Čtvrteční SOUTĚŽ: Nejmilejší vánoční píseň

klara_kik
24. lis 2016

Co nejraději posloucháte o Vánocích? Jakou hudbu si pustíte při pečení cukroví, během štědrovečerní večeře, nebo prostě když se s dětmi zachumláte pod deky? Posloucháte české koledy, staré vánoční písně nebo něco modernějšího? Která je ta vaše nejmilejší a proč? Navoďme si dnes příjemnou atmosféru pěknými písničkami. Nejhezčí či nejmilejší příspěvek jedné z vás v neděli odměním poukazem do KiKu za 250 Kč a vánočním dárečkem. Své písně s námi můžete sdílet až do pátku 9:00.

Já pro vás mám jednu netradiční českou swingovou verzi Jingle Bells od Ondřeje Havelky a hlavně doporučuju podívat se na video 😉

https://www.youtube.com/watch?v=hBrO09meKoA
tadeasek2016
24. lis 2016

Tak já tedy mám radši spíše netradiční a ,,nečeské'' koledy. Nejradši mám asi od Franka Sinatry - Have Yourself a Merry Little Christmas a taky u pečení cukroví poslouchám hodně It´s Christmas time, kterou zpívá Nat King Cole. Českých koled jsem se už nějak přejedla... Asi i jak je hrají už pomalu od září v nákupních centrech...
A jako vzpomínku mám tedy jednu českou vyjímku a to jsou koledy od Janka Ledeckého, jako například Ryba rybě, Sliby se maj plnit, Veselí o Vánocích...

svetlus_pepca
24. lis 2016

K Vánocům a Štědrému večeru jako takovému u nás prostě patří české koledy, ale manžel se teď zaposlouchal do nádherných písní Jimmiho Durante. Mají překrásnou atmosféru klidných svátků a rodinou! 🙂

kajovaevicka
24. lis 2016

Tak tohle nejde! To prostě nejde vybrat jednu. U nás před Vánocemi jede album Christmas od Michaela Bubblé (miluju ho a byla jsem před třemi lety na jeho koncertě v Praze) a moje vlastní kompilace vánočních písniček (znáte to, Jinggle bells, Rocking around the christmas tree, Last Christmas, prostě vánoční songy, nejlépe anglicky) plus soundtrack z Lásky nebeské (to je moje tradice- Láska nebeská, láhev bílého vína, izolepa, balicí papír a kupa mašliček a balím a balím a balím). A až teprve na Štědrý večer při večeři se pouští klasické české vánoční koledy. Miluju oboje stejně, ale nejvíc miluju právě tuhle tradici. Dárky nakupuji většinou přes e-shopy, takže se mi koledy nestihnou zprotivit, když je hrají v obchodech už od října. A pak si je naplno vychutnám právě až u Štědrovečerní večeře, rozbalování dárečků a tak.

kariii
24. lis 2016

Nejradeji mam klasicke ceske koledy, naopak pritel anglicke, takze mame slozku mix vanocni od vseho neco, aby jsme se nedohadovaly 😀

lenkaatom
24. lis 2016

U nás převládají převážně české koledy kluci večer zpívají u stromečku a musím říct to je ta pravá Vánoční atmosféra. 🙂

kspp1
24. lis 2016

Tak u dcery vítězí už asi rok jedině Ježečku, panáčku... (její úprava, zpívali jsme i v létě jako ukolébavku) a u mne je to staré album vánočních písní od Habery...to jsme si "za mlada" pouštěly s maminkou při pečení cukroví...ještě to střídal Janek Ledecký, ale jak začal píseň: "...dneska je ubrus na umakartě..." musela jsem to vypnout. Maminka říkala, že pečeme vánoční cukroví a že nechce u toho poslouchat umaštěné písničky 🙂

petralak
24. lis 2016

Dobrý den, my si pouštíme mix českých i zahraničních. U českých si zazpíváme a zahraniční jsou více rytmické, takže u nich si zatančíme a zablbneme 🙂
Ale kdybych měla vybrat tu nejoblíbenější... i když to původně byla spíše válečná tématika vede u mě píseň od
Jona Lennona - Happy Xmas -

https://www.youtube.com/watch?v=S84RLgnz7Rs


je to písnička, která pro mě má duši, s textem co si přejeme všichni, být o vánocích šťastní, spolu, beze strachu, bez konfliktů.
Tak ať se vám to všem vyplní i letos.

