Hnisání ucha po nastřelení náušnic

verus04
31. srp 2017

Zdravím maminky, mám prosbu. Jsme měsíc a půl po nastreleni náušnic a dnes nám dirka začala nejspíš hnisat..malé z toho vytéká čirá voda. Čím je možné to ošetřit prosím ? Přemýšlím, že jí ty náušničky už vyndám a dám její co máme koupené z bílého zlata. Děkuji za rady

alcar
31. srp 2017

Muzes namazat Ophtalmo-framykoinem a taky uz bych ty nausnicky vymenila.

verus04
autor
31. srp 2017

@alcar to doma nemám..mám jen líh a nebo pak roztok, kterým jí čistim nosanek..ale sfouknu kdyžtak do lékárny. Každopádně děkuju 🙂

anetka1701
31. srp 2017

já bych začla k doktorce at na to mrkne. Když píchala naušnice dceři, dostala jsem rovnou kapky kterejma jsem jí to první tejden kapala právě. Jinak vyměnit určitě, to by pomoct mělo.

verus04
autor
31. srp 2017

@anetka1701 ty jo a nám řekla, že jí to mám nechaz být, ničím nečistit ani neprotacet..🙄

ela90
31. srp 2017

Tedy aby se výměna povedla... pokud dáváte klasické dětské "zamykací" náušnice tak dostat to přes ten háček nemusí být vůbec sranda. Jestli jsou nastřelené chirurg.ocel a do teď to bylo ok, tak tím to snad nebude. Nám dr predepsala framykoin a doporučila roztok s jodem který je volně prodejný - betadine. Snad se jí to brzy zahojí a nebudete muset vyndávat a nechat zarůst :( ...

anetka1701
31. srp 2017

@verus04 tak mně naopak pětkrát denně kápnout za každou naušnici a protočit... a zahojilo se to krásně

terezak88
31. srp 2017

Ja bych se s tou vymenou poradila, jestli to hnisa a vy vymenite za klasicke muze ten hnis zacit zasychat kdyz nebudete protacet a to pak mala probreci. My jsme vymenily ale jeste nebyly dirky poradne zahojene a trosku to hnisalo a prave pres noc to zaschlo a rano jsem to musela silou protocit :/ mazala jsem framykoinem a protacela i v noci a za dva dny to bylo ok 🙂 preji brzke zahojeni

lumixii
31. srp 2017

@verus04 tak nám taky při nastřelení náušniček řekli, že nemazat, nečistit, neprotáčet a hlavně nevyndavat. Kdyby byl problém tak raději přijít, ale zbytečně nevyndavat. Ale to bylo myšleno ze začátku, teď u Vás je to už 6 týdnů, takže bych vyměnila. My naštěstí žádný problém neměli.

frndafrrr
31. srp 2017

Nám dr. po píchnutí řekla jen umývat tuhým mýdlem a sušit, po 3.týdnech jsem zoufale sáhla po framykoinu a za 3dny bylo zhojeno, ale po 1,5měs mi příjde najednou hnisání divné, zavolala bych dr., projde jí tam tolik případů, ze by mohla zkusit poradit i po tel., co zkusit.

verus04
autor
31. srp 2017

právě mi přijde divný, že po takový době to začlo něco dělat..možná jen o něco zavadila. Doktorka mi řekla, že po 6ti týdnech mužem vyměnit za naše. No uvidím zítra jak to bude vypadat a dystak jí cinknu. Moc děkuji za rady

alcar
31. srp 2017

@verus04 muze to byt i tema vedrama.

evee24
31. srp 2017

Taky se nám to stalo a napadl me heřmánek. Potirala jsem to celý den a zabralo to. A nevydávala bych to dřív než se má. U jedné mela trochu zanet a hystericky brečela při výměně.

alkuska
31. srp 2017

@verus04 Malá na to taky opakovaně trpěla a dokonce jí to zahnisalo i 4 měsíce po nastřelení, když už měla dávno zlaté. Desinfikovala jsem to betadinou, když se jí tam udělal zahnisaný vřídek, tak jsem to propíchla jehličkou a hnis vyčistila pryč a několikrát denně s tou naušnicí v uchu protáčela aby se to čistilo ven. Ještě jsem potírala podle potřeby i framykoinem. Nutno říct, že u těch procedur malá ječela jak tur ale bylo to kvůli tomu, že jsme ji museli znehybnit (nebo jsem ji prostě musela zalehnout), ne že by ji to nějak extra bolelo... naposled to měla v půl roce, pak už to bylo OK. Já jsem to prý jako malá měla taky (opakované zahnisání náušnic). Doktorku jsem s tím ani neotravovala, taky jsem doktor a co by s tím udělala jiného, nic víc se dělat nedá... 🙂 vytahovat náušnice a píchat později znovu mi přislo zbytečné, hnisalo by to podle mě stejně, jen by to bylo všechno ještě náročnější u většího děcka.

zmrzlinka
31. srp 2017

Nam to taky hnisalo a kdyz jsem náušnice vymenila,tak to prestalo.Mazala jsem ouska Bepanthenen plus