Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
14. čer 2010

Já jsem dneska nějak unavená,spala jsem odpoledne a šla bych zase. Zítra se musím hned ráno pustit do uklízení,ted to nějak flákám.

jeany
14. čer 2010

Betys, moje obě sestry kojily všechny děti až do 2 let. Taky jsem si myslela, že budu kojit a vůbec mě nenapadlo, že bych měla problém s kojením. Tak ať máte dnes klidnou noc a dobře se vyspíte. 😉
Luci, je to tak bereme to všechny jakosamozdřejmost a ono to není. Vlastně máš pravdu, že je nás tu víc co s kojením máme problém - Jimmy, lukza, já a betys.
Luci, jo raději napiš manžovi seznam, aby věděl co je ještě potřeba udělat. Já musím manžovi také psát seznamy, jinak neví co dělat. 😀

lucifirek
14. čer 2010

Jani tak tak,no uvidíme,musíme to vzít tak jak to bude,i když to asi dost trápí. Budu se snažit, aby to šlo,když to nepůjde,tak s tím nic nenadělám,i kdybych se na hlavu stavěla. Budeme se s tím muset nějak smířit. A seznámek musím sepsat,jsou to drobnosti,ale asi by je neuděl,kdybych ho neupozornila a nechci,aby to dělal v den,kdy přijedeme domů. 😀
A jaký jste měli den dneska vy? Co martínek?

jimmy1
15. čer 2010

Dobré ráno, holky 🙂

@lucifirek s tím kojením je to průda, všude člověk slyší jak je to důležitý a v podstatě samozřejmý a tak si myslí, že to prostě půjde a ono to tak mnohdy není ☹
Pamatuju si, že jste s Mrkvičkou kdysi tady řešili problém vpadlé bradavky. Používáš ty formovače bradavek?? U nás to byl jeden z mnoha důvodů, proč se kojení jako takové nepodařilo, protože Martínek prostě neměl sílu na to vytáhnout si prvně bradavku (ani do kloboučku) a pak ještě z ní sát...

Já po těchhle zkušenostech co mám teď příště (pokud teda nějaké bude 😝 ale věřím, že jo 😵 ) jedu do porodky s kloboučkama (trvalo mi než jsem našla ten správný typ a velikost) a možná i s odsavačkou. V porodce mi půjčili sice klobouček, ale já až metodou pokusu a omylu zjistila, že prostě potřebuju tu největší velikost od medely.
Moje šestinedělí byla hrůza vlastně do té doby než jsem se smířila s tím, že Martínek prostě sám sát z prsa nebude a koupili jsme lahvičku 🙂 od tý doby se můj psychický stav rapidně zlepšil, předtím jsem to psychicky nezvládala zrovna na 1 🤐

lucifirek
15. čer 2010

Jimmy nakonec ten tvarovač nepoužívám,nemám bradavky přímo vpáčené,ale spíš krátké. A řekla bych,že ted se trošinku zvětšily. Hezky nám to vysvětlovala paní na tom kurzu. 🙂 Tak snad to půjde. A taky se nás paní ptala,jesti gyndr. kontrolovala prsa. Samozřejmě,že žádné paní nikdo nic nekontroloval. Říkala,že na to ty doktoři prdí a pak to tak vypadá. Kdyby zavčas mrkli na prsa a doporučili formovače,mohli by předejít problémům při kojení. Také nám ukazovala formovače,chrániče a kloboučky od medely,odsávačku a spoustu jiných pomůce,jako sterilizační sáčky do mikrovlnky.
Tak jsem na to fakt zvědavá,jak se bude dařit. 🙂

luciiiie
15. čer 2010

holky?
co znamená to Papp-A a FBhCG na těch výsledcích z NT?

lucifirek
15. čer 2010

luciiie já našla jen toto
Celé vyšetření probíhá mezi 11. a 14.tt.

Nejprve podstoupíte mezi 11.- 12. tt ( ideálně 10+1 - 11+6 ) odběr krve na zjištění hodnot dvou látek - specifického těhotenského proteinu PAPP-A (pregnancy-associated plasma protein A) a volné β podjednotky hCG -freeβ-hCG. Hodnoty zjištěné v laboratoři budou přepočteny na vaši aktuální tělesnou hmotnost tzv. násobek mediánu MoM.
Ale při mém NT jsem to nějak nestudovala,stejně tomu nerozumím.