kropenatka
24. lis 2016

já vyrostla na koledách od Gotta nebo klasické katolické koledy.. 🙂 a když mám slabší chvilku pustím si klasické české koledy.. ale jednoznačně u mě vede Xindl X Štědrý večer nastal 😎 doufám že Vám nezkazím atmosféru, ale prostě u mě boduje 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ZLyX6rEyT18
jbg
24. lis 2016

Možná to bude znít zvláštně, ale u nás vedou písničky z večerníčků a filmů pro děti, hitem je písnička Večerníček od Karla Černocha, ze zahraničních pak také Frank Sinatra... A proč zrovna večerníčky? Možná proto, že nám to připomíná naše dětství 🙂

hhranolka
24. lis 2016

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé!.... tak ta je nej! Naše 4leta dcerka tedy průběžně mění slova a sloky za vlastní text, leckdy nesouvisející s vánoci, ale melodie zachována. Jo a já umím melodii pomocí papinaku a to když upouštím páru z tlakového hrnce 🙂 v dubnu je z toho manžel lehce mimo....ale když je to v listopadu, tak si při mém melodickem vaření taky pobrukuje 🙂

lucianapolis
24. lis 2016

U nás se za mého dětství poslouchaly koledy od Matuškových, na gramofonových deskách. Takže tyhle jsou pro mě ty nej 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=QnCpLvYvLkM
kuliseks
24. lis 2016

Já mám asi ráda všechny písně o Vánocích 🙂 Na Štědrý den přes den nám tu hrají spíš novější písně (ale tím myslím třeba i od Gotta a tak 🙂 ) A večer si ke stromečku pouštíme klasické české koledy...když večeříme i když pak rozbalujeme dárky. Ale píseň, kterou zbožňuju asi nejvíc a poznám to podle toho, že když na ni narazím v počítači nebo v telefonu, tak si ji pouštím minimálně třikrát dokola, je Enya a její verze We wish you a Merry Christmas.... Já jsem dost romantik a sentimentální povaha, takže i když u toho někdy brečím a vzpomínám na tátu, dětství a tak, tak prostě se tomu neubráním a píseň fakt miluju. Jinak ale záleží na konkrétní náladě a když se Vánoce blíží, tak mám ráda jakoukoli vánoční píseň 🙂 Je skvělé, že hudba existuje a že si každý můžeme podle nálady a vkusu vybrat, co nám zpříjemní už tak nádherné období v roce 🙂

adji
24. lis 2016

U nás je to Karel Gott a jeho Bílé Vánoce. Stačí mi slyšet první tony a mám slzy na krajíčku, cítím tu náladu plnou emocí a vzpomínám na dětství... Tyto koledy poslouchala už moje maminka, když byla malá, já jako dítě a teď si je pouštíme i s manželem (a synem, kterýmu je to ale zatím jedno 😉)

kh
24. lis 2016

U mne je srdecni zalezitost Ticha noc, svata noc. Poustime si ji ke stedrovecerni veceri. Pak si sem tam pustim pro tu atmosféru koledy a kazdorocne o kazde adventni nedeli Adventni koncert na CT. A pak Beatles - jejich vanocni pisen ma cim dal vice aktualnejsi poselstvi.

fouskovi
24. lis 2016

U nás klasika české koledy ale strašně se mi líbí i třeba Haleluja

dinushka00
24. lis 2016

My posloucháme všelijaké vánoční písničky jak naše krásné české tak se nebráníme ani těm zahraničním 🙂 tady je set našich krásných písniček

https://www.youtube.com/watch?v=fk_YMN2_GY8


https://www.youtube.com/watch?v=67_O2pbpFmc


https://www.youtube.com/watch?v=yXQViqx6GMY


🙂 tyhle jsou nejvíc 🙂

mykolaapsi
24. lis 2016

Jelikož máme malé děti, tak zatím preferujeme klasické české vánoční koledy. Já zpívám, starší syn mě doprovází na xylofon, mladší bubnuje do čehokoliv a manžel se raději vždy vytratí, aby mu nepraskly bubínky 😀

terdo
24. lis 2016

Dobrý den, u nás když jdeme ke stromečku hrají vždy české koledy. A moje nejoblíbenější je jednoznačně Purpura.

