Příkrmy - jakou značku mléka, kaše,aj. používáte či s ní máte zkušenosti? jaké jsou vaše zkušenosti?

joslin
4. únor 2016

Ahojky holky 🙂
prckovi bude 6 měsíců a budeme začínat s příkrmy. Pořád studuju trh a vůbec nevím, jakou značku zvolit ☹
Dívala jsem se na dávkování vs. ceny, složení....je sice hezký, že společnosti dávají sice na internet etikety výrobků, jsou ale tak pidimini info, že při zvětšení se všecky číslíčka míhají, tak porád nevím, jaké značce dát přednost. Poraďte z vašich zkušeností!! Budu ráda za jakékoliv infa/zkušenosti 😎 Jakou značku mléka, kaší, aj. podáváte prckům a proč? Moc děkuji za všecky zprávy 🙂

sixtynka
4. únor 2016

Ahoj, no, my teprve taky začínáme a zatím ochutnáváme. Snažím se spíš vařit, ale pokud dávám kupované příkrmy, tak od Hippu. Nikolka je od narození na UM od této značky, tak to pro mě byla přirozená volba a není si nač stěžovat. I když je fakt, že cenově je to náročnější, ale podle mě nejvíc přírodní. Člověk kolikrát utratí majlant za blbosti, tady to má alespoň význam

zlatkavlk
4. únor 2016

Za mě taky Hipp... máme pár skleniček, jinak se snažím taky vařit sama, rýžovou kaši - ta ji moc chutná... Chce to asi juknout a zkouknout složení, aby tam nebyl zbytečnej cukr nebo sůl... 🙂

jardicka
4. únor 2016

ahoj, já osobně jsem prckovi příkrmy vařila hlavně domácí a mrazila si je do kelímků. Kupované jsme používali hlavně na cesty a to jsme většinou dávali Hami a někdy i Hamánek, ale občas jsem koupila i obyčejnější levnější skleničky v Lidlu (už nevím jaká značka) nebylo v nich nic špatného, ale jak říkám dávala jsem víc přednost domácímu vaření, to vychází nejlevněji. Vařila jsem i domácí ovocné přesnídávky. Kaše jsme ze začátku dávali ,,Kozí kaše" od Goldimu, ty byli trošku dražší, ale malýmu hodně chutnali a i mě 🙂 Později jsme přešli na Sunarka kaše. Mléko dávám klasiku Sunar. Odstavila jsem malýho od kojení až po roce, takže jsme s UM začali až tehdy. A na cesty do auta a jako mini sváča se nám osvědčili kukuřičné křupky bez příchutě. Tak snad ti tyhle informace k něčemu budou 🙂

petrusew
4. únor 2016

Mléka dáváme Bebu, nutrilon malému absolutně nesedl, dcerce zase seděl. Je to individuální, takže se to nedá odhadnout a příkrmy - kaše jedeme sunarky🙂 Příkrmy většinou hamé, ale beru to tak, co máme odzkoušené a co mu chutná.

zlatkavlk
4. únor 2016

@joslin jinak mimo mísu - ten váš chlapeček je rozkošnej 😅

olasek
4. únor 2016

Z umělých mlék můžu doporučit BEBU. Začínali jsme Nutrilonem, ale dětem vůbec neseděl a tak jsme přešli na Bebu a veliká spokojenost. Kašičky Hipp nebo Nestlé. Obojí nepřislazované. Chutnají výborně a zasytí. Z příkrmů Hipp, Hami nebo Bebivita. Všechny mají vynikajicí chuť. Vyhovovalo mi, že s přibývajícími měsíci přecházejí z mixovaného na větší kousky, což některé značky ( Sunarka, Hamánek) nedělají. Také jsem od 6.měsíců dávali přesnídávky - za mě jsou super všechny, které jsou nedoslazované. Jinak kukuřičné křupky a občas nějaká sušenka od Nestlé. 😵

toninkova
4. únor 2016

Mám trošku podobný dotaz, včera jsme začali s prvním příkrmem - mléčnou kaší Nutrilon. Všichni včetně Mudr-y říkají, že jedině lžičkou, tak teda lžičkou. Jenže logicky malá neví jak na to, i by chtěla papkat, pusku otevřenou, jazýčkem mrská, ale moc toho nepojí. Jak to do ní dostat, rvát to do ní nechci... Prosím o radu...

sixtynka
4. únor 2016

@toninkova já dávám mléčnou kaši do flašky a zeleninový příkrm mi malá ochutnává lžičkou

joslin
autor
4. únor 2016

@jardicka moc děkuji za tip....sama na sobě jsem vyzkoušela ještě před porodem přesnídávku z Lidla a přijde mi vůči ostatním strašně sladká ☹ nevím, nevím. Jinak o tom kozím mléku v prášku jsem slyšela 🙂 ale mám z něj trošku strach 🙂 ale jestli prckovi chutnala, tak to asi taky ozkoušíme, za zkoušku nic nedáme. Ráda bych vařila také své příkrmy, ale přeci jen na cesty je potřeba volit tu správnou variantu. V létě se pak chystáme k moři, ale to bude kapitola sama o sobě, co se sebou, chichi. Jinak se sunarem opravdu spokojenost? U Sunaru je fajn, že se dá sehnat i v normálním obchodě a nemusí se do lékárny.

