Poprvé covid a strach o dcerku🤒. Poradíte, prosím?

8. pro 2022

Hezký večer maminky, ráda bych se zeptala na váš názor jak jste to braly a řešily tuto situaci.

Covid mám poprvé, už 3. den teda trpím - klouby, teploty 38,5, ucpaný nos s rýmou a co teda nedávám je krk, strašně suchý kašel a bolí. Dnes 4. den lehce lepší, krk se horší bych řekla, ale klouby dnes už fakt lepší, ale chytla to moje 2 letá dcerka a já jsem z toho úplně hotová. Dnes ráno horecka 39 po odečtení, 4x zvracela, teplota po čípku klesla a jedla pak krásně, hrála si, smála.. volala jsem s MUDr a říkala, ať se nebojim, ze to prejde, ať ji ráno dám info nebo večer na pohotovost.. Dcerka je opět unavená, hajá ani se nehne, kouká jen na pohádku, teď jsem ji měřila po odečtení 39, nezvrací už.. jen proste leží usne, vzbudí se, leží a usne, už tak hodinku..
Já jsem strašný plasic, nejradši bych jela do nemocnice, mám strach co když se něco děje a pak si říkám, ze zase plasit takhle nechci… já nevím..
Poradíte mi? Jak to máte vy?
Děkuji

sorboni30
8. pro 2022

Ležet, podávat léky na horečku, proti rýmě a čekat.. V Nemocnici neudělají nic. Jen to co děláš ty doma. Pokud není dcera dusna, nedýchá špatně, zvládnete to doma.. Já měla covid v těhotenství, synové měli covid také a zvladli jsme to doma. Hlavně neplasit..

gdpr
8. pro 2022

Moj tiez mal so mnou covid v 16mes. 4dni mal horucky ale nezvracal ani nic mu nebolo striedala som nurofen a panadol sirup a cely cas sme boli doma. Dr este poradila na imunitu vitaminy. Podla mna ak je zlepsenie, co je ked uz nezvracala tak by som zbytocne neplasila.

autor
8. pro 2022

@gdpr Holky mockrát děkuji! Moc moc!
Já, ze to je poprvé tak jsem z toho hotová, ona si ráda hraje a blbne a teď jen leží nic jiného ani nepípne tak mě to děsí.. ale ano nezvrací a to je dobře!
Sirup teda nemám, ale mám nurofen cipky a i panadol cipky a paralen pilulky, tak uvidíme noc jaká bude 🤧🌺

klokanka31
8. pro 2022

Určitě jí hlídej, ale neboj, určitě bude brzy v pořádku. My měli covid v únoru. Já byla v háji téměř dva týdny. A naše malá (bylo jí v té době rok a třičtvrtě) měla dva nebo tři dny horečky, dvakrát průjem, a pak se z toho dostala...

pampeliska1313
8. pro 2022

Syn od nás chytil covid asi v osmi měsících. Vyplasena sem byla strašně. Dva dny mu neklesaly horečky 38, v noci jsem mu dělala zabaly, jen spal nebo plakal. Po dvou dnech z ničeho nic klesla teplota a od ty doby dobrý. Vypadá to často hrozivě, ale nechala bych ji odpočívat, hlídala teplotu a bude lip.🙂

tereza0111
8. pro 2022

Drzim palce pro klidnou noc. Taky u nas ted probihalo kolo covidu, vsechny 3 deti to chytli postupne, Nejvic me trapi prostredni, ktera dneska nemohla udela ani krok, jak ji boli noha. To uz jsem teda zacinala panikarit, ale pak to preslo...
Jinak Nurofen / Paralen stridacka po 4 hodinach pri hodne vysokych teplotach (kolem tech 39), abych ten interval trochu prodlouzila tak davam octove ponozky - hodne pomahaji. U dvou holek za 2 dny klid, jedna se trapila 4 dny, ale (az na tu nozku) horecky uz take dobre, tak snad to mame za sebou :( Hodne pit.

