Téma IVF 3

murasek
13. říj 2008

Mile kocandy, nedalo mi to a pokracuju v tematku pod priznacnym nazvem IVF 3 😀 tak sup sup sem 😅

kacatko03
12. led 2009

Ahoj holky,

masle: do poradny jsme chodili každý tyden nebo ob týden...ted jdeme protože mu budou zase brát krev z patičky, pořád se jim nezdají nějaké hodnoty ohledně štítné žlázy, jinak se chodí v 7týdnech to tam pujdeme znova 🙂 malého jsme včera měříli a vyrost za 5 neděl o 6 cm je to možné???? měl 48cm a ted má 54cm se mi tomu nechce až věřit jak to jde rychle nahoru. koukala jsme na to mléko, fakt máte NUTRILON a ne NUTRITON? já jsem ted začala používat ten Nutrilon extra kterej udajně více zasytí a blinkání je lepší, už to zněj nelítá, jen si malinko ublinkne při krkání, kojím už jen večer a to pak zase bleje obloukem. Kolik Ráďa vypije z lahve? Tobík pije 150ml a co jsem koukala tak to pijou děti okolo 3-4 měsíců.

dagina
12. led 2009

Ahojky holky, Hanulko, ani nemluv, ta zima je hrozná, ani nemůžeme s malou pořádně ven 😠 , včera jsme byli asi na 10 minut (do obchodu a zpátky), jinak to stojí za prd. Jakpak si opečováváš mrňousky 😉 ???? Už se těšíte, viď. 😵
Kacátko, Tobík ti víc blinká po kojení než po Nutrilonu 😕 ???? My také máme blinkací období, ikdyž si odříhnem ( už nám to jde lépe 😵 ), je to docela záhul malou pořád hlídat..., už spím skoro ve stoje, do toho prdíky...., ale stejně to je zlatíčko 😵 . Hanulko, užívej si těhu, pak tě čeká tvrdá vojna 🙂 , ale krásná 😵 .

Myky, moc díky za IP, jsi zlato, určitě tě budu zase otravovat, ale teď už musím mazat, za chvíli jdeme k Mudr 🙂 .
Všem přeji pěkný den.

dagina
12. led 2009

Myky, prosím tě, prdíky a kolika je totéž????? Dočetla jsem se, že při kolice je dobré zkusit na čas vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky (z kravského mléka), bo na ně mrňousci mohou mít alergii, ale já mlíko miluju.... 😖 , čím to tedy nahradit??? Sojovými výrobky 😕 ?????? Malá pořád prdí jak pučákovic Amina 😖 , ale se stolicí problémy nemá, tu má několikrát denně, jinak si docela hlídám co jím..., jedině ty mléčný výrobky by mohli dělat probléma 😒 ... . Moc díky za info 😉 .
Jinak už to máš opravdu za pár..., uteče to rychle a budeš mrňě držet v náručí 😵 .

kacatko03
12. led 2009

holky maminy, dáváte miminka spát na bříško?

dagina
12. led 2009

Jéééje, tady skoro nikdo 😒 . Kači, spaní na bříšku se u blinkacích dětí rozhodně nedoporučuje, četla jsem to v chytré knížce 😉, a ono to je i logiceké, mrňous může vdechnout nosíkem zvratky..., i pasení koníka se doporučuje jen pod přísným dohledem... .

masle
12. led 2009

Ahojky,
Kačí - no máme opravdu NUTRILON 1 AR . A NUTRITON je co? To ani neznám 🙂 Tak když ten Extra je taky dobrej na to blinkání tak je to OK 🙂 😉 Tady ten co používám má nějakou složku, která zahušťuje obsah žaludku při trávení... Tak to bude asi stejný jko ten Extra 🙂 Tak ymi přijde že Ráďa roste hodně do délky, ale ještě jsem ho neměřila... A jakou používáte velikost? Ráďa má ještě 56, ale už to začíná bejt na knap 😅
Mě taky po kojení poblinká vždycky záda, jak si ho dám na rameno... 😀 Tak to Tobík vypije hodně. Já mu dávám těch 90ml a to mu ještě stačí. Jinak Rá´du dávám pořád na bok. práve se bojim aby se neudusil zvratkama...
A když pase tak jsem taky u něj, ale to ho dost zmáhá takže stejně dlouho pást nevydrží... 🙂
Dagi na prdíky dávám ten Sabsimplex. Docela to pomáhá a i ho to zklidní.. 🙂 😉

