SOUTĚŽ o stavebnici LEGO DUPLO Velká pouť!
Vydejte se s malými dobrodruhy na zábavnou pouť. Skluzavky, kolotoč, vláček i ruské kolo nabízí bezpočet možností, jak si hrát. 🙂
Právě nyní můžete vyhrát jednu z pěti stavebnic LEGO DUPLO Velká pouť. Stačí se se svými nejmenšími na chvilku přesunout do světa pestrobarevných atrakcí. Jak by vypadala podle vašim nejmenších ta nejlepší atrakce? Nahrajte nám sem do fóra fotku s výtvorem vašich dětí. Pět vybraných odpovědí odměníme krásnou stavebnicí. Ostatní odpovědi získají srdíčka. 🙂
Stručné shrnutí
- LEGO DUPLO Velká pouť obsahuje skluzavky, kolotoč, vláček i ruské kolo a je prezentovaná jako stavebnice pro tvorbu poutového areálu doma.
- Rodiče v diskuzi uváděli, že LEGO DUPLO často vede u malých dětí před jinými hračkami a podporuje delší samostatnou hru.
- V probíhající soutěži lze vyhrát jednu z pěti stavebnic; pět vybraných odpovědí obdrží stavebnici a ostatní odpovědi získají srdíčka.
Q: Co obsahuje stavebnice LEGO DUPLO Velká pouť?
A: Stavebnice je prezentována se skluzavkami, kolotočem, vláčkem i ruským kolem (popis v úvodním příspěvku soutěže).
Q: Jaké atrakce na pouti děti nejčastěji preferují?
A: V diskuzi se nejčastěji opakují atrakce: kolotoč (včetně řetízkového kolotoče), skluzavka, vláček, autíčka/autodrom, houpačky a skákací hrady; často jsou zmiňovány i stánek se zmrzlinou či cukrovou vatou a jízda na koníkovi.
Q: Pro jaké věkové skupiny se v diskuzi jevilo Duplo jako vhodné?
A: V příspěvcích byly uvedeny konkrétní věky dětí používajících Duplo: 13 měsíců, 19 měsíců, 1,5 roku, 2 roky, 2,5 roku, 3 roky, 4 roky a 5 let.
Q: Co dělat, když dítě raději demoluje než staví?
A: Rodiče popisovali praxi, kdy dospělý postaví větší model (např. zoo nebo vláček) a dítě ho rozebírá; doporučená strategie je nabídnout role (panáčky, jízdu vláčkem) a aktivity zaměřené na manipulaci spíše než na precizní stavění.
Q: Je LEGO DUPLO vhodný jako vánoční dárek?
A: Ano; v diskuzi několik rodičů zmiňovalo, že plánují koupit LEGO DUPLO nebo konkrétně „Velká pouť“ jako dárek na Ježíška či k Vánocům.
Q: Jak lze domácími prostředky nahradit návštěvu poutě?
A: Rodiče popisovali domácí alternativy jako skládání „poutě“ z kostiček, výrobu vodních atrakcí z brček a hrnků, pečení perníčků a stavění z nich, nebo návštěvu komerčních skákacích hradů s časovým vstupem (v diskuzi zmíněno zakoupení vstupu na 45 minut).
Závěry z diskuze
Shoda
- Děti preferují atrakce, u kterých se dá jezdit, skákat nebo které jsou barevné: vláček, kolotoč, skluzavka, skákací hrady, autíčka a houpačky.
- LEGO DUPLO je v diskuzi uváděno jako hračka, která udržuje pozornost malých dětí a usnadňuje rodičům dohled i společné tvoření.
Sporné názory
- Někteří rodiče popisují poutě jako zážitek, který děti milují a na který rodiče rádi utrácejí za jízdy, zatímco jiní rodiče uvádějí, že jejich dítě na skutečných poutích hystericky pláče a proto se velkým poutím vyhýbají.
- Někteří rodiče preferují mechanické atrakce (autíčka, kolotoče), jiní preferují kreativní aktivity (malování, pečení perníčků, domácí stavby) jako vhodnější zábavu pro děti.
Otevřené otázky
- Kolik kostiček nebo jak velká stavebnice je optimální pro to, aby dítě mělo dlouhodobou zábavu?
- Jak přizpůsobit návštěvu poutě nebo atrakce dětem, které jsou na veřejných poutích stresované?
- Kdy je vhodné přejít od LEGO DUPLO na klasické LEGO pro starší děti?
Zmíněné značky a firmy
LEGO, LEGO DUPLO, Bruno Family Park, Nostalgia Express, Barbie, Peppy, Dukovany
Zmíněné produkty a metody
LEGO DUPLO Velká pouť, Duplo, skákací hrady, skluzavka, kolotoč, řetízkový kolotoč, vláček, autodrom, houpačka, trampolína, kuličková dráha, perníčky (pečení a zdobení jako aktivita), malování na zeď, Cesta kolem světa (sada)
Místa a osoby
Košice, Plasy, Hlavní třída, Bruno Family Park, Dukovany
Jee, to by bylo přesně pro naší holčičku 🙂
Před pár dny byla na svojí první pouti a moc se ji tam líbilo.
Zdědila Lego po starších braškách a nejraději si hraje s houpačkou. Houpeme nejen panáčky, ale i zvířátka.
Byla by nadšená, kdyby měla i klouzačky, kolotoč a taky koníky, ty má moc ráda 🙂
Děkuji za super dny s Legem a inspiraci. Ani jsem o této sadě Lega nevěděla a je úžasné.
Všem přejeme hodně štěstí a už teď trochu závidíme vítězům 🙂
Syn vláčky miluje - vlastně úplně všechno na kolejích. Momentálně má krásný zážitek z dneška - Košice a Nostalgia Express, kterým se povozil po Hlavní třídě. Výraz tváře napovídá, jak moc se mu chtělo vystoupit 😅 Jednu mašinku Duplo již máme a je to rozhodně nejoblíbenější hračka! Z jiné stavebnice si pak pomáhá další mašinkou, aby využil výhybky a vláčky se mohly vyhýbat.
Tak dnešní úkol by jasný hned ráno ...syn doma s kašlem, manžel volno, já uvařeno od včera a venku ošklivě.... Pustily jsme se do toho všichni...
Komentář mého syna...
"Vepředu máš nejdřív parkoviště aby bylo kam zaparkovat. Vláček pro děti s balonkama na vyhlídkovou jízdu. Vevnitř je kolotoč a skluzavka, pak nějaký stolečky se židlema na sezení a houpačka. No a pak to začne...nejdřív strašidelný hrad s vláčkem pak střelnice s dělem od Buráka. Další je obchod se zmrzlinou a dobrotama a hned na to opičí dráha. Nakonec je malá zoo se zvířátkama a nejhustější je ten kohout na konci...
Tak toliko od nás a já přikládám foto. Fotit se chtěl jen ten nejmladší účastník (čti : ta ještě neumí moc protestovat...😀)
Co dodat než jen to, že náš život s Kryštůfkem je plný barev, snažíme se radovat z každého dne, z každičké chvilky....pastelkami bazilišek pokreslí nejen čtvrtky na stolečku, ale i nám zkrášlí obývací pokoj - tuto jednu stěnu má dovolenou - proč ne...když budeme chtít, můžeme stěnu opět nabarvit, ale nám se nechce. Každý den se na stěnu podívám a usměju se, protože pro mě je to vzpomínka na krásné společné chvilky. Když jsem smutná, tohle je důvod se pousmát 🙂 Kryštůfek prostě miluje tvořit, miluje všelijaké barvy...jen stále přemýšlím, co to vlastně na tu stěnu namaloval 😀 chichi. A proč si myslím, že by se mu Duplo Velká pouť líbila? protože miluje skluzavky - také posílám foto 🙂
Kouzlo DUPLA jsme objevili nedavno. Strasne nas to bavi, stavet, objevovat svet a vymyslet pribehy. Cesta na pout by byla teprve to prave dobrodruzstvi.
Nase mala byla uz asi na 3 poutich a pokazde katastrofa-hystericky plac a neuzila si to. Na 2 kolotocich museli specialne kvuli nam zastavovat 😁 Takze jsme se rozhodli,ze na velkou pout s ni nejakou dobu nepujdeme. Ovsem co ma strasne moc rada je jizda na ponikovi/koni. Takze da-li se to tak rici,tak tohle je pro ni zatim nejvetsi zazitek. Nastesti v dnesni dobe uz nevidam poniky zavrene v kruhove ohrade a vozici deti stale dokola, ale jezdime za timto ucelem do zoo, mistni farmy apod. Prikladam foto Madam Dulezite 😁
Anežka (2,5let)neustále skáče, miluje skákací hrady,trampolíny a hopsadla (někdy si říkám, že jsem porodila klokana 🙂. Ale tahle soutěž pro ní byla výzva a nespokojila se s něčím, co už existuje a vynalezla ,,skákací vrtulnik 🙂''...nebyla jsem si jistá, co tahle atrakce dokáže, ale dle jejich slov se ve vrtulniku skáče,létá a bliká to! 🙂''Tohle si dá asi patentovat, minimálně mě ukecala,že by to mohlo fungovat 😀
U nas jsou nejlepší houpačky, rytiri a vselijaka auta/stroje.