luciiiie
15. čer 2010

Lucif já tomu taky prdlačky rozumím, jen jsem se na to teď zadívala, ale když říkala, že je Screening negativní, tak na to prdím 😀

lucifirek
15. čer 2010

Asi tak Luciiie,já zase řešila,že máme sice negativní,ale máme jenom 1:2000 a ostatní třeba ku 20000,ale pak už jsem se na to vyprdla. Říkala jsem si,že utz byl v pořádku a dr.říkal,že malý je v pořádku.

jeany
15. čer 2010

Luci, některý den je Martínek zlatý a z toho mi celý propláče. už to není jak dřív, to pořád jen spinkal, ale teď už vyžaduje stále více mou pozornost. Já jsem s ním moc ráda, jen nestíhám ani snídat, ani obědvat a někdy i ta večeře je jen taková rychlovka. Doufám, že se to časem ustálí a bude to lepší.
Tak jsme teď dorazili z procházky, byli jsme zase se sousedkou a její holčičkou. Dnes nám děti nějak po cestě plakaly a obě. Já jdu konečně vařit oběd. Martínek mi celé dopoledne plakal, vždy, když jsem ho položila, ale když jsem si ho vzala do náruče, tak to byl hodný. Stihla jsem udělat jen polévku a chci dělat zapečené francouzské brambory. Nějak nestíhávám obědvat. To asi nějaké to kilo ještě ubude. 😀 Zítra jdeme do poradny a jsem moc zvědavá kolik Martínek přibral a jak vyrostl. Zítra to písnu. 🙂

lukza
15. čer 2010

@lucifirek mě kdyby někdo řekl že v těhu že mám na pravou bradavku nosit formovač skrz že je plochá tak by bylom vše v pohodě a možná tedka bych bez problému přímo kojila ale jak píšeš doktoři to nekontrolují a to je špatně.až tak ve druhém měsíci se my Lukášek přisál i na tu pravou odsávačku jí pěkně vytvarovala ale už mě to bylo prdlajs platné protože malý si už nevytáhl co potřeboval no jo flaša je flaša.

Holky mě kdyby někdo řekl že kojení je věda tak mu nevěřím,ale teda kojení je opravdu dar a je pravda že znám hodně lidí co stím mají problémy.

všechyn mooc zdravím

@luciiiie já věděla co to znamená alr už si to nepamatuji,ale je lepší se v tom neštourat nebo pak je člověk na narvy a přitom nemusí já když měla pak špatné tripp test a přitom doktor mě řekl že je to jen trochu zvýšené ale víš jak jak sem viděla na těch výsledkách podtržené červeně tu jednu hodnotu tak sem hned najela na net a zjištovala a kam to vedlo jen tam že sem skoro celý měsíc plakala a přemýšlela co bude a pak aji když sem šla na UTZ genetika tak sem jen plakala do doby než my doktor řekl že čekáme zdraveho chlapečka a že ta hodnota je jen stošičku vzíšená a že to nemusí nic znamenat takže sem zbytečně měsíc žila ve stresu .prostě máš to negativní a to je nejduležitější. 😀 😀

betys
15. čer 2010

Holky a jak často jste ze začátku přikládali mimča k prsu?Mě v porodnici řekli každé 2-3 hodiny.Aby to mlíčko dobře ztrávil.Kamarádka mě přesvědčuje že mám přikládat každou hodinu.Ale jak mám blbý bradavky tak to asi malýmu jde težko vytáhnout a za chvilku mi u prsa chrupe a musím ho pořád pobízet aby tahal.Zkoušeli jsme to s kloboučkem ale u toho malý zuřil a brečel,to mu nešlo vůbec.To raději nezmu za hodinu odsavačku a pak mu to dám z lahve.A hlavně když budu celý den a noc přikládat k prsu tak se ani nenajím a nevyspím a budu bez mlíka úplně. ☹

hanulinecka
15. čer 2010

ahojte holky jen ke kojení taky jsme si nemyslela,že je to taková věda a byla nakonec jsme kojila jen 3 měsice plně,ale Mareček mě je celé proplakal když jsme přešli na UM bylo z něho nej nej miminko a maminka byla štastná a klidná
hodně lidí mě říkala koj koj koj já byla na palicu malej řval já na nerva všichni nebude nemocný když budeš kojit atd atd vubec mě to nepřidalo ted už vím,že prostě když to nepujde kojit nebudu a Mareček na to,že je kojený jen 3 měsice měl svoje první atb až ted ve 2,5 letech a rýmu jěště ani neměl takže spokojený miminko spokojená maminka