sisa32
12. led 2009

Ahoj holky, dnes jsme měli lítání po doktorech. Ráno jsme byly s Aďou na krvi a odpoledne na kontrole kyčlí. Už je má v pořádku a nemusíme dávat na noc široké balení. Jsem moc ráda, bála jsem se, aby nedostala dečku jako měl syn. Musel jí mít ve dne v noci a pak kvůli ní začal chodit až v 16-ti měsících. Ve středu budu volat na výsledky krve a když budou v pořádku, jdeme ve čtvrtek na 1. dávku Hexavakcíny. To bude asi horor. Za čtrnáct dní pak Prevenar. Chtěla jsem, aby jí to píchnul najednou, ale náš pan dr. je asi jedinej v republice, kterej to nedělá, no co se dá dělat. Ale stihneme to snad ještě v lednu, pojišťovna dává příspěvek 1000,- Kč místo 500,- Kč.

Dagi, to že malá prdí je moc dobře. jde jí to dobře ven a nebolí jí bříško. Když má dobrou stoličku, tak to vůbec neřeš. 🙂

sisa32
12. led 2009

Jo, taky jsem si u jedný paní na MMB objednala Next za skoro 4500,- Kč, jen pro děti. Ale mají dobrej kurz. Aktuální v den uzávěrky + 3 Kč + poštovné, tak se těším, až to přijde.

myky
12. led 2009

Ahoj 🙂 ,
Byla jsem se mrknout v práci za kolegyňkama a dostali jsme čupr dáreček. Hezky jsme se pobavili. Skejsla jsem tam skoro na celý den 😝 . Byl fajn den 😀 . Jen mě trochu bolí v zádech. Dám sprchu a budu odpočívat 😉 .

Dagi není zač. Klíďo písni. Když budu vědět, tak určitě řeknu. Kolika je bolest břicha většinou při nějaké mechanické překážce. Ucpání, nebo překroucení střeva, močové trubice atd... Prdíky jsou něco jiného. Kdyby jste měli alergii na kr. mléko, tak to je spíš o průjmikách a ta stolice má pak i jinou barvu než normoš. Mléčné výrobky naopak ano a hlavně nejíst nízkotučné. Abys neměla hladové mléko. To pak máš sice mléko, ale není dostatečně výživné. Ale to bys zase poznala na chování malé a i jejím hmotnostním přírůstku. Taky hodně záleží na krmení. Jestli lucinka nepolyká vzduch při jídle. Prdíky spíš můžeš ovlivnit nenadýmavým jídlem, nejíst ostrá jídla, pít jen neperlivou vodu. Ale některé dětičky mají holt smůlu a hodně trpí na prdíky 😢 . Jsou na to kapičky, které se dávají před jídlem. Tak se zeptej doktorky, nebo v lékárně. Jj, uř se to blíží. Jsem zvědavá, kdy to bude 😵 😵 😀 😀 a hlavně, jak to zmáknu 😅 .

kacatko03
12. led 2009

masle: no já jsem koukala na net a jak si psala ohledně barev toho balení nutrilonu, sem z toho jelen protože já máme obě krabice modre a je jen změna v barvě ve středu v tom znaku a na netu je ten extra oranžovej tak asi mám nějakou starší kolekci nebo nevim 😀 ...90ml mu stačí??? ty jo tak to nevim jestli je náš malej v pořádku když vypije jednou tolik. já to taky na břícho nedávám spát jen mě to zajímalo bo jsem vyděla v nějakém albu že tak miminko davají spát. jinak taky zatím máme velikosti 56 a taky tip ťop 🙂

dagina
13. led 2009

Ahojky, tady to zase trochu ožilo 🙂 . Sisa, jj, naše malá prdí jak starej chlap, s tím problém nemá, včera v poradně tím pobavila celou čekárnu, no jo, mám to mít pokom 🙂 .... . To očkování na které se chystáte je povinné??? Ono to je stejně aktuální až kolem 3 měsíců, vď, teď nás v nejbližší době nic nečeká.

