Používá vaše dítě dudlík?

petra_mam
15. zář 2016

Milé maminky,
společnost MAM nabízí širokou nabídku dudlíků různých motivů i tvarů. Především pro svůj originální design je velmi oblíbený mezi rodiči 😉

Mě by dnes zajímalo, zda vaše dítě používá dudlík a pokud ano, tak podle čeho jste jej vybíraly?

Těším se na vás v komentářích,
Petra 🙂

syrinxka
15. zář 2016

My dudlík nepoužíváme, koupila jsem jeden na vyzkoušení...ten odmítala, tak jsme se nakonec obešli bez něj úplně 🙂 Kdybych měla problém malou uklidnit, asi bych vyzkoušela více druhů a více značek, ale mám zlaté dítko co dudlík nevyžaduje 😀

rainbow_x
15. zář 2016

Nepoužívá - naštěstí ;)

olga_
15. zář 2016

Naštěstí taky ne, z legrace jsem mu ho zkusila nabídnout v půl roce a tvářil se na to jako na největší hnus světa 😀.

kotrmon
15. zář 2016

Měli jsme na zkoušku více vysterilizovanych dudelků hned na začátku a malý si jasně vybral - MAM😀 - takže žádné jiné,ale úplně nej jsou ty noční - fosforeskující - ten se v postýlce rychle najde🙂

zuzineckah
15. zář 2016

Taky ne 🙂 Používala jen kdysi nejstarší dcera, ale to už je spousta let 😀 Mladší sourozenci ho zavrhli hned ze startu 😀

petra_pf
15. zář 2016

Obě holky jsem záměrně naučila na dudlík, protože dudlík zahodíte, ale prsty odnaučit nejdou...a přece jen každý potřebuje něco na uklidnění 🙂 Jinak používáme MAM dudlíky a spokojenost, líbí se mi zůžení dudlu, která nekazí růst zubů.

laisobel
15. zář 2016

My na dudlik nedali dopustit. Mam zkusenost ze bez dudliku si deti hodne cucaji palec a konci to deformaci nehtu, zubu i patra.
Dudlik jsme koupili na doporuceni od Aventu. Vzhledem ke komplikovanemu porodu a memu naslednemu zdravotnimu stavu jsem po 2 tydnech vzdala snahy o kojeni, dite hladovelo a presly jsme na UM. Prso ale chybelo a tak dostala dudlik. Chtela jsem silikonovy, dobre tvarovany kvuli cirkulaci vzduchu. A bylo po trapeni. Od cca pul roku ho chtela jen na usnuti, pak ne. V 16 mesicich jsme ho na usnuti nedali, zeptala se "neni?" a tim to zhaslo. A dudlik od te doby vnima jako neco pro miminka.
Ze zkusenosti jsou deti ktere odmítnou vsechny dudliky, za nas ale dudlik poslouzil dobre.
Všechny kamaradky co mam dudlik pouzivaji, v klidu plne koji a nemaji zadny problem. Takze za nas dudlik ano a takovy, aby sedel miminku, nekdy je to treba ctvrty nebo paty tvar, ale to nevidim jako problem.
Kompletní odsouzeni dudliku nepovazuju za rozumne.

janyna88
15. zář 2016

Moje prvni dcera dudlik nechtěla, a teď mám zase koupené dudlíky a jsem zvědavá jak na dudlik zareaguje druhá dcera

hance09
15. zář 2016

První syn dudlík nechtěl vůbec, druhý si začal cucat palec, takže jsme ho přeučili na dudlík od Aventu,protože ten jsme dostali,takže byl po ruce, jiný už nechce...i MAM jsme zkoušeli

yelowangel
15. zář 2016

My jsme dudlíky nekupovali ale několik jsme jich dostali a když mě sestry v porodnici doporučili dát dudlík partner přinesl Lovi a už jsme u něj zůstali 🙂

zluva
15. zář 2016

@petra_mam Nase dvojcatka pouzivaji shodou okolnosti prave mam. Kupovala jsem Avent, nuk a obyvcjnou kyticku..ani jeden detem nevyhovoval. V porodnici jsem dostala balicek, ve kterem byl u casopisu Maminka nebo Betynka prave MAM dudlik. Vyzkousela jsem ho a mimcum vyhovuje. 🙂 Koupila jsem jeste dva nahradni v DM a rikala jsem si, ze jsou dost drahe. Vecer mi doslo proc...koupila jsem totiz mam night a od te doby uz v noci nesmatrame, kde dudlik je 😀 Nadherne sviti...je to dobrej napad! Krasny den.

astyna
15. zář 2016

Syn má Lovi dudlík na spaní - ale už si od něj odvyká. 🙂

medvide30
15. zář 2016

@petra_mam Než se syn narodil, nakoupila jsem několik MAM dudlíků, mezi nimi i ty svítící v noci, přišlo mi to jako skvělý nápad, když v noci dudlík dítku vypadne půjde lehce najít.
Jelikož měl syn po narození silnou žloutenku vlivem infekce, musel být v porodnici cca 2,5 dne pod umělým sluníčkem. No a sestřičky asi aby měli klid a syn byl hodný mu dali takovou tu klasickou kytičku. Navykl si na ní a přes veškeré moje pokusy jiný dudlík bohužel nepřijal. TAkže s veškerými mnou nakoupenými dudlíky od MAM, ze kterých jsem měla takovou radost jsem se mohla jít leda tak vyfotit a zkroušeně jsem na cestě z porodnice jela do lékárny koupit onu klasickou kytičku.

