SOUTĚŽ: Zdravé dobrůtky pro děti

lidka_hipp
13. pro 2014

Taky někdy máte "na něco chuť", ale nechcete moc hřešit? 🙂 Přemýšlíte nad tím, kolik cukru dostávají vaše děti? Tak přesně pro vás je naše dnešní soutěž! Hrajeme o pět dárkových balíčků plných zdravých dobrůtek od HiPPu! Najdete v nich třeba naše BIO ovocné tyčinky, BIO Müsli tyčinky, 100% ovocné BIO kapsičky nebo BIO rýžové oplatky.

Pochlubte se, jaké dobrůtky dáváte svým dětem a zda zvažujete, aby děti neměly sladkostí moc. Teda sama vím, že se to hlídá jen těžko 😉 Pět nejzajímavějších odpovědí se může těšit na zdravý balíček 🙂

bimmka
13. pro 2014

V oblasti slakostí mám štěstí, synovi jsme nic nezakazovali, vždy mohl ochutnat. Ale raději než po čokoládě, oplatku či jiné sladkosti sáhne po masu, ovoci nebo zelenině. Takže starosti s tím, že by snědl celou bonbonieru nevedu, protože si raději dá jablko.

twoangels
13. pro 2014

Dobrý den, náš malý prďolka celkově na jídlo moc není - má 26 měs. (13kilo) a přesto by byl nejradši pořád na mléku. Takže si dovedete představit moji radost, když objevím něco, co mu chutná a hlavně - co sní 🙂 Takže řeším spíš opačný problém - aby měl opravdu všechny živiny co potřebuje. Za sladkost zatím přijal hroznový cukr. Měli by jsme velkou radost, kdyby jsme byli vybráni a vyhráli Hipp dobrůtky pod stromeček 🙂 Krásné Vánoce přejeme všem!

pavlikovarenata
13. pro 2014

Náš mrňous má 17 měsíců, takže vy si skočil sám pro čokoládku zatím nehrozí, takže jsme celkem v pohodě. Doma nesotává sladkého nic krom ovoce, protože když jdeme někam na děstsé cvičení či nějaké návštěvy, tak se to většinou uhlídat nedá, takže si sladkého užije zatím tam. Přítel sladké nejí vůbec, já hřeším spíš někdy v kavárně, takže zase doma nevidí, že by se sladké jedlo běžně 😉 Ráda bych, aby mu to vydrželo co nejdéle, ale uvidíme...zatím je to teda hlavně masař - maso miluje, i když ani to mu nedáváme běžně 😉

irenoslava
13. pro 2014

Naše zlatíčko dostává čerstvé banány, jablíčko s mrkví, šťavu z pomeranče nebo mandarinky, uvařenou mrkev, hodně kupuji ovocné skleničky od Hippu.

veverun
13. pro 2014

Dobrý den, dceři je rok a je to velká gurmánka, nejradši by ochutnala všechno, co vidí 🙂 Miluje ovoce, už ochutnala i třeba mango, kaki nebo sladký grep či zlaté kiwi. Užívá si i zeleninu, moc jí chutná fenykl, dýně, batáty. Mám pocit, že jí vlastně pořád a v podstatě všechno... Jako mlsání jí zatím nabízím třeba pečené batátové hranolky, kukuřičné křupky se sladem nebo neslazené sušené ovoce (brusinky, rozinky...). Ovšem nejvíc ji opravdu uctím čerstvým ovocem.

yvonneullmann
13. pro 2014

Protoze jsme ještě malý na sladkosti a dobrůtky jako takové tak Lukasovi dáváme kukuřičné krupinky ktere zbožňuje... Pak diky vasi rade jsem vyzkousela vase ryzove keksyky jablickove a take mu moc chutnali... Jinak jako dobrůtky take povazujeme bananek s piskotkem nebo sucharky hipp s merunkovou dreni... A vůbec nejradeji ten nas drobek teď má ovoce v sitku na ovoce...se sladkym mám jasno...myslim si ze by se melo dat v tomto bode obzvlášť pozor a vybirat s rozvahou. Nechceme mit deti ani prece s problémem se zoubky a tak. Znam spoustu maminek co nechaji rocni dite si zuzlat cokoladu a rikaji vzdyt to jsou prvni zuby.. Nejde o to ze budou zkažené atd. Myslim si ze by o to maminkam jit melo protoze jde o celkove zdravi batolatka. Kdyz chcete dat nejakou dobrotu vybírejte hipp tycinky které jsou opět zdravi spíš prospěšné a nebo misto sladkosti zaradte ovoce zeleninu.

