SOUTĚŹ o balíček HiPP pro batolata

lidka_hipp
23. dub 2015

Všechny děti jsou sluníčka, ale někdy se umí pořádně zamračit 😉 Sama moc dobře vím, jak je těžké zvládnou malého vzteklouna. Když u Aničky nastalo období vzdoru, byla to obrovská zkouška mojí trpělivosti a já vůbec nevěděla, jak ji zvládnout. No, přežily jsme obě 😀 Co vám pomáhá zvládnout, když se dítě vzteká? Máte nějaký zaručený recept? Pro pět z vás, které napíší nejzajímavější odpovědi, tu mám krasný balíček dobrot HiPP pro batolata.

sarka49
23. dub 2015

Děťátko se mi teprve narodí, ale dětský vzdor znám od synovců. Když začali být vzteklí, tak jsem je nechala dělat kotrmelce. Kupodivu je to polepšilo, ale možná jen pro to, že byli bez maminky nebo babička s dědou, se kterými společně bydlí a chyběla jim mamánkovská náruč 🙂 Ale můj účel to splnilo dokonale.

smallinka
23. dub 2015

jedině toto 😎

1denca
23. dub 2015

Vojtíšek se teď začíná tak nějak vztekat, když se mu něco nelíbí tak většinou mručí a křičí. A když mu něco zakážu, tak začne vyloženě brečet, jako když jsem mu něco udělala. No ale osvědčilo se mi nechat ho v té místnosti, kde brečí a jdu pryč. On to ještě zkusí pár vteřin plakat ale pak už to ho nebaví a přijde za mnou :D

panihk
23. dub 2015

Období vzdoru máme sice ještě před sebou, ale vztekat se umí už teď parádně. Já sama jsem pěkný cholerik, takže o to víc s tim bojujeme. Myslela jsem, že to podědila, ale známý, psycholog, mi řekl, že to není poděděné, ale odkoukané, takže se snažím o to víc hlídat. Když se vzteká, počítám pomalu do tří, abych na ni hned nevyjela, nebo se odejdu uklidnit vedle. Snažím se i odvádět pozornost nebo ji prostě nechat se vyvztekat. Sedím u ní, jsem v klidu a čekám. A když není reakce, rychle odezní i ta akce...

lucy_89
23. dub 2015

Kdyz se Tondula někdy vzteka a nechce poradne nic delat,nic ho nebavi a je protivny, tak mi to proste nekdy prijde uplne srandovni a ja se vykaslu na vsechny starosti s tim, ze ho musim uklidnit apod a zacnu se prostě smat - jako fakt uprimne se smat, ne nucene. To tak prostě nekdy prijde. 😀 a on potom kouka a vetsinou se zacne smat taky 😀 🙂 😵

marunka85
23. dub 2015

Náš malý je andílek, ale když se zlobí, tak je to hlavně při oblékání nebo když nemůže usnout. A protože doslova miluje hudbu, hodně se u nás zpívá. Takže, když potřebuji to naše děťátko uklidnit zpěv zabere téměř vždy. Hlavně se snažím být šťastná, v klidu a mít dost času na hru s malým. Rádi se smějeme a užíváme si společně každý nový objev - ať už je to otevření zásuvky nebo poznávání věci na procházce. Už teď se těším, jak budeme běhat v trávě a šlapat do louží. Myslím si, že když je šťastná maminka, tak je spokojené a šťastné dítě 🙂

dasara
23. dub 2015

u nás zabírá pokaždé něco jiného - záleží na důvodu či nedůvodu. Pokud se vzteká třeba když chce hračku, se kterou si hraje jiné dítko, které je zrovna v blízkosti, tak jsem ji naučila, aby zkusila dítku nabídnout jinou hračku a to si ji buď vezme nebo ne, když ne, donese zase jinou a většinou to zabere 🙂 Pokud ne, tak se snažím zaujmout dcerky pozornost jinou hračkou já 😉 . Pokud je to kvůli něčemu, co si potřebuje "vydupat", tak jí vždy vysvětlím, proč to zrovna teď nejde a pokud je to v jejích silách (třeba úklid hraček, naobědvat se, vyspat se atd), tak to jde hned udělat 🙂 . Je moc šikovná a chápavá. No a pokud neznám důvod, tak ji nechám vyvztekat - trvá to jen chvilku a ona pak sama za mnou dojde a snaží se mi povědět, co se stalo. Takže u nás to jde většinou celkem v klidu 🙂 zatím...

