Sobotní SOUTĚŽ o balíček plný ponožek
Přijde vám, že své dítko neustále převlékáte a jeho oblečení pořád perete, zašíváte a kupujete nové? Můžeme být sebevětší parádnice, ale v převlékání a množství oblečení děti nepřekonáme. Je takovým jejich oblíbeným záznamníkem činností za daný den. Vidíte na něm, co jedly, s čím si hrály, zda byly venku i jestli už si čistily zuby. Pochlubte se do neděle do 9:00, jak své oblečení dokáže zamazat či roztrhat vaše ratolest, a sdílejte s námi fotečku 🙂 A pokud dítko teprve čekáte, můžete nám vyfotit hezký kousek oblečení, který teprve čeká, až bude zamazán. Třeba nějaký pěkný za rozumnou cenu z KiKu. A jelikož v žádném šatníku není nikdy dost ponožek, jedna z vás jich od nás dostane balíček pro celou rodinu 😉
Stručné shrnutí
- Děti běžně umažou nebo poškodí oblečení při jídle, výtvarných činnostech a hře, což vede k častému praní a převlékání.
- Rodiče často kupují levné kousky z KiKu jako zásobu náhradního oblečení; v diskuzi je zmíněno tričko z KiKu za cca 25 Kč jako příklad snadno nahraditelného oděvu.
- Běžná řešení zahrnují pravidelné praní, používání mastiček jako Sudocrem na dětskou pokožku, zašívání/záplaty opotřebovaných kusů a balení náhradního oblečení nebo bryndáků do školky.
Nejčastější otázky
Q: Kde koupit levné náhradní oblečení pro děti, aby nebylo škoda ho často měnit?
A: V diskuzi rodiče doporučují obchod KiK; konkrétně je zmíněno, že trička z KiKu stojí přibližně 25 Kč za kus a hodí se jako zásoba do školky.
Q: Jaké základní pomůcky nosit do školky proti umazání?
A: Doporučuje se balit více náhradních triček a bryndák; v příspěvcích rodiče zmiňovali „tunę triček“ do školky a pravidelné doplňování zásob z KiKu.
Q: Jak rodiče řeší oděrky a opotřebení oblečení (průšlapy, roztržené švy)?
A: Rodiče běžně zašívají a zalátávají prodřené punčocháče a tepláky; v diskuzi je popsáno „máme všude samé záplaty“.
Q: Jaké mastičky rodiče používají pro dětské opruzeniny a drobná zranění?
A: V diskuzi je explicitně zmíněn Sudocrem a „jiné mastičky“ jako preferované přípravky.
Q: Které skvrny jsou obtížně vypratelné v domácím praní?
A: Rodiče uvádějí, že skvrny od vazelíny (vazelína) se „opravdu hodně špatně pere“.
Q: Jsou látkové pleny problematické při silném znečištění?
A: Ano, jeden rodič poznamenal, že skvrny od např. lízátka nebo podobného znečištění by se v látkových plenách „špatně praly“, takže u takových incidentů mohou být látkové pleny komplikací.
Závěry z diskuze
Shoda
- Převlékání skoro po každém jídle je normální.
- Rodiče často kupují levné oblečení z KiK a mají zásobu náhradních triček (v diskuzi zmíněno 25 Kč/ks).
- Řešení zahrnují časté praní, používání mastiček jako Sudocrem a šití záplat.
Sporné názory
- Někteří rodiče preferují levné, snadno nahraditelné oblečení z KiK; jiní si pořizují hezčí kousky a méně rádi je dítku ničí.
- Někteří rodiče fotí „ušpiněné“ dítě a sdílejí to jako vtipnou vzpomínku; jiní rodiče říkají, že špinavé dítě nefotí.
Otevřené otázky
- Jak nejefektivněji odstranit skvrny od vazelíny z dětského oblečení bez profesionálního čisticího zásahu?
- Jak optimálně organizovat zásobu náhradního oblečení do školky při velmi častém umazání?
