SOUTĚŽ o kaše HiPP

lidka_hipp
25. dub 2015

Psaly jste si o soutěž o HiPP kaše a já vám velmi ráda vaše přání splním 🙂 Napište své zaručené tipy jak uspat miminko nebo klidně i větší dítě 🙂 Co se vám osvědčilo? Máte nějaký zaručený způsob? Pomohlo vám třeba nabízet sytou večeři? U nás to bylo docela snadné, protože bydlíme přímo nad non-stop barem a malá se narodila se narodila v létě, takže byla zvyklá na neustálý hluk. Kamarádka ale tvrdila, že miminko potřebuje ke klidnému spánku naprostý klid, takže se u ní každý večer jen šeptalo.

My v HiPP moc dobře víme, že i ty nejmenší děti mají opravdu mlsný jazýček, a tak nabízíme mnoho různých kaší a to jak obilných, tak mléčných. BIO mléčné kaše HiPP jsou vyráběny z přísně kontrolovaných BIO ingrediencí. Kromě toho obsahují také pokračovací mléčnou kojeneckou výživu vhodnou pro daný věk, důležité omega-3 mastné kyseliny a hodnotné vitaminy a minerály, vše s velmi přirozenou chutí. BIO obilné kaše HiPP obsahují hodnotné a chutné BIO obilné vločky bez přidaného cukru. Jsou mimořádně vhodné, pokud chcete svému miminku připravovat kaši sama. Více o našich kaších najdete: http://goo.gl/mPZdXn

cich
27. dub 2015

u nás taky funguje jedině prso🙂

haankaa
27. dub 2015

U nás je to pořádné dovádění ve vaně...pak plná skenička Hipp kašičky se kterou se po vypití přitulí v posteli zapneme usínáčka a během chvilky spinká jko andílek 🙂

petulinavav
27. dub 2015

Pro nás jsou velmi důležité zavedené rituály, které se pravidelně každý večer opakují. Je jedno, jestli jsme doma nebo zrovna spíme u babičky. Snažíme se dcerku dávat spát přibližně ve stejnou hodinu ( i když je to někdy docela náročné, když zrovna někde cestujeme), ale samozřejmě netrváme na tom, aby šla spát na minutu přesně 🙂 Dcerka je naučená, že se jde nejdříve vykoupat (koupání miluje), ve vaně si vždycky hezky pohraje a je potom spokojená. Jednou jsme domů přišli později a já jsem si řekla, že dcerka už je unavená, tak ji výjimečně koupat nebudeme, ale ona to strašně obrečela a potom nechtěla jít ani spinkat. Takže večerní koupel je u nás základ pro dobré usínání. Po koupání si dá mlíčko nebo kašičku, vyčistíme jí zoubky a jdeme spinkat. Když byla úplně malé miminko, usínala krásně sama. Jen jsem ji dali pusinku, položili do postýlky a mohli jsme odejít. Teď je závislá na pohádkách a říkankách 🙂 Takže před spaním čteme buď pohádku nebo pár říkanek. Potom ji musím ještě chvilku držet za ručičku než usne. A když už hezky spinká, tak se potichu vytratím z ložnice, abych mohla udělat zbytek práce, který na mě čeká....Někdo děti prostě položí do postýlky a odejde, ale já si užívám takto společně strávené chvilky, i když potom už také na půl spím a už se mi nechce nic moc dělat 🙂 Ale vždycky to nějak zvládnu a hlavně, že má dcerka hezký a spokojený spánek!