joslin
autor
4. únor 2016

@sixtynka my už prckovi zkoušeli dávat vidličkou rozmačkaný banán s troškou kojenecké vody a to mu chutnalo. Rozhodně ho chci naučit pít z hrnečku - už má avenťáckej pro první doušky, aby si pak neničil zuby žmouláním dudlíka. Přeci jen, dle rady porodnice, dudlík používáme jen na uspávání, když je potřeba, jinak vůbec 🙂 za to jsem hrozně ráda. Jinak z mističky a lžičky mu to jde - to se nebojím 🙂 dokonce nás i při jídle pozoruje a nejraděj by už jedl s námi z talíře a pil ze sklenic 🙂 je to rarach

joslin
autor
4. únor 2016

@zlatkavlk děkujuuuuu ....lumpárna mu kouká z kukadel 😀 ale z 90% se směje ...je to náš vymazlenej bazilišek...ale jak se říká, každé dítko je krásné a to je rozhodně 100% pravda

joslin
autor
4. únor 2016

@toninkova mno já prckovi zkoušela dávat na lžičku a v pohodě....sice to trvá než se se lžičkou seznámi a pochopí, že se musí užmoulat, ale s pomocí mi snědl rozmačkaný půl banán s kojeneckou vodou 🙂 my jsme sice dávali sem tam mateřské mlíko z Avent lahvičky se savičkou, ale prcek nejni rozhodně na savičku ani dudlíka navyklý...takže u nás to bude asi snadnější. Je třeba hlavně pořídit vhodnou lžičku. Ze začátku bych možná prckovi zkusila silikonovou, ohebnou lžičku a pak až si navyknete, tak tu tvrdší, ale je to prostě o trpělivosti a seznámení se se lžičkou 🙂 to bude časem dobrý 😉 My jsme teda na lžičku už dávali sirup na kašel a prdíky a sem tam na ochutnání jogurt, ale určo je to jen o zvyku 🙂

joslin
autor
4. únor 2016

@olasek moc děkuji ....a prosím, ty kukuřičné křupky se mohou dávat už od 6ti měsíců? nemůže se dítě zadusit?

toninkova
4. únor 2016

@sixtynka Asi jsem trošku pozadu - respektive se v tom nevyznám, ale myslela jsem, že do flašky jen vyloženě tekutiny, ta kaše se mi zdá být hustá, na to je nějaké speciální pítko? Mám dvě flašky, obě jsem dostala, obě MAM, jedna od 4 měs., ale zdá se mi, že má malinké dírečky, druhá od 6 měs., ale ta se mi zdá dost velká - ta savička... no nevím, zítra vyzkouším, kdyžtak ji udělám řidší. Máme necelých 5 měs...

oplatecka
4. únor 2016

@toninkova Zrovna MAM má speciální dudlík na hustější tekutiny. Používáme na kaši 🙂

oplatecka
4. únor 2016

@joslin Já většinu příkrmů vařím doma. Někdy koupím skleničku od Alnatury, ty jsou výborné a v bio kvalitě 🙂 Akorát máme problém s ovocnými příkrmy - můj chlapeček má pravděpodobně alergii na jablka, pokaždé se osype. A jablka jsou skoro všude, když se podíváte na složení.

jardicka
4. únor 2016

@joslin jo Sunar nám vyhovuje a malýmu chutná, jiný mlíko jsme ani nezkoušeli 🙂 jo a odpovim i za kolegyni, ty křupky se můžou už od 4 měsíců a v puse se krásně rozpouštějí, takže se mimi nezadusí 🙂

joslin
autor
4. únor 2016

@oplatecka ajaj, alergie na jablka? ouje ☹ ale je pravda, že se opravdu dávají do všeho ☹ já si myslela, že jablka jsou v pohodě ☹ já spíš nechápu, jak do přesnídávek od 4měsíců mohou dávat jahody, přeci jen to je alergen ne? anebo meruňky - nepodporují prdíky? nevím mno ☹ je opravdu lepší dělat vlastní příkrmy, ale zkrátka ne vždycky se dají použít, když třebas někam jedete atd.

sixtynka
4. únor 2016

@toninkova my máme 4,5M, já vyzkoušela, jestli ta mléčná kaše projde dudlíkem a v pohodě. Buď udělej řidší nebo jeden obětuj a zvětši dirku. Já mám mléčné kaše od Nestlé - už jsou hotové, jenom přeliju, ohřeju a hotovo. Mají banánovou a rýžovou - další příchutě jsou až od 6M

kubicek11
4. únor 2016

My jsme jeden čas kupovali kašičku od Nestlé. Bylo to balení, které měli jen v Německu. Ale i tam už není. Mají sice různé, ale to už není ono. Jinak kupuji kaši od Babivity a ještě dělám kaši do mléka od hippu. Jen přimíchám takovou tu kaši do mlíka 🙂

twoangels
4. únor 2016

Já u malého vyzkoušela z mlíček Nutrilonu, Hami, Sunar - vůbec je nechtěl a nakonec HiPP a u toho jsme zůstali až dodnes - a že už je to od ukončení kojení skoro dva roky 🙂 Z příkrmů jsem zkusila značku z DM drogerie, Rossmanu, Hamánka - ale zase nic nechutnalo, až HiPP - a musím se přiznat, že jediné mlíčko i příkrmy HiPP po otevření nesmrdí. Takový příkrm HiPP bych snědla klidně i já, ale když si vzpomenu na ten zápach po otevření např. Hamánka, nebo mléka Nutrilon... Tak to bych si nedala ani náhodou.

