TÝDENNÍ SOUTĚŽ o velký nákup v KiKu: Zpátky v čase Vánoc

klara_kik
21. lis 2016

Milé maminky a budoucí maminky, tento týden budeme hodně soutěžit a ta největší soutěž o poukazy na nákup v KiKu potrvá celý týden, abyste měly dost času zavzpomínat na Vánoce, jaké byly a jak probíhaly, když jste byly ještě malé…

Rády vzpomínáte na to, jak jste se těšily na Ježíška? Jak jste se sourozenci zdobili stromeček a s maminkou pekly cukroví? Jak se změnily vaše Vánoce od doby, co jste byly malé? Našly byste nějakou pěknou vánoční fotku z vašeho dětství a také ze současnosti? Podělte se s námi o vaše Vánoce v minulosti a teď.

Své příspěvky a fotky s námi můžete sdílet až do neděle do 12:00. Tři nejkrásnější či nejzajímavější odměním poukázkami do KiKu v hodnotě 1500 Kč, 500 Kč a 250 Kč a pěknými vánočními dárečky. Pokud ještě nevíte, co byste si u nás vybraly, můžete se inspirovat na www.oblekamesechytre.cz

jarcca
23. lis 2016

Plastové košťátko, punčocháče a hlavně celá rodina pohromadě! Tak to chodilo u nás! 🙂

magde
23. lis 2016

Vánoce vždy patřily mezi mé nejoblíbenější a nejkrásnější svátky. Byl to hlavně čas strávený s rodinou okořeněný magickou vůní, která se nesla celým domem. Když se mé zidealizované představy o Ježíškovi střetly s nemilosrdnou realitou, část kouzla se vytratila. Přesto to byly krásné chvíle v rodinném kruhu, který nebyl zrovna malý. Všechna zvířata slavila Štědrý večer s námi a jeden takový 24. prosinec dokumentuje první fotografie. Kromě čtyřčlenné rodiny jsou zde 3 kočky, králík, pes a 3 morčata ukrytá v košíku. Tou dobou jsem nevěděla, že další rok už budu Vánoce trávit spolu s Magdalénkou v bříšku. A nyní nás čekají Vánoce 2016. Kouzlo, které se ztratilo spolu s Ježíškem, je rázem zpátky. Tu magickou atmosféru vonící po skořici totiž vytvářím pro svou dceru.

sarka49
23. lis 2016

Štědré večery a vánoce z dětství jsou pro mě nezapomenutelné. Po obědě procházka s rodiči a bráchou zasněženými lesními cestami. Pak pohádky v telce. V podvečer jsme se šli podívat zda už nám Ježíšek donesl stromeček. Vzdy jsme jasali, když tam byl. Pak jsme pomohli mamce připravit štědrovečerní večeři, ona smažila kapra a taťka na tajnacku nosil dárky pod stromek. Po večeři jsme se šli nedočkavě podívat, jestli už přišel Ježíšek. Přišel. Na stromečku svítily svetylka a nám se rozzarili ocicka.
Jako zvyky jsme rozkrajovali jablíčko a připojení jsme na to, ať se příští rok sejdeme opět u stolu.
A už brecim jak to sepisuju..
Takto vypadaly vánoce vloni. Nase dcera, které byly sotva dva mesice. miluju ji. Retro fotky mám u rodičů, takže se bohužel nepochlubim.

lucipech
23. lis 2016

Já si pamatuji Vánoce z dětství, a to sice jedny, kdy jsme s bratrem čekaly jako každý rok hodně dárečku a když jsme uslyšely zvonek a mohly konečně jít ke stromečku, Ježíšek nám tam každému nechal jen jeden dárek, jen 2 dárky pod velkým vánočním stromem. Tatinek s maminkou to oduvodnili tím, že jsme zlobili a tak Ježíšek prinesl každému jen jeden dárek. Byli jsme zklamaní, ale rádi, že máme jen jeden, potom se tatinek zeptat jestli už budeme hodní, že by zkusil znovu zavolat na Ježíška, jestli by se nevrátil a neco pro nás ještě nemel a my samozřejmně slíbili, že hodní uz budeme a tak se Ježíšek vrátil a když podruhé zazvonil zvoneček, pod stromečkem už bylo spoustu dárku, oběma mě i bratrovi toto utkvělo v paměti.

