SOUTĚŽ O SLONÍKY: Jaká hračka je u vás nejoblíbenější?
Milé maminky, s čím si vaše děti hrají nejraději? Jsou to plyšáci, stavebnice, panenky nebo třeba autíčka? Pošlete nám fotografii svého miláčka s jeho nejoblíbenější hračkou a napište nám, co jste s touto hračkou už zažili. Musíte jí brát všude s sebou? Neusne vaše děťátko bez ní? Pět nejzajímavějších odpovědí odměníme naším krásným a hebkým sloníkem HiPP. Je vyroben tak, aby si s ním mohly hrát i ty nejmenší miminka a moc hezky se s ním usíná 🙂
Stručné shrnutí
- Děti často upřednostňují měkké usínáčky a plyšáky (plyšáci, deky, látkové pleny), které nosí všude a bez nich neusnou; rodiče proto často řeší prádlení, opravy nebo pořízení náhradního kusu.
- Rodiče řeší ztrátu nebo opotřebení oblíbené hračky třemi praktickými způsoby: koupí identické náhrady (často i „cestovní“ verzi), ušijí nový povlak či objednají stejnou látku online, nebo drží více kusů najednou.
- Kromě klasických hraček děti často používají „nehračky“ jako toaletní papír, ponožky, lopatky či obaly; takové předměty fungují jako levné a snadno dostupné uklidňující objekty.
Nejčastější otázky
Q: Jak nahradit ztracený nebo opotřebovaný usínáček bez velkého stresu dítěte?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali koupit identický náhradní kus (někdy i „cestovní“ verzi), pořídit druhý exemplář pro domácí i cestovní použití nebo ušít nový povlak a převléct postupně, přičemž jedna máma uvedla, že objednala látku z internetového obchodu a ušila povlak.
Q: Co dělat, když se oblíbená hračka nedá běžně sehnat v obchodě?
A: Řešení v praxi zahrnují objednání látky online a ušití nového povlaku, hledání stejného modelu v síťových prodejnách (např. IKEA nabízí sériové medvídky) nebo poptání u známých a na sociálních sítích, kde rodiče v diskuzi získali náhradníky z Prahy i Brna.
Q: Jak zabezpečit hygienu „muchlíka“ nebo plyšáka, aniž by dítě negativně reagovalo na praní?
A: V diskuzi rodiče prali hračky pravidelně, v létě sušili venku a v zimě i fénem; někteří pořídili druhý kus, aby při praní nebylo dítě bez jeho usínáčku.
Q: Které komerční hračky a značky se v diskuzi často objevily jako oblíbené?
A: Mezi často zmiňované patřily HiPP (sloník jako soutěžní cena), LEGO, FisherPrice (hrnec), Oball, Lamaze, hračky z C&A a plyšáci z IKEA.
Q: Má smysl pořizovat dítěti „cestovní“ verzi oblíbené hračky?
A: Ano, v diskuzi rodiče uváděli, že pořízení druhého nebo „cestovního“ kusu (např. další opičák nebo menší verze) pomohlo vyhnout se panice po zapomenutí nebo ztrátě originálu.
Q: Jaké levné alternativy k drahým hračkám rodiče doporučují?
A: Rodiče uváděli běžné domácí předměty jako toaletní papír, vařečky, plastové košíky, lahve a ponožky jako levné a dlouhodobě fungující zdroje zábavy.
Závěry z diskuze
Shoda
- Děti se často silně připoutají k jednomu „mazlíčkovi“ nebo usínáčku a nosí jej všude s sebou.
- Rodiče běžně řeší opotřebení nebo ztrátu koupí náhradního kusu, pořízením druhého exempláře nebo ušitím nového povlaku.
- Levné „nehračky“ (toaletní papír, vařečky, ponožky) jsou u dětí populární a často velmi účinné.
Sporné názory
- Někteří rodiče tvrdí, že dítě si nové nebo náhradní hračky nevšimne a snáze je přijme; jiní uvádějí, že dítě nové věci okamžitě pozná a zareaguje pláčem.