megy
13. pro 2014

no jak vidím, tak my budeme asi extrém - je spousta dětí, co celkově vidím tady psát maminky - že nejradji mrkvičku, jablíčko a podobné ovoce či zeleninu, my máme právě takového kloučka - 2 roky a 8m, který odmítá cokoliv od zeleniny a ovoce, a´t jsem zkoušela cokoliv - od vykrajovátek, zábavné formy, povídání si mrkvičky a jablíčka - či banánové divadlo, tak stejně raději sáhne po sladkém 😀 proto se snažím ho korigovat - když už - tak je pravda že jsme spolu schopni sníst ty rýžové jablečné keksy od Vás na posezení 😀 jinak kupuji polomáčené rýžové chlebíky - oblafnu ho třeba rýžovými plátky, nebo kukuřičnými, ale bohužel někdy vyhrajou bonbony či čokoláda - proto si hlídám jaký druh - je pravda, že to může být i hořká čoko, tak aspoň tak, ale jakmile jsou to lentilky, či gumoví medvídci, tak jich zdlábne i sáček. snažím se to nemít na očích, ať ho to neláká a pak si ani nevzpomene a nahrazuji ještě piškoty s mlékem 🙂 takže asi tak. jo a vlastně jedno use stalo, že asi omylem si myslel, že v DM si vzal čokoládu a ona to byla müslli tyčinka - divil se jak hrom, když kousl , ale snědl 😀

tajemna30
13. pro 2014

Dobrý den Lidko, než se dcerka narodila (syn má 4 měsíce tam to zatím není potřeba řešit) měla jsem jasné představy jak bude jíst pravidelně, zdravě, jak budu vařit pestře atd. A její narození mě velmi rychle vyvedlo z mých představ. Je celkově od narození drobnější - ve 3,5 letech má 13,5 kg a moc jídlu nedá, má svá oblíbená jídla, a jakékoliv změny experimenty nepřijímá a chce svá oblíbená jídla. A pokud jde o zmiňované sladkosti - nemusím nijak hlídat - asi tím že jsme jí je nijak nezakazovali, jsou dostupné - ví kde jsou, nikdy si nejde vzít sama, zeptá se, a upřímně ani ji moc nechutnají, ted po mikuláši jsou balíčky v podstatě celé, a ujídáme my dospělí 😀 Když už mlsá tak "zdravě" pečeme spolu sušenky doma apod. Ale pravda VAšim jablečným keksům neodoláme ani jedna z nás. 😉

jenney
13. pro 2014

My se snažíme dávat pozor na to co dcerka jí, ale je jasné, že se to uhlídat nedá.Babičky ty jsou úplně mimo a cpou jí vším možných a je jim absolutně jedno co jí dají.Párkrát už jsem je seřvala, protože si prostě myslím, že má na sladké ještě dost času a ještě se ho cosi nají, takže chci, aby věděly, že přede mnou nebo manželem by se měly trochu krotit a necpat ji tím, co si nepřejeme.Nelinka má moc ráda kukuřičné a všelijaké křupky ze zdravé výživy, miluje ovocné musli tyčinky, takže by se výhra i hodila 😀 a naštěstí miluje i čerstvé ovoce a zeleninu. Sem tam dostane brumíka, nebo tak něco, protože to se nedá opravdu uhlídat, ale ne ve velkém množství.

barbra16
13. pro 2014

Zdravím všechny, Julinka má 19 měsíců a sama ji čokoládu nedávám, protože si myslím, že na to má ještě dost času a v budoucnu si ji ještě užije dost, znám to ze své zkušenosti🙂 Dostala totiž Kinder vajíčko, ale jen ochutnala a víc nechtěla. Jeji nejoblíbenější je jablíčko a cokoli, co maminka upeče. Od bábovky, přes koláče, muffiny atd.
Díky za inspiraci, určitě ji zkusím dát i Musli tyčinku, ještě ji neměla.

