Pondělní SOUTĚŽ: Nejkrásnější vánoční zážitek

klara_kik
21. lis 2016

Vánoce jsou bezpochyby nejkrásnější a nejkouzelnější období nejen pro děti. Čekání na Ježíška, otevření vysněného dárečku, úsměv na tváři vašich nejbližších a vůně cukroví v celém bytě. Co pro vás znamenají Vánoce? Jaký vánoční zážitek je pro vás ten nejkrásnější a na jakou chvíli se ze všeho nejvíc těšíte?

Tu nejzajímavější nebo nejkrásnější odpověď na konci týdne odměním poukazem na nákup v KiKu v hodnotě 250 Kč a pěkným vánočním dárečkem. Psát můžete až do úterý 9:00, a pokud už přemýšlíte, co byste si za poukázku koupily, můžete vybírat tady: www.oblekamesechytre.cz

jjustyna
21. lis 2016

Vánoce jsou časem dětí a tak nejradši vzpomínám na vánoce, kdy jsem byla dítě a nejhezčí vánoce zažívám se svými dětmi. Syn se umí krásně a bezprostředně radovat, a náležitě si užívat přípravy. Peče se mnou, vymýšlí výzdobu, nakupujeme svíčky, světýlka, dopis Ježíškovi psal letos za celou rodinu. A co může být krásnějšího než když čtyřleté dítě přijde, že si chce pujčit mobil a na otázku na co, odpoví: musím se zeptat babičky a dědy, co jim mám napsat do dopisu Ježíškovi. Dcera bude mít letos první vánoce, které bude vnímat, loni byla malá a tak jsem zvědavá, jestli se přidá k bráškově bezprostřednosti a radostné náladě. Udělám všechno, aby pro ně byly vánoce krásné a oni mi to pak vrátí pohodou, radostí a hezkými chvilkami. A o tom to je.

a_vav
21. lis 2016

pro mě jsou vánoce čas kdy se sejdu s celou rodinou a uděláme si všichni čas na sebe ... znamenají pro mě hodně hlavně díky zážitkům co si navzájem vyprávíme (to co se během roku seběhlo) ... znamená to vůně domova i na chodbě bytu ... na letošní vánoce se těším o to víc, že naše 18 měsíční cácorka to bude prožívat ve velkém (trhání papíru) ... je to čas kdy si více uvědomuji, že už nejsem malá holka, ale že mám svojí rodinu pro kterou chci tu atmosféru připravit a udržet co nejdéle (alespoň jako loni od 1.12. do 31.1.) protože oni jsou to na čem mi záleží a to co mi dělá svátky svátečními po celý rok nejen o vánočních svátcích

olunka
21. lis 2016

Nejkrásnějším zážítkem o Vánocích je vždy, když můžu být ze svou milovanou rodinou a jsme zdraví ...a vidím ty nejkrásnějí úsměvy a radosti mých nejbližších 🙂

lisey
21. lis 2016

Vánoce pro mě znamenají kouzelný čas, kdy se částečně vracím, alespoň duchem a tou atmosférou do dětství. A od té doby, co mám děti, je pro mě nejkrásnější vánoční zážitek ten, že můžeme být na Vánoce spolu a těším se na jejich rozzářená očička, když vybalí dáreček, co si přály, tak to je pro mě opravdu nejvíc!

tarien
21. lis 2016

Nejkrásnější vánoční zážitek? Narození naší dcerky před 4-mi lety, voda mi rupla přímo u stromečku, kdy jsem kolem něj kroužila a rozcházela stahy. O 7 dní později jsme si ji pod stromeček dodatečně i nadělili (po návratu z porodnice)...a na co se nejvíc těším...na rozzářené oči obou holek a to nejen u dárečků - ale i při pečení, zdobení bytu, věšení světýlek a při návštěvě živých Betlémů 🙂 Loni slavil největší úspěch vánoční jarmark v Olomouci, malá byla unešená. Letos pojedeme zase a všem můžeme vřele doporučit!

kajkaa789
21. lis 2016

vánoce pro mě znamenají čas strávený s rodinou a od té doby co jsem maminkou hlavně radost dětí z dárečků od ježíška

bajuliss
21. lis 2016

Par sni pred kazdymi svatky jsme meli kapra ve vane.
Me bylo asi 6-7 let a bylo mi lito, ze ma kapr spinavou a studenou vodu.
Mamka tehdy prisla do koupelny, ja sedela nahata ve vane, pod pazi drzela kapra a umyvala jsem ho zinkou se sprchovym gelem. Samozdrejme, ze jsem mu vodu vypustila napustila mu pekne horkou a pridala pul lahve peny 😀

