Máte už pro děti koupené první vánoční dárky?

bara_lego
Moderátor
20. říj 2017

Na Vánoce je ještě celkem brzy, ale stejně 🙂 Hodně mých kamarádek kupuje vánoční dárky už od července. Další zase nákupy nechávají až na poslední chvíli. Jak to chodí u vás? Máte už v zásobě připravené nějaké balíčky pod stromeček? 🙂

kh
20. říj 2017

Jasne, mam. V srpnu zhruba kazdorocne zacinam. Neprijemne na tom, je púak ais utratim vice, nez kdybych to nechala na prosinec, ale uz to tak mam odjakživa. Nektere darky mam ještě z lonska 🙂 - nechci, aby toh osyn dostaval moc nebo jsem usoudila, ze je na tu věc brzy. Letos mame: lego vrtulnik polarni serie z bazaru, lego kostky, duplo dino, lego hasici, lego cars z bazaru, ale bez bleska, tak jeste asi sehnat bleska; drevene naradi, autobot, polštářek hasici, hafo knizek, montazní drevenou stavebnici, montazni auto, hot Wheels autodráhu normlani + na zed z bazaru, + auticko menici barvu ve vode, zlate limitovane, pak takove s pruzinovym telem . Rikaji mu mutant. A asi jsem na něco zapomněla. Nedostane ale vse - ja uz od narozeni marne razim teorii 1 - 3 darky. (takze pak musim knihy vylucovat jako ze se nepocitaji, jen hracky). Ale syn ma po Vanocich i narozeniny a něco dam babicce a něco zase posunu na pristi rok (asi to lego clasic stále, včera si rval do pusy nohy od panacka a plival je - to byl ucel vystřelit je, ale ja hned vidim duseni 🙂 ).

blahova_andrea
20. říj 2017

řekla bych, že mám tak půlku 😀

eva1987
20. říj 2017

Pro syna jsem koupila stolecek fisher price a pro dceru lego Elves a knizky. Tim to pro me hasne, dcera dostava v prubehu roku vsechno na co si vzpomene a syn je maly. Vanoce jsou cim vice od roku silenstvi a ztraci to sve kouzlo....

matty.
20. říj 2017

Jee ne to jsete ne nako letos nestiham ale mam dlouhy seznam co nakoupit ,jeste ze exzistuje internetove nakupovani

krystalka
20. říj 2017

Nemám ještě nic, syn se chystá psát dopis Ježíškovi někdy začátkem listopadu, tak uvidíme, co tam bude...zatím vím, že chce Katalog tramvají od dopravního podniku 🙂, už má autobusy a metro....pak dostane magické voskovky - rád maluje a tvoří, určitě bude pod stromečkem nějaká knížka a zbytek uvidím, co napíše v dopisu....možná nějaké drobné tábornické vybavení, začal teď chodit do skauta...nikdy kolem Vánoc nijak extra nešílíme, hlavně si to chceme v klidu užít, dárky nejsou všechno....syn miluje i zdobení stromečku, pečení cukroví a vánočky, andělské zvonění, všude si zapalujeme svíčky, chodíme na vánoční výstavy a betlémy...

veroniquecz
20. říj 2017

Už půlku mám 🙂

dvoraiv
20. říj 2017

Ja je planuji poridit behem listopadu, zatim si s rodinou davame navzajem tipy 🙂 ale na posledni chvili to nemam rada, jeden rok jsem jeden darek kupovala sestre az asi 19.12. a mela jsem spatne svedomi

zuza_23
20. říj 2017

Ano pro obě děti už pár dárečků máme 😍 nakupuju v průběhu celého roku, takže i když pak pod stromečkem máme bohatou nadílku, tak pro peněženku to není až takový zápřah 😉

krystalka
20. říj 2017

@dvoraiv - proč špatné svědomí? Já třeba nějaký základ mám dřív, ale mně se často stává, že až těsně před Vánocemi objevím na vánočních trzích něco, co se mi hodí pro někoho jako dárek....vždycky si z podobných akcí nějaké další dárky pro někoho donesu....to jsou takové ty věci, které normálně třeba v obchodech člověk nenatrefí....a stejně to balím někdy tak 22. nebo 23.prosice, tak času dost 🙂

krystalka
20. říj 2017

@zuza_23 - tak v průběhu roku jsem taky kdysi zkoušela něco kupovat, jenže vždycky to nakonec dopadlo tak, že než to syn dostal, tak o to už ztratil zájem, minulo se to prostě tou správnou dobou....takže už dlouho vyčkávám s dárky až na podzim, podle toho, jaké zrovna bude mít zájmy a co bude v kurzu....kolikrát měla řadu měsíců nadšení pro nějakou činnost, tak jsem k tomu něco nakoupila, že budu mít vánoce vyřešené....no a na podzim zájem opadl a bavilo ho zase už něco jiného....

zuza_23
20. říj 2017

@krystalka tak já to dělám tak, že v první polovině roku si každý měsíc odložím nějakou částku, a od cca července nakupuji - nejdřív k narozeninám, které mají v září a říjnu, a od srpna k Vánocům 🙂 to je jasný, že třeba v únoru nekupuji už na Vánoce, jak píšeš, to by se minulo účinkem 🙂 ale odkládám si a pak můžu hezky nakupovat. Špatně jsem to původně napsala 🙂

pitrsova
20. říj 2017

Já vánoční dárky kupuji celoročně z různých výprodejů 👏 Akorát dětem tak od října,když vyjdou vánoční katalogy a píše se Ježiškovi 😍 Užívám si to strašně moc 😘

krystalka
20. říj 2017

@zuza_23 - tak to potom jo 🙂

brendamonique
20. říj 2017

Bohužel, bohudík (těžko říci) jsem jednou z těch, která kupuje vánoční dárky už cca od léta, když na něco narazím, když se něco hodí ... naučila jsem se to za léta strávená v hospodě, při sezónní práci, kdy jsem mívala větší výdělky, než ve zbývající části roku.
Takže Ježíšek už nakoupil více méně pro děti a dokupuje dospělým 😉
Dokonce jsem začala co bylo po ruce i balit, abych si při začátku Adventu mohla vychutnávat svátky a příjemnosti s tím spojené. 👍

brendamonique
20. říj 2017

+ starší syn bude mít 22.12. narozeniny, tak chystáme ještě oslavu s dortem a některý ze zabalených dárků si vybere o dva dny dříve 😉

dvoraiv
20. říj 2017

@krystalka jako, ze se to nestihne a budu za blbce na Vanoce nebo ze si bude myslet, ze jsem nic neobjednala 😅

krystalka
20. říj 2017

@dvoraiv - aha, to mi jen připomnělo, jak mi kdysi švagrová vyprávěla, jak jeden dárek - kalendář s fotkami neteří, který jsme od nich dostali pod stromeček, dodělávali ještě dopoledne 25.12. než jsme k nim měli přijet na oběd 😀, prostě to nějak nestíhali.....takže klid, spousta lidí kupuje a balí dárky ještě na Štědrý den, pracuju v menším obchodě, takže to vím 🙂

kacazagi
20. říj 2017

Dětem mám vše, nějak to nepřeháníme 😉

nikolalob93
20. říj 2017

Už mám tak půlku vánoc doma, jen oblečení dokoupit. 🙂 letos prvně vyzkoušíme lego první stavění, tak uvidíme.

minonnka
20. říj 2017

Já už asi dva dárky pro děti mám, ale ještě nemám rozdělené k čemu budou. Měsíc před Vánoci má syn narozeniny, potom jsou Vánoce a měsíc po Vánocích má dcerka také narozeniny. Tak je to celkem náročné na pořizování dárků a také někdy dochází nápady, protože vybíráme i za rodinu, která chce od nás konkrétní tipy 🙂
Často se stane, že nevydržíme a něco malého dáme dříve, takže zase až moc dopředu nekupujeme 😅

kalkulantka
20. říj 2017

Já letos začala poprvé nakupovat tak, jak si vždycky říkám, že to udělám 🙂 Mám tu už nějaké kreativní hračky a taky dřevěné, ale jelikož jsme milovníci Dupla, tak se ráda nechám inspirovat a pořídíme i další Duplíčko 🙂 Třeba pouť vypadá opravdu skvěle.

mtera
20. říj 2017

Něco už nakoupeno máme. V podstatě kupujeme kdykoliv, kdy se nám něco zalíbí a až pak řešíme, zda to bude ke svátku, narozeninám nebo Vánocům.

lulluu123
20. říj 2017

Já objednala předevčírem prakticky vše, co jsem schanela pro dcery.

slunicko1368
20. říj 2017

Já už prakticky dárky mám. Kupuji vlastně po celý rok co se mi zrovna líbí, pak to mám poschovávané po všech skříních a před vánocemi se modlím, abych vše našla, i když nikdy přesně nevím, kolik toho mám hledat😀

spygy
20. říj 2017

Doma ještě žádný dáreček nemám, ale už je mám na cestě a postupně budu dokupovat do Vánoc 🙂

princeznaj
20. říj 2017

Já pomalu začínám psát seznamy a pak už jen šup na net a jeden den vtrhnu do obchodu a snad vše seženu 🙂 miluji vánoční pohodu a ne stres z nákupů 🙂

sitemaka
20. říj 2017

Pro kluky uz par drobnosti mam a v hlave zbytek,takze pristi mesic dokoupim,v prosinci pak pro zbytek rodiny😊

ellora
20. říj 2017

Jelikož letos budeme na vánoce poprvé v pěti a z toho bude mít nejmladší syn mezi vánočními svátky první narozeniny a nejstarší syn pár dní po Novém roce také narozeniny, tak aby to nebyla velká finační zátěž najednou, kupuji dětem dárky již od května 😀 Pro děti již mám tedy vše nakoupeno a teď už jen nakoupím pro manžela a rodiče 🙂

soleilll
20. říj 2017

Ano, pár dárků už mám, hlavně knížky. Kupuju je většinou v průběhu roku, když na něco pěkného natrefím. Vzhledem k aktuálním financím nemůžu pořídit všechno za listopadovou výplatu, jako dřív. 🙂 Nicméně v rodině jsem zakázala hračky, kterých máme plný dům, takže letošní vánoce se ponesou v duchu zážitků. Se starším chceme zkusit brusle a lyžařskou školku - obojí něco stojí, takže na to nám Ježíšek od prarodičů přispěje. Další jsou praktické dárky typu pyžamo nebo povlečení, které učtiě udělají radost, přestože jsou to "měkké dárky", protože na nich budou oblíbené postavičky. Mladší ještě nevím, co dostane, nic zvláštníh nepotřebuje, takže jedině nové zimní boty a nějaké vybavení pokojíčku. Pod stromeček jí asi zabalím nějakou blbinu po starším, plus samozřejmě knížku. Ježíškovi píšeme až těsně před Vánoci a zatím se mi podařilo takticky vnamévrovat syna do dárků, které následně opravdu dostal. 😉
S plnoletou neteří opět půjdu v prosinci na celý den po nákupech, kde utratí stanovený budget, jako každý rok. Na to se moc těším, jak si popovídám s někým mladším a dozvím se názory na svět od jiné generace... Dárky pro další neteře pořeším s jejich matkami v nejbližší době.
Dospělí si dárky v rodině nedáváme, s manželem jen velmi symbolické. A já stejně nesnáším překvapení. 😀

anetka1701
20. říj 2017

Mám většinu v hlavě, koupenou jen malou část... ještě počkám o co si napíšou a pak sednu k netu a objednám... nejsem masochista abych lítala v listopadu/prosinci po kramech 😀😀