1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

hojda
5. dub 2014

Jínak vás všechny obdivuju, že cvičíte Jíll, já se nějak k tomuhle typu cvíčení nemůžu odhodlat, ale třeba jednou 😀

zvirka
5. dub 2014

A k pobavení - já dnes "zabila" dietu na výletě smažákem s hranolkama a tatarkou 🤐 No doma to nedělám a měla jsem hroznou chuť. Ale byl nedosmažný a hranolky přesolené, tak jsem snědla jen půlku, to mám za to, že si objednávám takové hnusy 😀

Jinak na snídani doporučuju bílý jogurt s ovocem, já teď měla dva dny s jahodami a byla to fakt dobrota. Teď přemýšlím, co za ovoce by se ještě hodilo do jogurtu, nemáte tip?

Jo, s musli k snídani opatrně, je hodně kalorické a má vysoký glykemický index, není moc vhodné, spíš jen výjimečně.
@hanulkavelunka

Mně opravdu hrozně pomohly talířky, vím přesně kolik čeho, co na který chod CO S ČÍM KOMBINOVAT, MÁM VYVĚŠENÉ NA LEDNIČCE, JE TO SUPER. kDYBY NĚKDO CHTĚL, MÁM JE OSKENOVANÉ, POŠLU EMAILEM.

zvirka
5. dub 2014

@hojda jILL URČITĚ ZKUS, JÁ SE TOHO TAKY BÁLA, JSEM NAPROSTÝ POHYBOVÝ ANTITALENT, Z TĚLOCVIKU VE ŠKOLE JSEM MĚLA HRŮZU. Ale tohle fakt jde, jak překonáš první tři dny, tak je to bezva, super pocit po odcvičení.

hojda
5. dub 2014

@zvirka NO uvidím, zkusím třeba zítra🙂. Jínak já klasika rotoped a orbitrac a koukám u toho na seriály a to mí pak rychle uteče a ještě mě to baví 😀 😀 😀 Se pak nemůžu dočkat cvíčení. 😀 😀 😀

karos
5. dub 2014

@zvirka
@hojda tak já jsem se cvičením asi skončila, bolí mě kotník a mám ho nateklý, ach jo. jill mě bavila, ale asi to cvičit nemůžu... jinak teď dva jsem taky rozhozená z jídelníčku, uzobávám mezi jídly a to je nejhorší... snad se zítra dám konečně dokupy.

hojda
5. dub 2014

Já dneska taky hřešíla, pekla jsem kynuté buchty, tak jsem měla jednoho malého skořicového šneka a jedno pídípovídlovku. Snídaně jáhlová kaše s jahodama a konopným semínkem, svačína polévka z červné čočky, oběd krůtí mase vařené na zeleníně s celozrnným kuskusem, odpoledne ty buchty a bílý jogurt s konopným semínkem a agáve sirupem, večeře, brokolicovosýrovovaječné placičky s kysaným zelím.

zvirka
5. dub 2014

@hojda Tak hlavně, že máš nějaký pohyb 😉 A ten jídelníček je super, já s tím pořád bojuju, vařím pro rodinu a nechce se mi ještě extra pro sebe. navíc malej nejí skoro nic, tak je to těžký.

zvirka
5. dub 2014

@karos Mně pomáhá dojídat se zeleninou. Po jídle mám většinou ještě hlad, rostě jsem zvyklá na víc sacharidů. Ale jak to zajím půlkou okurky a půlkou ledového salátu, tak jsem totálně plná 😀 A musím si hlídat, abych další jídlo měla včas 😉

hojda
5. dub 2014

@zvirka Tak to je u nás to samé, pro dětí bych mohla vařit tak 5 jídel pořád dokola a ostatní nechtějí 😠 😠 😠 . TAkže to nějak pytluju, jak se dá. Malá třeba jí polívky, tak té vařím polívku, tu jí někdy i syn a manžel vždy. Někdy sí prostě dělám jídlo extra pro sebe, je to opruz, ale jínou cestu jsem nenašla, naštěstí si vařím, samé rychlovky, tak je to výhoda.

hojda
5. dub 2014

Jínak můj poznatek, že pokud se ten jídelníček správně skládá, tak chutě na sladké nejsou, prostě sí na něj nevzpomenu. Ale musím jíst pravidelně a správně poskládat.