tria002
24. lis 2016

U nas se vzdy vse neslo v takovem podivném duchu. Mama mela problemy s alkoholem, takze jsem na vanoce chodila ke koním, ktere jsem mela dva km od baraku, domu jsem se vracela vecer, a nikdy jsem nevedela, jestli doma bude, nebo ne.
Casem se pak seznámila s otčímem, a diky nemu jsem poznala rodinne výlety, oslavy, a konecne i vanoce, kdy jsem nemusela chodit od okna k oknu a vyhlížet mamu, jestli uz se vraci, nebo ne.
Nejkrásnější vanoce jsem zažila v roce 89, kdyz nas vzali do Nemecka. Krome toho, ze jsem dostala nádhernou Barbie, zakrslého králíčka a krasne povleceni s princeznou ( na to nikdy nezapomenu), me uchvátily vanocni trhy. To bylo tak krasny. Nikdy jsem nikde nebyla, v te dome jsem mela osm let, takze zážitek na cely zivot.
Kolotoč s koňmi, hrala hudba, vsude svetla, strom nejvetsi, co jsem kdy videla. Moje prvni Kinder vajíčko.. 😀 na tyhle vanoce nikdy nezapomenu.

Pro svoje deti jsem se vzdy snazila, a snazit se budu, delat vanoce nejkrásnějším dnem roku. Starsi ma 14 let a malej bude mít ted dva.
Kazdy rok se snazim, aby ta starsi mela v ocich ocekavani. A radost.
Nestresuju se úklidem, vse si delam podle sebe, aby i pro mne mely kouzlo.
Fotky bohuzel nemam, ale pred ocima to vidim porad.

vvlladka
24. lis 2016
fouskovi
24. lis 2016

U nás byly Vánoce krásné když žila ještě babička držela nás pohromadě a poté co umřela už to bylo takové divné naší se snažili ale nešlo jim tom už to nebylo jako dřív ale s naším synem si vše vynahradim v loni byli také smutné ale letos si to báječné užijeme 🙂

hanka1309
24. lis 2016

Naše Vánoce byli vždy skvělé a hlavně rodinné 😃 Moc rádi na ně Vzpomínáme a většinu zvyklostí jsme si se sestrou převzaly i do svých rodin.

verkaunka
24. lis 2016

Tak fotky z dětství nemám u sebe, ale díky tomuto tématu jsme popřemýšlela a hodně myslela na Vánoce v dětství, a vybavilo se mi, ani nevím proč, hodně chvilek těsně před vybalováním dárků..Po večeři maminka myla nádobí a taťka nám vyprávěl vždycky nějaké vtipné historky, nebo pohádky nebo nám zpíval koledy v jeho podání, aby nám utíkalo to napjaté čekání. Taky jsme se zamyslela nad Vánoci s naší babičkou, když byla s námi - vybavuji si matně jak nás posílala umýt si ruce, upravit se a učesat, než půjdeme vybalovat dárky. To vyprávění před vybalením dárků asi do budoucna zavedeme, moc se mi líbí, jak nás nenechal tatka zlobit a otravovat kdy už konečně otevřou ty dveře a uvidíme stromeček a prskavky a hlavně ty dárečky....

