Espumisan x Sab Simplex, jaké kapky jsou lepší?

mixxinka
26. kvě 2012

Prosím, když už kapičky, jaké jsou lepší? Jaké máte zkušenosti? Moc děkuji...

macami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saminomimino
6. čer 2012

každé dítko je jiné,a ne vždy kapičky chemie zabírá,nám zabral až infacol,synovi nezabralo nikdy nic,jen čas 😉

tamarila
6. čer 2012

U nás zabral okamžitě Espumisan. Malá od té doby co ho dávám ke každému kojení pořád prdí, což předtím nebylo, ale nebrečí, nekroutí se a i stolice se upravila. Předtím byla napěněná a dost v malé natlakovaná takže chápu že ji to bolelo. Po Espumisanu to krásně vyprdí a kadí už normálně, žádný střelby 😀 . Ale co jsem tak dělala anketku tak každýmu zabírá něco jinýho a někomu bohužel nic ☹ Jo, a Espumisan a podobné kapky nejsou chemie, působí fyzikálně protipěnivě a do organismu se nijak nevstřebávají, vyloučí se ven. A Bio Gaia jsou zase probiotika takže taky ne chemie. Za mě lepší dát Espumisan než ji nechat tak trápit jako to bylo předtím, ale ne každýmu to pomůže. Jde asi o to kde a jakým způsobem ten problém s bříškem vzniká.

monulkab
6. čer 2012

jednoznačně BioGaia, nedám na ně dopustit

effka84
12. čer 2012

používáme Lefax, ale nejlepší je čas 🙂 jinak o Espumisanu jsem slyšela, že je návykový .... ale nemám to z vlastní zkušenosti

ronyx
12. čer 2012

To nejde tak říct,každému dítku pomůže něco jiného.My zkusili oba plus Infacol a nepomohlo nic.Znám ale i děti co tomu pomohlo jedno a druhému zase jen druhé. Je třeba vyzkoušet a uvidíš 😉

nicol2010
12. čer 2012

My měli doma vše co je na trhu , ale zabrala až poslední volba s kombinací s časem... Baby calm

xvitk101
12. čer 2012

Jak už tu zaznělo, všechny kapičky mají stejnou účinnou látku, která je pouze v jiné koncentraci + přidaná jiná aromata. Látka není návyková, protože se nevstřebává do těla, jen projde trávicím traktem a naváže na sebe případný plyn. Tím se miminko lépe vyprdí. My zkusili vše možné i nemožné. Nakonec se mi osvědčil Baby calm před jídlem a do mléka Espumizan. V půl roce jsem se ho bála vysadit, aby se malý nekroutil a neplakal. Občas mu kápnu ještě teď do kaše večer, ale je pravda, že malý na prdíky trpí hodně. Chce to zkusit, co bude vyhovovat vám, protože každý jsme jiný.

zuzanaa2
23. únor 2013

Holky, tak u mého drobečka zabral docela Espumisan. Jak jsem ho zacala malemu podavat (5kapek) tak to bylo fakt lepší. Navíc je mi sympatické, že se nevstřebává do krve.

majajaja
23. únor 2013

U nás dobře fungoval Espumisan, zabíral do půl hodiny.

jana21278
23. únor 2013

my zkusili kde co. a nakonec jsme pravidelně před každým jídlem dávali infacol až do 3,5měsíce. teď už jen při potížích. docela se nám osvědčil, i když i tak se občas odehrávalo drama.

karbi
24. únor 2013

Já vyzkoušela oboje a zůstali jsme věrni espumisanu. Stačilo 5 kapek před každým kojením.

maru1234
8. dub 2013

U nás se osvědčily kapičky od Espumisanu. Já už jsem byla zvyklá brát tabletky Espumisanu v těhotenství a měla jsem výborné zkušenosti. Nejdřív jsem zkoušela různé čajíky a zahřívání bříška, ale to dost často bylo naprosto bez efektu. Dávám 5 kapiček před kojením, hlavně tím večerním.

jennyska
18. črc 2013

Ahoj Maminky,

máte-li s kapičkama Sab simplex zkušenosti, prosím, vložte je i do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme 🙂 Ve Wiki jsou obecné informace a zkušenosti na jednom místě, přehledně a rychle dohledatelné, proto bude fajn, když se zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Stačí kliknout zde https://www.modrykonik.cz/sab-simplex/ a přidat zkušenost, která ostatním maminkám určitě velmi pomůže.