betys to je opravdu kravina co hodinu ono to 6.neděli je takové nejhorší než se naučíme s mimčama komunikovat co a jak chcou pro jejichpotřebu já si pamatuju že jsem kojila co 3 hodiny do těch 3 měsicu přes den i více,ale já zase jen 10 minut z jednoho prsa nikdy víc nechtěl ted třeba jsme byli u sestřenice má 14.denní miminko a to měla u prsa asi 40 minut tak to já vubec neznám to u nás nebylo do 15 minut se napil a vydržel takže opravdu záleží na dítěti na mamince atd

lucifírku prosímtě jen jsem mrkla vedle jak ti psal vaculík vubec si z toho nic nedělej nesnáším rozbroje,ale taky nesnáším ten kdo se přihlásí má 4 příspěvky a říká že píšeš arogantně ba naopak píšeš super,mile a hezky se to čte tak prd na nějakýho vaculíka ani nick pořádnej si neumí dát 😀 😀 😀
všechny mooc zdravíme a dneska jsme byla na utz tak mám na každé strabně 3 vajíčka což na minimálku je super ve čt jěště jeden utz a v ponděli asi opu uf uf uf se těším snad 😀 😀 😀

luciiiie
15. čer 2010

Hanulinka to s vaculíkem pěkně vystihla 😀
Hani hodně štěstí, vyjde to, uvidíš 😉

kveta
15. čer 2010

Nemáte v Čechách čosi ako laktačné poradkyne? U nás to funguje tak, že príde až do domácnosti, aby sa pozrela ako ide kojenie a poradila čo a ako zmeniť... Fungujú aj na telefón ako poradňa...

hanulinecka
15. čer 2010

luciii děkuji i tobě všechno nej nej už máš za sebou 1 trimestr tak to je super 😵

hanulinecka
15. čer 2010

Květi jj u nás taky jsou když jsem byla v porodnici tak tam byl na ně kontakt

lucifirek
15. čer 2010

Jani tak to Martínek už pozoruje svět kolem sebe.No věřím,že je to kolotoč,než se to všechno ustálí do nějakých kolejí. Mě teda připadá,teda jenom z pozorování kolem 😀 Že se to tak nějak v určitých fázích uklidní a pak nastane zase něco nového. Ze začátku,než si člověk zvykne,to šestinedělí,pak jsoudětičky super,pak začnou lézt,chodit,to musíš kolem nich pořád lítat.... Ono je to pořád něco. Ale na druhou stranu i když je horší den,tak to dítko hodí očko a maminka na všechno zapomene. Je to neskutečné,jak to takový prcek umí. 😀
Jani tak malý se chtěl asi chovat. Musíš si nechat nějaký časík na jídlo,jinak z tebe ni nezbyde. 😀 Už takhle jsi hubenoučká.
Lukzy tak to jsem zvědavá,já mám tu pravou bradavku takovou horší a menší,plošší. No tak nevím,jestli jsem radši neměla investovat,ale ted už je asi pozdě. Mám číslo na laktační poradkyni a i ta paní z kurzu ji dělá,možná by nebylo od věci se s ní poradit a zkusit ještě něco udělat.
Betys ty máš také špatné bradavky? A nikdo ti neřekl,co s tím už v těhu? Já věděla o těch formovačíš,ale nezkusila jsem je teda. Myslím,že je to fakt škoda,že gyndr se na prsa nekoukne,nic ho to nestojí.Za to maminka by si pak ušetřila spoustu starostí. Jinak nám na kurzu říkali,že ze začátku přikládat mimi jak samo chce,třeba co dvě hodiny a než se rozběhne laktace,tak z oboum prsů střídavě. Ale to je jenom rada z kurzu. Pokud to jinak nepůjde,tak UM malému určitě bude chutnat a svět se nezboří. 😉
Ahojky Hanuli. 😉 A k Vaculik,vůbec nechápu,co to jako mělo znamenat a kdo to jako měl být. Je to někdo,kdo se jenom přihlásil,aby něco takového napsal a ani nereagovala na moji odpověd.Nevím,co tím kdo sleduje.
A ty už jsi tak daleko a budeš mít OPU,ty joooo,tak pak písni,držím moc palečky. 🙂

Já číslo na laktační poradkyni mám. A funguje to stejně,jak píše Kveta. Dojde na návštěvu a stráví tam s tebou třeba pár hodin,pozoruje,jak co děláš a poradí.Je to většinou na jednu návštěvu a pak konzultace po telefonu. Takže pokud chcete,číslo dám.Ale asi by bylo lepší najít nějakou ve vašem okolí. Nebo na netu je Laktační liga,tam určitě také poradí.