unkarka
24. lis 2016

U nas vánoce byli vzdy krasne a zároven smutne z odchodu člena rodiny.Po večeři nas rodiče zlobili ze se musi umyt a utřít nádobí.Vždy jsme to se sestřičkou meli hotove hned.Chodivali jsme po rozbalení daárečků na prochazky a pozorovali jsme ozdobené město a okna.Bohužel fotky z vánoc zádné nemám.Ani nevím proc se u nas nefotilo ☹Vám všem krásné předvánoční a vánoční období. 🙂

kkaatte
25. lis 2016

Když jsme byly se ségrou malé, tak nás taťka vzal po obědě na dlouhou procházku. Šli jsme do lesa, kde jsme i zvířátkům nadělili dárečky ořechy a kaštany. Mamka mezitím doma nazdobila stromeček. Pak už do obýváku nikdo nesměl, aby mohl Ježíšek donést stromek a dárky. Při večeři jsme poslouchali koledy, pak rozkrajovali jablíčka a pouštěli skořápky se svíčkou v umyvadla. Potom jsme jen čekali, až zazvoní zvoneček a my poběžíme k zářícímu stromečku. A že někdy to čekaní bylo dlouhé. Rodiče nám dělali krásné Vánoce, proto se je budu snažit dělat i své dceři, aby měla na co vzpomínat 🙂

eliskan
25. lis 2016

Na Vanoce a nejen na ne moc rada vzpominam. I kdyz jsou uz rodice rozvedeni, tak nam udelali vzdy pekne Vanoce. Jezisek vetsinou vyslysel nase prani. 🙂. Nemela jsem nikdy rada "mekke"darky a ted je miluju (=obleceni). Po veceri jsme sli vzdycky k babicce, kde se pojedli s brachou cukrovi a utikali ke stromecku. 🙂. Doufam, ze jednou budou i moje deti takto rady vzpominat 🙂. <3

jaja95
25. lis 2016

Já na své vánoce z dětství vzpomínám moc ráda 🙂 Byly opravdu kouzelné , protože byla opravdu vždy hromada dárků pod stromečkem . Vždycky jsme je slavili u babičky , kde Ježíšek chodil opravdu okem (byl to soused) 😀 Bohužel fotku z dětství nemám , tak mě to trochu mrzí , ale jsem ráda aspoň za vzpomínku 🙂 První vánoce s dcerou nebyly podle mých představ , ani ty druhe a ani ty další ... Ale Isabelka jako každé dítě , milovala a miluje rozsvícený stromek a rozbalení dárků . Letos je u nás o jednojo člena navíc a oto ty vánoce budu víc kouzelnější 🙂

anngells
25. lis 2016

Vánoce u nás vždy začínali hned ráno, kdy nás vzbudila vůně purpury a zvuk vánočních koled. K snídani jsme si dali vánočku a cukroví, koukali na pohádky. V poledne jsme šli na oběd k babičce, kde se sešla celá rodina a k jídlu jsme měli kubu. Poté jsme si dali šlofíka a zatímco mamka doma obalovala řízky, s taťkou jsme šli bruslit na rybník. Vždy jsme přišli unavení, ale šťastný 🙂. Hezky jsme se upravili a pustili se do večeře, která obsahovala jak kapra tak řízky. Po večeři zazvonil zvoneček, my jsme si rozbalili dárečky a koukali na popelku. Do toho přišla babička s dědou a vánoční pohoda byla dokonalá.
Nyní se synem, se budu pokoušet zachovat vše, co k štědrému dni patří, i když ne vše už může být stejné. K babičce na oběd už bohužel nezajdeme a rybníky nebývají namrzlé. Ta hlavní myšlenka však zůstane - rodina má být pohromadě. Přeji i Vám všem, abyste prožili Vánoce dle svých představ a hlavně nezapomínali na to, co je v životě důležité 🙂

tichackova
25. lis 2016

Kdyz o tom tak premyslim, tak si vubec nevybavuju, jak u nas Vanoce probihaly, kdyz jsem byla uplne mala. Zadnou fotku nemam, prvni vánoční fotka je az z roku 2002, a to uz mi bylo 21 a zila jsem uz nejakou dobu sama. Vzpominky mam az tak od mych deseti let, kdy jsem prohrabavala supliky a hledala darky 🙂 Nebo me vzdycky bavila ta chvile, kdy jsme si kazdy zalezl do sveho pokoje a balili tam dárky pro ostatni. Ten pocit, ze uz je TO tady😊 A taky vanocni peceni s babickou, to me bavilo moc a jeste vic me bavilo ujidat testo🙂 Babicka se na me vzdycky na oko zlobila🙂
Vzpominek moc nemam, ale s manzelem se snazime, aby to u nasich deti bylo jine. Zdobime s dcerou stromecek, peceme spolu cukrovi, poustime a zpivame koledy, fotime kazdou blbinu... Letos uz i se synem, o Vanoce mu bude 9 mesicu a s jeho zvidavou povahou to bude velke dobrodruzo 😀