aarriel
27. dub 2015

Jak spolehlivě uspat dítě? No to by mě taky zajímalo 😀 U nás to je každý den jinak, takže děkuji za tuto otázku a jdu si přečíst odpovědi, třeba se přiučím 😀

kalkulantka
27. dub 2015

U nás bylo opravdu důležité nastolení režimu. Opakování určitých věcí ve stejné pořadí neustále dokola. Dnes malá ví, že přijde koupání, večeře, čištění zoubků a pak se jde spinkat a to bez protestů 🙂 Když není ještě úplně unavená, hraje si s plyšáky a jindy do minuty padne za vlast 😀 😉

mitote
27. dub 2015

U nas se dcerka uspava bud skrabanim na zadech, nebo chce lezet na manzelovi (manzel doslova tvori matraci)

beruska3011
28. dub 2015

Elišku trpilo bruško - len co prišel večer dlho plakala - pomohlo len nosenie na rukach v polohe na tygra, tym sme ju naučili usínat v naruči. Ja som bola aj rada že možem pozerat ako zaspava , hodne ludí mi vravelo že som si na seba ušila bič - že ju budem dlho usavat. Ked mala 10mesiacov tak sa v naruči rozculovala položila som ju do postielky a sama usnula. V 18h večera 19h kupanie , dat si mlíčko a spat... Po prvých narodeninach sme ju presunuli do pokojíčku a krasne spinkala celu noc.Teraz ma 2roky spí už na velké posteli a usina stale sama. Druhé mimco Pavlík - bol kojeny 8mesiacov, v noci sa i ted budí 3x na flašku mlíčka naše uspavanie Pavlíka je podobné ako u Elišky , Večera kupel flaška mliečka pomazlit sa s ním a dat do postielky...

terezakristen
28. dub 2015

u nás obě děti od miminka usínají sami, poradná procházka ,teplá koupel,najíst ,pomazlit a spát 🙂 🙂

vcermakova
28. dub 2015

Hned po příchodu z porodnice jsme zavedli večerní rituál - koupání, masáž, kojení, spinkání. Dřív jsem ho uspávala v ruce, ale teď stačí položit do postýlky, dám pu pusu na tvář, řeknu dobrou noc a do pěti minut spí. Nikdy nebrečel. Opravdu se vyplatilo vydržet a teď jsem za to ráda, když mám každý den cca od osmi večer klid 🙂

terchal
28. dub 2015

Nejdůležitější je dodržovat určitý rituál. Malý ví, co ho přesně čeká a není nijak zvlášť překvapený. Takže klasika "zprávičky" na déčku a po nich večerníček. Po večerníčku si začneme uklízet hračky. Trvá to celkem dlouho 😀 Po uklizení se střídá sprchování nebo koupání, které trvá zpravidla o hodně déle. Po namazání mi jde pomáhat dělat kašičku. Je u toho hodně důležitý a hlavně prstíčkem ujídá sypký obsah 😀 I přesto, že mu budou dva roky, je neskutečně mlíkovej a bez UM a kaše nedáme ani ránu. Po kašičce mu pěkně vyčistíme zoubky, rozdáme pusinky a hurá do pelechu. Konečně ho začaly bavit pohádky a tak se s mužem střídáme ve čtení. Nikdy se nepovedlo, že by u nich usnul, ale už je rozumný a ví, že pak má ležet a prostě usnout. Takhle to vypadá jako úplná pohoda, ale věřte, občas byly chvíle, kdy jsme se snažili uspávat třeba i do desíti ;)

maqggienka
28. dub 2015

Po šestinedělí jsem začala malého dávat po koupání do postýlky. Takže ví, že se jde vykoupat, při oblékání trochu pohrát, napapat a spát do své postýlky v pokojíčku. Od té doby usíná sám. Uspávat nemusím. Doufám, že to takhle vydrží dlouho. Teď mu bude 5 měsíců.

petkab82
28. dub 2015

Tak u té první jedině prso a u toho pobrukovat na na na ná na a jak šel čas tak z na na ná jsme přešly na písničky a největší uspávací hit je Severní vítr je krutý..... a teď se přidala písnička Chajda malá nebo Zpívám ptákům a zvlášť holubům... Má zajímavý vkus🙂
A ta menší zatím usne, jakmile se nají a nebo prostě když se jí chce ať se okolo mluví, zpívá a nebo řve je jí to úplně fuk🙂 Snad jí to vydrží. Na noc je zvyklá přesunout se nahoru do pokoiíčka do postele a jakmile se zhasne už spí🙂 Je to paráda.