karos
5. dub 2014

@hojda s tím vařením je to někdy boj, to znám taky. já extra, k tomu extra děti a manžel. někdy mě to nebaví, přes týden je to docela ok, ale víkendy bývají mazec. a to nemluvím o prázdninách.
@zvirka a to dojídání a ujídání je můj strašný nešvar. zeleninu mám ráda, ale spíše tak s chlebem, samou sním snad jen mrkev... bohužel

yamdena
autor
5. dub 2014

Ahoj holky, máme za sebou už pátý den a koukám, jak hezky se to tady rozjelo 🙂

@majka1niky držím palce, abys to teď s těmi neštovicemi zvládla 😉 a máš pravdu, že kdyby člověk čekal na to vhodné období, taky by se nemusel tak brzo dočkat
@atp zdravím Tě a vítám mezi námi 🙂
@hanulkavenulka holky mají pravdu, jíš přes den strašně málo :(
@karos zkus třeba Voltaren, také jsem ho u Jill používala, odrovnala mě

yamdena
autor
5. dub 2014

Dnes jsem dodržela jídelníček, ačkoliv jsem několikrát bojovala sama se sebou - a víte, co mi pomohlo? Vy 🙂 jindy bych ho určitě porušila, ale teď jsem se zařekla, že zatnu zuby a vydržím to - protože nikdo jiný to za mě nezhubne, tady neexistují žádné omluvy, které by to neplánované jídlo odmazaly.

Padl na mě taky smutek, protože jídlo už mi nepřináší tolik radosti, jako dřív. Utěšuji se tím, že je to dočasné a že pokud se teď omezím, brzy budu mít možnost si dát něco, co mi doopravdy chutná.

Nechtělo se mi dnes cvičit, ale přemohla jsem se - protože můj plán je cvičit 4x týdně a pokud bych dnes vynechala, nemohla bych to už dohnat, když zítra je neděle. Opět - nikdo jiný to za mě neodmaká. Smůla.

Hezký zbytek večera a zase zítra 🙂

karos
6. dub 2014

@yamdena děkuji za radu, asi si dám chvilku oddech, kotník mám nateklý, tak s tím cvičit nemůžu. jsem ráda, že chodím, chvílemi je to lepší, chvílemi horší. to se mi ještě nikdy nestalo.
jinak všem hubňulkám přeji krásný a hlavně úspěšný den!

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucy84
6. dub 2014

@zvirka ahojky,prosím poslala bys mi ty oskenované talířky,bych ráda na to jukla.díky moc. lucisekxxx@seznam.cz

lucy84
6. dub 2014

Holky,včera u nás byla návštěva,tak jsem udělala jednohubky,sýrovou mísu,zeleninu...no a jak to dopadlo 😅 snažila jsem se hlavně tu zeleninu,ale uzobávala jsem i to ostatní.a v pátek jdeme na oslavu,tak to bude v bledě modrém.jak se dokážete udržet když jste někde na oslavě a všichni se tam ládujou ?😀
jinak dnes 6.den s Jill a už mě bolí jen lýtka,tak se mi bude cvičit líp než když mě bolely nohy tak,že jsem si nemohla sednout na záchod 😀 a nevím jak to je možné,ale k tomu cvičení s Jill se nemusím nutit.každý den 20 min mi vyhovuje.ještě bych ráda začla chodit s hůlkama,chodila jsem loni a bylo to super,hodně jsem díky tomu zhubla celkově.chodí někdo z vás taky?

zvirka
6. dub 2014

@lucy84 Posláno. Mrkni na to a dej vědět.

lucy84
6. dub 2014

@zvirka přišlo mi to,děkuju moc 🙂 já jsem to měla ,ale někam jsem to zašantročila 🙂 je to šikovná pomůcka.

karos
6. dub 2014

holky, když doma cvičíte tu jill, máte u toho sportovní boty? já nemám, možná proto mám teď problémy s tím kotníkem.

kaatkah
6. dub 2014

Holky, řekněte mi prosím kdy cvičíte a kdy na to berete čas? Začala jsem Jill 1.4.a zatím jsem cvičila jen dvakrát, protože na to není opravdu čas...čas je až tak v 9 večer, ale bydlím v paneláku a kdybych hopsala, tak mě sousedi asi zabijou...manžel dělá na směny a jiné hlídání v místě bydliště nemám...byla jsem tak odhodlaná a nadšená, že svámi budu cvičit a když to nejde, tak z toho mam depku ☹

zvirka
6. dub 2014

@karos Určitě to je botama. Já cvičila před dvěma lety bosky a taky jsem si uhnala kotník. Pak jsem začala cvičit v obyčejných starých bortaskách, jen jsem umyla podrážky a super, o kotnících nevím.

