Poslední SOUTĚŽ o balíček relaxačních pomůcek
Přípravy na Vánoce jsou někdy náročné, ale k svátkům už patří klid, pohoda a součástí toho jsou asi pro všechny z nás pohádky. Na kterou z nich se nejvíc těšíte a nikdy si ji nenecháte ujít, i když jste ji viděly snad stokrát? A proč je to zrovna tahle? Podělte se s námi o své pohádkové příspěvky, obrázek je jako vždy vítán 😉 A aby byl váš odpočinek o Vánocích co nejpříjemnější, jedna z vás od nás dostane několik pomocníků z KiKu pro krásný odpočinek 🙂
Toto je naše poslední soutěž, do které se můžete zapojit do neděle 14:00. Pak už se můžete těšit na výsledky všech našich denních soutěží i té velké týdenní. Tak se moc těším, že spoustě z vás zítra uděláme radost!
Stručné shrnutí
- Mezi nejoblíbenější vánoční a silvestrovské pohádky běžně uváděné jako tradice patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík".
- Rodiny sledují pohádky jako vánoční rituál a filmy jsou dostupné v televizi (ČT1, Nova, Prima), na DVD, videokazetách a audiokazetách; mnohé tituly lze také stáhnout z internetu.
- Novější české pohádky, které se objevují jako alternativy ke klasikám, zahrnují "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" a "Tři bratři".
Nejčastější otázky
Q: Jaké pohádky jsou v Česku nejčastěji spojovány s Vánocemi a Silvestrem?
A: Mezi nejčastěji zmiňované tituly patří "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku", "Mrazík", "Pyšná princezna", "Popelka" (různé verze) a také "Anděl Páně" či "Tajemství staré bambitky".
Q: Kde je možné tyto pohádky sledovat, pokud je televize nevysílá?
A: Filmy jsou k dispozici na DVD, videokazetách a audiokazetách; uživatelé v diskuzi uváděli také možnost stažení z internetu a vlastní DVD sbírky jako zdroj bez reklam.
Q: Které televizní kanály tradičně vysílají vánoční pohádky?
A: V diskuzi byly zmíněny ČT1 jako kanál s vánočními premiérami, dále stanice Nova a Prima jako možné vysílatele známých pohádek.
Q: Jaké pohádky jsou vhodné pro malé děti, které rychle ztrácejí pozornost?
A: Pro malé děti byly v diskuzi doporučeny krátké nebo animované pořady jako "Krtek a Vánoce", "Mickeyho klubík" a "Prasátko Peppa" (včetně vánoční epizody "Prasátko Peppa a Vánoce"), zatímco některé hrané pohádky mohou dítě polekat (scény s Babu Jagou).
Q: Kde se natáčely některé známé pohádky uvedené jako oblíbené?
A: "Zlatovláska" se natáčela na zámku Červená Lhota a řada diskutujících zmiňovala hrad Bouzov jako lokalitu spojenou s pohádkovým natáčením.
Q: Jsou novodobé pohádky stejně oblíbené jako klasiky?
A: V diskuzi někteří uváděli, že dávají přednost starším klasickým pohádkám (černobílé i barevné), zatímco jiní vyzdvihovali novější tituly jako "Tajemství staré bambitky", "Anděl Páně" nebo "Tři bratři" jako plnohodnotné současné alternativy.
Závěry z diskuze
Shoda
- "S čerty nejsou žerty", "Tři oříšky pro Popelku" a "Mrazík" jsou opakovaně uváděné jako vánoční klasiky.
- Pohádky jsou vnímány jako rodinná vánoční tradice a lidé je sledují buď při vysílání v televizi (ČT1, Nova, Prima), nebo ze záznamů na DVD či videokazetách.
Sporné názory
- Někteří preferují staré klasické pohádky (černobílé i barevné) versus jiní preferují nové pohádky typu "Tajemství staré bambitky" a "Anděl Páně".
- Někteří účastníci považují "S čerty nejsou žerty" za pohádku spíše pro dospělé a tvrdí, že děti ji nepochopí, zatímco jiní ji považují za vhodnou i pro rodiny s dětmi.
Otevřené otázky
- Jaký bude konkrétní televizní program pohádek v jednotlivých letech (které tituly budou zařazeny na Štědrý den a Silvestr)?