igiana
25. lis 2016

Dobry den 🙂. Moje retro foto Vianoc mam v albume u maminky, ale dam aspon manzelovu fotku a neterinu. Som rada, že si mozem zaspominat na svoje detstvo, v hlbke srdca mam ulozenu tu carovnu a tajomnu atmosferu. Nepatrili sme k majetnym, ocko mi zomrel, ked som mala 7 rokov,ale aj napriek tomu, ze sme mali jednoduche Vianoce, boli krasne. S o 10 rokov starsim bratom sme piekli medovniky a spolu ich zdobili cukrovou polevou, vzdy som sa tesila na to, ake umelecke diela vytvorime. Robili sme z alobalu pozlatky na stromcek, viazali strieborne salonky. Ked na Stedry vecer rano priniesol do obyvacky borovicu zo zahrady, vonal cely dom. Pozerali sme spolu vianocne rozpravky, na ktore sme sa tesili, lebo sme si ich nemohli inokedy pustit na dvd a pod. ako je tomu dnes. Vonku bolo vsetko krasne zasnezene (prikladam fotky), dnes uz malokde. Nesedeli sme cele dni doma, ale sme santili v snehu. Darceky som dostala skromne, ale vzdy som sa tesila. Citrusy a banany sme mali iba na Vianoce, bolo nam to vsetko vzacne.

Dnes sa tiez tesim na Vianoce, ale hlavne kvoli detom. Vela sa zmenilo, ozdoby dostat krasne hotove od vymyslu sveta. Hracky su tiez krasne. Snazime sa plnit detom ich sny a vacsinou dostanu to co po com tuzia. Ale najstastnejsi sme, lebo sme ako rodina pokope, su s nami aj babicky. Pocuvame vianocne piesne, spievame si spolu, dcerka zahra tichu noc na husliach. Pred stedrou vecerou sa deti idu pekne obliect a vyckavaju v izbe. ked zazvoni zvoncek cele stastne sa rozbehnu do obyvacky a krasny vecer sa moze zacat 🙂

petra_pf
25. lis 2016

Co se změnilo na Vánocích od roku 1985? NIC! Dárky stále nosí Ježíšek a fotky u stromečku se dělají zásadně ze stejné perspektivy. Na fotce jsem já s babičkou a na druhé zase já, ale tentokrát s dcerkou Amálkou. TECHNICKÝ POKROK NEZASTAVÍŠ, ALE TY RODINNÉ CHVÍLE U VÁNOČNÍHO STROMEČKU ANO! Díky Bohu 🙂