jako_mala_holka
8. pro 2022

To bude v pořádku, neboj... Dcera měla covid v necelých 2 letech a první den dost zvracela, měla teplotu, pak i horečku, jíst nechtěla... Druhý den už nezvracela, horečku měla taky kolem 39, dostávala sirup myslím, samozřejmě dost tekutin... Jedla spíš suché těstoviny a tak, byla úplně hotová chudinka, unavená... Za týden už to bylo o dost lepší, akorát já to pak chytila od ní, tak to bylo veselé, ale ona měla asi nejhorší průběh z nás doma... Ať je to brzy ok 🍀

mesiacik1989
8. pro 2022

Moj 3 rocny syn je velmi zivy,stale akcny,chvilku neposedi. Pred 2 mesiacmi sme.mali.doma.covid,6 dni mal.zvysene teploty/horucky a nic ho nebavilo,stale iba spal,bol unaveny,nemal o nic zaujem. Bolo ro strasne pre mna,velmi som sa onho bala prave preto ze on je taky zivy stale a vtedy bol.uplne KO 😔Nebojte,prejde to 🙂

rejalin
8. pro 2022

My jsme měli covid v lednu, syn 18m. První dva dny vysoké teploty, první noc byla hrozná.. pak dva dny zvýšená a začala rýma a kašel. Ale z toho nejhoršího se dostal během těch 3 dnů, mnohem rychleji než my. Pak už jen doznivala rýma.

rencinka87
8. pro 2022

Uplne ti rozumim.. snad te uklidnim - syn mel v 3,5 letech nejakou silnou virozu/chripku - dopoledne byl normalne na krouzku, pak se ale vrtal v obede a z obedovyho spani se vzbudil se zimnici, pak se cestou v aute domu (byli jsme u babicky) pozvracel (v zivote nezvracel, to bylo poprve). Doma jsem zjistila, ze ma horecku, nejak kolem 39, nebo tak neco. Vecer sel spat, vypadal celkove divne, presne takovej vypnutej, vypadal trochu jako lidi na drogach. Za dve hodiny prisel - uplne rudej a bledej zaroven, svitily mu oci, porad opakoval, ze mu je dobre a ze uz nechce spat - zmerili jsme ho a mel 40,5.
Byla jsem uplne na mrtvici, zkousela jsem volat do Motola, tam maji ale rovnou nahranou zpravu, ze neradi po telefonu, pak jsem zkousela jeste neco myslim, no a nakonec jsem volala 155 - proste jsem se potrebovala zeptat, co delat, nejaky zabaly, sprcha to jsem uplne zapomnela (vlastne to byly prvni takovy horecky, do ty doby mel syn jen teplotu).
No a operatorka byla moc mila - chtela hned vedet, jestli nema fleky po tele, jestli muze dat bradu na hrudnik (meningokok) a rovnou poslala posadku, ze jsou kousek a ze nas vezmou do nemocnice, ze je jeste malinkej na takovy horecky.
No posadka prijela, sli s manzelem dolu (ja zustavala s mladsim, mel tehdy asi ctyri mesice), no a za asi dvacet minut byli zpatky - v sanitce ho zkontrolovali, tlak, tep, kyslik v krvi.. pokecali s nim, nafoukli mu rukavici na hrani 😁 premerili teplotu pri prichodu a pak jeste jednou - zaver byl jasny - teplota klesa, takze reaguje na podany leky, syn neni malatny a nereaguje hur na podnety (jak prislo nam), ze to by fakt vypadalo jinak, a hlavne - ze nejlip mu bude doma v posteli, ze na pohotovosti by s nim stejne nic neudelali a ze deti zatizi vic ta cesta a cekani v horeckach, nez kdyz zustane pekne u maminky v klidu ve svy postylce 😊
Zachranar byl super, pry se hned ptal, jestli to je prvni dite 😉 ze on ma tri, a ze si zvyknem 😁
A je to pravda, kdyz mel syn pak znovu pres 40, uz jsem byla jen mirne nervozni a poradili jsme si s vlaznou sprchou, zabaly na kotnikach a zapestich a paralenem a bylo to 😊

Takze moc drzim palce, at je holcicce brzy dobre, a soucitim!

autor
8. pro 2022

@rejalin Holky strašně moc vám všem děkuji za velikou podporu a že jste mě uklidnily! Strašně moc si toho vážím!
Já teda mám průběh strašný, trpím jako zvíře 😭😄 tak snad malá bude ok…. Měla 39,5 dala jsem ji čípek a má po odectu 37,8 tak usnula, okolo 1 ji vzbudim max 2 a zkontroluji. Moc moc děkuji 🌺🌺🌺

rejalin
8. pro 2022

U malých dětí jsou to vždycky nervy 🙈 ale tenkrát byl fakt hrozně rychle v pohodě, zatímco my jsme se z toho dostávali snad 14 dní . Na PCR jsem dolezla asi až 7. den, ptz dřív jsem toho nebyla schopná, zatímco syneček tou dobou už řádil a řádně vysiral 😀

