Červené skvrny na víčkách - oheň

svobodnanovaevca
19. zář 2015

Maminky má některá z vás zkušenosti s tzv. ohněm - takový červený flíčky na těle,převážně na obličeji. Naše holčička to má na obou víčkách i u nosíku. Dr. mi řekla,že to může být dědičné a do roka to zmizí,ale na internetu píší,že to nezmizí a pomůže jen laser...to ale až bude malá starší. Také to může být i prý něco jiného (odborně si nevzpomenu,jak to lékařka nazvala)...nicméně mě zajímaj reálné zkušenosti,zda to některé miminko mělo a doopravdy to zmizlo. Nikterak jí to nebolí,ale věřím,že časem by jí to trápilo...jako každá vada na kráse u holčiček 🙂....předem děkuji za odpověi.

svobodnanovaevca
autor
19. zář 2015

Jinak v rodině to nikdo nemá...z obou stran....a vypadá to jak nahromaděné červené žilky...

lv
19. zář 2015

manžel má,, na tváři, jako dítě si užil posměšků, jako dospělý má fousy, tak to není vidět. Evelínka měla malou skvrnku u nosu a na hřbetu ruky, oboje pomalu světlalo, dnes už tam nemá nic.

sheila86
19. zář 2015

Dcera měla na víčkách a zmizlo. Z vlásků nezmizlo, to byl ale ten vystouplý typ a rozlohou velký, teď jí to prosvětlává a počítám ve škole to už mít nebude.

japona
19. zář 2015

Melo to na jednom oku dítě kamarádky a kolem roku to zmizelo.

78marcela
19. zář 2015

@svobodnanovaevca krasna holcicka..nase mala to ma na jednom vicku a vzadu na hlavicce. V porodnici rekli ze to zmizi, tak uvidim. Taky to ani jeden nemame.

m21elis
19. zář 2015

ahoj, malá to měla taky, na víčku to už zmizelo, vzádu na krku pod vláskama ještě ne (16m), já to prej jako malá měla úplně stejný a nic nemám

blahova_andrea
19. zář 2015

u nás to jde z přítelovy strany. mají to v rodině na zátylku celý život, jen je to časem prostě pod vlasy 😅 obě děti to mají na víčkách i na čele. syn se narodil s bleskem jak harry poter 😀 taky jsem slýchala, že to zmizí do 3m, do 6m, do roka, do tří let...jako světlá to, já si toho vlastně už ani nevšímám, úplně zapomínám, že to tam mají 😅 vidím to jen hodně na tom zátylku. to je prostě tmavší a větší plocha. uvidíme, co bude za pár let. já myslím, že to zesvětlá hodně. taky bych nerada, aby to malou nějak trápilo. nechci, aby na sebe patlala kila makeupu, aby to zakryla ☹ snad bude mít správně nastavené hodnoty a sebevědomí pro případ, že to nezmizí 🙂

svobodnanovaevca
autor
19. zář 2015

Děkujiiiiii...úplně se mi ulevilo. V okolí jsem to na nikom neviděla,tak mě to trápilo a doktoři to berou na lehkou váhu...prostě nebojte maminko,to zmizí....nic víc,nic mín. Chtěla jsem jít i na kožní,ale na to mi doktorka řekla,že oni nejsou bohové 😀 ....tak jsem ráda,že to u vašich dětí zmizlo a budem aké doufat 🙂

wynn
19. zář 2015

Malý se s tím taky narodil a dnes je mu sedm měsíců a vše zmizelo🙂

78marcela
19. zář 2015

@svobodnanovaevca koukam ze jsi ze Znojma, my taky..koho ses ptala? Me v porodnici detske sestry rekly, ze to je novorozenecky ekzem a ze to zmizne..tak snad jo. Nam se k tomu ted pridala takova krupicka na obliceji a na cele, vypada jak malej pubertak.

petratr
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
19. zář 2015

Tak mala se s tim narodila take. Mela na zatylku a v obliceji na vickach, mezi obocim a na nose. A rekla bych, ze docela dost. Ted ma rok a pul a uz to skoro neni znat. Ja mela jako dite taky na zatylku i na cele. Na cele zmizlo a na zatylku mam naznak dodnes, ale tam to neni videt pres vlasy. Vkladam foto, jak to dcerka mela behem toho roku a pul. Snad to tam pujde trosku videt. 😒

svobodnanovaevca
autor
20. zář 2015

@78marcela Ano ze Znojma 🙂 Já se ptala dr. Frindové...v porodnici mi nic neřekli. My jsme si prvně mysleli,že to má odřené,jak jí po porodu umývali - ještě přítel nadával na sestřičky 😀 ,ale nezmizlo to. Občas to teda dost zesvětlá,ale naopak jak se rozčílí a pláče,tak to mnohonásobně ztmavne. Tu krupičku jsme měli v létě - byly to potničky.-)