tadeasek2016
26. lis 2016

Tak mé Vánoce v minulosti (když jsem byla dítě) byly vždy nádherné. Rodiče pro nás dokázali dělat úžasné Vánoce. Kapr, který o Štědrý den uplaval z vany, ranní zdobení stromečku s tátou, koukání na pohádky, zavření dveří do obýváku aby jsme nevyplašily Ježíška, procházky aby nám před večeří vytrávilo, koukání z okna, jestli už neletí Ježíšek a kdo ho uvidí, neskutečně dlouhá večeře, kdy si rodiče ještě každý rok naschvál museli dát po večeři kafíčko (a my byly nedočkaví, kdy už půjdeme ke stromečku a oni to tak zdržovali krucipísek😝), táta, který každý rok vymýšlel, jak zazvonit na zvoneček a pak neuvěřitelná hromada dárečků, která se tam zjevila znenadání. Dokonce když už jsme byly větší, tak Vánoce neztratily svoje kouzlo. Hodně se změnilo, ale také spoustu nového přibylo. Například od nějaké doby (opravdu si nepamatuji, který to byl rok) jsme vždy našli nějaké přáníčko pro dítě z dětského domova a splnily mu, co si přál. Začalo to totiž jednou před Vánoci, kdy si táta na Smíchově vytáhl z pod stromku obálku, kde nějaká Michalka (9 let) chtěla kolečkové brusle, gelové tužky a nějaké další drobnosti. Tak té paní u stromku řekl, že se musí domluvit s manželkou a že dyštak hned přijde. Když se domluvil, že to tý Michalce koupí, tak se vrátil, ale paní řekla, že obálku vrátila zpět mezi ostatní, že si myslela, že se táta nevrátí. Taťka tenkrát řekl, nevadí, já si jí vytáhnu znova. Sáhl a vytáhl dopis od Michalky (9 let), která chtěla ty kolečkové brusle a gelové tužky. Táta říkal, že buď tam všechny obálky byly napsaný stejně a všude byla Michalka (9 let) a nebo si jí opravdu vytáhl znova. V každém případě jsme šli, vše nakoupily a odevzdaly. Dva dny na to táta vyhrál 20,000 Kč ve sportce. Od té doby každý rok vybral někde obálku a splnily jsme přání. Já v tom plnění přání pokračuji. Loni jsem v Globusu vybrala lísteček, kde nějaký klučík Tadeáš chtěl nějaká autíčka. Pro mě to bylo znamení, že v bříšku opravdu Tadeáška máme a měli jsme ho tam...🙂 Chci pro svého kloučka připravovat tak úžasné Vánoce, jaké pro mě chystali moji rodiče. A každý rok splním přání jednomu dítěti, které nemělo tolik štěstí, jako máme my a chci to naučit i mého syna, tak jak to naučil táta mě...❤
Přeji všem ty nejkouzelnější Vánoce...❤

kajjina
26. lis 2016

Vánoce? Jako mála jsem je určitě milovala,ale už si to moc nepamatuju 🙂 co ale vím, že jsme vždycky s bráchou "trpěli", když jsme museli ve 3 hodiny odpoledne jít k babičce a k nám zatím přišel Ježíšek, ustrojil stromeček, přinesl dárky a ZAMKNUL obývák...zmeťour jeden 😀 no a my jsme se vrátili a už jsme tam nemohli...a pohádky? nic 😀 je fatk, že kolem půl šestý už jsme zasedali k večeři a nemohli jsme se dočkat, co nám Ježíšek přinese. ALE....bratr to vždycky zdržoval,protože neměl moc rád vinnou klobásu,ale musel jí dojíst 😀 a potom ještě máma musela umýt NÁDOOBÍÍÍÍ, aby už pak měla klidný večer a bylo uklizenoo...no to vám řeknu, to byla pruda, i když nic traumatickýho a teď se tomu pravidelně smějeme 🙂 ale nejkrásnější bylo, když se za prosklenými dveřmi obýváku rozsvítil stromeček a nikdo nechápal jak je to možný, když přeci máma s tátou sedí u stolu. Chcete vědět jak se to stalo? joooo, to je tajemství 🙂
a chcete vědět jaký jsou Vánoce teď? Letos budou zase krásnější jak loni, protože našemu malýmu jsou dva roky a jelikož je to nejúžasnější dítě na světě a Ježíšek to ví, tak budou nejen bohaté,ale i krásné právě díky tomu, že jemu budou svítit očička nadšením a nám všem díky jemu taky 🙂

