Molusky. Jak na ně?

janeses
21. čer 2010

Ahoj holky, mám třiletou dcerku a už si nevím rady s moluskama, co jí trápí. Před 14 dny jsme se vrátily z nemocnice, kde jí to pod narkozou odstaňovali, měla jich přes 70 kusů. Bojujeme s tím, už přes rok. Asi 3x jí to škrábala kožní, ale to jich měla max. do desetí kusů. Kravál neskutečný, tak jak se jí po třetím seškrábnutí zase objevily, řekla jsem, že už jí trápit nenechám a zkoušeli jsme jiné metody. Homeopatika, leký na posilení imunity (malá, až na ty molusky vůbec nemarodí), zásyp, infectodell, molusan, propolis, čistíčí čaje, lichořeřišnici, no prostě opravdu spoutu metod a nic, nakonec stejně zkončila v nemocnici pod narkozou. Modlila jsem se, ať už se to nevrátí, ale dneska jsem objevila další 3 nové molusky. Myslela jsem, že mě trefí šlak. ☹ Tento týden s ní letím zase na kožní, ať jí to zase sundají, protože mám strach, že se to zase rozjdede. Jsem už opravdu zoufalá, nemáte někdo nějakou radu, jak na to, ať se to už nešíří???Díky moc 😵

alemari
28. dub 2017

@drozdicka no pozor, je homeopetická léčba a kontitučně homeopatická. Ta první je dle mého také nevhodná!
Ale to co jsem přečetla v pár větách je opravdu hrůzný přístup k dítěti...

mantaray
28. dub 2017

Taky bych neseskrabovala. Souhlasím s tím že to neřeší ten problém a vetsinou to jen zhorší situaci

alemari
28. dub 2017

@mantaray je to jako brufen na slepé střevo.

veralabska
30. dub 2017

Všem doporučuju zkusit, nám to zabralo do 14ti dnů, přestali se molusca dělat a co jsem našla malinké jsem namazala Imazolem a do rána zmizeli. Určitě doporučuju kombinaci imunoglukan sirup a po koupání i třeba ráno mazat pokožku vyzivným mlékem ( my máme exonega-aderma zelená) nebo i bepanthenem jizvičky nebo vysušené místa atopického exému. Držím palce.

drozdicka
30. dub 2017

@alemari s dcerkou chodím k homeopatičce, která jí zkoumala i jako celek. Ze začátku, kdy nedocházelo k žádným změnám, tak jsem k léčbě byla trochu skeptická. Pak se pozměnila léčba a do 3 týdnů byla vidět změna. Asi jako každému vyhovuje něco jiného. Dcerka mi třeba nikdy nereagovala na imunoglukan, od homeopatičky jsme dostali tip na lék, který je bohužel vedený jako veterinární a světě div se, je úplně bez problémů, jen díky legislativě není možné jej koupit standardně v lékárnách. Dcerka tuto zimu přečkala mnohem lépe, s menším množstvím nachlazení a když už byli, byli lehčí. Jsem zvědavá, až se vše vysadí, jak tělo zareaguje.

zerpet
31. kvě 2017

taky mame kolem oci..meli jsme na oblicejhi, ty se odrizli, ale kolem oci a primo okraj vicka..to se musi jinak..morska sul se mi zda docela dobre reseni!zkusime..ps. chodime na plavani..nejsme atopici..

kopina80
5. zář 2017

@veralabska chci se jen optat jak starému dítěti jste dávala tyto homeopatika? mám 4letou dcerku a chtěla bych to právě zkusit, ale nevim to dávkování. Děkuji

veralabska
5. zář 2017

dobrý den, Danečkovi je šest, ale doporučila mi je maminka dvou dětí ( kluk 8let a holčička 4roky) a oba měli stejné dávkování a zmizelo to. My jsme čistí 🙂, stojí to za zkoušku! já jsem teda ještě tak dva měsíce hlídala a cokoli se mi zdálo jako molusca, jsem natírala emla mastí na dvě hodiny a seškrabovala a desinfikovala a zatírala zelenkou, aby mu virus uplně vymizel z těla, ale jestli jsem mu našla pět, šest pupínků za tři měsíce. držím palce!!