Držím palce,ať je brzy lépe ❤

dejvitka
8. pro 2022

Neboj, urcite to bude v poradku. My take meli zkraje roku, cela rodina. Deti mely horecky. Malej pres 39 a laryngitidu do toho. Byla jsem taky vydesena. Horecky 2 dny (dostavaly Nurofen sirup a kdyz to neslo srazit i obklady vlazne). Po 2 dnech byly obe deti jak rybicky a my s manzelem na 14 dni hotovy. Urcite bude malinka brzy zase zdrava.

rebe
8. pro 2022

Mám za sebou dvakrát proces vyšetření a přijímání do nemocnice a pokaždé to trvalo cca pět hodin. Takže prostě zvaž, jestli těch pět hodin, kdy budete někde sedět na židli na chodbě a čekat, za to stojí, jestli je ten stav opravdu takový, že jí nebude lépe v posteli. Ten strach samozřejmě chápu, ale ono to opravdu není tak, že dojedeš do nemocnice a oni jí okamžitě pomohou...

autor
8. pro 2022

@rebe Moc holky děkuji za všechny komentáře 🌺

sorboni30
9. pro 2022

Hlavně se ty drz. Maminka musí být ok aby bylo i děťátko 😉👍 Ať jste brzy zdraví a vše je za vámi 🌞

normalnimatka
9. pro 2022

prostě úplně normální nemoc. příště se vykašli na testování... nechápu, že to někoho ještě baví...

palja
9. pro 2022

Moje dcery měly covid. Malá ve 3 měsících a pak v 10 měsících. Horečky 40 měla celé 3 dny, nechutenství, pořád rvala, pití jsem jí musela nutit. Zvládly jsem to doma.
Měla jsem ho taky, je to něco jiného než chřipka. Takže vím, že se mála taky musela cítit dost blbě. Léky jsem jí dávala i proti bolesti.
Hlavně jí dávejte pít, aby nebyla dehydratovana. ❤️🍀

sorboni30
9. pro 2022

@normalnimatka každý má na to jiný nazor.. já měla covid v tehu a pak z toho zdr problémy..moje maminka p ok covidu má špatné plíce a srdce. Normalni nemoc covid není. Jen už se s tím musíme naučit žít, že tady je.. 👍

normalnimatka
9. pro 2022

@sorboni30 i jiný nemoci maj přeci dlouhodobější následky přeci.

sorboni30
9. pro 2022

@normalnimatka jo? S žádnými jsme se u nás v rodině nesetkaly.. a to jsem po rakovině transplantaci a nemám imunitu 😉

marge_s
9. pro 2022

@normalnimatka tak nevim u kterych je to kolem 20% .vsechny nasledky jeste nezname. Navic nasledky objevujici se i u uplne zdravych lidi. Od neurologickych, psychiatrickych dg po kardio, pneumo. Zda se, ze covid i u zdravych lidi urychluje starnuti organu az 3-4x. (Napriklad rychlejsi snizovani fce ledvin apod., tomje meritelne). Pozitivni je, ze se zda, ze vetsina s casem odezni a ze nove varianty tyto problemy nezpusobuji tak casto. Presto to pro zdravotni system zacina byt problem. Presto je to neco co ne uplne chceme a muzes se testovat treba kvuli ostatnim. Protoze i pres mensi zvaznost muze za urcitych okolnosti zpusobit nekterym velke problemy. Ja taky pred covidem jako bacilonosic s chlamydii nelezla k babicce po mrtvici. I kdyz mi to nic nedelalo. Safra proc jsem vlastne na ten vyter lezla 🤔 mohl to byt kaslik jako kazdy jiny

normalnimatka
9. pro 2022

@marge_s tak asi k rizikový osobě, a koneckonců asi k jakýkoliv osobě bys asi líst neměla tak jako tak s žádnou nemocí, jak to píšeš.
testy jsou úplně k ničemu a fakt nevěř tomu, že rozeznaj tuhle šmakuládu od jinejch.
a jinak následky právě úplně objektivně měřitelný fakt nejsou, když tím prošlo 100% populace, a nikdo lidi na ty orgány atd. nevyšetřoval před nemocí a po nemoci. navíc nikdo nemůže s jistotou zjistit, že ty problémy způsobila právě tahle nemoc.