Krásný Vánoce 🙂

joannah13
26. lis 2016

strašně ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem byla dítě a byl vánoční čas. naši uměli udělat úžasnou atmosféru, vždy překvapili a prostě to bylo nejkrásnější, snad náš syn bude také rád vzpomínat.
Bylo ráno Štědrý den a se sestrou jsme se vzbudily a slyšely jsme nějakou hudbu. vykoukly jsme z pokoje a viděli jsme, že se v obýváku nějak divně svítí a něco tam bliká. Dojdeme blíž a slyšíme koledy, najednou v obýváku stojí velký nazdibený stromeček, který svítí a v posteli spí naši a dělají, že spí, probudíme a jsou strašně překvapení, co se to přes noc stalo, že to musel být ten Ježíšk. Taková je má vzpomínka na vánoce, prostě nádhera. a třeba do dnes nevím, jak naši zvonili na zvoneček, tenkrát nebyly mobily, na který se nahraje zvuk zvonečku, do dnes to nevím a slíbili mi, že mi to prozradí, až budeme mít děti, tak doufám, že letos už kápnou božksou 😀
a také ráda vzpomínám na to, že některé vánoce jsme trávili na naší chatě, tenkrát bylo strašně moc sněhu vždycky, to byly ty pravé bílé vánoce

pexinka81
26. lis 2016

Po roce, jsou tu zase vánoce,
moje již pětatřicáté,
přesto pokaždé
neokoukatelné, nádherné!

Když jsem byla ještě malá holka,
celý den jsem se moc těšila,
až večer ucítím vůni kapra
která značila,
že za chvíli štědrý večer začíná 🙂

Na kůstky jsme pozor dali,
přesto jsme večeři rychle zhltli,
uklidili nádobí,
a čekali na to ono "zvonění" 🙂

Měkké dárky nás ze začátku dětství moc nebrali,
s věkem jsme je ale s vděkem přijímali.
Nejvíce jsme si cenili,
že pohromadě, zdraví, se společně můžeme veselit.

Jen co dětství skončilo, a dospělost začala,
jedno dítko, s druhým, třetím,
jsem na tento svět vítala.

Od té doby malých dětí,
vánoce jsou zase jiný
člověk se zas, jako kdysi malý
celý den těší,
až se večer, dětské oči
u stromečku rozzáří 🙂

Vánoce milujeme ze všech svátku nejvíc,
právě proto, že se spolu všichni u nás doma u stromečku sejdeme 🙂

Petra, Michal, Jiřík, Anežka, Míša, děda, babí a tetička 🙂

katkakiki
26. lis 2016

Mám velice pěkné vzpomínky na vánoce. V dětsví jsme s taťkou strojili stromeček, mamce pomáhali v kuchyni, pekly a zdobily cukroví. A vzpomínám si, že moje sestra vždy 24.12 měla teplotu - z toho očekávání než se ozval zvuk zvonečku z vedlejšího pokoje. 🙂 Pak po zazvonění zvonečku jakoby mávnutím proutku teplota zmizela a my vyběhli z kuchyně se podívat na ty krásné dárky co nás čekaly pod stromečkem.

Na letošní vánoce se moc a moc těším, můj syn má 3 roky a začíná vše okolo vánoc vnímat a je takový rozumbrada. Už jsme psali i ježíškovi a byl z toho úplně nadšený, měl rozzářené očička a velký usměv od ucha k uchu... 🙂 Nejdřív ale musel zkontrolovat, zda dopis pro ježíška nespadl z okna ven a když jsem ho vzala na ruce a vykoukli jsme trošku z okna ven tak zjistil že dolů nespadl a začal se radovat 🙂 Bylo to krásné 🙂 Proto se tak moc letos těším na vánoce - připomíná mi to nás se sestrou v dětství 🙂

nicky_2
26. lis 2016

Vánoce byly, jsou a budou pro mě svátky, kdy má být rodina pohromadě. Jsou to dny, kdy bychom se měli navštívit, mít se rádi, pomáhat si. Naši to v nás pěstovali už od mala a já bych tuto tradici chtěla pěstovat dál i ve své dceři 🙂 fotka, kterou jsem sem vložila, má pro mě velký význam, je to poslední fotka, na které jsem já, mamka a taťka a synovci s neteří. Taťka už bohužel není mezi námi a dala bych nevím co, kdyby to mohlo být jinak.

