Strava a životospráva před IVF. Měnily jste ji?

tulipanekps
5. říj 2008

nevím, jestli je tohle téma zajímavé. dosud jsem se jen dočetla, co si kdo píchá, kdy a jak, nezlehčuji to... Zajímalo by mě taky, jestli jste nějak ovlivnili životosprávu, co třeba poradil doktor(ka) - vitamíny, ovoce a tak. jestli jste přestaly kouřit a chodit třeba do kavárny na kávičku a vínko 🙂 chystám se na dlouhý protokol a pak IVF. dík, třeba se téma chytne 🙂

stazina
6. říj 2008

Ahoj.
dobrý nápad, taky bych se o tomhle něco dozvěděla!! 😉
Před týdnem jsem začala dlouhý protokol, přestala jsem uplně pít, s kouřením jsem uplně nepraštila, ale hodne omezila(0 -2denně)
Kávičku piju,ale slabou a ovoce v každém případě neublíží! 😉
Ale pokud má někdo nějaké tipy, ráda se poučím!!! 🙂
Tak papa

tulipanekps
autor
6. říj 2008

Ahoj stazino,
super, že si se přidala.
mě čeká taky dlouhý protokol, 16. si jdu pro nadílku léků a pod., tak se určitě zeptám, co jo a co by nemělo.
zatím nic neměním: kouřím, ne moc, jen ve společnosti, jinak 0 - 3 a zajdu si na vínko 😉
co vitamíny? užíváš něco? kyselinu listovou? mám z dřívějška doma vitamíny pro budoucí maminy (gravital), tak se dr. chci zeptat, jestli je můžu brát, abych je nemusela vyhodit, budou mít brzy po expiraci.
co vím od jedné kámošky, že po ET by se mělo pít hodně citrusových džusů - domácích - opravdových 🙂
tak pěkný den. 🙂

dagina
6. říj 2008

Ahojky, Tuli, všeobecně před i při snažení (ať už při "domácím" či IVF) je určitě samozřejmé nekouřit, nepít, s tou splečností..., já všeobecně kouř z cigaret nesnáším, takže jsem se takové společnosti vyhýbala, ale nejen z důvodu případného početí.., a když jsem se do takové společnosti už dostala, tak jsem to extra neřešila..., nic se nemá přehánět 😉 . Jinak zdravě jíst jsem se snažila také s rozumem, sem tam i nějaký prohřešek 😅 , jinak kyselinu listovou či jiné vitamíny pro budoucí maminy jsou dobré. S tím sportem..., moc se nedoporučuje aerobic kvůli otřesům dělohy..., ale jinak jsem se extra neomezovala, před těhu jsem sportovala dost..., až pak při stimulaci jsem to dost omezila, ono to pak stejně s cvičením moc nejde, bříško bude trochu bolet skrz tvoření vajíček. Přeji hodně štěstíčka při IVF!!!!!!!!!!!!!! 🙂

tulipanekps
autor
6. říj 2008

ahoj dagi,
v podstatě logické rady 🙂 jsem ráda, že ti IVFko vyšlo a hodně štěstí ve zbylých týdnech a pak milión radosti s mimískem 😉
to víš, jsem bývalá pařmenka 😀 😀 a když jsme s manžou začali plánovat (spolu před 4 lety, já jsem na to myslela už i dřív), tak jsem všechno vysadila, žila zdravě, nekouřila, málo se zdržovala v restauračních zařízeních a když několik let nic, tak si teď řílám, že když se budu chovat normálně, třeba přidám nějaký ten vitamín (buď chemický nebo v podobě ovoce a zeleniny), že to bude ok.
tak zatím.

tulipanekps
autor
24. lis 2008

tak procházím 1. IVF a jsem už po et a čekám, jak to dopadne.

zatím hlavní poznatek je, že ať děláš, co děláš, je to mezi nebem a zemí...