Prosba o info o Rowenta clean&steam

barumat
7. bře 2018

Prosím, pokud někdo tento přístroj máte doma, používáte ho na linoleum? Resp. "PVC", prostě ne plovoučka ani vinyl, ale to, čemu jsme kdysi normálně říkali lino? Někde jsem našla info, že na lino jde v pohodě (někde v diskuzi, ale říkal to zaměstnanec rowenty, myslím), teď mi pro změnu z rowenty na dotaz odepsali, že je "jen na parkety", což je ale taky blbost, protože oni sami inzerujou, že je to na "všechny typy tvrdých podlah", bohužel ale pak dodávají "tj. na dlažbu, plovoucí podlahu i vinyl", o linu ani ťuk... Máte ho někdo na lino a v pohodě? Už jsem byla nadšená, že jsem našla, co jsem hledala, ale máme všude lino ☹ Díky!

barumat
autor
8. bře 2018

Nikdo nic?

marketa11112
8. bře 2018

taketed po parnim mopu koukam... mohu se zeptat proc rowentu? ja nasla ještě hoover, ecg, bissell.... v cem je rowenta lepsi? je tedydrazsi a tezsi.. to jedine vim....

barumat
autor
8. bře 2018

@marketa11112 Nerada bych, aby se to tu zvrtlo v diskuzi, který přístroj je lepší, to už mám (doufám) za sebou, řešila jsem to v téhle diskuzi: https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/pristroj-na-vysavani-vytirani/ takže případně poprosím další dotazy směrovat tam.

Ve zkratce, původně jsem měla v merku karcher fc 5 (nešlo mi o páru, ale o současné vysávání a vytírání v jednom kroku). Ale na ten nadávají, že se na kotouče motají vlasy, a asi dvakrát jsem četla, že se ty kotouče přestaly točit. Pak připadal v úvahu phillips, ale bezdrátový nechci, a ten s kabelem nevytře úplně ke kraji a je dvakrát dražší než karcher a rowenta. Tu tam doporučovala paní, která je s ní moc spokojená - čtyři náhradní hadry, tahle za jedno uklízení prostě vyměním po místnosti hadr a pak je hodím do pračky, no stres. A vysává prý perfektně. Recenze dobrý. A těžký, no má o kilo a půl míň než vorwerk, ten jsem měla půjčený od tchýně a nějak dramatický mi to nepřišlo. Pak jsem narazila na bissell a zase váhala, ale našla jsem uživatelskou recenzi po roce užívání, a prý nevytírá nic moc (dlouho mokro a špinavé ponožky), nezajede s ním ani pod konferenční stolek, hubice se tolik nezlomí a hned se zvedá, tlačítko, co pouští vodu na válce se musí stále držet, jinak jede vysavač nasucho. Plus to, že je to tady vlastně neznámá značka, takže otázka záručního a pozáručního servisu, atd. Taky mě zarazilo, že nenacházím moc recenze a videa, spíš takový ty videa a la teleshopping. Takže jsem se rozhodla pro rowentu, ale teď řeším, jestli nepoškodí lino, no 😕

marketa11112
8. bře 2018

@barumat moc dekuji