mkrelo
26. lis 2016

Vzpomínky na Vánoce jistě mam,i mamka se divi,co si z nich pamatuji.Přikládám fotku,na které je mi 9let a dostala jsem vodovky,a ma maminka ma takovy vyraz, protože jsem ty starší rozbila a v té době to nebylo nic levného.Doted, když si prohlížíme fotky,tak si vzpomenu a říkam mamince, pamatuji si, že jsi se takto tvářila, protoze si na mě zlobila, že jsem vodovky poničila.
Jelikoz mam sestru,rady jsme vždy pomáhaly v kuchyni,a jelikož je maminka vyučena cukrářka, pečení nám šlo vždy od ruky.Doteď mě i sestru pečení baví, předáváme si recepty,a i když mám doma chlapečka, zapojuji ho do sypání surovin,míchání, a moc ho to baví. A minulé Vánoce syn nejvíce ocenil blikající světýlka na stromečku a jizdu v tatre,kterou dostal a myslím, že letos bude hlavně ochutnávat cukroví. .

misuulee
27. lis 2016

Premyslela jsem co napsat, mak tri sourozebce,kazde Vanoce se snazili udelat co nepamatuju si zadne spatne..a ted?kazdy uz mame rodinu a naopak se snazime delat nej Vanoce radicum a jak??ze se kazdy rok sejdem!to je nejvic🙂A malymu se s manzelem chystame raky delat jen ty nejkrasnejsi Vanoce🙂mejte se radi🙂

hohe
27. lis 2016

Jako malá jsem Vánoce milovala a jako dospělá je miluji ještě víc. Spoustu tradic jsem, které jsme dodržovali s mými rodiči jsem přinesla k nám domů.

Nám vždy stromeček nosil Ježíšek - byla to předzvěst, že se tady stavil a že zřejmně pod tím stromečkem něco bude... Naši a teď už i my s manželem zdobíme stromeček v noci 23.12. a necháváme ho svítit celou noc... Anička už to registrovala v loni, že je Ježíšek, tak běhala kolem stromečku a hledala ho 🙂-

Vánoce u nás probíhaly vždy klasicky, celý den u pohádek, šli jsme na procházku, okolo třetí se chystala slavnostní tabule a pak jsem se šli fintit pro Ježíška... večeře začínala v pět a většinou trvala tak hodinu - mamka si musel vždy vypít i kávičku 😀... a my to děláme obdobně... akorát máme spojenou jídelnu s obývákem, tak jsem zavedli, že chodíme Ježíška vyhlížet do pokojíčku z okna a voláme ho... až budou děti starší chceme chodit volat na zahradu s prskavkami 🙂... manžel samozřejmě musí strašně moc na záchod a rychle hází dárky pod stromeček.

Tradice co dodržujeme
1/vždy snídáme domácí Vánočku s kakaem, kterou peču v noci z 23.12. na štědrý den.
2/ půst nedržíme, k obědu máme polévku - většinou vývar
3/ každé Vánoce musíme s manželem vidět, alespoň 2x S čerty nejsou žerty 😀
4/krájíme jablko, chodíme na procházku
5/večer voláme rodičům

A takové druhé Vánoce co zažíváme jsou na Štěpána - jedeme totiž do rodné Vesnice mého taťky, tam se sejde skoro celá rodina - tatínek je ze sedmi sourozenců... lidí jako smetí - vždy tam je tak okolo 40ti- 50ti lidí roztříštěných tak různě po celém domě... jí se vždy na etapy - největší "hádky" jsou vždy o rodinnou polévku - kuličkovou... vždy se komentují talíře, jakože kolik si kdo nabral 😀 ... mě vždy říkají - a vodu tam vůbec máš?
Dospělí se většinou baví uvnitř a děti běhají po dvorku, kde na sebe vzájemně dávají pozor. Schází se tam 4 generace a vždy se užije velká sranda.