- Jak nejlépe zajistit klidné sledování klasických hraných pohádek pro malé děti, které se často bojí nebo ztrácejí pozornost?
Zmíněné značky a firmy
KiKu, ČT1, Nova, Prima
Zmíněné produkty a metody
S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Mrazík, Popelka (černobílá), Popelka s Libuší Šafránkovou, Pyšná princezna, Tajemství staré bambitky, Anděl Páně, Tři bratři, Zlatovláska, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Princezna ze mlejna, Šíleně smutná princezna, Což takhle svatba, Ať přiletí čáp, královno, Třetí princ, Perimbaba, Lotrando a Zubejda, Dvanáct měsíčků, Obušku z pytle ven, Princ a Večernice, Sůl nad zlato, Nejkrásnější hádanka, Peklo s princeznou, Polární expres, Prázdniny, Pretty Woman, S tebou mě baví svět, Pelíšky, Sam doma, Grinch, Krtek a Vánoce, Mickeyho klubík, Prasátko Peppa a Vánoce, DVD, videokazeta, audiokazeta, stažení z internetu
Místa a osoby
Červená Lhota, Bouzov, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Ondřej Vetchý, Martin Dejdar, Roman Vojtek, Ladislav Pešek, Jan Hrušínský, Vladimír Menšík, Jan Kraus, Karel Gott, Petr Štěpánek, Petr Máchal, Jakubisko
Vanoce bez pohadek si neumim predstavit. Miluju ceske pohadky. A mam kazdy rok nervy, jestli se divat na Nove na popelku, nebo na Prime na S certy nejsou zerty 😀 letos se s nama bude divat snad i dcerka 🙂
To je krásná otázka.o)
Snad od první třídy miluju ZLATOVLÁSKU. Pro ty její zlaté vlasy, pro to krásné zpívání, pro Petra Štěpánka .o) Když jsem ji ukazovala své malé dceři (vydržela u ní cca 15minut) jedinné co ji zajímalo byly ty zlaté vlasy, samozdřejmně .o) Takže jsem byla nucena přetáčet na scény s princeznou.
O Vánocích si s mužem pravidelně pouštíme druhou moji zamilovanou PRINCEZNA ZE MLEJNA. Naše malá zvládla loni sotva půl hoďky a pak z čerta a vodníka měla 3noci noční můry .o(
Takže jsme se lehce podvolili a na Vánoce nás krom našich oblíbených (snad malá usne po obědě) čeká i Anna a Elsa v Ledovém království .o)
Tak uvidíme, jak dopadnem letos .o)
já to mám trochu jinak, místo pohádek si pri relaxu poustime videa natocena od narozeni mych deti, pres ruzne zivotni momenty, akce, oslavy..koukame s uzasem a vzpominame, smejeme se, takze takove pohadky co napsal sám život 😵 ale nepohrdnu ani Mrazikem, Tremi orisky a Andel pane..
Pro me je pohadkou cislo 1 Mrazik. Milovala jsem ho uz jako mala. A jeden rok pod stromeckem na me cekal v podobe audio kazety. Meli jsme s brachou takovy zvyk - kazde rano pri snidani pred cestou do skoly poslouchat na kazetaku nejakou pohadku. A od tech Vanoc mezi ne patril i Mrazik. Umeli jsme ho celeho nazpamet. A do ted tim "zlobim" manzela, kdyz u Mrazika "dabuju" jejich fraze. I kdyz to neni ceska pohadka, tak se pro me stala symbolem Vanoc. Skoda, ze dnes jsou vsechny, drive "vanocni", pohadky v televizi jeste x krat behem roku.
u nas je to tri orisky pro popelku a s certy nejsou zerty. jako ty hlasky jsou legendarni. takze uz dopredu se smeju, protoze viim co me ceka, ale I tak.na to cekam.🙂 🙂 miluju tooo.🙂 ale spousta krasnych pohadek




Jednoznačně preferuji české pohádky, naopak ty americké a německé nemám vůbec ráda. Na Vánoce si rozhodně nenechám ujít klasiku jako Popelka, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou atd. A samozřejmě nesmí chybět ani Mrazík, i když toho mám spojeného spíše se Silvestrem.
Nejoblíbenější pohádkou je pro mě geniální film S čerty nejsou žerty. To je moje srdcovka.