- Někteří rodiče považují nošení oblíbené hračky do školky za nutnost; jiné zmínky poukazují na konflikty s učiteli (hračku odmítali uložit).
Otevřené otázky
- Jak efektivně a bez traumatu převléct nebo vyměnit původní povlak oblíbené hračky?
- Kdy a jak omezit nošení mazlíčka do kolektivu (školka, návštěvy), aniž by se dítě cítilo ohrožené?
- Jaký je optimální postup pro praní velmi opotřebovaných muchlíků, aby vydržely a zároveň zůstaly hygienické?
Zmíněné značky a firmy
HiPP, IKEA, C&A, Tesco, FisherPrice, Lamaze, LEGO
Zmíněné produkty a metody
sloník HiPP, usínáček, plyšák, látková plena, kousátko, chrastítko, Oball, FisherPrice hrnec, dálkové ovládání z Tesco, Lego, nafukovací bazének, plyšáci VČELKA MÁJA, Méďa striptérka, krémíkem HIPP, odrážedlo bagr, plína, toaletní papír, navlékací kruhy, stonožka, koupit náhradní kus, pořídit cestovní verzi, ušít nový povlak, objednat látku z internetového obchodu, prát v pračce, sušit fénem
Místa a osoby
Praha, Brno, Egypt
Barunka neusne bez těchto 2 "opičáků", jednoho jsem koupila už v těhu v C&A. Má od narození. Jako malá cucala čepičku, hrozně to smrdělo 😀 Takže začal byl problém s praním, jak opičák nebyl, ječela. Když byla miminko, musel všude s náma. Takže se koupil ještě jeden. Jak povyrostla, nakoupil se zbytek postupně, vždy si sama jednoho v obchodě vzala a utíkala k pokladně. Dodnes jak jdeme do C&A, letí k regálu a už hledá, zda je tam zase nějaký jinak barevný, co ještě nemá 🙂
S praním je problém stále. Toho původního pozná a do pračky nechce dát. Je chudák celý ožužlaný, ale nejoblíbenější.
U nás, v téměř 3 letech je od malička nejoblíbenější usínáček opička, bez které by Kamilka těžko usnula🙂
Tonik ma moc rad pejska od lamaze. Byla to jeho prvni hracka, kterou jsme mu koupili. Tehdy mu byl cca 1 mesic a musel byt uz podruhe v nemocnici se zanetem ledvin. ☹ v nemocnici ho na chvili pohlidala babicka a my s manzelem sli koupit nejakou hracku pro Tonika. Uz tehda se mu pejsek libil a libi se mu doted. 🙂
Naše Dorka si už ve 2 měsích oblíbila "Slintáka" jak mu s úsměvem doma říkáme... pro ní je to Medvěda 🙂 Spí s ním, jím s ním, chodí s ním ven, sedí s ní na houpačce i v autosedačce... dokonce i když ležela v nemocnici, tak jediné, co chytla do ručičky byl taky méďa Slinták...Velkou výhodou naší oblíbené hračky je, že může mít nespočtné množství náhradníků - je to totiž sériový medvídek IKEA 😀 , a tak, když se nám (ještě jako nezkušeným rodičům) stalo, že jediný medvěd, který u nás původně bydlel zmizel (nejspíš se zaběhl při procházce v lese). museli jsme vyhlásit akci - Návrat Slintáka - protože naše Dorka nespala, jen řvala...zoufalá jsem na Facebook napsala, že sháním někoho, kdo by nám přivezl náhradníka a protože všichni naši kamarádi vědí, jak životně důležitý Slinták je 😉 , přihlásili se během 10 ti minut! hned 4 zachránci, kteří nezávisle na sobě dodali medvědy náhradníky...první z nich k nám dorazil už týž den po obědě, další 4 v průběhu víkendu 😀 )nutno podotknout, že nejbližší IKEA je skoro 90 km a medvědi přijeli z Prahy i z Brna 😀 Dorinka to náležitě ocenila, od té doby mazlí Slintáky vždy alespoň 2 najednou a miluje je všechny stejně...už jí budou 2 roky a pořád se bez nich nehne ani krok...