loninkan
13. pro 2014

dobrý den, já malé teda nedávám skoro vůbec žádné sladké, toho si užije ještě až až jak bude větší, snažím se ji dávat jen ovoce a zeleninku, ale samozdřejmě že ji udělám i radost s tím, že ji kupuji dětské piškotky a sušenky a musli tyčinky od hippu (neudělá s tím velký nepořádek v kočárku) :D ale jelikož se blíží Vánoce a peču cukroví tak někdy malou neuhlídám a sama si nabídne co nechám odležet na stole:D ale když ji dám na výběr sladké mnam mnam, nebo sýreček Lučinku, tak sáhne do sýrečku🙂

privka1984
13. pro 2014

Dobrý den, mám doma 14měsíčního nejedlíka. Byla jsem z toho ze začátku nešťastná, ale přestala jsem to řešit. Když nechce, tak nenutím a zkusím to později. A kousek čokoládky si dá každý den. Děti i dospělí milují čokoládu, tak proč ji zakazovat úplně 🙂. A když vidím, jak je štastný i za ten kousek, tak jsem šťastná i já.

billi
13. pro 2014

Staršímu synkovi jsou 3 roky, do 2 let typické sladkosti skoro neochutnal. Stačilo mu ovoce, křupky, sušené ovoce, ovocné tyčinky, rýžové chlebíčky. V současnosti už ochutnal všechno, ale jako top je pro něj ovocná kapsička, kterou doslova miluje, používá pro ni výraz mňamka a mohl by jich mít několik denně.
Myslím, že dítě musí ochutnat všechno, protože čím více se bude ze sladkostí dělat tabu, tím více to bude pro děti lákadlo. Takže dobrůtky určitě ano, ale nabízet kvalitní a jít vlastním příkladem. To, že to vyplatí, mi dokazuje synek, který si místo Brumíka pravidelně raději vybere "mňamku" a místo gumových medvídků křížaly. 🙂

hance09
13. pro 2014

Bertíka chci uchránit před cukrem jak jen to půjde, nicméně to bude těžké protože já sama jsem čokoholička 😀...zatím baští jen ovoce, čerstvé a sušené.

xcere100
13. pro 2014

Hezký den,
tak u nás je to u syna (3 roky) s jídlem jednoduché. MIluje všechno ovoce, moc nemá rád zeleninu (ale to mi vyváží ovoce), miluje čokoládu (nemám sílu mu ji vůbec nedat, protože ji mám velice ráda i já, ale tak se snažíme mu dávat pouze s vyšší procentem kakaa) a co úplně miluje je maso. TAkže když opravdu nechci dávat stále čokoládičku, tak i jako odměna nebo mlsotka funguje masíčko🙂)
A dcerka, které je právě 9 měsíců je oproti synovi ještě větší jedlík (už nyní má 11,2 kg). A samozřejmě jí nemůžeme dávat sladkosit, ale malá přesnídavka jí nestačí, oběd krásně zbaští celý a po každém jídle ještě musí mít mlíčko z lahvičky🙂 A když vidí, jak my jíme, tak nemáme to srdce jí nic nedat, tak rýžové chlebíčky nebo kukuřičné křupky to jistí🙂
V době těhotenství jsem si myslela, jak děti povedu k tomu či onomu a oni si děti stejně sami tak přirozeně řeknou. A jsem za to ráda🙂

ladik1
13. pro 2014

Jéé, tak to my si přejeme moc!! 😀 Děti teď sice mají Hippáckých sušenek po Mikuláši hafo, ale jedí se u nás jak na běžícím pásu 😉 Sladkosti moc neřešíme a nedáváme. Syn první lízátko viděl ve třech letech (a byl dost fascinovaný 🙂 ), mám takovou zásadu a dodržuju ji u obou dětí: do tří let nic co nemusí a nemá kloudnou výživovou hodnotu... takže my v létě sušíme ovoce, děti milují křížaly, sušené hrušky a brusinky, děláme na plechu domácí musli s medem, oříšky a ovocem, nebo děláme medovo - ořechové koule (děda je včelar, takže přísun medu máme velký 🙂 ... z kupovaných sušenek děti pojídají právě tyhle Hippácké a na cesty berem akorát tak BeBe (děti po nich nejsou zapatlané a v autě je klid 😀 ), čokolády a podobné zbytečnosti nevedeme (a vysvětlili jsme to s prosíkem a opakovaně i babičkám, které s námi nakonec většinou spolupracují 😉) Je mi jasné, že až bude školka a škola, tak už se to bude vysvětlovat hůř a nezdravé mňamky přijdou "na řadu", aby děti nebyly mimo..., ale dokud to není nutné a děti tím nijak citově ani jinak neztrádají, nevidím jediný důvod, proč jim to podsouvat, když zdravých dobrot je na tisíce 😉