Bohuzel to pro kapra byla posledni koupel a my od te doby meli na Vanoce jenom rizky 😂

terezet
21. lis 2016

Čím déle jsem matkou, tím víc si vybavuji z dětství vzpomínky na svoji maminku. Dětské vnímání minulosti pomalu překrývají útržky ze situací, kde vystupuje moje maminka. Když jsem upachtěná, nevrlá, něco nejde podle mých představ, vybavím si maminku, která celý boží Štědrý den kmitala po domácnosti, aby večer všechno klaplo a nemuselo se vstávat od svátečně prostřeného stolu. Taky si vybavuji, jak večer na Štědrý den stojím v nových rukavicích v koupelně, kde se koupe maminka (jo, běžně jsme k ní chodili do koupelny jako děti 😀). Chtěla jsem jí jenom říct, že jsou ty rukavice super a že se mi líbí. A ona byla ráda, že se mi líbí a nepeskovala mě, proč ji ruším, když má konečně pár minut klidu sama pro sebe. Jak já ji chápu! Dnes se taky nejvíc těším na to, až doma všechno ztichne, ztlumím zvuk na televizi a jako obrazovou kulisu si nechám hrát nějakou pohádku a třeba si dám vanu nebo si budu číst novou knížku. Tak to bude ten nejkrásnější zážitek 😉

ddanda
21. lis 2016

Nejkrásnější dárek jsem dostala před 6ti lety, visel na stromečku.....zásnubní prstýnek. Teď už máme rodinu, dvě malé holčičky, tak me Vánoce baví už jen kvůli nim. Ani bych nepotřebovala dostat žádný dárek, stačí mi ta jejich rozzářená očička a radost. Vždyť ten nej dárej už jsem dostala a těším se z něho každý rok.

monynka.s
21. lis 2016

Měla jsem staričkou prababinku (98let) a kazde vanoce ji dedecek přivedl z jejiho bytecku k nám. Vzdy kdyz videla prostreny stul plakala a hladila mě. Milovala jsem jeji vyprávění jake byly vanoce v roce 1905 (...) .

geee
21. lis 2016

Každé Vánoce jsou něčím krásné, takže nemůžu říct, jaký zážitek byl ten nejlepší, nejsilnější. Vzpomínám si,...

jak jsem byla malá, měla jsem neštovice, tělo celé pomazané krémem, ale po celou dobu byla u mne moje nejoblíbenější hračka - plastový tyranosaurus rex se zvonečkem kolem krku - večeřel s námi, pouštěl lodičky, otevíral dárečky...

jak jsme jednou jedenkrát lili olovo a mě z mého kousku vyšel E.T. mimozemšťan. Stále ho vyhlížím.

jak jsem byla už dost velká na to, abych mamince pomohla s pečením cukroví.

jak jsem vždy při pečení ujídala ještě teplé "zmetky", kteří nebyli hodni toho, dostat se později na sváteční talíř.

jak jsem zjistila, že dárky nenosí Ježíšek, a tak jsem v jednom malinkatém obchůdku u nás na vesnici začala kupovat dárky ostatním.

jak jsem se snažila nejíst, abych viděla zlaté prasátko. Nikdy jsem to nevydržela.

jak jsem byla o trochu starší a začala jsem trávit Vánoce nejen s rodinou, ale i s přáteli. Každoročně dopoledne vyrážíme sbírat to pravé vánoční jmelí.

jak maminka vyjímečně netrávila dopoledne o Vánocích v práci, a tak jsem zůstala tentokrát dopoledne doma, abych mohla být s ní.

jak jsme se každoročně s maminkou, tatínkem a bratry koukali na Popelku.

jak s námi začala slavit Vánoce babička.

jak jsme hráli večer na klavír a zpívali koledy.

jak jsem poprvé slavila Vánoce mimo domov. S mým manželem jsme si koupili malý stromeček v květináči a pod něj si nadělili dárky.

Vánoce, to je pro mě zkrátka vůně cukroví, jehličí a svíček, zvonění zvonečku, šustění papíru, úsměvy mých blízkých a jeden velký pocit radosti.

A ty příští Vánoce, ty budou ještě krásnější. Tentokrát nebudeme slavit pouze ve dvou, ale již ve čtyřech. A celé to bude začátek další etapy překrásných dnů...

michalusenka
21. lis 2016

Posledni dobou pro me Vanoce popravde ztratili kouzlo proto se tesim az bude nase dcerka postupne chapat a verit na jeziska.bude takove to tajemno a teseni se.letis bude mit 14m tak uz nam to zacne-kam dat stromecek aby to nas zvedavec nenasel?kdy tam dat darecky?kdy a jak zazvonit? Doufam vsakze stromek a ozdoby preziji bez uhony 😀

evalk
21. lis 2016

Vanoce 2014.
26.prosince k 8.vyroci me manzel pozadal o ruku. Vzali jsme se 8.8.

