Molusky u dítěte. Má je už dost rozlezlé. Léčba, mastičky anebo jak postupovat?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

prosím o radu jak na molusky? Dcera už je má celkem hodně rozlezlé. Do nemocnice nechat ji uspat nechci a Molusan krém nerozdýchám skrz těhotenství.

Moc děkuju za cenné rady

Dobrý den,

pokud to chápu správně, molusky má dcera a vy jste těhotná, proto se bráníte použít nějakou ošetřující chemii, což chápu.

Molusky je vhodné vysušovat a ošetřit antibakteriálně. Nevím, jak je dcera stará, proto moje doporučení bude spíše obecné. Pokud by byla starší 3 let, lze použít ředěný tea trea, v případě, že je mladší, ale i starší, volila bych propolisovou tinkturu a prostřídávat s jodem, například ve formě jodisolu. Po zaschnutí lze pak mazat ricinovým olejem. Ale primárně vysušovat. Propolisová tinktura je jak antibakteriální a virostatická, tak zároveň vysušující. Proveďte ale nejprve test snášenlivosti na předloktí, do 3h by se neměla objevit žádná červená skvrna nebo vyrážka (to by signalizovalo citlivost nebo alergii). Můžete také podpořit stav kůže a její obranyschopnost detoxikačními koupelemi v epsomské soli.

Přeji Vám krásný den.
Pavla