barinkas
13. pro 2014

malá má nejraději gumové medvídky 😀 čokolády a podobné věci ji zatím nechutnají naštěstí. Cukroví, koláče atd. také nejí. Baští jen brumíka a mléčný řez nestlé ze sladkostí, jinak nic ...

@privka1984 to že děti i dospělí milují čokoládu není pravda ... dle mě jen Tvůj názor... já osobně čokoládu nejím, asi se budeš divit, ale nechutná mi. Je to hrozně sladké, pak ta patlavá chuť v puse... nedokážu si představit, že bych snědla naráz bonboniéru třeba 😀 a dávat 14 měsíčnímu dítěti denně čokoládu... To je teda mazec 😀

privka1984
13. pro 2014

@barinkas Ja mu nedavam celou bonbonieru a ani celou tabulku cokolady. Ma domaci varene jidlo, je kojeny a to, ze dostane kousek kvalitni cokolady nic spatneho nevidim. A kdyz si porovnate slozeni gumovych medvidku a cokoladu, tak u me vyhrava cokolada. Cukr je take v detskych susenkach, cajich a presnidavkach. My jsme ji take dostavaly a nejsem obezni a ani ji moc denne nesnim. Kazdy ma jiny nazor na vychovu svych deti. Verte tomu, ze jsou horsi veci, nez kousek cokolady denne.

hojda
13. pro 2014

Já právě objevila zimní dobrotu i pro zdraví. Je to med smíchaný se skořicí, který tělo krásně prohřeje, aby bylo odolnější nemocem a pokud už nemoc vypukne, tak se k tomu přidá ještě zázvor (malinko, aby to moc nepálilo) a zakape se to citronem. Jako nejlepší obrana proti sladkostem se mi osvědčilo je nekupovat a nemít je doma 😀 .

jetynka
13. pro 2014

U nás se mlsá od každého něco a ne pořád a ne ve velkém množství, upřednostňujeme čokoládu kde je více jak 30% kakaa, bonbony bez umělých barviv a chemie a hlavně jakékoliv ovoce. Nejstarší dcerka, raději než sladkosti jako takové dá přednost právě ovoci a nebo nějakému domácímu moučníku. Vojta má rád čokoládu a roksové bonbony a Klárinka dobrůtky kde je salámek nebo masíčko 😀 a samozřejmě gumové medvídky a brumíka 🙂

zimkova
13. pro 2014

Dobrý den, náš Davídek má 15. měsíců a cokoliv jíme, tak říká MŇAM a rozplývá se, že kousek dostane. 🙂 Ze sladkostí dáváme zatím lízátka, máslové sušenky, dětské sušenky a občas si lízneme lískooříškového krému. 2x do týdne pijeme granulovaný čajíček Hipp a granulky nám dost často slouží i jako dobrůtka. To už je mňam, mňam mňam. Je to těžké to hlídat, co spapá, protože starší bráška ho neustále provokuje něčím co papá on a Davídek to ještě nedostává. Minule chtěl brouček oříšky a málem se mi udusil 🙂 Ale dobře to dopadlo. Muessli tyčinku Hipp jsme měli párkrát a moc nám chutnala. Většinou si je nakoupíme v DM. Děkuji a přeji všem příjemné prožití Vánoc 🙂

adypro
13. pro 2014

Naší Anežce ja 14 měsíců a miluje jídlo, snědla by snad všechno. Hlavně za začátku jsem vše hodně hlídala, ale babičky kazí :( Teď už nejsem tak přísná, občas dostane teď v období Vánoc třeba perníček. Čokolády a buchty tedy rozhodně né, toho si ještě užije, tak se to snažím podávat babičkám, které kdyby mohly, tak ji cpou vším možným.
Co se mi ale osvědčilo je sušička, celé léto jsme sušili všemožné ovoce a vyráběla jsem mimo jiné placky z rozvařeného ovoce, které se pak srolují do ruliček, to je skvělá sladkost pro děti. Když je vyzrálé ovoce, nemusí se přislazovat. Sušené ovoce je u nás také oblíbené, ale i čerstvé.
Krásný advent všem 🙂