veralabska
5. zář 2017

mě bylo řečeno od paní doktorky v Pražské nemocnici v Krči na oddělení dětské chirurgie, kde jsme chodili na odstranění, že v molusce je zapouzdřen virus, který molusca pouští do těla a pak v těle koluje a dále se šíří krví, nemyslím si, že neseškrabovat je dobré nebo špatné, ale myslím si, že když se tělu pomůže se virusu zbavit ( odstranit jako plíseň), tak se tělo rychleji uzdraví. To mi přišlo jako správná volba, maminka od, které jsem dostala homeopatika doporučené však vůbec molusca neodstaňovala a zmizeli také, jen to trvalo déle.....

bachovy_esence_poradna
5. zář 2017

@veralabska je to tak jak píšete, jde o virus... tedy je potřeba očistit tělo, někdy i zklidnit nervový systém, který je oslabený (což umožňuje lehčí proniknutí viru)

používám čínskou medicínu... výhodou je, že se nejen odstraní molusky, ale celkově se posílí a pročistí organismus

pajulax
6. zář 2017

my už máme víc jak půl roku pokoj, po propíchnutí zmizeli, dávali jsme sirup na imunitu, ted už nic.... 🙂 a to jsme jich měla tak 40...

andiienka
24. lis 2017

Obnovuji téma molusek... je tu někdo s dalšími zkušenostmi? My jsme se teď vrátili se synem od dětské doktorky s diagnózou molusek...má jich jen pár maličkých pod kolínkem, předepsala nám Molusk. Případně máte někdo jiné typy?

bachovy_esence_poradna
24. lis 2017

@andiienka viz můj příspěvek o kousek výš - z 5. září

blahis
2. črc 2018

@saronka používali jste mast nebo roztok?

aknebil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinatysek
14. pro 2018

Ahoj všem, vím ze je to staré téma ale momentálně resim s malou molusky. Byly jsme na vyskrabu a ze máme potírat betadinem. Poradite někdo mám ho ředit nebo ne? Děkuji za radu.

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
kotfi
3. pro 2020

Taky nás trápily molusky, dceři byli asi 2,5 a chytla je při návštěvě školky. Doktorka mě poslala na kožní, obvolala jsem asi 10 ordinací, někde řekli že děti neberou a jinde zase, že můžeme přijít nejdřív za 3 měsíce. Sice jsem se objednala, ale během toho čekání na vyšetření se jí to začalo rozlézat po ruce. Vyzkoušeli jsme nějakou drahou žiravinu, co nám doporučili speciálně na molusky v lékárně, to nám nepomohlo, pak jsme si řekli, že to seškrábneme nebo propíchneme a namažeme Bepantenem, jenže to byla hloupost dcerka měla v tu chvíli už víc než 50 pupínků a většinu v oblasti podpaží a ze spodu ruky a na hrudi, takže tenhle nápad jsem vzdala asi u druhého pupínku. A představa, že by ji to měli seškrábnout na kožní, až nás konečně vezmou mě děsila. Na internetu jsem pak našla informaci, že někomu stačilo jedno koupání v moři a měl po problému. Napustila jsem dceři vanu, nasypala sůl do koupele, dala ji tam pár hraček a asi půl hodinky se tam náramě bavila, když jsem jí pak vyndala z vody, tak jsem koukala, že tam ty molusky plavou. Namazala jsem ji po koupání Bepantenem. Stačily 2 hraní ve slané vodě a molusky byli pryč a už se nikdy nevrátili. Teď jsou dceři 4 a pořád dobrý. Nakonec jsme na kožní nemuseli.

kotfi
3. pro 2020

@martinatysek betadine máme asi od 1 roku a nikdy jsme ho neředily, naliji vždy trochu na vatovy tamponek a namazu malé co je třeba ať už je to odrenina nebo pupinek, používáme jen Betadine nebo Bepanthen plus

diablito01
4. bře 2021

@hlavinka ahoj, prosim ako si podavala tie homeopaticke gulicky dcérke? My mame 2,5 rocneho a na molusky nic nepomaha. Tak by som skusila tie homeo ale tie gulicky mozem aj rozdrvit a dat do caju napr? Ďakujem

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz