a otěhotnění. Je tady někdo ve stejné situaci?

denimarie
19. říj 2019

Dobrý večer je tu prosím nějaká maminka ve stejné situaci a ví jak postupovat léčím se na štítnou žlázou a kvůli nemohu otěhotnět protože má vliv na plodnost právě už i to řešíme přes ivf kde mi řekli až po léčbě můžeme pokračovat v FN Olomouc Car také můj věk hraje roli jei už 36 děkuji za odpověď

ivankao
19. říj 2019

Dobrý večer, se štítnou žlázou se lečím od dětství, beru euthirox 150 1xdenne, mám doma dvě děti a třetí na cestě, všichni na první pokus. Po zaléčení si myslím, že by neměl být problém. Přeju hodně štěstí.

inessa26
19. říj 2019

Ahoj, s autoimunitní thyreoitidou se léčím od svých cca 10 let, v pubertě vyšší medikace, nyní v dospělosti ustáleno na Euthyrox 88. Lékařka na endokrinologii mne v souvislosti s těhotenstvím pouze upozoňovala, že mi bude možná déle trvat, než otěhotním, ale domnívám se, že to nemělo až takový vliv. První těhotenství po 4 měsících (skončilo ale zamlklým těhotenstvím s revizí), další pak po roce - tedy trvalo déle, než se podařilo, ale povedlo se přirozeně, bez hormonální stimulace a návštěv CAR. Myslím, že pokud máš dobře nastavenou medikaci, nemělo by to mít na plodnost nějaký zásadní vliv. Pokud Ti problém se štítnou žlázou zjistili až teď, tak samozřejmě bude pár měsíců trvat, než se vše srovná.

klara319
19. říj 2019

Dobrý večer. Já se léčím se štítnou žlázou už od dětství a problém s těhotenstvím jsem naštěstí neměla. Hlavně na každého to působí jinak a každá jsme úplně jiná. Brala jsem Euthyrox 100 a 125. Teď v tehu beru jen 125 a mám častější kontroly. Držím palce, ať se podaří co nejdříve otěhotnět a je vše v pořádku 🍀

karla2015
19. říj 2019

Taky mam autoimunitni thyreoitidu a beru Letrox 50, mam 2 deti, prvni cca po 7 mesicich, druhe naporve, jedine, tak v tehotenstvi castejsi kontroly + jsem musela brat jod. ale pokud se nejakou dobu lecite, myslim, ze by to nemelo mit vliv.

lauratina9
19. říj 2019

O hormonální józe jsi už slyšela? Dokáže tělo i hormony srovnat.... https://www.centrum-hormonalni-jogy.cz/products... Skoro v každém větším městě je nějaká lektorka a za pokus to určitě stojí...

hanulkaha
19. říj 2019

Mam hypofunkci sz na podklade autoimunitni thyreoitidy od cca 10let. Uz par let beru Euthyrox 125. Moje mudr me strasila, ze budu mit veliky problem s otehotnenim... Prvniho syna jsme pocali v mych 30, druheho v 32 letech, oba dva na poprve, tehu vzorove, bezproblemove.
Mas potvrzene, ze opravu tvuj nezdar v otehotneni zpusobuje porucha funkce sz? Protoze pokud jsi zalecena, nemel by v tom byt problem a patrala bych po jiných pricinach... Preji hodne stesti 🍀✊✊

coco25
19. říj 2019

Dobry vecer.Ja som otehotnela do 2 mesiacov a to som mala uz 4roky odstranenu stitnu zlazu.V tom case som brala Letrox 6x150 a 1x225 a bolo mi 35rokov.

irena1111
19. říj 2019

Jde o to jaké onemocnění štítné žlázy máš. Já se léčím s hypofunkcí štítné žlázy od dětství. Endokrinoložka mě strašila, že budu mít problémy otěhotnět, protože jsem hodně silná a že kombinace obezity a hypofunkce ŠŽ je problém. No a doma mám dvě děti a to obě na první pokus, takže i s nemocnou ŠŽ to jde

denimarie
autor
20. říj 2019

@ivankao děkuji za odpověď
@ivankao

denimarie
autor
20. říj 2019

@irena1111 přesně tak právě taky mám trochu nadváhu kvůli snížení štítné žlázy mám snížený hormon beru jodikal

denimarie
autor
20. říj 2019

@coco25 a to jde otěhotnět bez štítné žlázy děkuji

denimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
denimarie
autor
20. říj 2019

@hanulkaha ano má to vliv štítná žláza otěhotnět i doktorka endokrinologie mi řekla protože to má vliv na plodnost má i málo vajíček ano léčím jí jodikalem zatím je to druhý měsíc tak uvidíme je hormon snížený u štítné právě a že zrovna nadělá takový problém děkuji za odpověď

denimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
denimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
snahnah
20. říj 2019

Na doplnění hormonu při hypofunkci se snad bere euthyrox/letrox, který je na předpis a ne jodikal, který je volně prodejný doplněk stravy, ne?

denimarie
autor
20. říj 2019

@snahnah to mám přímo od endokrinologii

snahnah
20. říj 2019

@denimarie Taky záleží jakou máš hodnotu TSH, mělo by to být v lékařské zprávě.

denimarie
autor
20. říj 2019

@snahnah mám snížený hormon

snahnah
20. říj 2019

@denimarie Jde o to, jestli je hodnota v normě nebo 3,5-10 nebo nad 10 mlU/L. Jestli máš brát jen doplněk stravy, nebude to tak hrozné a neplodnost bude mít jinou příčinu.

denimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
coco25
20. říj 2019

@denimarie Ako som napisala,mne sa to bez problemov podarilo.

denimarie
autor
20. říj 2019

@coco25 a co jste proto udělala že se vám zadařilo

coco25
20. říj 2019

@denimarie Nic naviac,nic zvlastne. Len som brala Letrox ako mi bol predpisany.

denimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lauratina9
21. říj 2019

@denimarie Já mám sníženou funkci a těhotenství bylo až na víc pokusů, ale po absolovování kurzu hormonální jógy téměř okamžitě, srovnaly se hormony, celkově si myslím to pomohlo. Kdyby nic, neublíží to a nejsem určitě sama, koomu to pomohlo 😉

denimarie
autor
21. říj 2019

@lauratina9 tomu určitě věřím jóga se mi i tak půjdu do ní děkuji

coco25
22. říj 2019

@denimarie ano,je to na predpis

makystu
5. led 2020

Dobrý den, je tu někdo kdo se léčí na IVF ?

makystu
6. led 2020

Ahoj je tu někdo ?