Co děláte, když nemusíte dělat nic…?

jana_rajec
Moderátor
18. led 2018

Ruce nahoru - která máma by si teď dala „dvacet“ nebo aspoň hodně silnou kávu? Myslím, že v životě každé z nás nastane období, kdy je z nás víceméně ospalá máma sova. Někdy se těm drobečkům do postele prostě nechce, jindy je zas celkem objektivně trápí zuby či jiné neduhy.

Taková máma ospalá sova většinou sotva plete křídly, ale pohled na horu nádobí či koš s prádlem ji přesto probere k životu... A tak namísto vysněného odpočinku přichází na řadu domácí práce, která se tváří jako její hobby. 🙂

Jaké činnosti v domácnosti máte v oblibě a které naopak z duše nenávidíte? Máme my, mámy, nějaké skutečné hobby? A co děláte, milé sovy, když nemusíte dělat opravdu nic?

absintka19
18. led 2018

Miluju vaření, pečení 💙 Nemám ráda umývaní oken 🙂
Ja mám doma zatím hodné dítko, žádné zuby nemá, nic ji netrápí a pořád by jedla, cokoliv. Tak jsem za to ráda. Je zdravá a hravá 🙂 Má 8m a vždy mě nabije ten její pohled. Pořád bych se na ni dokázala dívat 🙂 i když nejsem sova ale sýkorka 💪

keicy
18. led 2018

Máme netypický model. Manžela baví vaření apod. Mě zase štípání dřeva, sekání trávy ATP. Takže největší peklo je, když je chlap na služebce. Malý je živý po mě, což by někdo třeba "nezvládal", ale já se malém picla když byl jen ležící uzlíček. Sova sice nejsem (nebo jsem, ale v souvislosti s pořekadlem), jsem vydra, nevydržím dlouho nic nedělat, pořád v pohybu :D

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@keicy Ten model závídím! U nás doma (když jsem byla malá) také vařil táta a mně se ten model strašně líbil. Mamka vařila z povinnosti, táta s radostí... Bohužel do naší domácnosti se přenesla jen ta první půlka. 🙂)

keicy
18. led 2018

@jana_rajec no, ještě ho přesvědčit aby nádobí umyl hned a ne za týden. Jeho to baví a navíc má talent, já oproti němu vařím průměrně.

matulka93
18. led 2018

Jelikož jsem na rizikovém, tak jsem doma a snoubenec od rana do vecera v práci obcas i přez noc pokudj jede na montáž, takze času az moc. Takze rano vstanu a začne běžný kolotoč uklízení, ale vzhledem k rizikovému delam vse po kouskach a v mezičase polehavam posedávám. Jinak velmi rada šiji 😊 momentalne se vyřadím na vybavicce pro nasi nenarozenou holcicku 😊😊😍...

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@matulka93 Obdivuji každou maminku, která je natolik šikovná, že si zvládne výbavičku obstarat sama! Pouštíš se i do něčeho složitějšího? Co šiješ nejraději?

matulka93
18. led 2018

@jana_rajec ja mam vystudovany obor Modelářství a návrhářství oděvů- desing odevu 😊 😊 takze miluji sit saty, a odvážnější obleceni - jen příležitostí je malo, materiály drahe ale obcas se poštěstí. 😊 Momentálně si ae ujíždím na ty vybavicce 😊 😊..

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@matulka93 Tak to je vyloženě erudovaná vášeň! 👍👏❤

jaja01k
18. led 2018

Ja miluju prani a veseni pradla. Manzel porad mluvi o susicce, ale ja ji odmitam 😀 Zato bez mycky uz si zivot nedokazu predstavit, nesnasim umyvani nadobi.
Driv jsem nesnasela nakupovani. Ted reknu manzelovi, aby pohlidal kluky, ze jen rychle zabehnu do Billy. A pak hezky pomalu prolezu cely obchodak a uzivam si tu chvilku klidu 🙂
A co delam, kdyz nic nemusim? Kdyz sli kluci prvni den oba do skolky, koupila jsem si chlebicky, doma sedla pred televizi a nezvedla zadek z gauce cele tri hodiny, nez jsem si sla milacky zase vyzvednout.