svobodnanovaevca
autor
20. zář 2015

@alcar Krásná panenka 🙂 a zesvětlalo to tedy dost...vůbec to nejde poznat. neobjevuje se jí to znovu třeba při pláči,nebo když se kapánek rozčílí??Mě lékařka říkala,že to zmizí,ale občas se jí to zbarví v rozčílení a pak hned zas zmizí,jak se zklidní 🙂

alcar
20. zář 2015

@svobodnanovaevca ano, kdyz breci nebo se vzteka, tak to jeste trochu vyleze. Taky mi nebyl schopen nikdo rict, co to zpusobuje a proc to nektere deti maji a jine ne. Ja nasla na netu, ze je pricina nejasna, ze to muze byt ulozenim plodu v deloze, ze tlaci na kosti atd. Ja osobne si myslim, ze moje mala minimalne ten flek na nose ma z toho, ze uvizla v porodnich cestach, kdy mi skoncila kontrakce a ja tu hlavu nebyla schopna vytlacit naraz. Ale nevim... Myslim si, ze do tech dvou let nejpozdeji to u vas zmizne. 😉

mcellinka
20. zář 2015

Ahoj holky. Můj syn to má také. Má to na čele mezi očima a na krku a můj druhý syn také na krku.Oba se s tím narodili. Měli to nejprve hodně červené, ale po cca 1 roce jim to začalo blednou. Na čele teda zbledla nejvíc. Jen když brečí tak jde víc vidět.
Nevím čím to je, ale doktor říkal že se to nazývá : ANDĚLSKÝ POLIBEK. Je možné že to je dědičné, protože moje mamka to má na krku.

svobodnanovaevca
autor
20. zář 2015

Pro mě je důležité,že to zmizne...vím,že to není nic závažného,ale už pro její sebevědomí a poklidnou pubertu 😀 😀 ...a zrovna na očičkách,na obou víčkách,to není moc příjemné. Jinak ani mě vlastně nikdo nevysvětlil z čeho to je.....a na netu se o tom až tak moc nepíše. Někdo to nazívá oheň,jiný plamínek a ted dokonce andělský polibek 🙂...názvy vcelku zajímavé,ale co takhle najít , zjistit a následně vysvětlit příčinu??? 😅

kombinace
20. zář 2015

Dobrý den, nečetla jsem všechny příspěvky, ale můj syn se narodil s ohněm na ruce. Sdělili mi, že to je hemagiom naevus flammeus. Tedy nádor krevních cév, lidově oheň. Nemyslím, že by to lékaři brali na lehkou váhu, vysvětlili mi, že to vznikne v těhotenství, ale neví se proč. Syn má ještě jiné typy hemangiomů a sledují to teda fakt bedlivě. Dokud to byl "jen" kosmetický problém, tak to sledovali každé tři měsíce na kožním, ve chvíli, kdy se začalo jednat o medicínský problém, začali okamžitě jednat. To se ale týkalo těch jiných typů. Oheň bledne. Při narození byl temně fialový a teď už je bledě růžový. Nejsou mu ani tři roky.

kaca08
20. zář 2015

Syn i dcera to oba měli na víčkách, mezi obočím a vzadu na zátylku. Syn (5 let) už nemá vidět nic, jen když se rozčílí, tak se mu objeví ten flíček mezi obočím. Dcera (11 měsíců) má jen na zátylku, ale je to ještě hodně červené, tak uvídíme, zda to zmizí.

alcar
20. zář 2015

@kombinace hemangiom je neco jineho, tyhle typy flicku by mely zmiznout bez problemu. Nase dr akorat sledovala, jestli se to nezvetsuje ve smyslu, ze by to vystouplo, ale nastesti ne.
Moc informaci k tomu na netu neni.

@svobodnanovaevca zkus se podivat jeste na emimino, tam je o tom taky hodne diskuzi. 😉

kombinace
21. zář 2015

@alcar hemangiom má ale různé druhy a dle dr je naevus flammeus podmnožinou hemangiomu. Máme i naevus i ten vystouplý.

alcar
21. zář 2015

@kombinace ne neni zadna podskupina, je hemangiom a névy. A tady tyhle flicky jsou naevus simplex. 🙂