Masle, jj, včera nám dr. Sabsimplex napsal, dávám jí to na lžičku s mlíkem. Jinak nám také doporučil na blinkání NUTRILON, třeba jen 3 lžičky před kojením. Tak říkáš že ten Extra je lepší ?!

Holky, vám ty mrňousové teda rostou 🙂 , to je dobře. Nám malá přibrala asi za 8 dní půl kila, nevím jestli to moc nebo málo, ale dr. nic neříkal, tak to bude asi normoš 🙂, cpe se teda pořád... 😎 .

Myky, to je fakt výhoda když už o mimčách máš takový přehled 😖 , já si fakt připadám jak jouda. Půjde ti to jak po másle 🙂. Včera jsme to už nevydrželi a zkusili dát malé dudlík (pořád řvala), chvíli ho dudlala, ale pak zjistila, že z něj houby kápne, už ho pak nechtěla, ale hladová nebyla..., hold si už vynucuje pozornost 😅 , už nevím kterou hračku jí mám ukazovat dřív 😵 ..., bude asi i hůř.... 😅

masle
13. led 2009

Ahojky,
Dagi za 8 dní půl kila je dost, to vám krásně příbejvá! 🙂 😉 Nám malej taky týden po příchodu z porodky přibral o půl kilča a Dr říkala že je to hodně. No ten Nutrilon - já používám ten na ublinkávání AR1 a Kačí zase ten Extra ale vypadá to že fungujou oba tak to vyzkoušej... 🙂
To je hrozný já si připadám že permanentně peru a žehlim, Ráďa se několikrát za den pročurá tak to je síla. Ale prej je to normální, jak spinká na tom boku a mele se tak si tu plenku vdycky nějak šoupne šejdrem... 🙂
Myky - už aby jsi to měla za sebou co. Ale vono to tak letí, že Mikuldu už brzo budeš chovat..
Já musím říct, že jak jsem na porodním sále tvrdila že rozhodně už nikdy rodit nechci, tak dneska už to zase vidím jinak.. 😀 Klidně bych si ještě jedno mímo někdy střihla.. 😀 Je to fakt krásný 🙂 😉

dagina
13. led 2009

Masle, OK, takže AR1, už jsem si to poznačila, pro případ kdyby kapičky selhali. Také jsem na sále a v den porodu říkala že už nikdy více 😉 ..., ale druhý den jsem už měla jiný názor 😵 ..., za dva-tři roky nanovo 😎. Masle, ty používáš látkové pleny???? Jsem si myslela, že budu hned látkovat, ale jaksi to zatím nejde, takhle mám pořád plín z ublinkávání 😖 ...., také se mi zdá že jen peru a žehlím...., teď malá spí, mohla bych si také dáchnout, ale už jsem tak hrozně unavená, že mi ani spát nejde...., půjdu si aspoň něco uklohnit k jídlu. Ale stejně to je kráááásnéééé 😵 .

dagina
13. led 2009

Myky, prosím tě, po píchnutí epidurálu se musí zbytek porodu ležet (sedět)..., prostě se už pak nesmí vstát ????? Něco takového jsem slyšela.... . Už špekuluju o druhým porodu, víš 😀 😀 .

