Ztráta MS po vysazení antikoncepce a následné umělé oplodnění

zetta01
1. zář 2017

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat zda-li se mezi Váma najde některá, která má stejný problém, jako já. Skoro před 2 roky jsem vysadila antikoncepci zhruba po 7 letech užívání. Před jejím užíváním jsem měla MS pravidelně bez problémů, jenže po vysazení nepřišla. Zjistili mi nízkou hladinu 2 těch důležitých hormonů, dr. říkala, že by to chtělo čas. Nasadila mi estrofen a utrogestan. Jenže 1,5 roku a vše beze změn, takže mě odkázala do IVF. Kde mi nasadili clostilbegit, ale ten jedou účinkuje a pak zase nic. 1x jsme měli časovaný pohl.styk a 1x folikuly dorostly a já podstoupila inseminaci, ale také bez úspěchu. Dr. mě zařadil do kategorie těch co na clostilbegit nereagují, nebo spíš tak. Bud nereaguji vůbec a nebo prý moc. Nicméně řekl, že jediná možnost je hormonální injekce a pak, už by doporučil umělé oplodnění. Miminko už by jsme opravdu chtěli, to čekání na vše je hrozné ☹ proto bych byla ráda, kdybych si mohla pisnout s někým kdo má stejný a nebo, alespoň podobný problém 🙂

utrikocku
23. říj 2017

@zetta01 ahoj mám to podobně 🙂 klidně napiš

zetta01
autor
24. říj 2017

@utrikocku Ahoj, tak to jsem ráda, že se někdo našel. Je to fakt hrůza, nikdy jsme u nás v rodině neměli žádné problémy s otěhotněním. Já jsme dokonce z dvojčat a když jsme před 2 lety po svatbě začali řešit dítě, vysadila jsem prášky a ono nic ☹ dr. do mě tlačila všemožné prášky, byla jsem u endikrioložky, ta nejdřív našla zvýšený kortzol v moči, ale to bylo nejspíše jen z nervu, pač se to nakonec srovnalo. I po hormonální stránce se to začalo rovnat od prvotních skoro neměřitelných hormonů, ale prostě nic no. Nakonec jsem skončila v CARU a jsem po prvním neúspěšném IVF a momentálně se připravuji na KET. Díky problémům s vaječníky, se muselo se stimulací pomalu, jelikož bud reaguji moc a nebo vůbec. Nakonec jsem měla při odběru 15 vajíček z toho 13 zralých a 7 krásných zůstalo. Je to všechno šílená zátěž na halvu ☹

utrikocku
24. říj 2017

Ahoj, jsem z toho také na nervy. Koukni sem https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/pco-a-iui-nezabral-clostilbegyt-2/

Založila jsem svou diskuzi kde to podrobněji popisuji

zetta01
autor
25. říj 2017

ok, super. Určitě kouknu