Hydrokéla. Poradíte, prosím?

peetratkacova
28. lis 2022

Ahoj holky, prosím o radu, můj syn Arturek má od narození hydrokélu… Naše doktorka to nijak neřeší, prý o nic velkého nejde a vstřebá se samo časem… Na internetu jsem se ale dočetla, ze je zapotřebí nějaký malý zákrok. Má někdo zkušenosti? Případně muže mi někdo poradit s kým situaci mohu probrat? Tchyně se snažila aplikovat nějaké babské rady, ale nic z toho nepomohlo, tak už to chci resit s odborníky nejlépe

me_druhe_ja
28. lis 2022

Malej to měl taky a vstřebalo se to samo. Ani nevím kdy, ale v roce už to určitě neměl. 🙂

azanka
28. lis 2022

Syn měl oboustrannou, bohužel se nevstřebala. Byli jsme na dvou menších operacích.

leymea
28. lis 2022

Syn ji mel a nastesti se vstrebala, ale uz si nepamatuju kdy. Do roka urcite.

kiluau
28. lis 2022

Syn mel opravdu dost hydrokelu a dle urologa se to urcite nevstreba. Kyla se vstrebala, pro zmenu mu kvuli tekutine v pytliku nesestoupily varlatka a zustaly v trislech - dle urologa opet hrozny problem, urcite bude treba zakrok. Byli jsme poslani na chirurgii. Tam nam rekli, ze ma syn migrujici varlata, nyni uz nemusime ani na kontroly a vse je v poradku ❤️

rotkapchen
28. lis 2022

U maleho se do roka vstrebala. Detska nás kontrolovala co měsíc, jinak bychom sli na zákrok.

hojda
28. lis 2022

čeká se myslím do 3 let a pokud nezmizí, tak operace.

pratensis
28. lis 2022

Chodili jsme do rizikové poradny na dětské odd. u nás v nemocnici (kontrola co půl roku, vždy s ultrazvukem). Čekalo se, zda se hydrokéla vstřebá, nestalo se, takže po osmých narozeninách operace. Drobný zákrok, jizvička v třísle. Odpoledne příjem, další den narkóza, další den propuštění. Pak 14 dní doma (nechodil do školy), další týden nesměl ještě cvičit, pak už ok. Vše bez komplikací.

vaseli16
28. lis 2022

Synovi se do roka vstrebala, měl celkem velkou.

sirinfirst
28. lis 2022

Synovi se vstřebala

ivalong
28. lis 2022

Dobrý den @peetratkacova, bohužel nemám zkušenosti, mám dcerku, ale držím palečky, ať se, co nejdříve dá vše dopořádku! Zkuste osobně urologa a nebo třeba online pediatra https://www.doktoronline.cz/cs#hero 👍

pospis
29. lis 2022

syn ji měl od narození taky. Čekali jsme jestli se vstřebá sama. Nijak ho neomezovala, někdy byla vetší jindy menší ale nakonec se nevstřebala. Těsně po třetím roce šel na operaci. Malý zákrok pod narkózou. Jeden den příjem, druhý den zákrok, třetí den jsme šli domů. Byl pak ještě pár dní doma a pak zase začal chodit do školky. Vše bez komplikací. Od té doby je vše ok.

pe_tu_ss_ka
29. lis 2022

Také měl syn. Byl předčasně narozený, na jedné straně měl víc tekutiny než na druhé. A na obou stranách se vstřebala. Kvůli operaci, kterou měl po narození, byl kontrolovany v Motole a tohle kontrolovali s tím. Jemu to trvalo asi do 3 let, kupodivu strana, kde bylo tekutiny méně, se vstřebala naposledy.