masle
13. led 2009

Látkové pleny nepoužívám, on se mi pročurá až na dupajdy, takže peru furt oblečky. Kdybych měla prát ještě pleny, tak by mě asi kleplo.. 😀 Tak takle dale ještě nejsem, že bych přemýšlela už o průběhu dalho porodu.. 😅 😀 Já teda epi měla a mohla jsem se normálně pohybovat. Naopak jsem většinu porodního času strávila ve stoje i s epi v zádech. 🙂

kacatko03
13. led 2009

holky také jen peru a žehlím a krmím 😀 😀

Masle: ty jo ty kluci sou stejný...taky se pročuráváme 😀

bozka
13. led 2009

ahoj holky,
teda ty Vaši mimísci krásně rostou 😉 My taky pořád pereme a žehlíme a bude hůř. Jinak už sás Zdendulka poznává, krásně reaguje na hlas i hračky a děsné kráááááááááááááááááásně se na nás řehní 😀 Jukněte do albíčka 😉
Jinak Dag já jsem epidurál měla a nebylo to nic příjemného, lepší jsou ty opichy. Mě o zákazu vstávání nikdo nic neříkal, ale já jsem teda hned po tom, co mi ho píchli rodila 😀

hanulka3112
13. led 2009

Ahojky 🙂 už aby bylo jaro dnes jsem šla do schránky a myslela jsem, že umrznu 😅 😀 jinak jsem pořád doma v teplíčku, včera jsem byla na chvíli ve městě, ale bylo fajn sluníčko, kopila jsem si 4 delší trika,bo mi ze všech už povylézá pupík 😀 tak jsem ráda že je mám teď už bříško ať jen roste.
Dagi ahojík, jj mimísky pěkně opečovávám pořád do sebe něco cpu 😀 a spíše jen tak polehávám u TV a hladím bříško a semtam si zdřímneme 😀 ráno vyspávám čím dál víc, je to asi tím, že vyspáváme i s přitelem dnes jsme stávali až po 9h, on teď přes zimu nedělá jen přes sezónu v zimě jen semtam sepisuje zakázky, tak jsem ráda, že je semnou doma, jsme spolu denně a ještě si večer povídáme 😀

masle
13. led 2009

Kačí no to teda jo 😀 Vy jdete zítra do poradny že? Tak dej info kolik už Tobík má. 🙂 😉

culinka2
13. led 2009

ahoj holky!!!! Vy ste tu tusim uz vsetky maminy a nejake tehulky..... 🙂

tak velmi VAm zavidim!!!!

Ale drzim VAm palce, nech ste vsetky zdrave a krasne rastiete!!!! 🙂

kacatko03
13. led 2009

Masle: teda Ráďa už je taky pěknej kus 🙂 a to pročuráné bodyčko je klasika 🙂 jj zítra jdeme v 8 ráno tak pak podám info, vážila jsem ho doma a má 4,5kg 😅 budou mu brát krev z patičky, snad se nepotrvdí ta štítná žláza :( netuším jak se to pak léčí ale četla jsem že to zpusobuje snižování činnosti mozku a vývoji) ☹ ☹ ☹

sisa32
13. led 2009

Ahoj Dagi, povinné očkování je ta Hexavakcína. Ten Prevenar si musíme zaplatit, protože je to očkování navíc. Ale bude chránit Adélku proti pneumokokům, tak nám není líto peněz.

sisa32
13. led 2009

Proti ublinkávání je ta ky Beba 1 AR, tu máme my a kakání bez problémů, má tedy tužší stoličku, ale nevadí jí to.