Zmíněné značky a firmy
KiK
Zmíněné produkty a metody
Sudocrem, vazelína, látkové pleny, šití záplat (zašívání/zalátání), bryndáky, trička z KiK (cca 25 Kč), praní
Místa a osoby
žádné
Kdyz byl syn maly, predchazela jsem skvrnam tim, ze si mlsal ve vanicce 😝 😀
Mozna proto si to v pozdejsim veku zacal vybirat naraz a to napr.vazelinou...ta se opravdu hodne spatne pere 😠 😀
Potom se narodila dcerka a synek si zacal uvedomovat moji bezmocnost a svoji "svobodu", kdyz kojim a uspavam malou...nekdy postaci maly vzorek kelimku Sudocremu a je "vymalovano" a ten se taky spatne pere 😠 😀
Doporucuji rychle ditko zavrit v ohradce, odkud nemuze uniknout a delat otisky i jinde, nez mate volne ruce na velky uklid 🙂
Ponauceni? Kdyz je ve vedlejsi mistnosti ticho, nemyslet si blahove, ze si ditko pekne samo hraje 😀
Naše Míša už nemá na likvidaci svého oblečení co zdokonalovat 😀. Kdyby se nám v dubnu narodila holčička tak po ní ani nebude mít co dědit 😀. Tahle fotečka je starší, Míšu se vždy snažím fotit když má na sobě zrovna čisté v opačném případě mám strach že za album pné ušmudlaných fotek by na nás zavolali socíálku 😝 Ale teď se nám foto alá pašík koukám hodí
Ovčí bobky,znehodnocování potravin i výtvarná tvorba a další činnosti končí ve vaně. Někdy je nutno odmočit nejen dítě, ale i oblečky...Tak koukám, že už je neděle a toto je sobotní soutěž, ale než jsem dala dokupy foto,tak jsem byla u našeho prostředního třikrát měnit pyžamo a polštář, jelikož blindí a blindí...:( Ale to teda fotit nebudu:/i když je to k tématu;)
Tak co se týká převlékání to je u nás fakt mazec. Mladší dcera (1 rok) je stále upatlaná od jídla, politá, po.... tak se převlékat musí 🙂 starší dcera (4 roky) tak u té je to dobrovolné, několikrát za den se převléká, miluje šaty a sukně! Největší problém je když se ráno chystáme do školky, tak stojí před skříní a vybírá co by si vzala, když ji něco připravím a jí se to nelíbí, tak slyším TO MI TO NELADÍ!!! - TAK TO TEDA NE, V TOM NEPŮJDU! Kolikrát si říkám co bude za pár let, když si v oblékání vymýšlí už teď takto malá. Nejraději by do školky stále nosila fialové triko s kočičkou,které dostala od tety a od u vás z Kiku! A když mě krmí tatínek, sestřička a nebo jím sama, jsem vždy nejšpinavější! 🙂 🙂 🙂 🙂
Dlouho jsem hledala fotky, které by nebyly zamazané od jidla, nebo podělané, těch už je tu dost 😎 Nakonec jsem našla fotky z loňských Vánoc, kdy prcek dostal papírový domek a prstové barvy. Dárek mě neuvěřitelný úspěch. Po namalování jsme barvičky rovnou vyhodili a pořídili nové, protože buď došly a nebo bylo "očerněny" k nepoznání. Tomík si to moc a moc užil. Fotky jsou bohužel rozmazané, protože nemáme uplně dobrý foťák, tak dětská radost je z nich patrná 🙂
Domeček dostal dost zabrat ještě další 3 měsíce jsme ho vyzpravovali tavící pistolí a různě posbíranými kartony z krabic.. Byl to skvělý dárek a letos bude zase, doufáme, že v odolnější variantě 😀 😀


























Špagety...dodnes se neobejdou bez umazání...ale tohle byl jednou extrém 😀 Zapomněla jsem nahrát fotku...a už nejde dodatečně vložit...kečup byl všude a špagetu jsem našla tehdy i v plínce, za pasem 😉