hanyzka11
13. pro 2014

Už mockrát jsem slyšela, že když se dětem nedává sladké, tak jim to vlastně nechybí, protože to neznají. My matky to s dětmi myslíme dobře a tak jim sladkosti dlouho odpíráme. Po Mikuláši jsem došla k pro mě šokujícímu zjištění. Dostali slazené kukuřičné křupky od babičky. A ono jim to nechutná. Jak to??? Stejně tak sladké pití. Můj závěr: i když si myslím, že jsem důsledná v nedávání sladkostí a jsem na to hrdá, je to jen hlazení mého ega, protože oni to stejně nejedí :D :D:D :D :D

dasara
13. pro 2014

Sladkosti a děti. Zajímavé téma. Tak jako většina z maminek jsem si i já při svém prvním (a zatím jediném) těhotenství představovala a přehrávala různé výchovné situace, studovala, co vše budu tomu malinkému stvoření dávat jíst, co mu pořídit atd. V určitých oblastech jsem hodně slevila a nad spoustou z těch mých myšlenek a představ jak to určitě bude i upustila, ale s čím stále "bojuji" a co se snažím stále držet je strava. Dcerce bylo 18 měsíců a snažím se jí dávat jen to nejlepší ve stravě - tzn. málo tuků, málo cukrů (jídlo sladím stévií) atd. Nic dramatického to není, ale snažím se, aby měla plnohodnotnou stravu.
Co se týče sladkostí, dostává různé sušenky (od Nestlé a od Hipp - od mala miluje ty rýžové) - nesní jich moc, takže ji v nich neomezuji, má k nim téměř denně přístup a ne vždy si nějakou dá. Když o víkendu hlídala dcerku babička a vzala ji na procházku a dcerka začla strašně vyvádět před DM drogerií a křičela mňam mňam mňam a prosila, tak mojí mamce došlo, že tam je něco dobrého. Dcera bezpečně našla ovocné tyčinky od Hipp, které jí kupuji. 🙂 Teď krátce ochutnala gumové medvídky a strašně si je zamilovala, tak občas dostane nějakého medvídka. Jiné sladkosti nedostává (občas kousek domácí buchty), ale miluje ovoce, tak toho sní denně hromady.

dorkaa
13. pro 2014

Náš Adámek je celkem dost na sladké. Nejdřív jsem se tomu snažila vyvarovat, ale s postupem času jsem zjistila, ze se tomu úplně vyhnout opravdu nedá a občas mu nějakou tu sladkost prostě dopřeju. Z dětských dobrůtek jsme už ochutnali různé druhy sušenek, jablečné kukuřičné křupinky, racio medvídky a co Adámkovi nejvice chutná jsou právě dětské ovocné musli tyčinky. Tak jako i některé maminky se snažím jídlo příliš nesladit, čaj třeba nesladím vůbec, jen když je Adámek nemocný, tak mu tam kápnu sirupu z agáve. Určitě mám radost, když Adámek sáhne raději po ovoci než po nějáké sladkosti, ale sladkosti mu nezakazuju, samozřejmě nesmí to být v přehnaném množství a před obědem 🙂.

sonik1112
13. pro 2014

Nejsem matka ktera by cpala sve dite od rana do vecera sladkostma ale kdyz osetruji synovu kuzi a picham mu puchyre ktere se mu tvori diky nemoci kuze tak jsem z toho on i ja tak psichycky na dne.takze jsem rada kdyz mu muzu aspon tak ulevit od bolesti kdyz mu dam malou cokoladku nebo susenku a myslim si ze si to zaslouzi. Zoubky ma krasne a obezni take neni. Ma rad ovoce vseho druhu. V lete jsme chodili na ostruziny a na podzim na svestky a jak mu chutnaly. Jinak ma rad vse co vidi u nas. Pekny den