Takovýhle kostým rytíře si Kebulka udělal, když jsme šli na postu.
Ano, obdivných pohledů byla spousta 🙂
Miluji, jakou mají děti fantazii a stačí jim na hraní běžné věci, případně i věci, které by dospělý vyhodil (krabice, obouvak a role papiru jako mec).
Ahojky, k nám do města jezdí pouť jen jednou do roka, je to velká událost a užijeme si vždy plno legrace. Myslím, že odedneška ale bude u nás doma pouť velmi často :D Díky @bara_lego za super podnět a inspiraci na stavění. Opět se nám potvrdilo, že z lega lze postavit opravdu všechno na co si jen vzpomeneme. :D S vervou jsme se do akce stavění atrakce vrhli i my, a také se chceme podělit a vzít vás na tu naši DUPLO POUŤ!!!
Copak dneska podnikneme?
Hned se k tomu dostaneme…
Náš úkol zní jasně,
popereme se s tím krásně!
Lego Bára – úkol dává…
vymyslet tu nejlepší atrakci,
a přesně to dnes budeme mít na práci!
Nejprve to promyslíme,
přesný plán stavby připravíme.
Nachystáme kostičky,
vždyť máme šikovné ručičky
Tuhle kostku dáme tam,
a tuhle kostku zase sem,
krabicí lega pořádně zatřesem!
To bude takhle a to zas tak,
jedem podle plánu jak vlak!
Nakonec jsme se do toho tak ponořili,
že jsme snad všechny kostky využili.
Doma nám vznikla obří DUPLO pouť,
chceš i ty s námi na lodi plout?
Do party Tě vezmeme,
a s pořádnou zábavou začneme.
Postupně navštívíme naše atrakce,
užijeme si spousty legrace.
Jako první se vydáme na houpačky,
ty rozhoupeme až nad obláčky.
Poté půjdeme na kolotoč,
Barčo, pořádně to s námi roztoč!
A teď je čas na zmrzlinu,
dostali jsem na ni slinu.
Dáme si tu největší,
dneska se tu nešetří…
Navíc prosím šlehačku,
a pak půjdem do vláčku.
To je něco pro našeho malého vláčkomila,
řeknu Vám, rychlost vlaku je fakt síla.
Jedem s větrem o závod,
do cíle dorazíme bez nehod.
Teď ještě vydáme se na klouzačky,
poletíme na nich jak stíhačky.
Že ještě nemáte dost,
tak si zkuste přejít strašidelný most!
Potom ještě do bludiště,
už máme za sebou další stanoviště.
Ještě nám tu něco zbývá,
policajt se na nás dívá.
Hlídá tady bezpečnost,
je to jeho povinnost…
Vydáme se na autodrom,
už jsme unaveni jako hrom.
Sedneme si na lavičku,
odpočineme si na chviličku.
Ještě musíme zvládnout krmení zvířátek,
je jich tu opravdu dostatek.
Náš Jiřík chce ještě na koníka,
není tu řada – to je klika!
Všichni tady mají dobrou náladu,
tak pojď půjdeme ještě do hopsacího hradu.
Ještě jsme nenavštívili horskou dráhu,
musíme nasbírat na ni odvahu.
Malý zavelel, jdeme na to!
Bude to stát opravdu za to!
Už je večer už se stmívá,
měsíček se na nás dívá.
To byl opravdu príma den,
prožili jsme ho s úsměvem.
Nejvyšší čas domů jít,
kolotočáři to tu musejí uklidit.
Pozor, pozor, co se děje?
Obloha se na nás směje.
Svítí tam plno světýlek…
říká náš malý andílek!
Velký ohňostroj byl pěknou tečkou nakonec,
a naší pohádce už zazvonil zvonec.
A teď honem domů do postýlky,
užili jsme si tu dnes pěkné chvilky.







































Naši kluci pouť milují od malička, nebojí se ničeho ba naopak je musím trošku brzdit. Volanty jim od malička přirostly k srdci. 😉 Nejlepší atrakcí jsou pro nás autíčka, skákací hrad nebo motokáry.🙂 Pavlík namaloval jízdu na dětském kolotoči na zvířátku.😅 a hned říká už jdem kolotoč?😅