Jak často uklízíte?

ladyhacek
7. pro 2014

Ahoj žádnou takovou diskuzi jsem nenašla tak se snad neopakuji.

Jen pro zajímavost by mě zajímalo jak často uklízíte: vytírání, luxování, utírání prachu, převlíkání postele.....
a pak ten ,,větší úklid: mytí oken, dveří, lustry.................
> prostě jak se k tomu stavíte, jak to stíháte?
Někdo ten větší úklid dělá každé 3 měsíce, Luxuje 3x do týdne...... > já zase četla, že když se uklízí hodně (každý den nebo obden luxování... > že se dítě nevytvoří protilátky a je alergické...)

děkuji za příspěvky 🙂

nonacek
7. pro 2014

@ladyhacek tak utírání prachu vitirani podlahy a luxovani dělam denně. povlečení peřin každé pondělí. záclona první vyken
+ - v měsíci.
ostatek dle potřeby. Ale momentálne jsem žena v domácnosti,bez prace,takže vse dělam a i opcas přeháním z nudy😉 znáte to ,nektere😆 a deti nemají žádný alergie, to je spíš Dane genetikou a nebo imunitou co Já vím,ale ve s krátce netrpíme cela rodina alergiemy

konidana
7. pro 2014

@nonacek tak to já jsem opačný extrém:D Vytírání jen když manžel vaří, tak pak po tom víkendu (1x za týden, za dva nebo třebas i 1x za měsíc) Luxování u dětí tak 1x týdně, někdy podle potřeby ob den(výjimečně) ale taky 1x za 14 dní, okna 2x nebo 3x za rok, povlečení 1x za 3 měsíce, dveře lustry, když to už nejde jinak (1x nebo 2x za rok) zametám tak obden.

vanilka_eva
7. pro 2014

@nonacek Tak to je vidět, že jste v domácnosti, protože uklízíte fakt často a to převlíkání každý týden taky. Já uklízím podle potřeby, většinou tak jednou týdně. Nic se nemá přehánět

nonacek
7. pro 2014

@vanilka_eva
@konidana
holky to víte,že kdybych chodila do prace tak to nedám.. , ale sem doma tak my hrabemail, zabíjím tim čas.. už i máma.......... my říká,ze jsem na hlavu.Že my hadr přirostl nejen k srdci,ale i k ruce😨
Jenže co dělat manžel je puntíčkář,tak mu to tak vyhovuje a Já si už zvykla... , ale z počátku to byl pro mne také extrém když to vyžadoval.
Ale dnes už ok.😉

kesurka
7. pro 2014

uklízím denně, prach obden, jen mytí podlahy je problematické s prckama..většinou se povede vyslat s někým ven.. ale moc nestíhám.. nejvíc nesnáším uklízení hraček

tarra27
7. pro 2014

@nonacek a jak to ze nechodí do prace 😀 jsi dobra...me by z toho hrablo....mám rada pořádek, ale s holkama jsou všude hračky, vysavam tak ob den, stiram dle potřeby, tak 2x týdne ale někdy jednou a někdy třikrát....protože když jdu na kuchyň, vezmu už i koupelny.....někdy máme doma binec teda pěkný, ale je takový ten provozní.....peřiny prevlekam podle potřeby, cca jednou za tři tydny, mám rada, když voní 🙂 a když přestanou, hned prevleknout....okna 2 az 3x za rok...

sisinka74
7. pro 2014

Takova diskuze uz tu je. Jinak zametam xkrat denne, protoze nam lina pesan, vytiram denne v kuchyni, protoze kazdy den varim a casto pecu, ale ostatni delam az to hori. Nejsem uklizeci maniak, budu delat cokoliv, jen abych nemela cas uklizet. Pokud bych nechodila do prace, asi bych se dal vzdelavala, sportovala, cetla. Zalezi taky, jestli mas deti, protoze to zas ten cas lze vyuzit jinak. Rozhodne ale neminim stravit zivot s hadrem v ruce. To jsem psala i v jine diskui.

nonacek
7. pro 2014

@tarra27 nechodím do Prace,protože manžel nás financne zajišťuje ,ze Dobrý a Já ve svím oboru práci nesehnala😆
tak už sem si tak nějak zvikla.
domácnost deti kroužky úkoly...vaření furt dokola a jako relaxaci beru když si opcas vyjdu z kámoškama na dvojku cervenyho😉 mam dva kluky a s téma jeho uklizet😊

lenicka07
7. pro 2014

1x týdně vysaju a vytřu (jinak dle potřeby zametu), 1x týdně umyju koupelnu, 1x týdně prach ve frekventovaných místnostech (v ostatních tak každé dva týdny), peřiny převlíkám tak za dva až tři týdnu. Okna tak tři krát za rok. Jednou za rok větší úklid (skříně atd.) Je to tak že nic není extra vypulírované, ale nějaký velký binec taky není 🙂 Víc stejně nestíhám a s dětmi to ani nemá cenu 😉

