• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Za jakých podmínek dělají umělé oplodnění?

26. srpna 2013 
:cry: Ahoj všem, dnes jsem zoufálá, jako snad nikdy předtím, nedávno jsem zde přispívala a psala si, ale bohužel jsem to téma již neobjevila, tak jsem si dovolila založit nové. Je mi 36let, mám dva syny 16 a 14let a přítele s kterým se už rok snažíme marně otěhotnět. řeknete si, má 2kluky, tak co ještě chce? -Ale snad to někdo pochopí. Přítel děti nemá a mě asi chytla druhá míza co se dětí týká. Obešli jsme řadu vyšetření, prý je vše v pořádku, brala jsem tablety na vytvoření více vajíček, píchala injekce na uvolnění, sexovala o 106 a pořád nic, zase jsem to dostala. Když je vše v pořádku, tak kde je chyba, proč ten kdo děti nechce a hází je do popelnice je má a ten kdo by jim dal lásku a miloval je je nemá? Neznám odborné názvy a tak by mě zajímalo, nevíte někdo, kdy a za jakých podmínek dělají nějaký typ umělého oplodnění? Nechci se ptát pana doktora, připadám si, jako 15tiletá holka a strašně trapně. Ale když to nejde normální cestou, to víte už nejsem taky nejmladší a ten čas strašně ubíhá. Celé dny jen brečím potoky slz a snažím se být před okolím v pohodě, ale nejde to, je to silnější než já, vyplakala jsem snad už potoky slz a klávesnici musím znova vysoušet.Budu ráda za každý příspěvek do diskuze. :cry: Zuzka
24. bře 2009 v 09:04  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Zuzko, já myslím, že po roce snažení je nejvyšší čas se objednat do nějaké ho centra asistované reprodukce (CAR), probrat s nimi co vše jste už podstoupili za vyšetření, jaké byly výsledky a podle toho rozhodnou co dál.
Ale hlavně, i když to bude znít jako klišé a ani já tu radu nemám moc ráda,ale chce to klid a tolik se na otěhotnění neupínat.
24. bře 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzi -tak umele hradi zene do 40 let. Hradi ho kdyz je problem bud u zeny nebo u muze - a asi taky kdyz je pricina neznama tak po nejake dobe -nevim presne po jake je take narok na umele. zajdete do centra asistovane reprodukce a tam vam poradi nemusite mit zadne doporuceni
24. bře 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka ahoj

umele oplodnenia maju viac foriem

1.stimulovane cykly clostylbegytom ... uzivas tabletky 3.-.7. den cyklu a potom ti injekciou vyvolaju ovulaciu a nacasuju ti presne na hodinu bud pohlavny styk alebo IUI t.j. inseminacia, ze ti do maternice vstreknu spermie partnera, ktore po odbere ocistia a vstreknu iba tie najlepsie ... to je forma, kedy ma zena silny hlien a partnerove spermie sa nedostanu cez krcok maternice

2. IVF .... toto je umele oplodnenie v skumavke ... muz da spermie ktorymi oplodnia vajicka zeny v skumavke, cele IVF prebieha nasledovne, najskor sa beru lieky a potom sa pichaju 2 druhy injekcii do brucha po doby 3 - 4 tyzdnov, a chodi sa kazdy druhy den na krv a utz,tymi injekciami ti nastimuluju vajecniky tak, ze sa ti miesto 1 vajicka vytvori aj 15 vajicok, su baby aj s 20 vajickami, tie operativne odoberu z vajecnikov ..operacia trva cca 5 minut a oplodnia ich v skumavke a po 6 dnoch ti vlozia do maternice najsilnejsie embryo alebo dve nie je to bolestive iba trosku neprijemne a ak ti zostanu dalsie embrya tak tie si mozes dat zamrazit a potom sa daju pouzit tak, ze dalsi cyklus uzivas lieky a na 20.den cyklu ti embryo rozmrazia a vlozia do maternice

