Dny s LEGO DUPLO jsou opět tu! Co vás čeká? 🙂
Dobré ráno! 🙂 Doufám, že vám děti dopřály dneska dostatek spánku a jste připravené na již čtvrtý ročník dnů s LEGO DUPLO na Modrém koníkovi. Připravili jsme si pro vás opět spoustu zajímavých informací a tipů, možnost probrat v rámci pátečního chatu svoje dotazy s odbornicí na rozvoj dětí Paulou Fassati a soutěže o několik krásných stavebnic. Já se moc těším i na společné sdílení vašich nápadů a samozřejmě na fotky výtvorů vašich dětí. Protože se stavebnicí LEGO DUPLO se toho dá podniknout mnohem víc, něž postavit „věž až do vesmíru“. I když ta se někdy vašemu malému superhrdinovi taky může hodit....
Stručné shrnutí
- Dny s LEGO DUPLO na Modrém koníku jsou čtvrtým ročníkem akcí, které zahrnují páteční chat s odbornicí na rozvoj dětí Paulou Fassati, soutěže o stavebnice a sdílení nápadů a fotek výtvorů.
- LEGO DUPLO nabízí tematické sady jako vlaky, stavební stroje, "Moje první raketa" (10815) a starší sadu "Milesova vesmírná dobrodružství" (10824), a uživatelé kombinují Duplo s doplňky Hubelino a Light Stax.
- Pro nákup stavebnic a jednotlivých dílků fóra doporučují ověřené prodejce; secondhand tržiště jako Mimibazar jsou používána, ale někteří uživatelé kritizují vysoké poštovné, a doplňky jako sáček s nalepovacíma očima se dají koupit ve větších papírnictvích.
Nejčastější otázky
Q: Jaké sady LEGO DUPLO s vesmírnou tématikou jsou aktuálně dostupné?
A: V aktuálních sadách je "Moje první raketa" (10815) a jako starší sada je zmíněna "LEGO DUPLO 10824 Milesova vesmírná dobrodružství"; do vesmíru lze jít i s Duplem na motivy Batmana.
Q: Kde mohu koupit jednotlivé Duplo kostky nebo náhradní díly?
A: Uživatelé radí hledat specializované e-shopy zadáním "LEGO kostičky" do Google, zvažovat ověřené prodejce a také secondhandy jako Mimibazar, přičemž u Mimibazaru někteří poukazují na vysoké poštovné.
Q: Existuje Duplo vláček, který jezdí sám, a lze dokoupit koleje?
A: Ano, v diskuzi se zmiňuje motorický Duplo vláček, který jezdí po kolejích, a k němu jsou dostupné další sady kolejí; někteří uživatelé dokupují "koleje navíc" pro rozšíření trasy.
Q: Jak přejít z Dupla na tematiku Ledového království?
A: Doporučená cesta je přejít na LEGO JUNIORS, kde je například "Elsa's Magical Ice Palace" (41148) z řady Disney; to bylo uvedeno jako možnost pro starší děti.
Q: Jaké další značky nebo doplňky jsou s Duplem kompatibilní?
A: V diskuzi lidé uváděli kompatibilní doplňky Hubelino a Light Stax jako způsob, jak rozšířit možnosti stavění s Duplem.
Q: Kde najdu návody a inspiraci na stavby z Dupla?
A: Oficiální návody a aktivity jsou dostupné na stránkách LEGO v sekci DUPLO (např. návody na zvířátka a motivy jako slon), a organizátoři akcí často sdílejí inspirační nápady a soutěže.
Q: Kdy byly vyhlášeny výsledky soutěží pořádaných v rámci akcí?
A: Výsledky soutěží v rámci akcí na Modrém koníku byly vyhlášeny v neděli.
Závěry z diskuze
Shoda
- LEGO DUPLO je v diskusi uváděno jako velmi oblíbená hračka, která baví děti různých věkových skupin a často i dospělé.
- Vlaky a stavební stroje jsou v diskusi opakovaně uváděné jako nejoblíbenější typy sad.
- Doporučuje se nakupovat stavebnice u ověřených prodejců a inspiraci hledat na oficiálních stránkách LEGO DUPLO.