tarra27
7. pro 2014

@nonacek jak mas staré děti? 🙂

milmic
7. pro 2014

Já uklízím tak nějak podle potřeby, ani nevím, jak často.
Jediný, co vím je, že vysávám denně. Děti hrozně nadrobí a roznáší se to po celém spodním patře domu, takže tam fakt vysávám denně. Podkroví vysávám tak jednou týdně.
Ale koupelny, prach, vytírání.... to nějak děláme až je to potřeba. 😅

nonacek
7. pro 2014

@tarra27 10 let a 6let

tarra27
7. pro 2014

@nonacek tak to s nima mas co dělat.....je dobrý ze se staras o domácnost a baví te to...kolik zen o tom sní 😉

nonacek
7. pro 2014

@tarra27 díky aspoň za jeden kladný názor, potěšila jsi mne Já jak to tu pročítám,tak se trošku cítím jak manijak.😨😉😆

tarra27
7. pro 2014

@nonacek pokud teto baví tak PRoc ne....a ze jsi doma, uzivej si to 🙂 já si myslím, ze by mohlo byt takových víc....chlapů, aby uzivili svoje ženy a ty se mohly starat o děti a byt do a nebo chodit na částečný úvazek.....ze nejsou závislé na příjmů svém, ze když žena příjde o práci, všichni se hroutí, co budou dělat....
A muž je hodně v práci??

pavlapl
7. pro 2014

Tak to já mám dvě kamarádky. Jedna je zdravotní sestra a druhá v domácnosti. První uklízí každý den úplně všechno, smrdí to u nich jak ve špitále a děcka mají všelijaké alergie a jsou věčně na hromadně. Ta druhá neuklízí jak je rok dlouhej a děcka má naprosto zdraví a navíc nechytnou ani virózu. Já nejsem nijak pořádná. Nevysávám protože nemáme koberce. Vytírám tak jednou za čtvrt roku, postele převlíkám jednou do měsíce, nádobí umývám každý den, okna umývám jednou do roku a záclony nemám.

leniczka23
7. pro 2014

Tak já vytírám 1x za týden,luxuju obden,prach utírám 1x za měsíc(a stejně tam nic není,nechápu),to dělám zrovna větší úklid a ten generální kdy to vezmem od shora dolů i s oknama děláme tak 3x-4x do roka..Jo a postele převlíkám tak 1x za tři týdny-měsíc..Nejsem ten typ co musí mít doma za každou cenu vygruntováno,pokud máme lepší plán uklízení počká a taky si myslím,že trošku ,,špíny" malému neuškodí..sterilní prostředí není dobré..né doma..Jo a uklízení mně děsně nebaví!!! 😀

nonacek
7. pro 2014

@tarra27 každý den ,+ obchodní schůzky .. , ale víkendy Máme pro sebe a to se snaží nám to vynahradit... vlastně vse ok. Teď se snažíme o další miminko....
holky ať si Kazda uklízí tak jak potřebuje.....
důležitější je Mít pocit zpokojenosti😉

lucifereeek
7. pro 2014

máme plovoučky, takže vysávám ob den, vytírám 1x týdně - nebo dle potřeby, ten zbytek dělám jak co stihám, někdy se to povede častěji, někdy méně. Většinou jsou to okna tak 3-4x do roka, převlíkání postelí tak co 3týdny. Utírám prach jak si vzpomenu, určitě tak 5x za měsíc jo, nám se tady hodně práší, mohla bych s hadrem chodit skoro pořád.

caboonek
7. pro 2014

Já utírám prach 3xtýdně, vytírám 2-3x týdně, máme psa, denně pouštím irobota. Povrchy kuchyň, obývák, pokojíček skoro denně. Okna na jaře a před Vánocema. Mám ráda pořádek, ale alergik z mého dítěte rozhodně nebude. Dnes jedl rohlík stylem jednou kosnu já podruhé pes, pak zase já....

matous24
7. pro 2014

Ja jsem asi trosku maniak, ale uklízím ob den od 4 nebo 5 hodin, kdy se malý poprvé probudí... Luxuji, vytiram, prach, kuchyň, WC, koupelna... Otiram i vypínače, zasuvky, dvere, skrine, futra... Proste fakt všechno... :D Okna tak 4krat do roka a povlečení tak za 2 týdny... 🙂

anina32
7. pro 2014

Vysávám denně, někdy i dvakrát, máme tmavý koberec, každý drobeček bije do očí. Podlahu a prach vytírám cca jednou týdně, samozřejmě podle potřeby i častěji, povlíkám jednou za měsíc, ale taky třeba při nemoci denně, jak je potřeba. Okna a velký úklid cca 2-3x do roka.