78marcela
24. lis 2016

U nas behem dne zni vanocni album Janka Ledeckeho. Ale u stromecku to musi byt jedine Narodil se Kristus Pan. Jen ta doda Stedremu dnu tu pravou dustojnou atmosferu...bez ni by to proste nebylo to prave orechove...bez ni by to nebyly Vanoce.

sedmiteckas
24. lis 2016

Na Štědrý den se u nás doma pouštěly koledy, a to klasické české, třeba zpívané dětmi. Od rána vyhrávaly z kazeťáku nebo rádia. Krásně dokreslovaly tento speciální den a ještě teď, když si vzpomenu na moje Vánoce v dětství, opravdu ty koledy slyším...
Momentálně dceru učím ne přímo koledu "Mik miku mik miku Mikuláš, přišel s čertem na guláš...Mik miku mik miku Mikláš, přinesl nám bílý plášť" - ať má něco do zásoby na Mikuláše (ikdyž si myslím, že bude z té trojice Mikuláš-čert-anděl tak mimo, že ze sebe nevydá ani hlásku 🙂).

monunkaaa
24. lis 2016

Na Stedry den kazdy rok poslouchame pisnicky,klasicke,vanocni od Smolika a vanocni od Klicku a klicenek. Klicek s Klicenkami byl asi nejoblibenejsi,zpivala tam mala holcicka od znamych.. 😉

jitkaak
24. lis 2016

Dřív jsme si s našima pouštěli vánoční koledy, tradiční české. A jako malé se mi líbily hlavně rolničky, rolničky. Později jsme "objevili" film Láska nebeská a od té doby u nás pořád jel dokola a my si zamilovali písničky z tohoto filmu. S holkama si teď hlavně pouštíme písničky z pohádek, ale moc se těším, až budou větší a budeme spolu koukat na lásku nebeskou až do omrzení 🙂)

tomikkubik
24. lis 2016

Klasické české koledy nesmí chybět. Nevadí ani cizojazyčné z filmu v televizi, alr od malička jsme pouštěli u večeře právě na Vánoce naše klasické koledy.

catchulinecka
24. lis 2016

my frčíme na jednom hitu a to je: " a všichni už se těšíme na Jééééžiška" mám to zapnuté i jako vyzvánění v mobilu 😀 ten text je prostě boží 🙂
Už se zase těšíme na Ježíška
Copak nám letos nadělí
Copak asi dostanem od Jéžíška
To bychom rádi věděli
Já asi nic, protože jsem zlobil
A naši šetřej na automobil
Už se zase těšíme na Ježíška
Copak nám letos nadělí............ 😀

drzounkova
24. lis 2016

Nejvíce posloucháme české koledy ale neubráním se ani anglickým písničkám,které umí pořádně rozproudit krev v těle 🙂 ale Vánoce jsou pro mě i pohádkové písničky jako Tři oříšky nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele

vanule
24. lis 2016

já miluji klasiku, staré černobílé filmy, Semafor a jejich:
Tiše a ochotně,
purpura na plotně voní,
stále voní,
nikdo si nevšímá,
jak život mění se v dým.
Snad někde v podkroví
básníci bláhoví pro ni slzy roní,
hrany ji odzvoní
rampouchem křišťálovým.

phuskova
24. lis 2016

My posloucháme netradičně....u nás už teď "jede" cd od Kylie Minogue - Kylie Christmas. A to proto, že manžel ji naprosto zbožňuje a mě se její písničky taky strašně líběj, zvlášť ty vánoční 🙂 Nejvíc se mi asi líbí Every Day's Like Christmas -

https://www.youtube.com/watch?v=zgrywU-IJHs

. Ale kvůli synovi samozřejmě pustím i českou klasiku, případně mu ji zazpívám. Ten písničky miluje, tak mu bude jedno jestli je česká nebo anglicky zpívaná "Kajlí" 🙂

tulikiss
24. lis 2016

Ja mam Vanoce spojene hlavne s jednou pisnickou a to Last christmas od Wham!. Ja ji miluju a muzu ji slyset nekolikrat denne. To jsou pro me proste vanoce.

sarka49
24. lis 2016

U nás frčí klasika. České vánoční koledy 🙂

chocomorocco
24. lis 2016

Od malička je můj nejoblíbenější český zpěvák Janek Ledecký. Proto mezi nejoblíbenější vánoční písničky patří Ryba rybě a Sliby se maj plnit o Vánocích ♥