Je tu maminka, která také nedávala moc Vigantol?

orchidis
12. srp 2014

Maminky, uklidněte mě, prosím.

Dávala jsem Vigantol asi jen dva měsíce, pak jsme hodně chodili ven, na světlo, dítě bylo sem tam chvilku na sluníčku, prospívalo pěkně. Teď, kolem roku, bývá ale hodně nemocné. Dost mě to trápí a vyčítám si to, jestli jsem svou nedbalostí něco nezavinila. Četla jsem různé studie, které Vigantol zpochybňovaly a tak jsem jej prostě raději nedávala.

Je tu ještě nějaká maminka, která VIgantol moc nedávala? Jak to hodnotíte zpětně?

Díky.

srneckav
12. srp 2014

Dávala jsem asi první 3 měsíce a to ještě nepravidelně. Malá je zdravá jako řípa🙂

betelgeuzz
13. srp 2014

@memento1331 kdo jí takhle pestře a chodí na slunko bez opalováku. Většina lidí, které znám, sebe i dítě maže, než na slunko vyleze.
A kamarádce dělal doktor test na vitamíny a opravdu měla D málo. Jinak se test běžně nedělá, takže těžko můžem vědět, kdo ho má málo.

memento1331
13. srp 2014

Však každý človek čo má zdraví rozum sa snaží jesť všetko a nezameriava sa na jednotvárnu stravu.
No to môžem aj ja povedať, že mojej kamarátke robili test...
Jednoducho ja som len chcela reagovať na danú tému a napísala som svoj názor. Počítam, že nie každý s ním súhlasí, ale vždy budem tvrdiť, že pokiaľ si telo vie niečo vytvoriť samo, tak mu to netreba dodávať umelo.
Z mojích známich sa nikto ničím nemaže ani svoje deti.

hojda
13. srp 2014

Já vidím opodstatnění pro D taky v zimě na tu imunitu, kdy toho slunce moc není.

zibrunak
13. srp 2014

Já měla vigantol dávat jen 1. nebo 2. měs. 1x za týden a pak jen 1x měsíčně a myslim max do Půl roka, pak už ne, takže mě překvapuje, že nějaká doktorka řekla až do 15ti let. Každopádně já teď budu mít druhý a mám k dispozici užívat přírodní produkt, kde není tento chemický vitamín D, ale organický, tudíž lepší, také ten výrobek obsahuje rovnou hodně vápníku a je výborný na vývoj mozku a další, já ho teď beru i v těhotenství na ten vývoj plodu a tak. Takže jen řeknu doktorce, že bude užívat tohle a ne vigantol.

hanivasi
15. srp 2014

@orchidis já svému synovi (2m) dávám kapky na lžičku a přistříkám pár kapek mlíka. Pak mu teprve dám napít - nakojím, aby to "zapil", aby mu to nezůstalo třeba jen na jazyku.....

luccy.luccy
16. srp 2014

@orchidis já jsem v létě moc Vigantol nedávala, třeba 1x týdne, v zimě častěji. U tříleté není doposud problém a teď u dvouměsíční to dělám stejně a zatím je všechno taky v pořádku. Myslím, že si nic vyčítat nemusíš. Pokud jsi ho aspoň občas dávala, tak není problém. 😉

achjonetusim
16. srp 2014

Nedavala jsem vubec.

mariti
19. srp 2014

Na začátku jsem více-méně dávala, ale pak jsem si někde přečetla, že Vigantol víc škodí než prospívá a vykašlala jsem se na to. Zatím žádné důsledky nepozoruji.

mariti
19. srp 2014

@zibrunak A prozradíš nám jak se ten přírodní zázračný produkt jmenuje a kde se dá sehnat? Díky!

zibrunak
19. srp 2014

Pardon, já měla za to, že jsem název napsala 🙂, je to OK Gama, bohužel v lékárnách to neprodávaj, info u mě

kristyna0106
21. led 2018
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

Tak to já jsem vigantol dávala každý den i přes léto, protože se malá v létě narodila a na vycházky na přímé sluníčko to nebylo, takže jsme museli doplnit vitamín D za pomoci kapiček.

vanea
21. led 2018

Byla tady na MK maminka s miminkem, kterému prý měkla lebka a kosti kvůli nedostatku Dčka, vigantol nebrali, ale už netuším kde to tady psala, každopádně to bylo celkem nedávno :( mně to vyděsilo, takže dávám, ačkoliv jsou dny, kdy zapomenu...ale ven chodíme🙂 malý prdí s vigantolem i bez něj, takže to nějak neřeším..dávám kapku na lžičku s odstříknutým mlíčkem, vždycky ráno, nebo kolem oběda a pak kojím a dám babycalm. Jinak je to jediný ověřený lék, od nedávna má třeba baby-D stejné složení údajně, co ještě lze brát je třeba D od terezie. Ale osobně doplňkům stravy tolik nevěřím..měla jsem ty náhražky koupené pro případ nouze a mám je doma neotevřené

janurous
25. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@vanea tak to se nedivím .. o baby d jsem si přečetla svoje a dítěti bych to nedávala a co se týče složení, tak to si myslím, že nebude úplně stejné, jako má vigantol, to se dá zjistit tady www.sukl.cz/modules/medication/detail.php ... jinak nechápu, proč ho některé maminy nedávají a berou to na lehkou váhu :( kdyby to nebylo důležité, tak to ti doktoři nepředepisují :(

ivuska1986
25. led 2018

Ahojky, me doktorka rekla, ze Vigantol je vitamin D, mimco ho bude uzivat pouze prvni rok zivota a to z toho důvodu, ze je hrozne dulezity pro rust kostí. Zaroven slouzi jako prevence proti krivici. Materske mleko D obsahuje pouze v minimalnim mnozstvi a v prvnim roce zivota kosti rostou nejrychleji, proto je ten vitamin pro deti tak důležitý.

vanea
25. led 2018

@janurous ono tam je v tom složení problém s nějakým olejem snad nebo s čím, ale kecala bych, jistá si nejsem :/ říkala mi to mudr a i v lékárně paní, že to je zbytečné, že to má ponovu stejně negativní účinky na zažívání jako vigantol:/ každopádně zůstáváme u vigantolu..já bych to taky neriskla, ale je to na každém 🙂