betys
15. čer 2010

@lucifirek -mě se na bradavky Dr. dívala a říkala že nejsou tak špatné.Ale v porodnici z nich nebly nadšení.Já kojím z obou prsů po 10 minutách.Pravý prso je nějaký slabší,cítím to že je míň nalitý a vidím to i na odsavačce že je dřív prázdný.Nakojím malýho a zhruba do hodiny se odsaju.Já už na nějaký poradkyně prdím.Jestli to nepůjde tak jak to dělám tak pomalu přejdem na Nutrilon.Z dalších rad a kontrol bych měla akorát nervy.
Moje kamarádka má 3 syny.Prvního se snažila kojit za každou cenu,měla z toho nervy.U dalších dvou to vzdala a krmila UM.A jediný ten nejstarší ikdyž byl kojený tak má atopický ekzém a je alergik a ti 2 mladší jsou zdraví jako řípa.
Manžel uspává malýho takže já můžu jít chrupat.Tak dobrou holky 😉

lukza
15. čer 2010

@betys klidně mužeš přikládat co hodinu ale né nikdy dřív já když bojuji o mlíško tak taky začnu odsávat co třeba hodinu a ono se začne tvořit více prostě přikládat co nejvíc,ale pokud prpíte na prdíky tak se snaž opravdu až za hodinu protože MM se tráví hodinu a pokud mu do bříška hodíš dřív nové mlíčko tak se začne prát stím starým co je ještě nestrávené a bude ho ještě víc trápit bříško .UM se tráví dokonce 3hodiny.
@lucifirek určitě to zkus furt je ještě čas já to zkoušela až po porodu a to nešlo protože mě furt pak vytékalo mlíčko a já byla durch mokráa ulepená takže dokud jsi těhu tak šup na to kup formovač a hned si ho dej na prso.já už vím že pokud se zadaří a budu podruhé těhu tak budu nosit pěkně formovač.

lukza
15. čer 2010

@betys moje kámoška když porodila syna tak kojila a v pohodě a jak přestala tak malý dostal taky hned atopický ekzém a astma takže ono to na to nepomáhá jediné k čemu to je dobré a to stačí jen přikládat i když mlíčka je hodně málo že když budeš nemocná tak malý dostane s tebe protilátky na ty bacile.

lucifirek
15. čer 2010

Betys tak zkoušíš všechno co můžeš. A když to nepůjde,tak to nepůjde. Dneska UM je kvalitní a my jsme naní přece vyrostli všichni ,ne? A žijem a jsme zdraví. Až ted mi dochází,že to není zase taková brnkačka,jak si člověk myslí.
Lukzy ty jsi informovaná,to s mlíčkem a trávením jsem ani nevěděla. Já můžu poradit jen to,co nám řekli.Ale to je jenom teorie,praxe bude opravdu zajímavá. 😀 Ještě že tu budu mít toliko rádkyní. 🙂

lucifirek
15. čer 2010

Lukzy já ještě asi kouknu na ty formovače od Medely,dají se zároven použít pak jako chrániče bradavek.

lukza
15. čer 2010

@lucifirek to víš my jak strašně trpěly na ty prdíky tak malý boleníčko chtěl furt řešit jídlem a pak to bylo ještě horší tak manža si toto všechno zjistil já na to neměla čas a pak mě to vždy predal ty informace takže sem si pak opravdu hlídala aby propstě dřív jak za hodku nedostal napapal a ono když se člověk zamyslí tak je to pravd astaré mlíčko s nová´ým začne kvasit a na bříško to je pak masakr.já bych do těch formovaču ještě šla mužeš je mít furt než se ti zpustí mlíčko třeba ti to pujde aji potom mě to nešlo daly mě ho až v porodnici na jednu noc at to zkusím a dopadlo to tak že jsem byla za 2hodky uplně mokrá postel taky a mlíško valilo ve velkém vem,ale to bylo aji protože sem porodila ve čtvrtek ráno a v na sobotu v noci mě daly až ten formovač a já měla už to prso uplně nalíté protže sem z něho nekojila nešlo to a tak potom tolik teklo nejvíc mě nasralo že mě do malého cpaly UM a já jim furt říkala že mám to prso nalité ale nejde malému se přisát a jak se furt nalévalo tak bradavka byla už uplně plochá a Lukášk to neměl jak chytnout a obni to neřešily až když viděly že známe jednu dětskou doktorku z nemocnice tak hned ježiši vx to máte moc nalité to vám muže zatvrdnout musíme hned odsávat taky máte odsávačku a já odsála mlíčka jak hrom takže celou dobu Lukášek vubec nemusel mít UM ,ale mohl se dokrmovat mím.

lucifirek
16. čer 2010

Dobré ránko.