poistovna preplaca zakrok v plnej vyske ale tie injekcie vychadzaju na 10000
24. bře 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzko,možná je problém právě v tom, že si mimčo moc přejete!Ono je těžký být veselá, když zjistíš, že to "zase" nevyšlo,ale věřím, že je hodně důležité, se nad tím povznést a nemyslet na to. Ono to pak přijde samo - zdraví jste a to je nejdůležitější. Taky se s manželem snažíme o mimčo (tedy "zatím jen" 4 měsíce). Mám nepravidelný cyklus, vůbec netuším, kdy mám ovulaci, tzn. kdy je nejvhodnější čas na snažení a straší mě věk (je mi 30 let, dítě zatím žádné). Jasně, když dostanu menstruaci, tak si řeknu "Zase nic a jsem posmutnělá", ale pak si začnu říkat - aspoň můžu jezdit na kole, chodit na aerobik (prostě to, co mě baví) a věřím, že jednou menstruace nepřijde a já budu ta nejšťastnější ženská na světě. Možná tu píšu nesmysly, ale opravdu - zkus si najít nějaký koníček, zábavu a nemysli na to. Co se týče umělého oplodnění, tak když zadáš do googlu dotaz, určitě ti vyjedou různé stránky o této věci. Osobní zkušenost s tím nemám a snad ani mít nebudu :wink: Měj se hezky a hlavu vzhůru!
24. bře 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v CR se v soucasne dobe hradi - 6x IUI za rok, 3x IVF za zivot. hradi neni to spravne slovo -priplaci :wink:
24. bře 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
eleona to mate super, na slovensku si IUI hradis v plnej vyske, poistovna nepriplaca sa vobec nic
24. bře 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Strašně, strašně moc vám všem děkuji, ani nevíte, jak je krásné vědět, že někdo je při vás a snaží se pomoci. Koníčky jsou super věc mám jich spoustu, ale nic mě nebaví už ani návštěvy kamarádi prostě nic, totálně jsem se uzavřela a věřte mi, nebo ne, nevít ty dva kluky, tak už tady určitě nejsem. Věřím, že snad se to někdy povede a vím, že když né, tak život půjde dál, ale je to strašně těžké a kdo to zažil určitě ví o čem mluvím. Moc Vám všem ještě jednou děkuji.
24. bře 2009 v 09:25  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiki ja vim to mate pekne blby:(((pisu si s jednou holcinou ta to prave rikala ze s darcem ji ot prijde na 5000-6000 to uz je fakt lepsi IVF rovnou
24. bře 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte...ja sa trosku pripojim...my sa snazime 11 mesiacov a tiez mi vsetci radili...nemysli na to, netrap sa, nesnaz sa moc. Pride to, ked to nebudes cakat. Ale tieto slova ma prave este viac nutili na to mysliet a cakat, kedy mysliet prestanem. A vlastne, kedy to ja nebudem cakat? Ved cakam kazdy mesiac... :slight_smile:
Teraz sa ale u mna udiala taka vec, ze som sa zacala tesit na jar a na leto, na bicyklovanie a na pivko na teraske...a akosi som sa psychicky ukludnila...a neukludnili ma slova...nemysli na to, pride to... kazda si to musime prejst a pockat, kym to trapenie a otazky preco prejdu same...