kacatko03
14. led 2009

Ahoj tak jsem po poradně. Tobík má 54cm a váží 4230g, za dva týdny přibral o 700g, dr říkala že 150ml je fakt hodně tak musíme ubrat, nejdřív kojit a pak dokrmit max 90ml tak to jsem zvědavá jak mu to bude stačit, jinak máme malou pupeční kýlu tak zatím jen máme tlačit při brečení pupik dolu. jinak vše ok. 😉

myky
14. led 2009

Ahoj,
včéra jsem byla úplně KO. Vzbudila jsem se ve 2 ráno a už nezabrala a pak šla v 7h na krev. Jsem po příchodu domu padla do postele a spala až do 12h. Pak jsem prala, žehlila, šila jak sběsilá a dneska budu ještě pokračovat 😅 . Navíc mě nějak pobolívá břicho. Spíš tak píchá v močáku a až dole jakoby v poštěváčku a na stydké kosti. To mám asi fakt za pár 😵 .
Holky všechna miminka moooc chválim 😀 . Krásně rostou a prospívaj.
Dagi jj, budu to mít v něčem lehčí, ale spoustu věcí nevím a budu se topit 😉 . Ono je dneska spoustu novinek od dob, co jsem dělala na dětském. Třeba mám hrůzu z očkování. Co, kdy nechat naočkovat a abych něco neprošvihla a navíc zase jeden Dr. mi na dětském kdysi říkal, že rodiče co cpou do dětí všechna možná očkování jsou blázni! Na druhou stranu jsem viděla tváře rodičů kterým pneumokok, nebo meningokok, nebo jiná infekce vzala mimčo a to je něco nepopsatelného 😢 .
Holky jsem se rozhodla, že budu mít pohodový, krátký, porod a krásné zdravé dítě. V porodce super spolubydlící a super doktory 😅 😉 . Mi držte palce!

masle
14. led 2009

Ahojky - Myky tak se šetři, ještě tak 2 týdny aby jsi vydržela viď 😉 🙂 S tím očkováním je to těžký, ono co doktor to jinej názor...Ale já ho stejně nechám naočkovat proti pneu. a menin. určitě. pro klid. Pak bych si tořeba jednou vyčítala... 😉 Tak to ti taky přeji pohodovej a a krátkej porod! Mikuláška zdravého! 🙂

Kačí tak to jste hezky vyrostli! A co když mu to nebude stačit? Máš ho nechat vyřvat nebo jak? 😕 Kýlu taky máme, má pupíček hodně vylezlej.. 🙂 Ale mě Dr. nic neřekla, že ho mám tlačit dolu, se musím zeptat.. 😉 A co ta štítná žláza?

kacatko03
14. led 2009

masle: ahoooj brali mu krev z paty tak musíme počkat na výsledky jestli se do třetice potvrdí pak nevim jak se u tak malých prcku léčí, jsem z toho na nerva a k tomu to čekání na výsledky. tak jsem ho už nakojila a dožahl se tou 90ml pak dudal dudlík jak blázen a usnul..ale s dudlíkem se vztekal tak uvidíme co bude dál následovat 😒 🙂 s kou kýlou dr říkala že zatím máme při brečení držet a jakoby tlačit dolu aby nevylejzal, pak se prý zalepuje nebo co, že se kuže dá k sobě a pupik mezi tím zatlačí dolu a přelepí se na pár dní. jinak obvod hlavičky máme 37cm (zřejme v normě 😀 ) víc nám v poradně nedělala 🙂

Myky: peknej plán 😀 držím palce 😉

dagina
14. led 2009

ahojky, Myky, přesně takový porod jsem měla také naplanovaný 😀 .... no držím palce o 106 😉, když už nic jiného, tak určitě to krásné a zdravé dítě tě určitě nemine 😉.

To očkování proti pneu. + mening. je tedy aktuální až kolem 3. měsíce?!

Kačátko, vy chodíte k dr. každý týden???? Nám dr. řekl, že se máme ukázat až v 6 týdnech 😖 , samozř. kdyby něco tak dřív... .

Myky, ty jsi dělala přímo na novorozeneckým odd.??????

kacatko03
14. led 2009

Dagi...my museli protože nám pořád brali krev z patičky kvuli testum jinak se normálně chodí v 6 týdnech...ted už pujdeme až ve 3 mesících 😉

to očkování je až od 3m. 😉

dagina
14. led 2009

Tak to jo, já jen aby se na nás dr. nevybodl 😅 ...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru