Jaké byly vaše začátky s kostkami LEGO DUPLO? 🙂

bara_lego
Moderátor
16. říj 2017

Mají vaše děti rády stavebnice LEGO DUPLO? A pamatujete si, v jakém věku jste jim koupili jejich první sadu? Která to byla? A mají ji ještě? Moc mě zajímá, po čem jste na začátek sáhli. A třeba zrovna váš výběr inspiruje nějakou maminku, která nad prvním nákupem kostek LEGO DUPLO právě přemýšlí! 🙂

kjajule
16. říj 2017

Syn dostal Duplo k prvním narozeninám byla to velká zelená krabice a od té doby jsme měli závislost všichni. Dcerce jsme vytáhli Duplo po synovi před měsícem a ke svým prvním narozeninám o víkendu dostala od babičky i své vlastní Duplo s Minii. Má ho moc ráda a už se snaží dávat kostičky dohromady 🙂

handous
16. říj 2017

U nás je Duplo nejoblíbenější hračka. Syn ho prvně dostal asi ve třech letech a byl to tenkrát ten vláček s pismenky. Pak dostala i dcera zvířátka a vloni dostal od Ježíška staveniště. Obě děti si u Lega vyhrají a vydrží u něj sedět, že o nich ani nevíme. Jestli bude i letos nějaká soutěž, určitě zkusíme stesti.

jijanka
16. říj 2017

My jsme kupovali první Lego Duplo k loňským Vánocům. Synovi bylo tehdy 22 měsíců. Dostal vláček + jsme dokoupili i další koleje s přejezdem, džungli a les. U nás vedou stále vlaky. U vláčku je super, že se čepuje a je slyšet zvuk. To ho moc baví. K březnovým narozeninám pak dostal farmu. Vagon z vlaku lze napojit i za traktor a udělat tak vlečku. Letos kupujeme další Lego duplo vlak a stavební stroje 🙂

tereza2016h
16. říj 2017

Dobry den. My teda zatim zkusenost nemame.syn ma 7mesicu, ale na dobu az bude stavet z lega a ruznych kosticek uz se strasne tesim. Hlavne z toho duvodu, ze to bude bavit i me😅 vzpominam si, ze jako deti jsme jednu krabici (rsp ovalny box) s legem meli a dal se z něho postavit patrovy baracek. Byly u neho dve palmy a panacci🙂)) jeee, ja chci lego, budu si hrat....😂

kuliseks
16. říj 2017

To se těšíme 🙂 my teprve budeme začínat, pod stromeček chystáme už dvě stavebnice -) jsem na to zvědavá... Syn bude mít dva roky

marcela8
16. říj 2017

Duplo je parádní věc. Dcerka dostala k prvním narozeninám zelený boxík a postupně dokupujeme další. Moc si s ním vyhraje a vydrží u něho opravdu dlouho.

verunkaw
16. říj 2017

Duplo dostal syn na vánoce to měl asi 2,5 roku a musím říct že do dneška si sním moc rád hraje. Má rád auta a vláčky takže jeho první lego byl první vláček. Do dneška si sním hraje a vydrží i celkem dlouho.

properjoey
16. říj 2017

Dcera dostala Můj první domek k druhym narozeninám. Nejvíc se jí líbili panáčci a klouzačka,časem začala stavět.uz k Vánocům jsme dokoupili další sady,takže mezi první malou sadou a asi 8 dalšíma,včetně cesty kolem světa byly jen 3 měsíce...teď stavíme všichni a chceme dokoupit školku a zábavní park,protože tam je záchod a figurka mámy a táty😍👍

luckamb
16. říj 2017

U nás dostala první dcera k prvním narozeninám, pak se prikupovalo a prikupovalo. Syn dostal loni k Vánocům lego Duplo Cars a hraje si s ním pořád. Teď nás čekají prvni Vánoce, ktere už si užijí i dvojčátka. No a počítám, že Duplo nebude pod stromečkem chybět.

a_nnysek
16. říj 2017

Své první Duplo dostal starší syn k 1.narozeninám, od té doby každé Vánoce a každé narozeniny nějaké přibude. Začínali jsme boxem Deluxe, což mi přišlo do začátku ideální a samotný box nám chvilku sloužil jako úschovna na kostičky, pak jsme museli pořídit větší dřevěný regál. S Legem si starší syn začal hrát kolem toho 1,5 roku, dneska ve třech letech staví s taťkou jak o dušu a někdy zírám, co vše zvládnou "z obyčejných kostek" vytvořit. Mladší dvojčata chytlo Duplo o něco dříve, v roce už skládali vysoké komíny. Lego milujeme, jen nestíháme dokupovat, je nás čím dál víc 😀

ange_de_la_morte
16. říj 2017

Duplo znám již z dětsví - respektive jej měla má mladší sestra a pak i bratr. Spousta kostek zbylo po nich ( nikdy mne nepřestane udivovat jak věčné ty kostky jsou - po 20 letech na půdě jsou stále stejné).

První co jsme našemu synovi vytáhli bylo Lego Primo - dovezené z Francie, u nás jsem jej neviděla, s tím si hrál asi od necelého roku, v roce a půl jsme pak vytáhli Duplo po sestře - Kyblík na stavbu domečku :D v rychlém sledu pak pokračovaly další a další sady - Medvídek Pooh, Číslicový vláček, Mala farma a několik doplňků k ní, Velká hasičský stanice, ZOO, pirát Jake , několik minisad, letos na Vánoce pak přibyl ještě box 200 univerzálních kostek ... My jsme jen zvětšovali bedny - nyní je Duplo ve 2 truhlách nakolečkách 😀 Další truhla je plná malého Lega po nás ... ano Duplo máme rádi 😀

Nyní je synovi 4,5 roku - paralelně si vytahuje buď velké nebo malé kostky. Stavíme velkolepé stavby ( aktuálně na koberci stojí základna pro vesmírné lodě 😀) Jednoznačně musím říct že Duplo je hračka, která je u nás nejoblíbenější, nejvíc hraná a také nejuniverzálnější - syn často kombinuje dřevěnou vláčkodráhu právě s Duplem - vznikají nám pak celá města 🙂

A co je na celém tom Duplu nejúžasnější ? Když jsou kostky umatlané nebo špinavé, hodím je do pračky a je to 😀 Někdo možná řekne že Duplo je hodně drahé, že se dá koupit levnější stavebnice, ale upřímně, která jiná stavebnice toho tolik vydrží a tak dobře pasuje do sebe?

a_nnysek
16. říj 2017
pomoztekacence
16. říj 2017

Duplo dostala Karolinka jako první vloni od vas Můj první vláček.Bylo ji za chvilicku dva roky(1.12.)tak ho dostala hned k narozeninám.Jelikož jsem do vánoc napoprvé nevydrzela.Na Vánoce dostala koniky od babičky.A pak ke dnu děti par postaviček od Lega Dupla.Se vším si každý den hrajeme a jsme šťastné ze si s nim muzeme i diky vam hrat.
Ja bych na to bohužel zatím ještě neměla,ale za rok ji už koupim snad lego Duplo i já,je strašně moc moc stavebnic od Lega co bych ji chtěla koupit a s kterými dalšími bych si s ni chtěla hrát.

pomoztekacence
16. říj 2017

Ja sama dostala Lego duplo kolem osmi let,byl to můj první velký dum se stájí,s černým a hnědým koněm a s balkonem na který vedli růžové schody.Mela jsem tech kousku od Lega strašně moc,vetsi polovinu z něho jsem ještě půjčila brachovi,takže ji vlastně ještě mám některé kousky se mi vsak postraceli,rada jsem ho nosila totiž sebou když jsme šli někde na návštěvu nebo na dovolenou.Lego mi zkratka nikde nesmělo chybět.😀😉

lenkaatom
16. říj 2017

U nás Lego duplo má velký úspěch syn si s ním stále hraje staví dle fantazie různé věci od komínů, přes domeček a různá auta. 🙂

cermij
16. říj 2017

U nas dostala dcera 1.lego v jejim roce a byl to holcici box lego duplo 😉 dostala od babicky a to se odstartovalo u nas legove silenstvi 🤗 syn dostal sve prvni lego loni k Vanocum a to mu jeste nebyl ani rok a dostal nyni jeho oblibeny vlacek s cislicema 😉

brasilka
16. říj 2017

Naše holky jako první dostaly můj první vláček ( na přání tatínka 😉) a hrají si s ním dodnes 👍

kh
16. říj 2017

My s duplem kvuli cene zacali později,bala jsem se,ze to syna treba nebude bavit a nemale penize budou vyhpzene oknem,ale zase si s nim Kebulka vyhraje dosud,i kdyz v tomto veku rada deti uz prechazi na lego clasic. nejradeji stavi rakety a zoo. Takže vahajicim mohu s čistým svědomím doporučit,duplo se i za vyšší cenu vyplati.