Foto:
1/ to je fotka z Vánoc, které si asi pamatuji jako první. Dostala jsem klavír, na který jsem pak hrála 15 let. Na fotce s milovanou sestřičkou
2/ vždy jsme musely zpívat pro Ježíška
3/ první Vánoce jako manželé - očekáváme Aničku
4/ Aničky první Vánoce - na fotce s babičkou a dědou
5/ Loňské Vánoce - štědrý den, ráno - pátrání po Ježískovi a obdivování stromečku
6/ Anička - loni, rozdělovala dárečky
7/ Honzíček - s top dárečkem tatrovkou...

pomoztekacence
27. lis 2016

Rada vzpomínám na vánoce a koukam i s moji dcerou na všechny fotecky.U nás před vánoci jsme pekla cukroví, zdobili stromeček společně a psali dopis Jeziskovi,který jsme dávali za okno.Do toho nám hráli koledy a vánoční písně.Vždy na vánoce se setkali u babičky a já šla s bradkou do vany.Zazvonil zvoneček a my věděli ze přišel Ježíšek.Hned jsme lezli z vany a rychle se utirali do rucniku a oblékali.Vešli jsme do obyvaku abpod stronecjem už jsme měli šárecký.Samozdrejmne první byla ještě štědrovečerní večeře, než jsme šárecký rozbalili.Udelali jsme si krizky na čelo a pojedli houbovou polévku a kaprika s bramborovym salatem.Pak jsme porozdávali společně darecky.A rozbalili si je.Na to jsme vše uklidili a šly vetsinou na pulnocni.Láska stejně jak tehdy tak i ted nás hrála v srdcích. Poslední troje Vánoce jsem si moc neuzila.27.6.2013 nam unrelo v 36.tydnu tehotenstvu miminko,a pak jsme se snazili o miminko,ktere v brisko nebylo,tak jsem byla jeste porad z toho nestastna,ale jinak jsme si vanoce jak se dalo tak nejak uzili.
1.12.2014 se mi narodila dceruska Karolinka a 11.12.nás teprve pustili domu a já mela dost velké problémy s mlickem.
A od loňského roku jsme měli rodinné problemy,přítel se zda z toho i poučil.Tak snad už tyto vánice budou 100%podarene.A vánoční svátky taky.Rada šárecký balík zvlášť,at maji děti větší radost,navíc me balení bavi.🙂 Vánoční úklid už mám hotovy,šárecký taky na koupené,tak je půjdu ještě pomalicku dneska balit.At to do vánoc stihnu😉a prostý neděli ozdobime stromeček.Cely byt máme vánočním kouzlem pak už zahaleny.Budeme péct vánoční cukroví,hlavně Pernicky ty ma naše malička nejradši.A budeme společně čekat jen na Ježíška.🙂Na Vánocích je nejdůležitější slavit je s rodinou a mít lásku v srdcích.Jako každým rokem se vsichni sejdeme u moji babičky v Ostravě.Už se moc tesim.🙂
Na fotce první je moje malička jako vánoční darecek,točené je to doma na vánoce,to jsme bohužel u babičky nebyli,ale vynahradil nám to nejkrásnější darecek nás malý andilek
Na druhé fotce jsem u stromecku já a moje maminka.V ruce držím mou vysnenou plysovou kocicku,kterou jsem vždy rada vydělá v obchodě a vždy volala mnauminka.Najednou v obchodě pak nebyla a já byla zklamana.Umite si představit tu radost když jsem ji pak našla pod stromeckem,já do dneska ano.🙂
Tak přejí Vesele Vánoce s láskou v srdcích a šťastný novy rok všem přejí.Lenka

klara_kik
autor
28. lis 2016

Začal nám advent a s ním končí tato soutěž i Dny s KiKem. Moc vám všem děkuji, že jste si s námi zavzpomínaly na Vánoce a podělily se o své zážitky z dětství i ze současnosti. Výherkyně naší soutěže najdete už za chvilku tady: https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-kikem-2/odmenovani-vyherkyn-a-podekovani-za-dny-s-kikem/ Přeji vám pěkný předvánoční čas a hlavně spoustu nových krásných vzpomínek na Vánoce strávené s rodinou!