Abdukční peřinka. Dávali jste ji poctivě?

lottie
28. čer 2007

ahoj, dostala jsem dneska u ortopeda abdukční peřinku, kvůli kyčlí, je to děsný krunýř, malá v tom bude skoro znehybněná a mi jí bude líto. měli jste to někdo? dávali jste to poctivě? nestačilo by třeba jenom na noc? bojím se, že ani neusne v takovém postroji. a to jsem ji balila naširoko... za jak dlouho se to po poctivém používání srovná? já vím, že jsem se měla zeptat u ortopeda, ale tam to bylo jak na běžícím páse, byla jsem ráda, že mi vůbec ukázali, jak to nasadit a za měsíc kontrola. ach jo.... ☹

alexah89
8. pro 2016

Holky dotaz. Dnes jsme ve 2 tydnech vyfasli decku. Byla jsem tak vykulena, ze jsem se ani nezeptala, jestli ji s tim muzu ukladat na bok nebo musi byt na zadech?? :(

dankak2
5. led 2017

mi ji máme taky a dávám ji jen na záda

kituska20
5. led 2017

Dávali jsme poctivě. Dostala ji v 6ti týdnech a měla ji do 4 měsíců

sajul
5. led 2017

Zrovna dnes jsem cetla krasny clanek..
http://annakrivankova.cz/to-je-nalez-na-trminky/

kituska20
5. led 2017

@sajul přesně vědět o šátku dříve ušetřím se tomu trápení s peřinkou 🙂

malyprcek
18. led 2017

Ahojky všem,včera jsme byli s malou na kontrole s kyčlema ve 4měsících . Pan doktor podle ultrazvuku zjistil,že má jedno jadérko výš než by mělo být. Poslal nás na rtg kde se zjistilo,že nález není vůbec tak špatný. Kyčle jsou obě v normě. Ale na pravé nožičce má mírný spasmus svalu který tlačí na kyčel.Pro případ jsme dostali měkkou abdukční peřinku a máme přijít na kontrolu až za 2 měsíce. Přijde mi to strašně dlouhá doba ☹ malé se to samozřejmě nelíbí. Na spaní ji to nevadí,ale při hraní je nešťastná ☹ byla zvyklá se koulet,hrát si na boku s hračkama,pást koníky...a teď musí jen ležet ☹ vždy když ji vidím,chce se mi strašně brečet. Pan doktor nám řekl,že by se to možná srovnalo samo,ale že nebudeme riskovat. Myslíte si,že když ji to občas na hraní sundám,bude to velký problém? A ještě....podud ji popruhy kolem krku zapnu rovně,kloužou ji dolů z ramínek když se zavrtí a když je dám křížem,přijde mi,že popruhy se ji zařezávají do krku ☹ nemáte nějakou vychytávku? Děkuji moc za Vaše rady a názory.... 😉

romanaruz
19. zář 2017

@malyprcek my dnes také vyfasovaly peřinku. Jsou nám 3 měsíce a kontrola až za další 3 měsíce. Také máme problém s kšandami. Zařezávají se nebo padají. Jak jste to nakonec vyřešili?

chimneysweeper1
19. zář 2017

@romanaruz My měli nález na peřinku a pak i na třmínky, dávala jsem jen široké balení a přes den většinu času nosila v šátku. Na 3m kontrole vše v pořádku, jadérka v 5m vyvinuta, léčba skončena. Zkuste dítě nosit v šátku nebo ergo nosítku, to zajistí správnou polohu kyčlí a po zbytek času dejte peřinku, hlavně na noční spaní. Určitě se to spraví.