sisinka74
7. pro 2014

@tarra27 ja bych doma nebyla ani za nic. A to bych klidne mohla, ale predstava, ze se muj zivot scvrkne jen na starani se o domacnost pro me byla vzdycky strasna. Potrebuji kontakt s lidma, vyvijet nejakou cinnost, neztracet rozhled. Ale treba moje kamaradka je zas jina. Kdyby mohla, nesla by do prace vubec a radeji se venovala plne detem, ta zase nechape me 😀

tarra27
7. pro 2014

@sisinka74 já si myslím, ze když by byla doma, časem by do prace chtěla 🙂 ale myslím si,ze chlap by se mel postarat aby žena mohla byt s dětmi doma pokud chce....nebo kyz nastoupí d prace a ony do školky a budou nemocný aby se nemusela strachovat ze přijde o práci co teda budou dělat.....ze nemůže byt na ošetřovnem.....

sisinka74
7. pro 2014

@tarra27 no jo, tak to kdysik fungovalo, ale jak to chces v dnesni dobe udelat? 😉

lv
8. pro 2014

Já uklizim porad a porad je doma bordel 😉 mám decka cunata.. Zametam 2-3denne, vytiram kuchyň dle potřeby, někdy denně, někdy 1x týdně, to už by nebyla ani videt pod flekama. A zoufale me to nebaví, mít koruny, nechavam si uklízet panel.byt.

tarra27
8. pro 2014

@sisinka74 snadné to není ale jde to a jsou chlapi, kteří makaji na sobě aby to tak měli....nebo aby zabezpečili rodinu. Neříkám, zase aby chlap se sedrel, to vůbec ne....nebo aby žena byla doma a chlap mel tři prace....

Nemyslím si, ze dříve by to bylo lehčí....

Já nevím, ale chlap už když s nim začne s chodit nebo když ho poznavas už vis časem, jaký je to charakter, me by třeba nevadilo kdybych můj muž byl doma a já šla pracovat protože vim, ze on by zbytečně dlouho doma nebyl a ze by se snažil....ale když vidím některé může jak jednou na sebe a hádají se s ženou kdo bude platit nájem, je to fakt na ránu....a říkám si, má se podeli ti muži, kteří se snaží zabezpečit rodinu a kdyby za ne žena platila, tak by z toho neměli dobry pocit.....
Já nejsem fanousek toho, ze jdeme na rande a každý si platí za sebe, přijde mi to drzost ..

Jsem porad toho zastaraleho názoru, ze chlap se ma starat. Sama jsem ted na mateřské a dřív můj muž nikdy nechtěl přispět na najem ani chod domácnosti nic, samozřejmě jsem dělala nákupy, nechtěla jsem byt zdarma s nim a nebo dostává krásné velké dary na narozeniny svátky a vánoce...a dnes když jsem na mateřské, nemusím mít strach ze by chodil domu a " vyhrával" ze dětem kupuje plenky apod.....

Dříve byl v práci hodně a tak jsme se přestěhovali do zahraničí....tady ma daleko víc volna a uživí nás....ale hlavně volno....

Chce to hledá řešení.....klidně se i přestěhovat....

Pamatuji si, ze jsem chodila s prvním klukem a moc jsem ho milovala a neměl ani vs a ani obrovské peníze a vyšly by jsme klidně i z jeho platu....

Ale je pravda, ze když nemáš kde bydlet, často to není vůbec snadné.....hypotéky 15tis plus energie a nakupy.....

Presto si ale myším, ze muži takoví se najít dají....hodní pracovití galantní.....

Ted bych nerada aby to vyznělo špatně, me nevadí chodit d prace a přispívat na domácnost nebo se o to podělit, ale nesnasim když chlap vyhrává kvůli nákupům a hada se o placeni nájmu a holky fakt kolem me u kamarádek nic vidím hodně.....me by kleplo.....nebo když je naštvaný ze žena musí jít na osetrovne.....nafouklou pusu.....jako kdyby to dělala schválně....jednak děti ji potřebují kdyz jsou nemocný a hlavně ona sama už ma v práci ne peklo se trable ze je doma a ostatní za ni musel dělá práci...

kamilka007
8. pro 2014

@ladyhacek My se před měsícem přestěhovali do velikého domu a pravidelný úklid by mě asi zabil, takže mám "paní na úklid". Je tu každý pátek 3-4 hodiny, kdy uklidí komplet sanitu, podlahy a prach. Nikdy za nic jsem ty peníze neutratila líp. 🙂 Já pak každý den malým luxem přejedu drobky po dcerce a tak, a postel převlíkám 1x za 2-3 týdny, jen polštáře vyperu častěji. Okna jsou taky vražedný, takže na to volám firmu, která zároveň vyčistí i gauč a koberec, 2x do roka.

ladyhacek
autor
8. pro 2014

@kamilka007 mamka na sedačku a koberec volá 1x do roka 🙂. Kdybych měla velký dům tak si taky někoho zavolám 😉