partyzanka91
23. dub 2015

Míše sice ještě nění ani rok, ale vztekat se dovede parádně. A to hlavně kvůli klasice - když jí nedovolím dělat to co by zrovna ráda. Také nesnáší když jí odložíme do postýlky. Jen jí zkuste odtáhnout od oblíbené činnosti a nebo jí sebrat z ruky svůj telefon. Hned se celá prohne vzdad a nebo si lehne, zrudne a propukne v hysterický záchvat pláče. Pokud leží na břiše tak k tomu mlátí pěstičkama do země. Nejlépe pomáhá když jí nechám vyřvat, ono po chvilce to nejhorší přejde a jakmile se drobátko uklidní, nabídnu jí nějakou jinou zajímavou činnost.

yvonneullmann
23. dub 2015

Dobrý večer... Nám zacalo období vzteku cca v 10ti měsícich kdyz nechtěl byt v postýlce nebo v choditku... Vždy se uklidnil tak nějak sám.. Ted jak je větší tak bohuzel vztek, zureni, a vymahani si vseho je na denním pořádku... Vztekame se u jídla, vztekame se v kočárku protoze chveme jít pěšky (přitom chodi jen.za ruku a to cca tyden) vztekame se u hraček a jedine co vzdy zabere je zabavit ho něčím jiným.. Např: kdyz se vzteka u jidla a nechce jist postavim mu na stoleček různé rozdelavani veci aby je skládal a u toho sní uplne vse a na vztek.zapomene...u hraní kdyz.zuří tak ho prostě bud nechám nebo mu zpívám.. On si pak brouka se mnou. V kocarku kdyz se vzteka a kroutí tak zastavim a ukazuju mu veci nejake nebo mu pujcim klice na hlídání.. Ty ho vetsinou i uspi nez je vsechny prohlidne...nejsem.zastance resit neco nasilim tak hledam.vzdy příjemnější řešení a ja sama mam zelezne nervy tak se mnou to.male.skvrnatko moc nezamava.... Takze holky kdyz nic.nepomaha..stopro.pomuze vwc co by jste mu nikdy nedali.. ;)))

assentra
23. dub 2015

Nejvíc mi pomáhá, když se zhluboka nadechnu a řeknu si, že i on jednou bude mít děti a ty mu to všechno budou taky pěkně předvádět 😀

billi
23. dub 2015

Co nám pomáhalo a ještě občas pomáhá? Nechat být, napodobit nebo vyzvat dítě, aby se vztekalo, záleží na rozpoložení a důvodu. A hlavně to řešit s klidnou hlavou.
Občas jsem synovi nastavila zrcadlo, zalehla na zem, kopala, mlátila pěstmi do země, křičela. Syn přestal, díval se na mě a divil se, co se děje. Hodně dlouho se ho stačilo zeptat, jestli se můžu vztekat s ním a zarazil se.
Druhá strategie byla, že jsem mu sama navrhla, jak se má vztekat. Zeptala jsem se ho, jestli si nechce lehnout na zem, trošku si zakřičet, že se posadím a počkám na něj, že máme času dost. Pokud jsme byli někde na veřejnosti, tak jsem ho upozornila, že "támhleten pán" se taky rád podívá. Krásně jsem tím odvedla pozornost a scéna se většinou nekonala a řešili jsme, co by asi pán říkal, co by si myslel, a jak by se divil, že takový šikovný kluk tak vyvádí. Díky tomu si vlastně i srovnal, proč se chtěl vztekat.
Pokud byl čas a prostor, tak jsem nechala doma vyvztekat, a pak jsme to podle věku spolu rozebrali.
Za nedlouho nás čeká druhé kolo, tak jsem na to zvědavá, jestli mi to bude vycházet i podruhé.

zanri
23. dub 2015

U nás to zatím malej jenom zkouší, moc dobře už ví, co nesmí a stejně jde (leze-ještě nechodí) a sleduje moji reakci, dokonce při tom opakuje "nenene" a snad si myslí, že mu to i projde, protože když zakročím, tak se začne vztekat, ale to už ho zabavím něčím jiným a je klid. Zatím se mi daří vytušit, kdy se bude vztekat, a tak jsem na to připravená a v klidu, ale určitě bude hůř 😀

irenoslava
24. dub 2015

Nás ještě období vzdoru čeká, ale umí se pořádně naštvat, když mu něco zakážu a že toho je hodně - nekousej tu postýlku, nesahej do té zásuvky...