zvirka
6. dub 2014

@kaatkah A dítko Ti nespí? Já nejradši cvičím, když malý spí. A nejhůř s ním. Cvičila jsem s ním i před dvěma lety, to měl nějakých 20 měsíců. Šlo to hůř, ale šlo. A teď úplně v pohodě, malý má taky cvičební úbor, ze začátku se převleče, chvilku cvičí se mnou a pak si něco jde hrát. Ví, že maminka nemůže mluvit, takže před cvičením se zeptám, jestli něco nechce. Občas něco musím řešit i při cvičení, ale málokdy, už si na to zvykl.

zvirka
6. dub 2014

A vyhlašuju výzvu - od 14.4. začínám Ripped, půjde do toho někdo se mnou? Mám hotovo 30 days, ale Ripped můžou i začátečníci.

karos
6. dub 2014

@zvirka já mám jenom obavy z toho, že si koupím boty a přestanu cvičit!!! a pak to budu mít od manžela pořád na talíři 😀 ale teď jsem dala pár cviků aspoň na břicho a až se mi zlepší kotník a seženu boty, tak začnu opět jill. moc se mi to líbí.

karos
6. dub 2014

@kaatkah z toho si nic nedělej! u mě je to podobné, nemůžu hopsat, protože pod námi je tchán a taky nemám moc volného prostoru! a já taky necvičila každý den, zkrátka tehdy, když byl čas a chuť! důležité je cvičit!

kaatkah
6. dub 2014

@zvirka spí, ale strašně málo...někdy spí skoro hodinu a někdy ani ne 15 minut. Malá mě cvičit vůbec nenechá. Vyžaduje stálou pozornost. třeba až bude starší, tak to pujde (ale to už budu v práci). Bydlíme v maloměstě, takže často jezdím do města a to je na celý den..takže nějaká pravidelnost je u mě nemožná. Když je manžel doma, tak mu strčím dítě at jdou ven a mam konečně čas, abych aspon uklidila a na cvičení už se nedostanu ☹.
Musela jsem si jen postěžovat. Doufám, že se mi alespon poštěstí si dvakrát do týdne zacvičt, abych byla alespon trochu spokojená 🙂

karos
6. dub 2014

ale v krásném maloměstě... před dvěmi lety jsme byli kousek od vás na dovolené a byla jsem nadšená... to je tak, když se ostraváci dostanou někam na čistý vzduch 😒 a taky mám ellu! ale už pětiletou! tak cvič jillien, jen když máš fakt čas. já to taky tak dělám, nedá se svítit! furt cvičit aspoň někdy, než nikdy! a až budeš mít víc času, tak budeš cvičit častěji

brona456
6. dub 2014

Ahoj holky ráda bych se k vám přidala jsem 5 měsíců po porodu a snažím se už dva měsíce ze sebe dostat kg navíc , musím vás všechny povzbudit a říct z vlastní zkušenosti, že to jde, jenom změnou stravy, procházkama s kočárkem denně a plaváním šlo dolů u mě 3,5kg, týden už cvičím podle Jill, cvičím denně večer, když mi syn usne....a cítím se výborně, takže držím vám všem palce
Můj cíl je 10kg za půl roku tak uvidíme
A ještě něco pokud občas zhřešíte, nic se neděje jen zase pokračujte ve zdravé výživě a snažte se aspoň trochu hýbat ..... 🙂 Takže držím palečky
Taky by mě zajímaly ty talířky poprosím o zaslání děkuji
A uvítám i nějaké dobré vyzkoušené recepty děkuji 🙂

yamdena
autor
6. dub 2014

Ahoj kočky, tak spolu válčíme už šest dnů! 🙂

@brona456 Ahoj, vítám Tě 🙂
@karos bez bot bych necvičila, je to nezdravé - koukni na svůj kotník :(
@zvirka Já jdu do Ripped s Tebou, ale max. dvakrát týdně, protože dvakrát chci ještě dělat milovanou Deanne Berry 🙂 tady jsem našla detailní popis Ripped: http://mojetelo.blogspot.cz/2012/11/jillian-mic...

Jinak dnes jsem necvičila, bolí mě svaly a měla jsem toho dnes i tak hodně. Celý den mám hroznou chuť na sladké, čaje s medem se vzdát nehodlám, teď na zahnání chutí zkouším čaj s peprmintem a eukaliptem