zuzanamil
28. dub 2015

U nás to má vývoj. Zo začiatku spinkala dcera stále, na kojenie som ju musela doslova budit. Neskor pomahalo kupanie, zabalenie do perinky, nakojit a šup do postielky. Potom som nosila v naruci a spievala. Teraz je to snad najtazsie. Dcerka vazi už 8 kg a na rukach už ju nosit nemozem, takže buď zaspi v kociku alebo pri kojeni.

muribana
28. dub 2015

Jak byl malinkate miminko uspavala jsem prsem, ale pozdeji to uz neslo. Probouzel se v noci hodne casto kolem 12m, aby si cucl..a dr.poradila, at ho zkusime dat do pokojicku. Tak pres den s tatinkem stehovali postylku z loznice do pokojicku a opravdu, prvni noc a hned spinkal celou noc!! Asi jsme ho rusili nebo me moc citil a chtel si podudlat. Na jednu stranu me moc mrzi, ze jsem ho takhle v roce odstavila od kojeni, ale na druhou stranu jsem konecne s manzelem vyspana a odpocinuta, zadne kruhy pod ocima atd. Takze ma rada zni: dobra vecere, at je plne brisko, trosku dovadeni ve vane s maminkou nebo tatinkem a pak pohadka v postylce a klidny a neruseny spanek v pokojicku 😉

kh
28. dub 2015

U nas uspava pouze jediny ritual. Maly si ho vybral sam, nyni uz k me nespokojenosti 🙂 - usina zasadne u prsa. U toho mi krouti vlsy, ze mam pocit, ze mne skalpuje. Ja vypravim pohadky, ktere si vymyslim, maly sosa, krouti a u toho se pevne se drzime. Jenom doufam, ze to nebudeme praktikovat od jeho 18. Na druho ustranu jsem za to koejni i vdecna - nektere vsituace jso usnadnejsi, napr pri nemoci, kdyz nechce papat, pit apod.

ellektron
28. dub 2015

Udělali jsme si rituál... koupání, jídlo a postýlka 🙂 A na uspání nám zafungovaly básničky a písničky. Spolehlivě ji uspí "Kuřátko a obilí" 😀

ladatko
28. dub 2015

Zavedený pravidelný režim, také fyzická aktivita během dne a pravidelná strava je zaručený recept, aby dítě dobře usnulo 🙂

bucifalek
28. dub 2015

U nás spolehlivě fungoval vysavač, později alespoň jeho imitace, teď už si vystačíme se zpíváním ukolébavky.

scruffy
28. dub 2015

Patřím k těm šťastným maminkám, které dítě prostě vykoupou, nakojí, uloží do postýlky a mrně spí.

lucy_89
28. dub 2015

Večer máme opakující se činnosti - takže jde se okoupat, do pyžama, potom kojím - už v ložnici a jde spát. Položím do postýlky, dám dudel a hladím a dělám šššš - on se povrtí a za nějaký čas usne - většinu jsem nejpozději za 10 minut hotová 🙂

krtulin
28. dub 2015

Na dobré spaní u nás zabírá, když dceru pořádně utaháme. Takový den v Aquaparku nebo někde u vody, je přímo ideální. To spí hned. Jinak je to samozřejmě dobrá vana, pohádky, ukolébavky a prso - to spíme hned :D

catherineb
28. dub 2015

K večeři banánová kašička na dobrou noc od Hippu, potom mlíčko od maminky... a brouček je spokojený a usne raz dva 🙂