Vanoce 2015.
Po dlouhych 2.5letech rekonstrukce jsme se 22.prosince vecer celi nateseni s manzelem konecne sestehovali do naseho baracku. Nase prvni spolecne Vanoce v nasem "doma". Ten den mi lekar potvrdil, ze jsem tehotna, prcek mel dle utz 9,5mm a tlouklo mu srdicko. Pro nas ten nejkrasnejsi darek. A letos, uz se u stromecku sejdeme 3 (vlastne 4, s pejskem).

dc2015
21. lis 2016

Nejkrásnější vánoční zážitek? Vloni, když jsem se podívala do košíku pod stromkem a tam spal můj 11denní syn. Zdravý a krásný. A bylo úplně jedno, že mi bylo coby šestinedělce zle, že mi odpoledne píchli injekci a byla jsem ještě "zfetovaná"... Ten pocit, že už je s námi, byl kouzelný. Letos mu bude rok, takže se na Vánoce těším moc. Nejvíc na to, jak rozškube papír 🙂

vequi
21. lis 2016

Nejkrásnějším zážitkem pro mě bylo, když mě manžel pod stromečkem požádal o ruku a vytasil na mě krásný zásnubní prsten s diamantem 🙂. Následující rok na Vánoce jsem manželovi na oplátku oznámila, že jsem těhotná 🙂. A další rok už jsme pod stromečkem byli 3 🙂

pernicek1
22. lis 2016

Těšíme se na Vánoce,
i proto, že jsou jen jednou v roce.

Na plotně voní františky,
my u toho pečem vanilkové rohlíčky.
Chybět nesmí ani oříšky,
s fíky smícháme a tvoříme kuličky.

Hranaté, šišaté, divnaké,
tvoří je hlavně děti
tak nejsou ledajaké!

Velký úklid neřešíme,
radši se s dětmi pomazlíme.

Kapr se šplouchá ve vaně,
děti ho chodí pohánět.
Salátu děláme lavór
a celým bytem voní zázvor!

V klidu doma všichni bok po boce,
pro nás nejkrásnější vánoce!

klaarusa
22. lis 2016

Vánoce by měli být pro všechny hlavně svátky klidu a o to být s těmi nejbližšími. To je pro mne podstata Vánoc. Sejít se celá rodina u štědrovečerní stolu, vzpomínat na předešlé časy a také plánovat a snít jaké budou časy před námi...Poté zacinkat vánočním zvonečkem a vidět upřímnou a vdecnou radost z dárečků, které každý pod stromečkem najde. Na to já se osobně nejvíc těším. A letos budou Vánoce obohaceny i tím, že představíme naší rodině dalšího člena, který je ještě v bříšku 😊

vercula7
22. lis 2016

Pro mne jsou každé Vánoce ty nejkrásnější .S mojí rodinou si užíváme svátečního klidu u pohádek a Vánoční dny jsou pro Nás plné tradic .Miluji když mi dcera pomáhá péct cukroví .člověk když se na ni dívá tak je hrdý na to jak to báječné zvládá .Miluji zdobení stromečku ,když se dcerce rozzáří ocicka a hlavně pro mě nadevše je setkat se se svojí celou rodinou ve zdraví a vědět že kolem sebe máte spoustu milujících nejbližších .jinak nikdy nezapomenu na to že jsem se těsně před Vánoci s manželem dozvěděli ,že čekáme nasi dcerku 🙂

luckamb
22. lis 2016

Nejvíc se těším, jak.budeme vyhlížet ježíška a na ty jiskricky v očích.

dddeen
22. lis 2016

Asi je úplně jedno jestli je mi 10 nebo 30, přes to se těším každý rok nejvíc na zdobení stromečku společně s rodinou,sledování pohádek, ujídání cukroví,legrace a příjemného napětí, jak se budou líbit dárky, které jsem nakoupila...Tento rok to bude ale poprvé s naším 5 měsíčním synem, který miluje vše co bliká, takže se těším na jeho reakci, až se rozsvítí vánoční stromeček a hlavně budou zase po dloooouhé době vánoce s hračkami. Dětská radost je to nejhezčí a nejupřímnější! 🙂