marta88
16. říj 2017

Syn dostal první Duplo asi ve dvou letech.Byla to lesní zvířátka,a mě samotnou překvapilo jak si s ním vyhrál,a později ho měla moc ráda i dcerka.Lego máme na vánočním seznamu i letos a to klučičí i holčičí🙂

jakelina
16. říj 2017

My koupili první Duplo teď a syn ho dostane na vánoce, jsem zvědavá, jak se mu bude líbit. U kamarádky si s ním hrál a nemohla jsem ho od něj odtrhnout.

luca16
16. říj 2017

První lego duplo dostala dcera v necelých dvou letech. Hraje si s ním dodneška i s druhorozenou dcerou. Mají náklaďák a stále vymýšlí nové a nové hry.

luciska82
16. říj 2017

U nás Samuelek dostal první lego k Vánocům (bylo mu tehdy 15 měsíců - dnes 4 roky). Byla to kreativní autíčka. Začalo ho bavit okamžitě... Trénoval spojování kostiček, učili jsme se barvičky... Pak přibývaly další sady. Narodil se nám další chlapeček Honzík (2 roky) a lega přibývalo🙂 Lego je pro nás ta nejlepší volba, rozvíjí kreativitu, představivost, logické myšlení... Také je fajn, že roste s dítětem a dá se využít miliony způsoby. Můžete postavit velký komín (představuje strom) a motorovou pilou krátit na metry😀 Dá se postavit tunel pro vláčkodráhu... A je naprosto nezničitelné - nikdy se nám nerozbila ani jediná kostička.

michaltrinev
16. říj 2017

Své první lego Duplo dostala dcera v roce a pul,myslím ze to byl Velký statek.Už tehdy se ji zvířátka od Lega moc libili.

michaltrinev
16. říj 2017

Ted jsem se dival tak Velká farma

kaluzovamajka
16. říj 2017

Syn dostal své první lego loni na vánoce, to měl 19 měsíců. Dostal zelenou plastovou krabičku. Na dva roky dostal můj první náklaďák a vláček. 🚂 Lego ho hned nadchlo, od té doby stavíme každý den. Určitě o lego napíšeme Ježíškovi. 😉

dvoraiv
16. říj 2017

My jsme s Duplem zacali asi v 10 mesicich, kdy jsme dostali k nakupu autosedacky malou sadu Kacenky, nejakou dobu se mi dcera zdala mala na lego, tak si hrala s krabici, az ji otevrela a kacky jsme ji tedy uz rozbalili. Hned zacala rozkladat vse, co jsem ji postavila, takze k Vanocum dostala uz velkou sadu - Farmu a Traktor a k narozeninam jeste od tety dalsi sadu. Letos planuji opet nejakou stavebnici se zviratky

sitemaka
16. říj 2017

první lego duplo jsem kupovala před šesti lety a byl to vláček,od té doby máme spoustu sad,a jsem ráda,že nové a nové přibývají,aby své nové sady mohl dostávat i nejmladší syn 🙂

mivik_mivik
16. říj 2017

U nás jednoznačně frčí zvířátka. Teď malá dostala Antarktidu, takže pořád lovíme malé rybyčky pro velkou velrybu. Na vánoce plánujeme dokoupit někajé kostičky (podezírám manžela, že si z toho pak plánuje postavit nee baráčky pro zvířátka, ale malou hvězdu smrti :D )

sona1212
16. říj 2017

Dcera dostala sve první lego duplo zvířátka letos k svátku ve 20 měsících, hraje si s nim často a ráda Ježíšek určitě přinese další.

novauzivatelka007
16. říj 2017

Zoo vlacek, je hodne oblibeny porad