eliskaxox
29. dub 2015

Maleho byl nauceny usinat v postylce sam a to az do doby pred 14ti dny,kdy se naucil v postylce jit na 4 a ted se uz i postavit. Od te doby vetsinou uspavam v nasi posteli a pak prenasim do postylky. Sam totiz jeste neusnul a to jsme ho tam nechali takhle blbnout i hodinu 🙂 U usinani musi mit vetsinou klid ale pak kdyz usne tak uz je to v klidu. V kocarku teda usne i kdyby vedle nej odpalovali budovu :D hlavne ale kdyz to drnca 🙂

dolfino
29. dub 2015

Vzhledem k tomu, že si naše dcerka většinou během dne ani na chvilku nezdřímne, tak pak večer usíná opravdu rychle. K večeři si dá kašičku, pak mlíčko od maminky a hned jak ji položíme do pelíšku tak se zachumlá do peřinky a spí. Ukládat ke spaní ji chodíme společně s manželem a nesmí chybět pohlazení, pusinka na dobrou noc a slůvka: máme Tě moc rádi... 🙂

pavlikovarenata
29. dub 2015

U našeho mrňouse funuje houpání na rukou, to já už v osmém měsíci nezvládám, takže po klasických rituálěch si jen lehneme do velké postele a já čekám...a pak se probudím a dítě přenesu, protože většinou vytuhnu dříve jak on 😀 Teď jsme vyzkoušeli právě hipp bio mléčnou kaši na dobrou noc ovesno-jablečnou a zatím malému moc šmakuje, tak třeba teď vyzkoušíme nějakou novou, když se poštěstí 🙂

tomulacek
29. dub 2015

No u nás je to jak kdy. Večer se snažím, aby měl brouček neměnný rituál-koupání, kaše, mazlík, ale někdy se to nějak vymkne kontrole🙂 Teď zase lezou zoubky, tak čekám "veselé večery",ale třeba nás překvapí....

yvonneullmann
29. dub 2015

Ja s uspáváním problem mam...od mala jsem zacala blbě... Malyho sem si naučila u sebe a ted beze me a prsa neusne..takze.rituál ve stylu kase vana pohadka u nas nefunguje....ted se snazime posledni tyden aby spinkal v postylce takze dame kašičku vykoupeme pohrajeme.si dam ho do postýlky a usne tak do pul hodinky musim ho vsak hladit.a delat pš pš aby měl jistotu ze jsem u něj... Spinká asi.2-3hodky a vzbudi.se a chce opet ke.mě..snad se to.zlepší... Kdyz usne v postylce tak je to pro me uleva...mam chvilku na to.se natahnout podle.svého...

1denca
30. dub 2015

My máme každý den úplně stejný rituál - jdu Vojtíška vykoupat, tam dělá lumpárny a hraje si 🙂 pak namažeme, oblékneme a načešeme kohoutka 🙂 potom spapá kašičku a jde si ještě hrát do ohrádky. A jakmile už ho to nebaví, tak si stoupne a houkne na mě, maminka ho vezme a jdeme udělat ještě mlíčko. To už pije v postýlce a u konce už usíná. Když dopije tak jen vyměním flašku za dudáček a je to 🙂 Někdy je " tuhý " hned, někdy ještě poplácám po prdelce a je to 🙂 A vždycky se pak na něho ještě koukám, jaký to je andílek náš :-*

heartagram13
30. dub 2015

Ten náš kulihrach je úplně bez problému. Žádné rituály, žádné nucení, prostě jak lehne, tak spí 🙂 Již od narození to tak má, nejhodnější miminko moje 😉

martisek11
30. dub 2015

U nás s uspáváním nebyl moc problém, malá po koupeli, oblečení do pyžámka a po kojení usla hned, dnes má 13 měsíců a navečer jí dám kaši, okoupeme, oblečeme, namasírujeme a vyčistíme zoubky, dáme dudlíka a uložíme do postýlky, do 5 min krásně spinká, někdy hned, někdy si ještě vykládá,ale usne. Nevadí jí spát třeba u televize, naprostý klid u nás není a je tak zvyklá od mala, takže usne i při menším hluku. 😉 🙂