myka21
22. lis 2016

Mám malinké děti, takže pro mě je chystání vánoc něco nového a krásného. Nemůžu se dočkat těch rozzářených očiček a té radosti, že už Ježíšek přišel. Vánoce jsou pro mě hlavně o rodině a vánoční pohodě. Minulý rok měl syn Jířík 2 roky a mladší Honzík půl roku a my už se bláhově těšili a vše plánovali. Začalo to večeří, kdy se Jiřík rozhodl, že prostě jest nebude, nakonec se celý polil vodou a jelikož se u nás traduje, že se při štědrovečerní večeři nesmí stávat od stolu, tak jsme jen synkovi sundali mokré oblečení a seděl dál nahatý. Poté jsme šli do pokojíčku vyhlížet Ježíška a manžel mezitím rychle nosil dárky pod stromeček a chystal kameru abychom si vše nahráli. Pak už zbývalo jen zazvonit zvonečkem, že už Ježíšek přišel. Jenže jakmile manžel zazvonil, kluci se lekli a začali plakat. Takže máme krásné video jak děti jdou ke stromečku s velikým pláčem a nechtějí se na dárky ani podívat. Pak ale převládla zvědavost, rozbalili se dárečky a mohli jsme usednout unaveni k pohádce 🙂

sylvinka
22. lis 2016

Vánoce s dětmi jsou nejkrásnější, k tomu není co dodat.
Ale moje nej spojené s Vánocemi je, když jsem jako malá holčička jezdila s tatínkem pro babičku a dědu do nedaleké vesničky. Po cestě zpět už v domcích podél cesty za okny svítily stromečky a já jsem je vždy počítala. A z každého, který jsem uviděla jsem mela obrovskou radost.
Dnes už se svítí všude a velkém a taky to miluju, ale ta vzpomínka spojená s velkým očekáváním je nádherná.

minizirafa
22. lis 2016

Vánoce jsou úžasné, miluji tu atmosféru, těšení a napětí 🙂 od té doby co máme našeho malého Jiříka, mají Vánoce ještě větší kouzlo....Pozoruji to z druhé strany, a mám radost, když má malý radost. 🙂 Letos se už nemůžu dočkat, bude mít 2 roky a jsem zvědavá jak se bude tvářit na stromeček. A strašně se těším, povídáme si o tom, ukazujeme fotky z loňska, ale myslím, že si to asi nepamatuje když měl loni jen rok. 🙂 Loni si rozbalil jeden dáreček a ten mu stačil a ostatní už nechtěl. :D Letos bude asi jako tornádo k nezastavení a bude se trhat a trhat a trhat. :D to bude zážitek! A kdybych měla zavzpomínat, tak....bylo mi 17, měla jsem zlomenou nohu a Vánoce jako každoročně jsme trávili u babičky. Po večeři a rozbalení dárků zazvonil zvonek a tam stál můj přítel (teď už manžel :D) a měl sáňky a šli jsme na takové malé vánoční rande 🙂 Nemohla jsem na zlomenou nohy došlápnout, proto mě celou dobu táhl na sáňkách a bylo to opravdu kouzelné a krásné. Venku nikdo, jen my dva, sníh a sáňky. Pro mě-tehdy sedmnáctku, strašná romantika a nezapomenutelný zážitek. Co vám budu povídat, jsem dodnes do něj zamilovaná až po uši. 🙂

kropenatka
22. lis 2016

My každý rok 23 večer čekáme až děti usnou a zdobíme stromeček a nejkrásnější chvíle je nadcházející ráno, kdy se děti vzbudí a najdou stromeček.. není nic hezčího než sledovat malé svítící očička 🙂

jitkaak
22. lis 2016

miluji vůni sněhu ve vzduchu a všude kolem světýlka, když jdeme na večerní procházku nebo na návštěvu za rodinou. Miluju rozzářené oči našich dětí a pohled na manžela, který má takovou radost z naší radosti. JE to nej čas, protože jsme spolu 🙂

klara_kik
autor
22. lis 2016

Krásný den, jsem moc ráda, že jste se do soutěže zapojily v takovém počtu! 🙂
Moc děkuji za všechny vaše krásné příspěvky a bude opravdu těžké vybrat ten nejlepší… V neděli se dozvíte, kdo z vás se bude moct vypravit na nákup do KiKu v hodnotě 250 Kč. A nezapomínejte, že odměním také vaše příspěvky v diskuzích a hned 10 z vás se může těšit na 10 <3. Přeji vám pěkný den!

emtinka
22. lis 2016

Nejkrásnější zážitek budeme mít letos, protože Vánoce budeme slavit ve 3 🙂. Nic není krásnějšího, než slyšet smích a radost dítěte. 🙂

michalusenka
22. lis 2016

@klara_kik výsledky budou i tu?

klara_kik
autor
22. lis 2016

@michalusenka
Všechny výherkyně z našich soutěží zveřejníme v neděli v samostatném diskusním vláknu. Výherkyně tam uvedeme, takže všem by mělo přijít upozornění. Ale pokud byste vyhrála a upozornění si nevšimla, napíšu vám zprávu, takže o případné výhře se určitě dozvíte 🙂