Hemangiom
Hemangiomy se mohou vyvinout kdykoli během prvních měsíců života. Jsou přítomné u 10 % dětí v jednom roce věku. Dětské hemangiomy mají tendenci k vymizení – 50 % zanikne do 5 let věku, 90 % do 10 let věku. V místě hemangiomu může následně vzniknout atrofie, teleangiektázie, hypopigmentace či jizva. Mnohočetné kožní hemangiomy mohou být doprovázené hemangiomy jater a trávicího traktu s rizikem obstrukce či krvácení. Vzácně vedou rozsáhlé a mnohočetné hemangiomy k srdečnímu selhání na podkladě velkého srdečního výdeje.[2]

Naevus flammeus
Naevus flammeus (port-wine stain) je plochá tmavě červená až fialová vaskulární léze přítomná již při narození. Je poměrně vzácný – vyskytuje se u 0,3 % novorozenců. Na rozdíl od hematomů obvykle nevymizí, naopak může ještě ztmavnout. Nevyžaduje léčbu. V prvním roce života je možná terapie laserem k zesvětlení léze. Při výskytu v oblasti 1. větve nervus trigeminus – nervus ophthalmicus (V1) je vhodné oční vyšetření k vyloučení glaukomu, který se může vyskytovat samostatně nebo v rámci Sturge-Weberova syndromu (definován triádou glaukom, křeče, naevus flammeus a bývá spojen s přítomností angiomů mozku a meningů).[2]

Naevus simplex
Naevus simplex (stork bites, angel's kisses, salmon patches) je lososově zbarvená léze způsobená teleangiektáziemi. Vyskytuje se u 33 % novorozenců. Bývá v oblasti očí, vlasové části hlavy, krku a při kompresi bledne. Často se vyskytuje oboustranně nebo symetricky, na rozdíl od naevus flammeus. Jedná se o benigní lézi. 40 % těchto névů vymizí během novorozeneckého období, většina vymizí do 18 měsíců věku.[2]

jitavrtule
21. zář 2015

@svobodnanovaevca zmizí to, neboj. Naše Ela to má na víčku, teď - po 4 měsících - už to hodně zesvětlalo, navíc to pak člověk ani nějak nevnímá.

kombinace
21. zář 2015

@alcar Tak ocividne vase odbornost presahuje tu z Centra pro lecbu cevnich anomalii, tedy superkonziliarniho pracoviste, jedineho, ktere v CR mame...

alcar
21. zář 2015

@kombinace nepovazuji se za odbornika, tyto informace lze jednoduse vyhledat na internetu, neni treba ironie. 😉 Kazdopadne v tomto tematu je zcela ocividne, ze se nebavime o naevus flammeus, natoz o hemangiomu, ale o naevus simplex, coz si maminky pletou prave s onim " ohnem", byt se o ohen vubec nejedna. Neni tudiz treba tady zakladatelku strasit nejakymi nadory apod. Naevus simplex neni hemangiom ani jeho podskupinou!

lukava
2. čer 2016

náš to má taky, zdědil po mně červené véčko na čele, plus má flíčky na víčkách, s věkem to pomalu mizí, ale měl to celkem hodně, vidět to je i teď v pěti letech. já to mám taky ještě trochu vidět, hlavně když se naštvu třeba, se ta kůže asi víc prokrví :P česky se tomu říká: na čele andělské políbení a na zátylku, tam to měl taky, čapí kousnutí (mi bylo řečeno primářkou kožního v Motole), na laser nejdeme, nosí ofinu a nikdo to zatím neřešil, nesmějou se mu... uvidíme, co ve škole 🙂
@svobodnanovaevca
@alcar tak, tak žádný hemangiom, ani oheň 🙂 není to nic zdraví ohrožujícího 🙂

lukava
2. čer 2016

@mcellinka ano, je to dědičné, máme to oba, já i syn, ANDĚLSKÝ POLIBEK 🙂

fkmartinka
27. led 2018

Ahoj, má někdo novou zkušenost ? Moje malá (2 měsíce) má na obou víčkách stejné skvrny a pořád je má hodně červené a nesvětlají ☹

westie
27. led 2018

@fkmartinka Nas syn to mel taky, ted ma 14 mesicu a je to svetlejsi, skoro uz pryc - mel to na obou ocich. Opravdu bych se z toho zatim nestresovala a pockala alespon do roka. Mne prislo, ze to bylo dlouhou dobu beze zmeny a az narazove to vybledlo.
Kdyz jsem to resila s pediatrickou, rikala, ze to bud zmizi, nebo se pozdeji resi laserem, pokud budeme chtit.

mmddss
27. led 2018

Ahoj, nečetla jsem odpovědi, moje dcera ty stejné flíčky měla na víčkách a nosíku. Nedokázala jsem hlavičku na jednu kontrakci vytlačit a zůstala zmáčknutá těsně za poševním vchodem, než přišla další kontrakce. V roce to bylo vidět, jen když plakala, teď v 6ti letech vůbec