Naše Terezka a její nejoblíbenější hračky - gumová kačenka, která s námi musí všude i na výlety a naše psisko, které si jí hlídá a tudíž je také všude po ruce🙂 - to je snad úplně nejlepší zábava na světě, lepší, než všechny hračky dohromady - dobře se s ním muchlá, dá se po něm válet i se za ním lézt, hází mu zbytky jídla, které už nechce atd.🙂
Když tak o tom přemýšlím, tak úplně nejoblíbenější nejsou hračky, ale vysavač a hlavně kočičí granule, které když nestihnu někam před Matyáškem uklidit, tak je rozhází a nosí po bytě v ručičce jednu až dvě granulky ( naštěstí je nepapá 😀 ). Dnes jsem si dvě dokonce vytáhla z podprsenky a ani jsem o tom nevěděla, že mi je tam hodil 😀 Krásné je, že se o ně vždy chce podělit 🙂 😀
Vypadá to, že Matýskovi nekupujeme žádné hračky, ale on má prostě nejraději svoje ponožky 😀
Ahoj jmenuji se Jeníček,narodil jsem se na Štědrý den 🙂 jsou mi 4 měsíce 🙂 sice umím říkat jenom Ea ea euuu hůů, ale už si moc rád hraju ... ručičkami a pusinkou poznávám okolní svět 🙂 má nejoblíbenější hračka je kousátko a chrastítko v jednom .jmenuje se ,,Chyť " to moje maminka vždycky říká , když mi ji podává ...jednou jsem si po krmení hrál a hrál až jsem únavou s ,, chyť " usnul velice zvláštním způsobem 🙂 a máma? Taky musí vyfotit všechno! 🙂
u nás doma zaručeně zabaví hračky-nehračky, již od nejútlejšího věku se v popředí drží plastové košíky - s medicínami a krémy, které se dají ochutnat, vysypat,..prázdné košíky samostatně okusovatelné až po koše velké s prádlem. nemusíme naštěstí vozit nic, na návštěvách a u babiček se vždycky nějaký ten košík jako zdroj zábavy najde.
Představuji Vám, našeho muchlíka, kterému naše Anička říká Maši... Je to právoplatný člen naší domácnosti, kterého Anička nosí všude s sebou... Maši s námi jezdí na dovolené, do obchodu, na hřiště, na návštěvy, k doktorovi, do zahrady, chodí se s Aničkou koupat, chodí s ní i spinkat... Když se bojí, něco ji bolí, je nemocná, jde spinkat, potřebuje Mašiho... Musíme na něj dávat pozor, protože kdybychom ho ztratili - no nedokáži si to domyslet 🙂
Představuji Vám, našeho muchlíka, kterému naše Anička říká Maši... Je to právoplatný člen naší domácnosti, kterého Anička nosí všude s sebou... Maši s námi jezdí na dovolené, do obchodu, na hřiště, na návštěvy, k doktorovi, do zahrady, chodí se s Aničkou koupat, chodí s ní i spinkat... Když se bojí, něco ji bolí, je nemocná, jde spinkat, potřebuje Mašiho... Musíme na něj dávat pozor, protože kdybychom ho ztratili - no nedokáži si to domyslet emoticon
Porodit druhé dítě, byl pro našeho prvorozeného ten nejlepší dárek, od mala spolu jsou nerozlučná dvojka, co dělal jeden, musel dělat druhy... a že povyrostli.... to vůbec nevadi !!!! svou láskou k sobě se vůbec netají 😵 Přestěhovali jsme se do domečku a kluci mají každý svůj pokoj a nebyl víkend aby spali jeden bez druhého. ♥♥♥






































u nás momentálně vede oball 😀 kámoš do kočárku, při přebalování i před usnutím musí jazýčkem prozkoumat všechny dírky 😀