olasek
24. dub 2015

Také mám doma malého zuřivce 😉 Toho klasického, co si lehne na zem a řve, jak na lesy. Nejvíc pomáhá, když ho překročím a ignoruju. Jak nemá diváka a pozornost tak ho to brzy přejde a v okamžiku je zase v normálním režimu 😀 😀 😀 Za mě můžu říct, že daleko horší než vztekací scény je to, že neposlouchá nebo ublíží bráškovi - to mám co dělat, abych zachovala chladnou hlavu, i když se to ve mě vaří, jak v papiňáku 😀 😵

mipahoji
24. dub 2015

Když se vzteká, klidně na ni koukám (v tu chvíli jsou slova stejně k ničemu) a jen k ní natáhnu ruce, aby věděla, že si může přijít kdykoli postěžovat do mé náruče.

lezdr
24. dub 2015

Nechám dítě a odcházím.

karliki
24. dub 2015

Tomášek oslavil jeden rok,začíná se hezky vztekat pokud to nedostane,nejraději by se nosil na rukách a objevoval s mamkou co je v kuchyni a vůbec jinde...tahá mě za nohu,nebo oblečení ať ho vezmu na ruky,já dělám že nic,musím to ignorovat,protože prďolka má už 10kg a začínám cítit záda.Co se týče spaní,večer se ho snažím dát do postýlky i s mlíčkem ale on začne plakat.....párkrát jsem to zkusila ho nechat vyřvat ale stejně stojí v postýlce a čeká kdy příjde maminka.Takže ho vytáhne a přilehne si za ním a malý je spokojený a za minutku usne,no nedá se,vím,že bych měla být tvrdší ale nejde to. 😝

marssyy
24. dub 2015

Nám právě období vzdoru začalo, pokud jsme doma a začne se vztekat, většinou kvůli prkotinám, dělám, že nic nevidím naopak směji a dělám, že nic. A do pár minut je klid. Venku se snažím malou uklidnit, převést téma na něco jiného, utrhnout kytičku, vytáhnout nějaký neprozkoumaný předmět z kabelky a za chvíli neví proč se vlastně vztekala. 🙂

jaja01k
24. dub 2015

Když se začne vztekat, snažím se ho zabavit a odvést pozornost k něčemu jinému.

sonik1112
24. dub 2015

Jsem rada ze tohle tema se tu rozebira a kazda maminka rekne sve zkusenosti, aspon si pak kazdy muze z toho neco vzit a ve vychove se polepsit. U nas je to asi tak ze at se snazim podobrem tak to jde jednim uchem tam a druhym ven ale az zmenim ton hlasu tak uz zacina tusit ze je neco spatne.. za hodne veci muze to ze je malej nemocnej takze ac jsem nechtela tak je trochu mamanek. Jinak u babicky v lese zije zla jezibaba ktera klepe na okno kdyz zlobi, tuhle metodu na me odzkouseli moji rodice a zabirala hodne a nasledky z toho nemam. Synovce treba krotili tim ze zavolaji pani doktorku z usniho..a taky to zabralo. 🙂

1velrybka
24. dub 2015

@lidka_hipp Přeju pěkný den, u nás zabírají tři věci - písnička Šla Nanynka do zelí a v těsném závěsu z ní několik dalších podobných písniček na Youtube (s animovaným "klipem"). Ne vždy ale je zrovna zapnutý počítač nebo nejsme zrovna doma. Druhá věc je ovladač na televizi (jen ten nový drahý na televizi, jakýkoli jiný nezabírá) a jako třetí je mobilní telefon (Maruška má dva svoje - hrací, s obrázky..., ale ne, musí to být ten opravdový mámy nebo táty). Pokud se z nějakého důvodu vzteká nebo brečí (třeba když spadne a bouchne se), je to nejrychlejší způsob uklidnění. Ale samozřejmě - ne vždy to funguje.