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@jaja01k 😂 Až půjdou oba moji kluci do školy/školky, na Tvou radu si vzpomenu! 👍

pekosek
18. led 2018

krásný den přeji, když mám volnou chvíli tak si čtu nebo nyní se věnuji nově objevenému koníčku a tím je šití. Každou volnou chvilku zasedám k šicímu stroji a šiji pexeso, muchláčky, plenkovniky, stany... baví mě vytvořit novou věc a tím pak obdarovávám své příbuzné a kamarádky

bylinka36
18. led 2018

Rada ctu, chodime s Marunkou do knihovny a po obede je ma chvilka, mala chrupka a ja jsem ponorena do knihy. Mam rada naklizene, tak mi manzel postupne nakoupil celu radu pomocniku, at se moc nenadru, mycku, robota na vysavani a naposledy i susicku, jeste pokukuji po parnim cistici oken, tak uvidime. Jinak je super relax prochazka v prirode v jakemkoliv rocnim obdobi, mala uz hezky capka po svych, vsechno ji zajima a ten jeji bozsky smich je nejlepsi lek na unavu...

bayt
18. led 2018

Já dělám pořád něco. Takže když nedělám NIC, tak to je fakt nic. Lehnu si do trávy a koukám do blba, maximálně si tak čtu. A hrozně ráda brouzdám po netu nebo si volám s kamarádkama :D Někdy si ráda sednu sama do kavárny, dám si dobré kafe a pozoruju šrumec. Když bych měla náladu být aktivnější, tak je pro mě relax plavání, procházky v přírodě s manželem a se psem, vaření.

luca16
18. led 2018

...nudím se a přemýším, co bych udělala, protože dělat NIC se mi už dlouuuuho nestalo😃 Když neuklízím, tak maluju, vymalovávám, čtu, tkám nebo hraji na klavír. Někdy i z radosti peču, ale to je málokdy.

vanea
18. led 2018

Asi se mi ještě nestalo, že bych nemusela dělat opravdu nic :D v domácnosti se psem a dítětem se najde vždycky něco, i když máme sušičku a myčku..takže když vezme manžel malého a psa ven a teoreticky bych si mohla dát 20, tak většinou uklízím to, co jsem nestihla, nebo vařím, zapálím svíčky, zútulním byt, aby až přijdou, bylo doma krásně - mám z toho dobrý pocit:D kdybych mohla opravdu cokoliv a doma nebylo co, tak bych šla někam s kamarádkama na kafe/víno bez prcka, nebo do kina s manželem, wellness a pod🙂

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@vanea Hmmmm, wellness bych si taky dala říct. 😉

linee
18. led 2018

Mne bavi myti oken,ostatni prace proste delam,protoze je potreba je udelat.Dala jsem se na hackovani,ale ted na to nemam moc casu,takze kdyz uz mam jednou cas NIC nedelat,tak misto nohou nahoru a kafe dodelavam resty. NIC nedelat bych potrebovala aspon mesic;)) a popravde nejak mi to nechybi.Jednou za cas (jednou za dva mesice) nechavame prcky tatum a udelame si nekam vylet bez deti.V breznu se chystame do divadla;)

jana_rajec
autorModerátor
18. led 2018

@linee Jéééé, tak to bych Tě doma potřebovala! Okna jsou zas moje nejméně oblíbená činnost. 🙂 Vymění klidně za žehlení. 😂

linee
18. led 2018

@jana_rajec dej vedet. Zehleni nesnasim😉

makynaeliska
19. led 2018

Kdyz nemusim delat nic,udelam si kavu a otevru si knizku 😊
@linee a tebe chci domuuuu😊

linee
19. led 2018

@makynaeliska ooo,dekuji za pochvalu🙂 ale manzel by asi zarlil

lucina261
19. led 2018

Pletu pro rodinu nakrcniky i ted, kdyz lezim v porodnici 🙂