diniki
7. únor 2016

Malá měla Nutrilon a byla jsem s ním spokojená, pak jsme přešli na sunar a také vše v pořádku. Teď u druhého prcka kojím, ale postupně jsem musela začít přikrmovat (4,5 měs.). UM se mi zatím dávat nechce. Takže jsem moc spokojená s nemléčnou rýžovou kaší od Hipp - nemá žádný přídavek cukru. Celkově jsou od nich dobré příkrmy, především je super švěstková šťáva a švestkový ovocný příkrm. Malý začal mít s přikrmováním trochu zácpu a tohle vždycky zabere 🙂 Na cesty jsou super ty kapsičky do ruky, ale pozor na to, které jsou přislazované, nejlepší jsou ty ze 100% ovoce. Zeleninové příkrmy teď kupuju, protože čekám na jarní zeleninu ze skleníku, ale až začnu vařit, tak jsou dobré i jen čistě masové skleničky, které se přidají k pokrmům, aspoň mám pocit, že to maso je fakt maso 🙂 A pokud máš možnost, tak v Německu je všechno podstatně levnější - bohužel ☹

joslin
autor
7. únor 2016

@diniki s těmi švestkovými příkrmy je to moc dobrá rada - moc děkuji 🙂 jináč Německo je fajne mno...jenže i tak, člověk zas zaplatí dopravu tam a zpět, takže plus mínus to vše vyjde stejně, jen ta kvalita bude asi lepší ☹ jinak taky kojím, ale od 6.měsíce začínáme příkrmy a kojenecké mlíčko se má pak dávat do druhého roku života, takže tak...jinak zeleninové příkrmy jsou kvůli dusičnanům asi opravdu lepší ze sklenice, musím se na to ještě zeptat MUDr. jak to s tím přesně je a do kolika let se musí dávat pozor na dusičnany

olusenka
7. únor 2016

UM mi děti nepily, tak nevím, ale co jsme zkoušeli párkrát na noc, když už byly větší, tak Hami bylo dobré, to jim celkem chutnalo. Beba mi smrděla jak hermelín, což u sýra je OK, u mlíka ale dost divný. Ale zkusili jsme jen jednu necelou krabici od každé z těchto 2 značek.
Kaše jsem kupovala nemléčné, hlavně Babylove a Alnatura z DM drogerie, dávala je k snídani. A přidávala přesnídávku do kaše. Později Nominu ze zdravé výživy.
První příkrmy jsem vařila svoje, jen špenát jsem dávala ze skleničky, značka asi Hami.
Hipp je šíleně předražený podle mě. Co dávat.......spíš poradím, co nedávat. Když už je zeleniny víc druhů + maso, radím nedávat Hamánek. To je neskutečný blaf.
Hami jakž takž, některé druhy ale také nebyly moc chutné (něco s brokolicí a nějaká provensálská zelenina). Nakonec jsme zakotvili u značky Alete od Nestlé, kterou manžel kupuje v Německu, když má občas cestu, finančně se to hodně vyplatí, stojí třeba polovinu toho, co značka Hipp tady v ČR.

olusenka
7. únor 2016

@jardicka pokud neleží, mě se syn málem zadusil křupkou, zapadl mu kousek, pak se s tím naštěstí nějak popral, takže jsem to z něj nemusela tahat, ale strašně se pak pozvracel. A to byl už větší, min. 7měsíců, možná i 9, už přesně nevím. Chce to, aby měli výš hlavu, spíš skoro polosed.

barunkastastna
7. únor 2016

mě by zajímalo, co dělá tu sladkost u těch kaší? mám od sunaru rýžovou a krupicovou kaši a je tam napsané, že jsou bez přidaného cukru. Na chuť jsou sladké (ta krupicová celkem dost), takže by mě zajímalo, co to tedy je? Ve složení jsem nic nenašla...

alcar
7. únor 2016

@joslin na dusicnany je treba si davat pozor do 6 mesicu, kdy jeste neni travici trakt miminka osdilen bakteriemi, ktere maji schopnost dusicnany zpracovat. Potom uz neni treba. Proto se do 6 mesicu doporucuje davat stravu z kupovanych sklenicek, kde jsou hladiny dusicnanu kontrolovane. Po pul roce veku uz muzes s cistym svedomim ditku podavat domaci stravu, dusicnany ve strave uz ho neohrozi. Stejne tak uz nemusis davat kojo vodu (pokud jsi davala), ale normalni kohoutkovou.