ewulka88
24. dub 2015

Náš Maťa umí být pořádný vztekloun, ale tím, že jsou dvojčata, tak se nemůžu věnovat pořád jen jednomu..tak to většinou dopadá tak, že ho prostě nechám vyvztekat. On vidí, že si ho jako nevšímám, tak se uklidní a jde si zase hrát. Naštěstí jsem docela kliďas a flegmatik, tak to nesu celkem dobře...ale někdy je to i na mě moc a to ho už musím vzít na ruky a uklidnit🙂

barusak1
24. dub 2015

Když se syn nacne vztekat řeknu mu ať zahodí truciky utře slzy a řekne co se děje a když nepomůže řeknu že se zlobim a že asi někdo dostane na dupu a je hned klid 😀 ještě u nás docela na tohle zabírá ze to dělají hloupe děti 😀 syn má tři roky tak zkouší no 😀

kejny
24. dub 2015

Naše malá princezna je veliký vzteklounek po tátovi. Nelinka je opravdu obrovské sluníčko co se kolem sebe skoro pořád jen směje ale jsou věci co jí dokážou pořádně navztekat a to pak lítají věci vzduchem a mlátí kolem sebe rukama. ( na to že jí ještě není ani rok se vzteká opravdu pořádně) když k tomu dojde tak pomáhá s ní začít dělat blbinky nebo ji jinak rozptýlit, já pak uprostřed města skáču kolem kočárku jako tydýt :D ale stejně ji člověk musí milovat 🙂

muribana
24. dub 2015

Kdyz je maly vztekly a neni s nim rec a place a kope kolem sebe, tak ho ,,uklidni,, domaci prace 😀 Ano, je to tak..reknu mu napr.: Krystufku, pojd, pujdeme dat pracku.. a on vseho necha a jde mi pomahat a pak na duvod jeho vzteku rychle zapomene. 😉

jitim
24. dub 2015

Jak to tu čtu, tak mám asi opravdu hodné děti. Nikdy mi neudělali scénu v obchodě či na ulici. I do hračkářství se chodíme často jen dívat a oni to pochopí (kluci 3 a 6 let). Takže je to i v povaze dětí a když už se vzteknou, jednoduše jim vysvětlím proč to nejde, je ten vztek za chvíli přejde a já je za to pochválím.

Mám ještě tříměsíční holčičku a tu když neutišitelně pláče zaručeně utiší zapnutý fén nebo vysavač 🙂. Často u toho i usne 🙂.

snany
24. dub 2015

Mě pomáhá jediné-Čokoláda, čokoláda, čokoláda a zase jednou čokoláda, funguje naprosto na vše
! A pak mám 'debilníček' kde si zapisuji každý den vše, stačí si přečíst 'nejhorší dny' a jsem v klidu! Fajn na uklidnění je mořská želva 🙂

blahova_andrea
24. dub 2015

na syna zabírá být hodně venku a vyřádit se. když už to na něj přijde, tak záleží dost na situaci. někdy stačí klidné vysvětlení, jindy přesměrování pozornosti, natěšení ho na něco (když budeš hodný, půjdeme kam ty chceš...), jindy je potřeba přitvrdit a počítat do tří (nebo 😠 ), což zatím hodně zabírá. mě osobně pak pomáhá, když se mi podaří poo oba uspat a mít doma chvíli klid. dát si kafíčko, něco dobrého, přečíst koníka, vyřídit své resty v klidu. když pak vstanou, mám sílu s nimi přežít další kolo než jdou večer zase spát 😀
hlavně ale pomáhá nedávat sobě ani dítěti nepřiměřené cíle a požadavky na to, co se má stihnout a kdy 😅

kristy46
24. dub 2015

Nevim, jestli to jeste prijde, ale nase mala vi, ze kdyz ji neco vezmu, tak to nedostane, takze si zakrici-2tempa a je klid. Dava najevo, ze neni spokojena, ale ze to respektuje. A kdyz se vzteka u oblekani, svzdy si rikam, ze jesteneumi mluvit, takze dospely by treba neco rekl, ale ona to holt da najevo placem, vztekem. Takze obejmu, reknu, ze uz bude hotova a pujdeme ven. To same, kdyz se rozcili, kdyz uz je unavena a place treba jen,.ze se trochu tukne, spadne. Urcite ji to nebol, jen ji to nastve. Take.obejmu a jdeme si lehnout, cist nebo delat nejakou klidnou cinnost.

kmotrice
24. dub 2015

u nás jednoduchá věc, jak se začnou vztekat bud jeden nebo druhej, vrznu je tatínkovi a je po vzteku 🙂, nevim jak to funguje al je to zaručený recept. Aspon u nás