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

polkaklarka
10. pro 2013

Za nás určitě Espumisan,máme s ním jen tu nejlepší zkušenost!!!Dávala ho sestra obou svým dětem a teď i já,tomu našemu. Ještě jsme cvičili a klubíčkovali a hlídali co jíme :o) A co vím - navíc probíhá s Espumisanem soutěž o zajímavé ceny,stačí paragon a zaslat smsku myslím do 15/1/2014 - to jen tak pro info,třeba někoho potěší - tak to zkuste,já jsem smsku už poslala...

verunkapok
11. pro 2013

ahoj, no já tedy mnohem víc chválím espumisan. zabral nám lépe. dávala jsem před každým kojením. hlavně se dá dávat už od narození, oproti sab simplexu. je i o něco levnější. určitě tě nezruinuje ho vyzkoušet

25jaja
18. pro 2013

Tak já se pídila po tom, jakej je v těch kapkách rozdíl ... no a zde mé závěry 😉
Sab i Espumisan obsahují stejnou účinnou látku Simeticon (vyhání vzduch ze střev) - ALE: Espumisan jí obsahuje víc, což je líp 😉 Sab se dávkuje po 15kapkách, kdežto Espumisan po 5ti - tzn, že Espumisan vydrží déle (my 1 lahvičku měli cca 3 týdny). A Espumisan jsme mohli již od narození (Sab je až od 3 týdnů) ... Takže Espumisan u nás vyhrál 🙂 😀 🙂

terchal
18. pro 2013

Za mě rozhodně Infacol 😀 Měli jsme i Sab, ale Infacol jsem si velmi oblíbila. Aplikuje se přímo miminku do pusinky a chuťově velmi dobré 🙂
Omlouvám se, že jsem nepomohla s tím Espumisan versus Sab Simplex

abalajda
18. pro 2013

Urcite Espumisan,zdalo se mi,ze diky vetsimu obsahu ucinne latky i rychleji zabiral...

pistaoun
11. pro 2014

Pro mě 100% Espumisan,zkoušeli jsme všelicos,ale kapičky jsou nejlepší!!!Nejvíc simetokonu,dobrá cena i chuť kapek...

majkoz
11. pro 2014

Tak my měli opravdu vééélkej problém s bříškem u našeho benjamínka, a zkoušeli jsme Espumisan i SabSimplex a ještě jeden sajrajt🙂, ale nejvíc pomáhalo stejně masírování a nahřejvání bříška a dávali jsme BioGaiu, tak ta, si myslím, pomohla 😉

jana_ul
15. pro 2014

Vyzkoušeli jsme obě zmiňované, ale bohužel nám nezabíraly, tak jsme sáhli po probiotických BioGaia, a ty dcerce zabraly rychle. Na druhou stranu ale kamarádce zabraly SabSimplex. Každé dítko je jiné, tak to bude chtít vyzkoušet jedny, a když nezaberou, zkoušet dál. Ještě jsme mazali bříško krémem Pupík. Člověk se snaží pomoci všemožně 🙂 Držím palce!

breadfish
29. črc 2015

Nám fungoval mnohem lépe Espumisan. Dávala jsem 5 kapek před kojením a pak později do lahvičky s UM a o kolice jsme vlastně nevěděli. Preventivně jsem ho dávala skoro do sedmi měsíců, pro jistotu, a protože je Espumisan levný, na rozdíl od probiotik. 🙂

jajka251
2. zář 2015

No já ...nejlepší podle mě co se týče poměru cena - výkon tak určitě Espumisan kapičky....cena je super a kapičky účinkují po pár dnech pravidelného užívání,nedám na ně dopustit...

barunka1985
29. pro 2015

od kdy se teda může dávat ten sabsimplex?

lucienn5
24. únor 2016

Ono záleží, co tě konkrétně trápí ... protože my trpěli bolestmi bříška kvůli mléku, který malá neuměla strávit a tak nám obyčejné kapky nepomáhaly. Ale objevili jsme kapky Coliprev, které jsou speciálně na tento problém a pomohly opravdu okamžitě.

emimamka
11. kvě 2017

Naší holčičce ulevily probiotika BioGaia, ale co především, vynechat nebo co nejvíce omezit výrobky s kravského mléka a také nechat pořádně odříhat. Koliky zmizely. Když sním, něco co by mohlo nadýmat dám sladký Sab Simplex, malou podezírám, že jí spíše chutnají 🙂 ale nekroutí se.

terorka
11. kvě 2017

Nam Espumisan celkem pomohl, ale nejvíc vysadit na čas Vigantol. Přestala jsem dávat a hned klid. Už je hezky, tak malého dávám na slunce 🙂 a Espumisan uz taky dávat nemusím.

youngmommy97
14. kvě 2017

Za mě Sam Simplex. Naopak kapky BabyCalm jsem vyhodila do koše. 🙂

emimamka
6. čer 2018

Za me je lepsi Sabsimplex. Rekla bych, ze je účinnější, Espumisan ma moc umělou prevonenou bananovou příchuť. Ale když neměli Sab... Take pomohl. Davala jsem opravdu jen pri potížích.