Zuzka, prajem, nech to vyjde "necakane", co najskor :slight_smile:
24. bře 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nemyslet na to je rada nad zlato:slight_smile: ja vim ,ze to ti lide mysli dobre -me to taky kazdy rika :slight_smile: ale fakt to moc nejde.Ale je pravda co jsem omezila trosku konika to je lepsi:slight_smile:) ale jsem rada ,ze to existuje a clovek se muze vypovidat
24. bře 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas je to komplikovane ako vsetko ...
24. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Zuzanka hovoríš mi z duše, som na to veľmi podobne ako ty,uzatvorila som sa pred všetkými a pred celým svetom. nič ma nebaví, nikam sa mi nechce chodiť, všetko ma "obťažuje", zmenila som úlpne pohľad na všetko, ale cez to všetko dúfam, že sa nám to podarí a tá ms nepríde.
my sa snažíme cca dva roky, tiež sme absolvovali vyšetrenia, výsledok, ste zdraví......,ale ked sme zdraví, prečo to trvá tak dlho?
Zuzi, viem o čom hovoríš, je to naozaj veľmi ťažke a ten kto príde k mimi ako "kura k zrnu" vôôôbec nevie ako sa my cítime.
24. bře 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano...vypovidat, lebo tie kamosky, co deti este nechcu, pripadne tie, ktore ich uz maju a otehotneli hned, nase trapenie nepochopia nikdy...
24. bře 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave:slight_smile: a bublinka vy jste byli uz v nejakem centru - my se snazime o druhe take ted asi 13 mesicu ale uz ot temer pres pul roku resime -nastesti jsme prisli na problem hodne brzy
24. bře 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme boli v centre a vysledok je tiez: obaja ste zdravi, neviem, preco sa vam nedari. Ja si myslim, ze u mna je problem prave v psychike, lebo ja som si myslela, ze to pojde na prvy krat...
A Lusina...toto iste prezivam ja, nebavi ma praca, nebavia ma kamarati, nebavia ma jazyky, na ktore chodim....proste ma nebavi zit. Chcem odtialto uniknut, rozmyslam nad pracou v zahranici, nemat manzela, tiez som uz asi niekde inde. Ale ono to prejde, chvilu je dobre a ked pride MS...teda u mna skor PMS...tak som tam, kde predtym. Ale teraz pocitujem prilev pozitivnej energie...ale to pripisujem prichadzajucej jari :slight_smile:
24. bře 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusina, zuzka ... musite to prekonat ... my sa trapime uz strasne dlho, tiez mam take stavy a padnem uplne na dno a potom sa z toho dna zase vyhrabem a to mam uz za sebou toho dost ...
s priatelom sme sa snazili 4 roky a potom sme sa rozislli a teraz s manzelom v juli budu 4 roky .... takze v podstate v mojom pripade sa snazim o dieta uz 8 rokov a za tu dobu som postihala toto vsetko :