catherineb
13. pro 2014

Náš dvouletý brouček miluje čerstvé ovoce a zeleninu - banány, jablíčka, hroznové víno, rajčátka ... ale ze všeho nejvíc miluje HIPP ovocné kapsičky a HIPP ovocné tyčinky, ty by mohl jíst od rána až do večera 🙂. Sladkosti zatím vůbec nepapá, sice jsme mu to zkoušeli už mnohokrát nabízet, ale řekne jen že to je e e a ani to neochutná 🙂. Jediné laskominky, které papá, jsou dětské sušenky, ale jenom HIPP a Nestlé, jiné mu nechutnají a nikdo je do něj nedostane... od babičky dostal k Mikuláši spoustu sušenek od jiných značek, ale vůbec je nechce, takže je budu muset jíst asi já 🙂... no je to náš malý gurmán 🙂
P.S. od šesti měsíců vyrůstá jen na HIPPu, sice nás to stojí docela dost peněz, ale kupujeme mu to rádi, protože víme, že je to pro něj to nejlepší... a hlavně BIO 🙂
HIPP = BIO. BIO = HIPP.
HIPP = s láskou k přírodě, s láskou k dětem.
BIO = nejvyšší kvalita a nejlepší chuť.

kalkulantka
13. pro 2014

Já nechávám malou mlsat hlavně zdravě, protože vím, že na rozmazlování má jiné 🙂 Babička, tchýně nebo švagrová jí vždycky dopřejou lízátko nebo kinder vajíčko a tak podobně. Od nás Emičce Mikuláš donesl hlavně přesnídávky do ruky, rýžové chlebíčky s ovocnou polevou a také prvně ochutnala sušenky ve tvaru slona - sama vím, že když vidí zdravé mlsky a nemá po ruce čokoládu, tak si samozřejmě vybere zdravé mlsání 😅

brendamonique
14. pro 2014

... můj starší syn (za 8 dní 12 let) "sepere" většinou všechno na co narazí, klasický pubertální výrostek, co doma s donucením sní něco k obědu a večeři a po cestě ze školy, nebo cestou ze školy se cpe chipsy a Kofolou ... ještě že u nás alespoň přímo ve škole zakázali pod trestem důtky požívání různých baget, Coca Col, energetických nápojů (ano čtete správně) a chipsů ... a pokud si ještě teď nějaká maminka naivně myslí, že své dítko v pubertě dokáže před vším tímto "ochránit" tak opak je pravdou milé maminky 😀 a to, že jim nebudete dávat peníze absolutně nevadí - oni jsou vždy dost chytří si peníze jakkoliv získat, či někdo ze třídy vždy rád ochotně zakoupí nebo se podělí 😀 - jsem celkem realista v tom co se puberty mého syna týče 😀 - popravdě jsem ráda, že neztratil chuť alespoň na ovoce a sem tam nějakou tu zeleninu - má rád jablka, pomelo, banány, ale nepohrdne ani květákem či brokolicí...
...zatímco mladší syn (5. měsíců) zatím krásu a chuť "dospěláckého" jídla teprve objevuje - zatím stále na UM či nějakém tom příkrmu či přesnídávce, si sem tam již zobne z nějaké té dětské sušenky, či z něčeho "polystyrenového" co pojídá maminka/já 😀 jelikož mám menší problémy se zažíváním, cpu se různými "náhražkami", aby mě nebolel žlučník, či jícen ještě víc - jsou to "pochutiny" většinou bezmasé, tolik nekořeněné a s větším obsahem vlákniny. Takže malý Damiánek mi z toho pomalu ochutnává nějaké ty mňamky, co "může"..........

1velrybka
14. pro 2014

Dobrý den, musím říct /napsat/, že mě pobavila úvodní věta: Taky někdy máte "na něco chuť".... Já mám totiž skoro pořád na něco chuť, ne někdy 🙂

Dcerce se snažím dávat pokud možno neslazené ovocné přesnídávky, protože i tak mají skvělou sladkou chuť. Zato jí občas dopřeju dětskou sušenku a svačinku v podobě mléčné rýže s banány, rýžové kašičky, jogurtu s ovocem atd. Na takové to opravdové nezdravé mlsání je ještě moc malá, ale už teď vím, že jí to nebudu striktně zakazovat, že až bude větší, tak občas kousek čokoládky nebo něco takového dostane, ale budu hlídat, aby to nebylo často a aby stále jako sladkost u nás fungovaly zdravé dobrůtky.