marge_s
9. pro 2022

@normalnimatka ty studie uz jsou. Treba u tech ledvin to ke objektivne meritelny. Zatez na zdravotnicky system to uz je. Ekonomicke dopady to take ma. To proste nesvedes na neco jineho. Britove s tim treba maji dost problemy. A je rozdil, jestli kolem rizikoveho projdese streptokokem nebo covidem. Nakazlivost je uplne nekde jinde. Pokud budu u babicky a druhy den budi C+, zavolam ji, muze to urychlit nasazeni antivirotik.ˇa to smysl. Tedy testujme se a chovejme se podle toho.

normalnimatka
9. pro 2022

@marge_s a jak to jako TEĎ, když už ty nemoci probíhaj a probíhaly, otestuješ objektivně? když to měla celá populace? použiješ stroj času a odcestuješ do minulosti? to by mě fakt zajímalo....🙂
a samozřejmě, že to může bejt i něco jinýho. zamysli se, co se ještě tak časově shoduje.

testovat se fakt nemá smysl. jen sypeš prachy do kapes největším zlounům. o tvý nemoci ti to neřekne nic, ještě ti to naopak může dát falešnej pocit toho, že je to dobrý, když ti to vyjde jaksi "negativní". ať už máš streptokok, nebo cov, nebo "obyčejnou" chřipku nebo kašlem, za babičkou bys s tím líst neměla. třeba už proto, že nevíš, co je původcem kašle, kterej může bejt příznak mnoha věcí i ošklivejch diagnóz.

lvl16
9. pro 2022

To bude dobrý, vůbec se neboj. Náš tehdy ani ne tříleťák měl kovid v létě (měli jsme ho všichni). Jeden den horečky a rýma, druhý den zvýšená teplota a třetí den byl jako nový 🙂. Narozdíl od nás :D. Ti caparti to snáší dobře.

marge_s
9. pro 2022

@normalnimatka pokud nechapes, jakym zpusobem funguje veda, nemame se o cem bavit. Na konspiracni a hloupe reci se neda moc argumentovat.

marge_s
9. pro 2022

@lvl16 mame stejnou zkusenost. Vsechny tri deti to daly velmi dobre (pro normalni matku to asi bude zavadejici, ale ten jeden co mel plne ocko dokoncene tyden pred nemoci i bezpriznakove). Neockovany predskolak tak dva dny horecky, bliticko, pak kasel a ryma a par dni polehaval. Pak najednou vyskocil jak rybicka. Ten vas prubeh asi zatim nevybocuje, Drzim palce, ale je to stres, no.

Jo a asi dalsi dobra zprava je, ze se zda, ze omikron nezpusobuje PIMS. (Ale popravde je to docela stara zprava, nevim jaka byla aktualizace, ale predpokladam, ze kdyby melo mit PIMS tolik deti, jako po delte, tak by se o tom vedelo, pri poctu nakazenyc by to byla ohromna cisla)

normalnimatka
9. pro 2022

@marge_s ano, nemá cenu diskutovat, pokud nejsi ochotná přijmout fakt, že v týhle záležitosti NELZE nastolit laboratorní podmínky, i kdyby ses na hlavu stavěla. a to, že někomu vyšel z krve nějakej test kdysi, nebo protilátkovej posléze, že jako kovid měl, a někomu, že jako neměl, a na základě toho lidi škatulkovat, kdo je jak po kovidu, a na základě toho má jak moc posraný zdraví, tak to snad nemůžeš myslet vážně. snad víš, jak pcr testy fungujou, a jak moc jsou spolehlivý. a to tebou zmíněný píchání těma kartama taky slušně míchlo.ale néé, tam přeci by byl ten účinek znát hned, žejo? zatímco u tohohle se dlouhodobej následek připouští, ba naopak prosazuje, protože se to někomu hodí do krámu jaksi odvýst pozornost od jádra pudla a jinejch záležitostí.

marge_s
9. pro 2022

@normalnimatka no spis ty to nemuzes myslet vazne :D , fakt si myslis, ze je desnej problem odlisit lidi, co meli covid, s jakym prubehem a jake jsou obecne vlastnosti v populaci? A ten zbytek? Zpochybnovat bez argumentu muzes cokoliv. ALe byt tebou bych si ani nekoupila rohlik, urcite je taky necim napichanej. Promin, to je vazne loupost. Zdarec

P.S. Jo a narozdil od tebe vim, jak PCR testy fungujou, protoze mam na to vzdelani i jine, nez "studiem na zachode googlenim v telefonu"