Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

martinkka
30. led 2011

@kkamca bohužel ani jedno IUI nevyšlo ☹ jak myslíš to načasování?

martinkka
30. led 2011

@lenkacar tak to bych asi nevypila 😝

kkamca
30. led 2011

@martinkka Ovulace..a celkově celé iui jestli se trefily správně.
Já sem totiž moc spokojená nebyla.

lenkacar
30. led 2011

@martinkka
@kkamca já jen při dlouhém protokolu dobře ,krátký byl fiasko.. 😒 ale při 2ivf mi taky nechtěli mrazit tak jsem si vydupala dvojkovou kvalitu zamrazit a ted se kámoška ptala a prej ,,jo mrazíme i trojkový ,,jo? a komu teda ,když okamžitě oznamujiou ,,nemrazíme ,, 😠 mám jich fakt dost v tom artu ..ne doktorů ,ale embryologů

baronek
30. led 2011

ta houba opravdu vypadá jako uvařený květák 😝 teď jsem to cedila a nikdy jsem si to neuvědomila 😀
@kkamca a teď plánujete další IUI nebo IVF???

baronek
30. led 2011

@martinkka jestli máš ráda obyč kefíry a podmáslí, tak bys to vypila 😀

lenkacar
30. led 2011

@baronek já už mám scezíno a čeká na mě na zítra .. 😉 jinak vás asi opustím páč jsem si uvařila griotku jako zdravotní nápoj a voní mi sem a navíc mám dámy slíbeno ..nevim jestli mi u toho neupadne ta hnáta ..no ale třeba mi nedá a já zase přijdu 😀 😝

martinkka
30. led 2011

@kkamca jo, jo, to jsem byla spokojená, do ovulace se trefili vždycky, ale spermijky byly líný, tak asi daleko nedošly 😒
@lenkacar to mají teda zajímavý přístup, přece záleží na tobě, jestli chceš něco zamrazit

martinkka
30. led 2011

@lenkacar tak hezký večer 😀

kkamca
30. led 2011

@lenkacar a to si stimulovala čím u obou ivf?

Já měla krátký protokol gonal+cetrotide+ovitrelle.

@baronek bohužel momentálně neplánujeme nic.Jestli ivf ,tak možná na podzim.
IUI to musim ještě dořešit,aby to víc ohlídali-tu mou ovulku,jinak to moc nemá smysl.Pokud se dohodnu ,tak asi v březnu zkusíme iui-dárc.

lenkacar
30. led 2011

jinak upozornuji všechny ,že zde se kecá o všem 😀 😝 ,o vaření o zálibách o pocitech a o akcích 😀 všeho druhu,nejen o ivf a s tim spojených věcech ,páč jsme naznaly ,že by nám z toho švihlo se bavit jen a jen o tom.. 😀

martinkka
30. led 2011

@baronek to právě zrovna moc nemusím 😝 dělá mi problémy vypít
i mléko 🙂

lenkacar
30. led 2011

@kkamca u těch dlouhých jsem stimulovala puregonem a gonalem..prý je to skoro stejné mi řekli v car

baronek
30. led 2011

@lenkacar jo ty to fakt necháváš ještě den kvasit??? Já ne, já to hned piju, píšou, že se to tak může, ale když se to nechá den navíc, tak to má lepší účinky ....

kkamca
30. led 2011

@martinkka Tak mě se ani na mrazení neptali-měli jsme blatocystu a morulku-to mi zavedli.
a ty ostatní 2-mi ani neřekli jaké bylo stadium,jen,že nebyly vhodné k zamrazení. 😒

baronek
30. led 2011

@martinkka tak to by ti nechutnalo 😝

lenkacar
30. led 2011

@baronek ne já to přinesla od mamky v tý vodě víš,ten den kvašení mi nechutná 😝

baronek
30. led 2011

mně ani neřekli, jakou kvalitu zamrazili, na to jsem se ptala až při ketu, co mi vlastně zavádí 😀

lenkacar
30. led 2011

@kkamca to mě řekli taky a já tam znova volala a najednou z nich vypadly ještě 4 embrouši 😎 😠

baronek
30. led 2011

@lenkacar jj, tak to pijeme stejně. A mamka to pije už delší dobu?

kkamca
30. led 2011

Ale prej je nějaká i kapku jinší metoda..kdo má PCO-S-
Jsem říkala,že by to mohli zavést i u klasického IVF.
No počtěte si..

IVF versus IVM
Během standardního režimu IVF ženy užívají po dobu pěti týdnů léky pro stimulaci ovarií k produkci vajíček. Ta jsou pak odebrána za ultrazvukové kontroly. Náklady na terapii se ve Velké Británii pohybují v přepočtu okolo 40 000 Kč. Celý proces trvá poměrně dlouhou dobu a navíc u žen s polycystickými ovarii existuje vysoké riziko vzniku hyperstimulace vaječníků, jež je pro ně v mnoha případech fatální.

Při IVM se léky neužívají vůbec. Z ovarií se odebírají vajíčka, která jsou ještě nezralá. V laboratoři pak během 24 až 48 hodin dozrávají a jsou užita k fertilizaci a implantaci do dělohy. Hlavní výhodou pro pacientku je bezpečnost této metody. Technika je výhodnější hlavně pro ženy se syndromem polycystických ovarií (PCOS), neboť právě medikamentózní léčba jim přináší řadu nebezpečných vedlejších účinků. Rozhodující je i cena, neboť IVF patří stále k relativně nákladným výkonům. Pomocí IVM by se mohla terapie neplodnosti stát mnohem přístupnější.

Nevýhodou může být to, že vajíčka, která dozrávají v laboratoři, mají poněkud tužší obal než vajíčka spontánně vyzrálá. Oplození se provádí pouze metodu ICSI (intracytoplasmatic sperm injection). Vědci se tedy snaží připravit taková média, kde by se vajíčka vyvinula podobně jako přirozenou cestou. K oplození pak bude stačit běžná inseminace.

ZNÁ NĚKDO,MÁ ZKUŠENOST?

lenkacar
30. led 2011

@baronek to já už se na koze neptam ,poslušně roztáhnu nohy a čekam kdy to bude bolet 😀 😝 😝

martinkka
30. led 2011

@kkamca mně řekli, kolika buněčný jsou

lenkacar
30. led 2011

@kkamca jo a měla jsem při obou OHSS

kkamca
30. led 2011

@baronek A CO ti teda zavedli při tom ketu?

lenkacar
30. led 2011

@baronek jo pije to už 3měsíc,nevadí jí to ,ale taky je to někdy kyselý jak štovík 😖

lenkacar
30. led 2011

tak mizim..bolí mi v krku tak to jdu propláchnout tou griotkou svařenou

kkamca
30. led 2011

@lenkacar kolik si měla vajec?????? 😀

lenkacar
30. led 2011

@kkamca 30 a 21

martinkka
30. led 2011

@kkamca to je zajímavý 😲 ale nikdy jsem o tom neslyšela, asi se to u nás ještě nedělá

baronek
30. led 2011

@kkamca slyším poprvé 😲

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru