Vitamín D a zažívání. Máte zkušenost?

marina1300
2. říj 2022

Ahoj maminky! Mám 5 mesicniho kluka, plně kojím a už nevím co s těmi prdy, tak uvažuji už i o výměně vitaminu D... Vigantol jsme měli snad jen 1 kapku první den po návštěvě pediatrie a letěl to koše po tom co jsem se dočetla jak způsobuje prdy zácpy apod...ted bereme Baby D od Jameison, lahvička dochází a tak si říkám že vyzkouším něco jiného třeba lepšího, pač malý cca do 2 měsíců krásně se vyprazdňoval a pak už to bylo jen 1-2x za den, pak 1x za 2-3 dny a teď nekaka klidně i 2 tydny...ono by to bylo okay kdyby ho aspoň nebolelo to bříško... jo a asi je dobrý zmínit že ty prdy ho začali trápit až kolem tech 2,5 měsíců... četla jsem o nějakých přírodních od Terezie a Vitashinu...máte prosím někdo zkušenosti ? Předem moc děkuju holky 🙏

lucie_nj
2. říj 2022

Vigantol byla hrůza, my jsme používali déčko od Terezie a Espumisan, pak jsem Espumisan když lahvička došla nahradila laktobacilky a byl klid 🙂

leniczka23
2. říj 2022

Já jen doplním , že je fajn, se za pár měsíců k tomu vigantolu zase vrátit a zkusit, většinou pak už problémy nedělá, když dozraje zažívací trakt. On totiž jen Vigantol je lék a jako lék schválený. Ostatní jsou jen doplňky stravy a žádné, opravdu žádné jiné déčko neda dítěti tolik, jako ten Vigantol. A za mě, je správné množství vit D opravdu důležité, a to nejen pro miminka, ale i pro větší děti, takže dávám i 9 letému.

lenatko91
2. říj 2022

Já dávám od Terezie a po dozrání nervové soustavy a zažívání nikdy žádné problémy nedělal. Starší ho dostává i teď od září do března a mimču ho koupím než se narodí a dostane hned.

jjasmina
2. říj 2022

@marina1300 proboha to jako fakt ho nechas trápit dva týdny, kdy se nevykadi? Zkus se zaměřit na vlastní stravu. Jinak naprostý souhlas s
@leniczka23 jinak za nás pouze Vigantol. Tys vyhodila Vigantol, že ses něco dočetla, přitom dáváš jinej po kterém ti stejně nekadi, neprdi jo?

leniczka23
2. říj 2022

@jjasmina no jako tohle je úplně mimo, ani to nezkusit a že takových případů je a pak pořád čtu jak mají děti růstové bolesti a drolí se jim zuby.🤦

jjasmina
2. říj 2022

@leniczka23 přesně tak

kubesovaadelka
2. říj 2022

@marina1300 měla jsem vigantol prvních 14dni po narození a katastrofa, malá bolestí bříška, nasadili jsme a bereme do teď Terezii a spokojenost. Oni vědí proč ten vigantol dávají zadarmo. Fuj, dělala jsem u mentálně a tělesně postižených, jedna klienta taky brala vigantol jednou týdně pár kapek a následoval teror, křeče, bolestí takže za mě hlavně ne vigantol

kmarie81
2. říj 2022

@marina1300 mame D od Terezie a vyhovuje

hezz17
2. říj 2022

Davala jsem vigantol obema detem od mimina. Kapeme si ho ted i my dospeli a nikdy nikdo nemel problem.
Jwn teda doufam ze to “letel do kose” bylo obrazne, protoze leky a leciva s vraci do lekarny 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

hanynka1704
2. říj 2022

@marina1300 zkus Biogaiu. Jsou to probioticke kapicky a prodávají buď samotnou BioGaiu nebo i s vít.D

marina1300
autor
2. říj 2022

@jjasmina od doktorky jsem uslyšela že plně kojene deti právě těch cca 2-3 týdny nemusejí kakat,ze to mlíčko spotřebují, to ho mám podle tebe rourkovat od rána do večera? A ohledně samotného problému prdiků jsme vyzkoušeli už snad fakt všechno možný!!! Espumisan, babycalm,balonix,lefax, biogaiu, fenyklovy caj, kminovy odvar, cvičení, masáže, zahrejvaci polštářky, ja kojící čaje , nejim VŮBEC mléčné výrobky, pečivo a všechno nadymavy... a malej vitamin D dostává denně, plus jsme hodně venku a prospívá krásně, je o dost větší než "tabulkové " děti, tak ze mě tu nedělej zlou macechu když nevíš okolností, věř mi že bych ráda vrátila ty časy kdy byla pokadena každá plena! Ale ja uz nevím jak to udělat, proto už zkouším všechno možné! Navíc po rource jsem párkrát taky sáhla ze zoufalství a efekt naprosto ŽÁDNÝ! A ten Vigantol jsem pak viděla okolo jak děti kámošem trpí, navic doktorka ví o té náhradě a souhlasí s tím. Ted akorat chci zkusit něco lepšího, přírodního.

marina1300
autor
2. říj 2022

@hanynka1704 my jsme měly BioGaiu hned jak začaly prdiky a po měsíci užívání to bylo snad ještě horší 🙈 asi mu nesedla

marina1300
autor
2. říj 2022

@leniczka23 ja se bojím že mi bude mit ještě větší potíže s tím Vigantolem,kort když ted budeme zavádět příkrmy 🙈 bojím se to riskovat ... každopádně pokud se vyznáte, co říkáte na ten Vitamin D od Vitashine? Prezentuje se jako nejlepší na trhu a je přírodní

kmarie81
2. říj 2022

@marina1300 me nase pediatricka rekla, ze jestli po vigantolu budou ptoblemy, mame koupit d od terezie

hela128934
4. říj 2022

My davame Vitashine. Vigantol jsme ani nezkouseli. Na bolesti pomohlo vysadit mlecne vyrobky. Pry Vitashine je z lišejníků a je to nejaka lepsi verze pro telo. Uz si to nepamatuju. Mrkni na Svet non toxic. Tam je o tom vic. Je to schválené Ceskou pediatrickou spolecnosti

hela128934
4. říj 2022

Jinak pry ty vitaminy D od Terezia a Baby D je pry nastejno jako Vigantol s tim složením…

veronikav31
4. říj 2022

@marina1300 já dětem Vigantol po narození davala obden, sama jsem jej užívala denně. Obě děti jsou narozeny v zimě,přes léto nic, na zimu jsem opět dávala Vingantol, vše bezproblemu. Ani jeden nebyl kojen, byli na Um

luciaanaa
4. říj 2022

@marina1300 Syn na to taky strašně trpěl, ale 💩 dělal pravidelně. Taky jsem vyzkoušela kde co. Vitamín D jsem používala od Terezie a ten je moc dobrý. Dokonce nám ho MUDr doporučila, když měl Vigantol výpadek. No jinak, cvičení nožičkami, hodně pokládat na bříško, pak taky aby si odříhnul, ono to je jedno z druhým a už mají bolení. Taky jsem mazala bříško, jo a ten kmínový odvar jsem dávala po lžičkach i synoj před kojením, to docela pomohlo.

klaari
4. říj 2022

@marina1300 je pravda ze mi byl vigantol doporucen davat rano, aby na noc nedelal paseku. Od Terezie mame vice produktu a vse fajn. Vetsim detem davam rybi olej Mollers.

sanoela
4. říj 2022

@marina1300 máme od Terezie a bez problémů 😊

cekamnazazrak
4. říj 2022

@marina1300 davame Vitamín D3 pro děti v olivovém oleji od Puravia… vigantol jsem pred tehotentstvim nejakou chvili brala ja a mela jsem z nej tak britalni krece a zazivaci problemy, ze bych ho male nedala… jinak me mala od cca tri tydnu kadi taky jednou tydne… kdyz se ji to povede dvakrat, tak je to slava.. dle doktorky je to u plne kokenych deti naprosto normalni… prdiky se zlepsily, jak se zacala vic mrskat… vetsinou ji trapi nejvic nadranem, kdyz celou noc bez hnuti spi… jo a strava na to asi fakt nema velkej vliv… ja varim na vic dni, takze jim treba tri dny to samy, vcetne snidani i veceri a prvni den jen v pohode, druhej den boli bricho, dalsi den zase v pohode… 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ pokud nema vylozene alergii na nejakou potravinu, tak je zbytecny neco vynechavat… navic mliko se vytvari z krve, tam se plyny (ty zazivaci) tezko prenasi….