- Duplo se v diskusi považuje za hračku vhodnou i do školek a za trvanlivou hru přecházející mezi věkové skupiny.
Sporné názory
- Někteří uživatelé preferují dřevěné hračky místo plastových, zatímco jiní tvrdí, že Duplo je výjimka a plastové Duplo chválí.
- Několik uživatelů doporučuje secondhand nákupy (např. Mimibazar) pro levnější díly, jiní poukazují na vysoké poštovné u těchto služeb.
Otevřené otázky
- Kde se spolehlivě a cenově dostupně seženou konkrétní jednotlivé Duplo dílky pro doplnění větších staveb?
- Budou v budoucnu dostupné oficiální Duplo sady přímo na motiv Ledového království, nebo je lepší přejít na LEGO JUNIORS pro tyto motivy?
- Jak nejlépe řešit stavbu mostů a složitějších konstrukcí, když chybí specifické díly v menších sadách?
Zmíněné značky a firmy
LEGO, LEGO DUPLO, LEGO JUNIORS, Modrý koník, Hubelino, Light Stax, Mimibazar, Pompo
Zmíněné produkty a metody
Moje první raketa 10815, LEGO DUPLO 10824 Milesova vesmírná dobrodružství, Elsa's Magical Ice Palace 41148, Můj první vláček (Duplo train), rodinný domeček, Pizzerie (Duplo set), velká farma, pouť (velká sada), motorický Duplo vláček, koleje navíc, nalepovací oči (sáček s nalepovacíma očima), Hubelino, Light Stax, LEGO Technic, LEGO City, LEGO Friends, LEGO Classic, vyhledávací dotaz "LEGO kostičky"
Místa a osoby
Modrý koník, Paula Fassati, Ostrava, Pompo
U nás je DUPLO asi top hračka, staví všechny 3 děti, ačkoliv ty větší už mají i Lega pro veliké. Ale Duplo pořád vede a úplně nejlepší je Lego Duplo vláček, který sám jezdí po kolejích. Už máme i další sady kolejí k němu a kdyby se vyráběli nějaké další, tak je zaručeně berem! Když u nás byla návštěva, zabavil vláček asi 5 dětí naráz :D
@kalkulantka to je pěkný palác! 🙂 Co se týče dotazu ohledně samostatných dílků, když si do Googlu zadáte "LEGO kostičky", minimálně jeden takový e-shop najdete. Já osobně jsem ho ale nezkoušela. Obecně doporučujeme nakupovat stavebnice LEGO DUPLO u ověřených prodejců.
@minizirafa já myslím, že ježíšek má LEGO DUPLO rád. 🙂 A štěstí můžete zkusit i v jedné z našich soutěží.
@evulineek v aktuálních sadách je sada Moje první raketa: https://www.lego.com/cs-cz/duplo/products/my-fi.... Někde jde ještě koupit i starší stavebniciLEGO DUPLO 10824 Milesova vesmírná dobrodružství. Nebo si do vesmíru aleŤte s Batmanem: https://www.lego.com/cs-cz/duplo/products#/ip-t.... 🚀
Zrovna tento rok jsme kouzlu Lego Duplo propadli zcela. 😝
Hodně stavebnic má náš nejmenší již připravených pod stromeček, dokonce i bráška se zúčastnil a sám za své úspory mu pořídil Lego Duplo stavebnici Iglu s eskymáky.
Damiánkova nejoblíbenější stavebnice je prozatím farma a traktor/jeřáb, se kterým k mé nelibosti musíme i spát 😀 Teď zrovna sedíme u babičky, kde se kluci probírají klasickým Legem po starším synovi, které je ukryté ve velké plastové pirátské krabici s více jak 15 stavebnicemi, které se dochovaly dodnes. Jen z důvodu velikosti kostiček a nízkého věku našeho nejmenšího dočasně obývá prostory u babičky, aby nám je malý než poporoste a dozraje nesnědl 👍 ale při našem dohledu už staví ve 3 letech šikovně z klasického i nyní. Zdravíme a těšíme se z možnosti soutěžit 👏
@bara_lego Dobry den, mohu se prosim zeptat, zda nebude od ledna v prodeji v novych sadach něco s Ledovym kralovstvim? vim, ze je v tech sadach pro vetsi deti, ale holky mají 4 a 2 a tomuhle filmu jako většina holcicek zcela propadly a jedno z největších prani je postavička anny a elzy - sad dupla mají asi 10 tak nejake další věci by se jim stavely skvele 🙂 dekuji 🙂
Nemám moc ráda plastové hračky, jsem spíš na dřevěné, nebo raději na knížečky.. Prostě něco k užitku, než hromadu plastových krámů..
