Věděly jste pohlaví miminka předem?

lidka_hipp
5. únor 2016

Čekání na miminko je celkem dlouhé 😀 Nevím, jak vy, ale já byla hrozně zvědavá, jaké moje miminko bude. Protože nevydržím na překvapení čekat moc dlouho 😉 nechala jsem si říct pohlaví předem. Takže jsem věděla, že čekám Aničku a mohla se pustit do nákupů oblečků 😀 Jak to bylo u vás? Nechaly jste se překvapit?

partyzanka91
5. únor 2016

Když jsem byla těhotná poprvé, chtěla jsem se nechat překvapit a umocnit si tak zážitek z porodu. Svůj porod jsem si dost bájila - představovala jsem si jak klidně dýchám, jak rozháním kontrakce v příjemné masážní vaně nebo na míči a jak se pak do toho opřu a vybojuji si své miminko. Celý zážitek bude korunovaný tím že mi při dojemném pláči novorozeněte prozradí co se mi narodilo a doják na celý život bude dokonalý. Jenže realita pak byla o dost jinačí a Míša se narodila císařským řezem, ani jsem jí čerstvou neviděla. Když jsem se však probrala a oznámili mi že mám krásnou holčičku ten pocit byl dokonalý. Měla jsem co vstřebávat. Neumím si představit jak bych se cítila kdybych už o holčičce věděla dopředu a pak jí ani neviděla, jen by mi řekli to co jsem věděla už dávno. Z tohoto důvodu jsem byla moc ráda že jsem opravdu vydržela až do konce se nechat překvapit. a přiznám se že nátlak okolí byl velký - každý kdo mě potkal a viděl těhotnou se hned ptal co čekáme (fakt nejčastější otázka) a moje spolužačky se divily jak to můžu vydržet a jak chci nakupovat výbavičku když nevím. No argumentovala jsem tím, že kupuju hlavně neutrální oblečky, ty jsou stejně jen na krátkou dobu a růžové či modré věcičky se mohou dokoupit po narození děťátka. U kočárku, postýlky a ostatních věcí můžou být neutrální barvy - postýlku jsme měly vystlanou zeleně a kočárek červeno-modrý. Navíc se taky stává že se doktoři spletou (viz případ od nás z práce) a narodí se opačné pohlaví než tvrdily. No a pokud máte komplet růžovou výbavu pro kluka.. nevím nevím 😀
Teď při druhém miminku jsme si už nechali říct dopředu co čekáme, v 17 tt jsem se dověděla jen náznak a ve 21. na screeningu nám potvrdily kluka. Lékařům tedy věřím a pomalu si pořizuji modré, hnědé i tmavě zelené věcičky, zároveň vyřazuji šatičky a růžová body. Jsem ráda že budeme mít páreček a jsem ráda že mohu vyzkoušet obě varianty - vědět i nevědět. Obojí je něčím krásné. Pokud zas budu rodit císařem tak bohužel, překvápko se nekoná. Tak doufám že alespoň svého mimíse co nejdřív uvidím.

princeznaj
5. únor 2016

Ano věděli 🙂 sama jsem to krásně viděla na UZV a doktor to jen potvrdil 😀 a cítila jsem to i vnitřně 😅 intuice tentokrát nezklamala 😀

mikilenka
5. únor 2016

My jsme byli s dvojčátky dost často na UZ, ke konci i každý týden, tak jsme to i sami viděli, že to jsou kluci jako buci. Původně jsme si mysleli, že čekáme jedno miminko - holčičku. I první UZ ukazoval jen jedno dítě (byli za sebou). Z jedné holčičky byli rázem dva chlapečci... 🙂

lucik126
5. únor 2016

Ano nechali jsme si to říct.Pak jsem mohla nakupovat 🙂

meduzka123
5. únor 2016

věděli jsme to, ale u druhého se asi nechame překvapit 😉

twoangels
5. únor 2016

Jj vědëla jsem 🙂 U dcerky mně do 37 týdne těhotenství tvrdili, že je to kluk 😀 takže celá výbavička byla klučičí 🙂 a u malého se trefili, ale už jsem jim po první zkušenosti nevěřila 😀