xdany
15. zář 2016

Ne, dudlik nema a palec si, svete div se, necuca. Prvorozeny dudlika mel, shodou okolnosti MAM, ale jiny jsme blastne nezkouseli.

martiniquest
15. zář 2016

Dudlik jsem nikdy nechtela dat, ale okolnosti me donutily. Sahla jsem po dudliku, ktery jsme meli v baleni s odsavackou Avent. Hned mu sedl. Koupili jsme jeste anatomicky kaucukovy, ale ten plive. Tak jsme zustali u silikonu.

bajuse
15. zář 2016

Dcera (20 měsíců) od pobytu v nemocnici má dudu skoro celý den 😖 Vyzkoušeli jsme hodně značek, ale MAM nám vyhovují nejvíc 🙂

soleilll
15. zář 2016

Naštěstí používá. Starší měl do necelých 2 let, mladší má teď několik. MAM mi moc nevyhovují, protože nemají "držátko", ale dostali jsme je a oběma dětem "chutnaly" - asi jim sedí tvar savičky.

petra_mam
autor
15. zář 2016

@zluva Moc děkuji za názor. Velmi mě těší, že jste spokojená 🙂 Z vlastní zkušenosti se synovcem mohu říct, že svítící knoflík je opravdu k nezaplacení 😉

petra_mam
autor
15. zář 2016

@medvide30 Když si dítě vybere, je těžké mu něco rozmlouvat 😉

medvide30
15. zář 2016

@petra_mam Jo jo, to máte pravdu. Ale stejně si myslím, že to bylo tím, že mu ho sestry prostě dali, tak si na něj zvykl a jiný tvar už potom pro to nechtěl. Kdyby mi sestry řekli, že mu chtějí dát dudlík, tak bych řekla manželovi, on by přivezl ty koupené a možná by to dopadlo jinak. Těžko říct 🙂

pstrupice
15. zář 2016

Nepoužíváme.

kkaatte
15. zář 2016

Naše princezna je dudlíková. Máme značku Mam hned od narození, nyní už třetí velikost. Teď u nás frčí dudlík Air přes den a na noc máme Night. Jsme s nimi spokojeni 😉

elucik
15. zář 2016

Bohužel ano.. 😃

girafka
15. zář 2016

Mame taky od MAM a hlavne na ten svitici nedam dopustit.Nema drzatko,takze necvaka,sviti celou noc a to nejdulezitejsi,syn si ho v noci sam najde!!
Syn si vybral sam 😀jiny nechtel a ani ted nechce..kdyz mu dam nejakej ten "vykouslej",hned ho zahodi a ma z toho srandu.Nebo spis ze me 😂

pavlapavlapavlapavla
15. zář 2016

My mame u dvojcat dudel od pateho tydne asi a pro uklidneni k nezaplaceni. V podstate dudlaji cely den. Zacali si cpat rucicky do pusy tak jsou dudlicky k nezaplaceni 😊

luca16
15. zář 2016

(První dcera používala tlustý dudlík od MAM a sebrali jsme jí ho cca ve 14m. Pro druhé mimčo mám nakoupené zeštíhlené dudlíky MAM. Doufám, že budou vyhovovat. Kdyby ne, pár tlustých po prvních dceři mi ještě zbylo a vždycky můžu použít ty.) Naše volba nebyla nijak zajímavá, po příjezdu z porodnice dostala větry z mojí nemocniční stravy, muž skočil do nemocnice a donesl MAM dudlík a jelikož ho přijala, od té doby žádný jiný...🙂

smallinka
15. zář 2016

Máme dudlíky MAM od porodnice a do teď - budou nám 2 roky........no možná se není čím chlubit, ale holky to uklidňuje. Nemám srdce nechat dítě vykřičet ☹ a taky nervy......MAM jsou fajn, jsou ze silikonu takže vydrží déle než latexové (ty jsme také měly) ale jak holky dostaly tento tak už latexový nechtěli 🙂 a je super tvarovaný. Jeden máme i svítící a ten je dobrý, když je uspávám po tmě, tak sedím vedle postýlky a vidím aspoň jestli sedí, stojí nebo leží 😀 Jinak ve tmě v noci se mi ho moc nedaří najít v těch peřinách, to mám v zásobě v misce ještě další 4 🙂 Jsme malí závisláčci no........ale je pravda, že spíš na noc, a ve dne si vzpomenou spíš když ty dudlíky uvidí....ale podle mě zvláště u dvojčat jsou dudlíčky k nezaplacení 😉

therenka
15. zář 2016

Ani jedno z našich dětí dudlík nepoužívalo, dle mého je to zbytečná věc sloužící jen jako pohodlnost pro rodiče ;)

smallinka
15. zář 2016

@therenka a co plenky? používáte ty staré látkové? jako naše maminky?

petra_mam
autor
15. zář 2016

@kkaatte Jsem ráda, že jste spokojeni 😉