Ovšem Duplo je safra vyjímka!!!! Už na první narozeniny jsem dávala vědět, ať koupí Duplo, že ho chci mít hoooodně 😀 😀 takže zatím jezdíme doma s traktůrkem plným ovocných kostiček 😀 už se těším, až bude mít více rozumu a budeme skládat spolu!!!
@bara_lego snad ano,od vcerejska nám je hure.Muj braska už je na Duplo veliký ten si hraje s malými kostickami Lego.😉😀
No bylo by supr zase něco vyhrát,minuly rok jsem výhru oplakala štěstím hned třikrát.Poprvé po oznámení,pak při dodání a pak hned když jsem vydělá jak je mala štěstím bez sebe ze ma vláček,už ji ani pořádně nezajímali další darecky.Ja bych si to dovolit nemohla a tak jsem plakala,ze jsem ji tu radost mohla udělat,ze jste tak hodni a ze se na me usmálo štěstí,tak mi opět vytryskly slzy radosti.Moc moc dekuji
@bara_lego jóóó, Ježíšek má lego a duplo rád, to je fakt 😀 já teda tyhle pravidelné krabice balím asi nejradši....a nejstarší syn, od dob, kdy pod stromkem převažovalo lego, každý dárek v krabici veme a zachrastí s ním..... už je velký, už dostává spíš jen občas Lego technic, už převládají jiné "hračky", ale stejně krabicí třepe 😀 Dárky zn. lego jsou prostě návykové 😀
@1miska můžete s holčičkami postupně přejít na LEGO JUNIORS. Tam už Ledové království je. Podívejte se sem: https://www.lego.com/cs-cz/disney/products/elsa....
Lego Duplo máme moc rádi, naše 2-letá dcerka ho přímo miluje a nikdy neomrzí.
Máme moc rádi hlavně sadu Můj první vláček (na té ujíždí hodně i tatínek) a pak Pizzerii. Ježíšek asi nějaké Duplo přinese, ale zatím se rozhoduje🙂 Takže budeme rádi za inspiraci a pokud bychom měli i třeba štěstí a nějakou stavebnici vyhráli, tak to by byla hodně velká radost.
U nás je lego dá se říct už taková rodinná tradice 🙂 už moji mladší sourozenci začínaly s lego Duplo a ted,už i moje děti.Ten starší už má velké lego,ale taky začínal na lego Duplo a vláčky máme dodnes a když postavíme koleje je toho celý pokoj a vyhraje si i tatínek.A ted plánujeme že ježíšek přinese nějaké Duplo i té naší nejmenší má ted oblíbeného Mickeyho tak mne potěšilo,když jsem zjistila že je i Duplo na toto tema 🙂
Dobrý den, skvělé, díky za soutěž, u nás je Duplo velmi oblíbené, děti z něj staví domečky pro zvířátka, garáže...starší syn (4,5roku) už se letos od Ježíška těší na Lego city 🙂, ale jsem si jistá, že s mladší sestřičkou (2,5roku) si bude s Duplem ještě dlouho hrát 🙂
to je jasné, už i já to vím, že se stavebnicí se dá postavit ledacos, každý den mi to předvádí mé děti. Někdy se opravdu divím, co vytvoří. Náš nejmladší syn teď sice nejraději staví letadla a přístřešek pro auta, ale starší děti už vymýšlí složitější stavby a to máme jen lego Duplo a stále si s tím vyhrají i když jim je 15, 12 a 9.
Na soutěž se také těšíme a doufáme, že se nám letos podaří něco vyhrát. Chtěla bych také na vánoce něco pro naše roční dvojčátka holčičky tak uvidíme jak to dopadne.



@verdos taky mám na LEGO DUPLO ráda, že dětem vydrží opravdu dlouho. A ať se dárky líbí!