3 stimulovane cykly clostylbegytom
2xIUI
2xIVF neuspesne
2xET neuspesne
1xKET neuspesne
laparoskopia
genetiku
2x potrat
1x biochemicke tehotenstvo

nie je toho malo ale musim bojovat, lebo sa k tomu malickemu nedopracujem, teraz zase skusame clostylbegytove stimulacie a dali sme ziadost na 3tie umele oplodnenie a ak to dovtedy nevyjde tak na jesen ideme na 3tie umele
24. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a najhorsie na tom je to, ze sme s manzelom obidvaja uplne zdravi ... nie je ziadny problem, ale skratka miminko nemame
24. bře 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Kiki, teda.... máš toho teda riadne za sebou. :slight_smile:
ved aj s mužom som to rozoberala, že keby nám v car-e povedali, že tu a tu je chyba,pre toto sa vám to nedarí asi by to bolo lepšie ako ,že sme ok a stále nič. vedeli by sme prečo sa to nedarí, ale takto si pripadám úplne bezradná.
bubli, ja som ako na hojdačke, raz som hore a ked príde ms zase dole, ale vždy sa pozbieram a dúfam v ďalší cyklus a hovorím si, možno toto je ten úspešný :slight_smile: možno sme také zdepkované týmto nekonečne škaredým počasím, predsa ked je krásne, teplo a svieti slniečko mi je hned lepšie.
24. bře 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano...je blbe obdobie. Stale je skaredo, prakticky nemas co robit...ked bude teplejsie, tak aj nalada bude isto lepsia. A tu hojdacku poznam...a tiez to, ze by som bola radsej, keby mi urcili diagnozu, nasadili lieky a ja som mala nadej, ale takto???
24. bře 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja som minule skonstatovala ze posledne roky je moje najhorsie obdobie v zivote .... tak psychicky vycerpana som nebola nikdy predtym
24. bře 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
som rada, že sa mám komu vyžalovať.nechcem aby doma bola toto tema nr.1 a predsa muži sa na to inak dívaju ako my ženy. my máme predsa materinský pud :slight_smile: , nás ten nuti sa každý mesiac pozbierať sa a skušať to ďalej a ďalej......
a už sme Bublinka niečo postupili? myslím napr.IUI, alebo clostil?....
24. bře 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiki, to ti verím, neúspech veľmi ubíja......
24. bře 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi ti neporadim, jen si nemysli, ze si exot..moje mama by chtela prcka hned..i bez chlapa..(42 let)..od kamosky mama dokonce byla nedavno tehotna s 26ti letym klukem...bohuzel potratila a ted ji ruzne vitaminy a chce dalsi dite....je ji taky 42...
takze jsme nejak s kamoskou usoudily, ze odrostle deti neznamenaji svobodu, ale spis pocit, ze jste k nicemu:slight_smile:
snad se vam to podari s pomoci lekaru...:slight_smile: pred rokem bych si tukala na celo:slight_smile:
24. bře 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mna to byvala tema nr. 1 doma, ale moj muz tym trosku trpel...a aj trpi, tak sa snazim o tom moc s nim nehovorit...
Postupila som zatial len zakladne vysetrenia ako HP...a muz spermiogram...vsetko ostatne ma este len caka a ja stale dufam, ze minie :slight_smile:
24. bře 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak ti prajem aby si už nič nemusela podstupovať. :slight_smile:
ja mám tieto vyštrenia zasebou od 6/08.potom jeden cyklus clostil -plánový sex, neuspešné, potom v nov.a dec.08 clostil a IUI, neuspešne, pauza a teraz od 3/09 zase clostil-plánovaný sex a toto skusim ešte 4 a 5/09. potom asi IVF, lebo už ma nebaví čakať. :slight_smile:
24. bře 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusina mi hovor ... a po tom druhom potrate som skoncila na praskoch na nervy, ale som sa z toho pozbierala ale nie je to jednoduche najma vsetky tie otazky z okolia ... a vsadde kde sa otocim samy kocik

emamamamu ... to vazne cakas trojicky ???? to si po umelom oplodneni ???
24. bře 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
neee...cekame jedno...:slight_smile: ja myslela, ze podle tech jmen to vsem dojde:slight_smile:)))))
24. bře 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiki, presne, všade samý kočík, sama tehula, v TV je podchvíľou niekto tehotný a mojích kamarátkach ani nehovorím....
24. bře 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusi...mne tiez Dr. povedal, ze ma caka clostil - planovany sex, pripadne IUI atd atd...ja na to ani mysliet nechcem a ked vidim, ze u teba neuspesne, co mozem ocakavat ja???
24. bře 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zuzi,viem presne ako sa citis, ja mam tiez 36 rokov a o nase dieta sme sa snazili 8 rokov, u mna bol problem v doktorke, ktora mi ustavicne tvrdila, ze som zdrava a problem je v mojej hlave, az ked som zmenila dokiho spravil mi laparo a zistil endometriozu, liecila som sa umelym prechodom a po liecbe sa mi s clostilom, pregnylom podarilo otehu a mam svojho betarika, horsie to ale bolo, ked sme chceli druhe a neslo to tak znova laparo, umely prechod, ale ani po tom to neslo, nepomohli ani hormonmi, ani neviem kolko som iach brala, ale nakoniec nam vyslo 3 IUI, bohuzial v 22tt som o babo prisla a tym dnom to ide so mnou z kopca, snazime sa teraz 5 mesiacov prirodzene, ale nic, som na dne pretoze viem, ze to nepojde, ze to budu zase nekonecne navstevy u dokiho, hormony, merania, IUI a posledna moznost IVF, ale ja neviem, ci mam na to tolko sil, v podstate sa 12 rokov dokopy snazim otehu, masiac co mesiac cakam v nadeji, ze to tentokrat snad vyslo a nic a ako pises ty, nemat synatora uz som davno zavreta v blazinci, drzim ti palceky, nach sa cim skor zadari a tvoje trapenie sa skonci stastne a to iste prajem aj vsetkym babulkam, ktore si to zelaju najviac zo vsetkeho :wink:
24. bře 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek