Jak často jste koupali miminka v prvním půlroce života?

simi_linola
11. led 2016

Názory na koupání miminek se různí. Někteří odborníci radí koupat sporadicky, jiní naopak pravidelně. Jak to bylo u vás?

zanri
11. led 2016

Prvního půl roku každý 3. den s Linolou🙂

renyb
12. led 2016

Po narození jsme koupali každý druhý den a pak 2xtýdně, teď by se koupal každý den- má moc rád
vodu, je to takový jeho rituál

zanolkamanolka
12. led 2016

Koupeme každý den již od narození. Malymu se to líbí, je spokojen a ví, že pak se jde spinkat.

avantgarda
12. led 2016

První asi 4 měsíce jsme syna koupali tak 2-3x týdně a kosmetiku do koupele (Weleda nebo Seba Med) jsme používali 1x týdně. Po 4. měsíci jsme ho začali koupat každý den a kosmetiku jsme používali ob den.
Dceři je 7 týdnů a tak jí zatím koupeme také jen 2-3x týdně. Používáme také Weledu nebo Seba Med.
Po koupání mažeme 1x týdně krémem od Weledy a na zadeček u obou dětí používáme Bepanthen.

luckapol
12. led 2016

My koupeme každý den jako rituál před spaním.

mkrelo
12. led 2016

Koupeme 2xtydne.Nejprve jsme koupali ve vaničce na lehátku, pak bez lehátka, pak ve sprchovém koutě a nyní ve vaně, kde si to syn užívá, má tam různá zvířátka, ale nejvíc ho zajímá cákání. ..

mississka11
12. led 2016

Každý den 🙂

pajuska252
12. led 2016

Ještě nemáme půl roku za sebou, doteď jsme koupali každý třetí den (nějakou dobu u toho strašně vyváděl), teď asi přejdeme na každý druhý

an93
13. led 2016

Když byla úplně malinka,tak většinou jednou za 3 dny,teď už má dcerka skoro 10 měsíců a to koupu každý den 🙂

luciebx
13. led 2016

Malyho sem koupala jednou za 3 dny... miminka se nemaji koupat denne... kvuli pokozce

petrasipkova1
13. led 2016

Já koupu každý den, se schválením kožní i když má atopický ekzém, patlám na malou různé mastičky, má hodně záhybků a neumim si představit jít spát neumytá, i pro to malý tělíčko to je po celým dnu kdy se třeba trošku zapotí ve fusaku, nebo když se učí lézt po zemi příjemnější. Každý den stejně, a asi jí to vyhovuje, v 17:45 koupat, namazat, a u kojení nejpozději v sedm spinká. Koupu chvilinku, do vody dávám Oilatum, ihned mažu Lipobase a kůžičku má pěknou až na ekzém na tvářích. 😉

kocour1
13. led 2016

Bydlím v domečku, kde se velmi těžko udržuje teplo. O nějaké vyhřáté koupelně se mi mohlo jen zdát. S prvním miminkem jsem to pořád řešila, zkoušela nějaké přímotopy, stěhovala vaničku do ložnice, kuchyně, zpět do koupelny...měla jsem pořád pocit, že miminko potřebuje ten každodenní rituál. Nakonec jsem zjistila, že mě to akorát stresuje. Vychytat okamžik, kdy je dcera dobře naladěná, před jídlem, ale ne hladová, než jsem si to všechno připravila, pak zase uklidila...zpětně se dnes tomu směji, protože ona to stejně nějak obzvlášť neocenila🙂. U syna už jsem byla více nad věcí. Od miminka oplachuji zadeček po každé stolici pod tekoucí vodou a koupu max. 2x týdně - když je čas, nálada...dnes už sedí a hraje si se starší ségrou ve vaně a tak to je už větší zábava. Jako miminko jsem ho nejčastěji myla v umyvadle, opláchla, namazala prdelku bepanthenem a šlo se do hajan. A totéž praktikuji i u starší (tři roky). Někdy se osprchuje, někdy se koupe, někdy jde spát...po každém záchodě omývám, takže pak stačí ruce, obličej, zuby a je hotovo🙂.

adede
13. led 2016

Male miminko jednou az dvakrat tydne, zadecek, rucicky a pusinku kazdy den (i nekolikrat). Samozrejme, kdyz bylo spinave, pak i casteji. Zhruba od roka kazdy den.

partyzanka91
16. led 2016

Ahoj tak to já koupala Míšu každý den už od pobytu v porodnici. Zezačátku se jí to moc nelíbilo ale potom si zvykla. Miminko se špatně orienuje v čase a večerní koupání mu dle mého dodá takový poznávací signál že už bude noc a bude se dlouho spinkat. S pokožkou žádný problém neměla. Petříká také hodlám koupat každý den

mischamish
16. led 2016

Nam bylo v porodnici receno, ze mame pockat tak dva tydny, nez mimi vykoupeme - ze staci otrit mokrym rucnikem, pokud potreba a ze jej mame koupat poprve jenom vodou bez jakehokoli mydla - staci pridat detsky olejicek do vody. Pockali jsme si a potom jsme zacali koupat jednou tydne. Detsky sampon bez chemikalii pouzivame pouze na vlasky - ma jich totiz dost - a na rucicky a zadnici. Jinak staci olej ve vode a zinka. Novorozene se nema jak zaspinit a zadnicka se da jednoduse umyt pod tekouci vodou, kdyz se hodke zkaka a potom utrit bavlnovou hadrou s vodou a olejem. Mydlo a ruzne sampony vysusuji citlivou kuzi miminka.

Nebudu zde psat nazvy produktu, ktere preferuju, ale jsou to ty nejprirodnejsi.

twoangels
16. led 2016

Každý den, pravidelně a ve stejnou dobu, abychom si vytvořili uspávací rituál 🙂

qz
16. led 2016

Chteli jsme 2x tydne, ale jak se zacala hodne potit, tak denne, ale bez oleju, bez mydel, jen pri silnem znecisteni zadecek. Taky si cpe uz rucicky do pusinky, tak ty taky detskym sprchovym gelem. Velky pozor ted davame na zahyby, susime papirovymi kapesnicky a mazeme Rybilkou (tato mista jen).

lucie8058
17. led 2016

Dobrý den,mi koupeme 2x až 3x týdně k tomu používáme nepostradatelného pomocníka linola do koupele a po koupeli linola fett 🙂

ta_kacka
17. led 2016

moje lednove ditko jsem zacatku koupala 2x tydne a pozdeji, kdy uz bylo venku teplo a on se mi obcas spotil v nositku, tak vetsinou obden... ja nejsem zastance kazdodenniho koupani, kdyt to neni treba (teda jako u malych deti 🙂)

snazzzy
17. led 2016

Až na malé vyjímky každý den, první měsíce jen čistá voda, dětské mýdlo až když malá byla čilejší a dostala se všude... Byl a vlastně je to stále pro nás všechny rituál. Manžel jezdí pozdě z práce, tak aby si malou taky užil, je koupání zcela v jeho režii.. Zpočátku jsem jen asistovala, teď už mám 'off' 😉

cb
17. led 2016

Koupu malou Adelku kazdy druhy den ve vane s olejickem...a miluje to.

avori
21. led 2016

Ahoj, tak mi koupeme co druhý nebo třetí den. V létě když byly vedra, tak jsme koupali každý den v čisté vodě. Jinak používáme olejovou koupel, dětský olejíček na namazání a krém na prdelku. 😉

smudlinka2019
21. led 2016

Syn se narodil v prosinci a koupali jsme každý druhy den.I v porodnici mi sestricka říkala,že to přes zimu když nejsou vedra stačí 🙂

rainbow_x
21. led 2016

Každý den ;)

janawei
24. led 2016

My jsme koupali a dodnes koupeme každý den. Nicméně prvního asi 3/4 roku většinou jen v čisté vodě, pouze 1 - 2 x týdně jsme přidávali Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy. Tu jsme pak nahradili Měsíčkovým dětským šampónem, taktéž od Weledy. Prcek je ve vaně rád a patří to i k našim večerním rituálům. Samozřejmě, pokud to z nějakého důvodu nejde, neřešíme rituály a jde spát i bez koupele 🙂.