@lukza Lukzy děkuji za rady,zkusím si to v porodnici potom pohlídat a nedat se. 🙂 Asi se možná půjdu projít do města a zkusím se v lékárně na ty formovače zeptat. A nebo jsem si říkala,jestli se nezeptat dr. zítra na poradně. Já mám každopádně jednu bradavku horší,skoro plochou.
Tak jsem se stavila do obchůdku,mělaj sem chut na dobrou snidani. Tak jsem si koupila koláč s višněma a tvaroh na sladko. Dneska uvařím jen Fr. brambory., vysaju a možná půjdu umýt okýnka na chodbu,máme to umýt.
Dneska se mi zdál hnusný sen o porodu a ani se mi nechce to popisovat. Jsem z toho rozhozená.

betys
16. čer 2010

lukza-jenže já krmím i Nutrilon takže právě dlouho tráví.Takže se snažím vždycky vydržet aspoň 2,5-3 hodiny.Na to mě upozorňovali v porodnici.
lucifirek-já jsem nevyrostla na UM ale na kravským mlíku.Já jsem prý ze Sunaru zvracela tak jsem měla rovnou mlíko.A jak jsem zdravá 😀
Při poslední návštěvě mi i dětský Dr.naznačil že ne vždycky co se nejvíc propaguje je opravdu nutné a nejlepší.Ale na rovinu to neřekl. 😉
lucifirek-včera jsme s manželem vzpomínali na porod.Říkal jak sledoval jak mě řízli a jak tepla krev apod.Ale teď už vzpomínáme jen na to dobrý.Hlavně když se podívám na prcíčka tak si na ty bolesti a hrůzy už ani nevzpomenu

lucifirek
16. čer 2010

@betys no vidíš betys,dneska se to řeší.Dřív ti prostě dali,co bylo a co mimi jedlo a bylo to. Vím,jak mi mamka vykládala,jak když jsme byli u dědy,tak jsme somrovali jídlo,co měl zrovna on a on se s námi vždycky rozdělil a neřešil,jestli to můžeme nebo ne. 🙂
Bety nám dokonce na tom porodním kurzu říkala ta školitelka,že sama chtěla svoje děti (a to bylo před dvaceti třiceti lety) a jí samotné to tehdy taky nešlo,kojila vždycky pár týdnů,popř. měsíců. Říkala nám,že kojení nemáme vzdávat a zkusit,co jde,ale pokud to nepůjde,máme se s tím v klidu smířit a prostě začít dávat UM. Někdo na to prostě má dispozice,jiný ne.A taky nám říkala,že se máme řídit svými instinkty. A že se nám taky může stát,že jedna sestra v porodnici ti může říct TO a druhá zase něco jiného. Záleží,co která preferuje.
Na porod zatím moc nemyslím,samozřejmě,že mám strach. Vůbec nemám představu,co mě čeká. Manža říkal,že určitě půjde,tak mi tam snad pomůže.Musím myslet spíš na ty pozitivní věci,které s tím souvisí. 🙂 Že už bude brzy Kuba s námi.

lucifirek
16. čer 2010

@betys jaká byla dnešní noc?

nali1
16. čer 2010

Ahoj holky.
jdu vás po delší době pozdravit./snad si budete pamatovat 🙂 /Po zamlklém těhu v březnu jsem byla včera na Unice na odběrech a zároveň začala baštit Marvelon 😉 S Dr.Frgalou máme domluvenou schůzku na 1.7.,dostanu léky a znovu začínáme.Tak držte pěsti,aby to už tentokrát vyšlo.Zhruba jsem dočetla,co se za tu dobu tady seběhlo a musím říct,že není toho málo.Gratuluju všem k úspěšnému pokračování těhu a samozřejmě k miminkům a pozdravte Mrkvičku.Držím palečky!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

betys
16. čer 2010

@nali1 -ahoj,my držíme palečky Tobě.Určitě nás budeš brzo následovat 😉

@lucifirek -dnešní noc byla dobrá,celkově je to stím bříškěm lepší.Koho by napadlo že kojící čaj nadělá takovou neplechu.Mě teda ne.Jen k ránu,kolem 6.30 začal Matýsek mrčet tak jsem si ho vzala do postele a rozvázala zavinovačku a jak se protáhl a prokopal tak se pěkně vykadil.Teď už zase chrupe v kočárku.A já jdu zkusit něco dělat 🙂