jelenice_zavodnice
4. říj 2022

@marina1300 To, ze nekaka v peti mesicich dva tydny a je plne kojeny, to neni problem. Dcera mi v peti mesicich nekakala skoro tri tydny, druha dcera deset dni ale to uz byl cas nasadit prikrmy, vsechno nakojene mleko “spotrebovala” a uz potrebovala i pevnou stravu. Problem je, pokud ho porad boli brisko, to bych hledala pricinu. (osobne si myslim, ze to bude vsemi temi “leky”, doplnky a odvary ktere si mu davala, vcetne tech lactobacilu, jeho telicko a zazivani nebylo schopne se normalne vyvijet, kdyz dostavalo v tak kratke dobe nálož espumisanu, biogaia, babycalm...), ja bych misto Vigantolu vyhodila radeji vsechno tohle.
U toho Vigantolu a ostatnich D-cek je problem jejich deklarovane mnozstvi vitaminu. Jediny, ktery ho ma kontrolovany, je pouze Vigantol, ostatni mohou sidit, take to delaji dle testu (nejenom dle dTestu). Takze tam je pak otazka, kolik vitaminu D doopravdy dostava tvoje miminko, ktere ani nemuzes davat na prime slunicko (tedy predpokladam, ze v lete si 3mesicni dite nedavala na prime slunce) a ted uz toho D-cka ze slunicka bude hodne malo.
Takze za mne, vyhodit vsechny doplnky, nechat jen nejake decko a pomalu uvazovat, jestli nezacit se vhodnymi prikrmy a pak videt, jestli mu doopravdy vadi nejake potraviny nebo byl problem jinde.

janebee
4. říj 2022

Plně kojené děti, jejichž mámy denně užívají 2000-6400 IU vitamínu D3, mají dostatečné hladiny déčka. Potvrzeno dvojitě zaslepenou studií. Takze bych vyzkoušela nasadit decko jenom sobě 🙂

marina1300
autor
5. říj 2022

Holky všem moc děkuji za odpovědi a rady, nakonec jsem koupila Vitashine, dokonce i doktorka mi řekla že pokud chci opravdu to nej nej a nezáleží na penězích tak ať zkusím přesně tenhle... jinak prdiky se razantně zlepšili a potvrdilo se to že nemůžu jist mléčné výrobky, akorát to trvalo cca 10 dni nez to z těla vyprcha...už jsem to zkoušela vysadil v září a byl cca 2 tydny klid ale to jsem si říkala že to ho přešlo věkem už konečně a zase začala pomalu zavádět a ono se to zase rozjelo ale až po několika dnech 🤷‍♀️ s příkrmy už jsme začali od 1.10. dostával 3 dny dýni maslovou, dneska 2. den cuketu, tak uvidíme jak se bude vyvíjet i ta stolice)) než začnete házet kameny proč ne mrkev a brambory 😄 tak juknete na stránky
https://detskeprikrmy.cz/detske-prikrmy-den-po-...
jedu podle nich...moc se mi líbí že autor dal tu práci a zjistil co se k čemu hodí a nehodí, co je dobré spolu kombinovat vzhledem k určitým vitamínům aby nebyl jejich nedostatek/nadbytek... jo a ten espumisan dávám už jen přes den a řekla bych že minimálně, zkusím ho pomalu vysadit úplně a budu doufat že to bude good🙏 Všem přeji krásný den a ještě jednou děkuji🙂

cekamnazazrak
5. říj 2022

@marina1300 k tomu espumisanu, mala z nej mela zacpu, tak na nej bacha..

hela128934
5. říj 2022

@marina1300 a muzu se zeptat jake ti doporucila davkovani? Me doktorka rika, ze potrebuje dite 1000 ui. Me se to zda moc. Na tom Decku je doporučeno 400, tak davam 400

marina1300
autor
5. říj 2022

@cekamnazazrak ten ho nejdřív přijímal, tak jsme přišli na lefax a ten pro změnu ucpaval, takže zpátky espumisan a ted už mi přijde že průjem z toho nemá, ted už ho dávám jen cca 4-5 x za den a v noci vůbec...tak nevím jestli se v tech stříkací něco změnilo, nebo že by i tak malé množství ucpavalo🤷‍♀️ každopádně nejlepší je to vysadit úplně si myslím...

marina1300
autor
5. říj 2022

@hela128934 no pokud vím tak 1000 iu to je dávka pro dospělého v zimním období 🤷‍♀️ ja jsem to vzala logicky a pokud se pediatry milovany Vigantol dává po 1 kapce což je 500 iu tak přibližně tolik dávat i od jine značky...třeba ten Vitashine má 1 stříknuti 200iu tak striknu 2x, což je i napsané v příbalovem letáku