oplatecka
5. únor 2016

Nechali jsme si to prozradit. Od začátku jsem byla přesvědčená, že čekáme chlapečka, a skutečně se potvrdil 🙂 Ale u druhého miminka bych si chtěla nechat překvapení až do porodu. Uvidíme 😇

lucka1996
5. únor 2016

My jsme si to nechali říct, strašně jsem chtěla holčičku a vyplnilo se 🙂

zubejda2
5. únor 2016

Nenechali jsme si to říct předem, pocitově jsem ale tušila, že to bude kluk. Ve snu mi to mamka tvrdila hned na začátku těhotenství a nespletla se 🙂 Jen mi to potom na porodním sále zapomněli říct a musela jsem se zeptat. Manžel čekal holčičku, takže byl tak v šoku, že mi taky ani neřekl, že je to kluk. Jen se divil, proč se ptám, vždyť to bylo přece hned vidět 😀 Měla jsem v tu chvíli asi trochu jiné starosti než on.
Čekáme teď druhátko a opět se necháme překvapit 😉

laska.nezna.hranic
5. únor 2016

já jsem ty pinďoury tušila, ale nevydržela bych to nevědět určitě. nesnáším neutrální barvy, chtěla jsem se včas zařídit (a že to bylo prozíravé), vybrat jméno, povídat si s ním... neumím si představit, že by moje dítě bylo devět měsíců jen "to".

1992erika
6. únor 2016

My jsme si to rict nechali, nevydrzeli by jsme to cekani :D

anka2103
6. únor 2016

Cele 4 mesiace som bola v tom ze bude baba no 3d mi to uplne naburalo moje pocity a tak sa aj stalo. Mam po vsetkych tych problemovh druheho uzastneho chlapceka ♥♥♥

mako2014
6. únor 2016

Já byla taky strašně zvědavá a manžel.....🙂, ten byl, jak malé dítě. Takže ihned, jak to šlo zjistili jsme, že budeme mít Julinku 🙂

magdadunajova
6. únor 2016

Jelikoz jsem hrozne zvedava zena tak samozrejme chtela jsem pohlavi znat. Na prvnim USG bohuzel jsme se z manzelem nedozvedeli, protoze nase detatko nechtelo se ukazat 😉 , ale nejak jsem citila ze bude to kluk. Na konec, pri druhym ultrazvuku jsme zjistili ze se nam narodi holcicka 🙂 A je to nejlepsi darek od zivota!

lajuska21
7. únor 2016

Ano nechala jsem si to říct 🙂 tak uvidime 🙂

lenjii
7. únor 2016

Nechala jsem se prekvapit do utz 😀 i tak jsem byla napjatá. Ted jsem jeste víc zvědavá. Snad se pohlaví dozvíme co nejdříve ☺

minonnka
7. únor 2016

U syna jsme si to nechali rict hned a u dcerky jsme chteli prekvapeni. Nakonec se nam to trosku zkomplikovalo, kdyz spatne vysly testy. Misto odberu plodove vody jsme zvolili Prenascan, kde jsme meli potom uvedene i pohlavi miminka. Na UTZ pred testem jsme si to nechali napsat na papir do obalky a doma schovali.
Schovana vydrzela jeden den 😀 😀 😀
Dojela manzelova rodina, kazdy si tipl co je v obalce napsano a potom jsme nechali synacka aby vytahl papirek z obalky kde bylo napsano DEVCATKO 😵
Mela jsem radost, ale zaroven strach, jak dopadnou vysledky...nastesti nam potom volali z genetiky, ze cekam zdrave miminko a zaroven nam potvrdili, ze to bude holcicka 🙂

veronika182
7. únor 2016

Nakupovala jsem už před těhu holčičí oblečky (cca rok před těhu - ano, jsem blázen). A holčičku jsme opravdu počali 🙂 jen se mrška až do 20tt nechtěla ukázat.