Příprava na porod - jak probíhaly přípravy u vás? 💙

monika_nutriklub
Moderátor
10. črc 2020

Maminky, jak u vás probíhaly přípravy na porod?🤰 Navštěvovala jste předporodní kurz a sepsala jste si porodní plán? 📖

Budoucí maminky se mohou ohledně příprav inspirovat v našem článku 🙏
https://bit.ly/329F3dw

klokanka31
10. črc 2020

@monika_nutriklub Já se nijak nechystala, jen jsem celé těhotenství měla opravdu hodně pohybu (ještě i den před porodem). A porod byl krásný, bez komplikací.

jjasmina
10. črc 2020

Já nic připraveno neměla, toužila jsem po tom, aby miminko se narodilo v pořádku a co nejdříve. Nakonec mi porod vyvolávali kvůli zelené plodovce, takže jsem byla šťastná za péči veškerého personálu. Hlavně mě ani nenapadlo, že bych měla ted poslední dobou tak velmi oblíbený porod doma nebo ambulantní.

petulejan
10. črc 2020

Pouze Anibal a kurz o kojení. Anibal k ničemu,protože byl akutní císař a kurz super,z kojení jsem měla největší strach a tohle mi pomohlo,poučilo,uklidnilo 😊

juliemichal
10. črc 2020

jen u prvního těhu jsem chodila na předporodní kurz,toto těhu uvažuji taky o tom kurzu,protože umírám na bolesti zad.v tomto těhu ještě navštívím primáře z FNO aby mě zkontroloval a domluvili jsme se,že po dvou sekcích půjdu rodit přirozeně,pokud bude vše v naprostém pořádku

martina_cz
10. črc 2020

Připravovat se sice budu až za pár týdnů, ale mám v plánu lněné semínko, čaj z maliníku, datle, napářku a anibal, budu si sepisovat PP.

inkheart
10. črc 2020

Absolvovala jsem víkendový předporodní kurz a taky kurz o kojení, byla jsem se podívat do porodnice... No a nakonec jsem rodila jinde kvůli koronaviru, protože ta první nemocnice mi
Z toho hlediska přišla riskantnější, porod mi vyvolávali Hamiltonem, protože jsem přenášela a miminku se moc nedařilo (měl divný monitor), nakonec se mi spustil, ale monitor stále nic moc, tak císař... No a kurz mi byl k ničemu, protože jsem se naučila dýchat určitým stylem a místní PA mi stejně říkala, že dýchám blbě, tak kdo se v tom má vyznat 🤔😅 Mrzí mě ten císař a taky to, že o tom nám na kurzu nikdo nic neřekl, absolutně jsem nebyla připravena na šílené poporodní bolesti (první procházka asi po měsíci) a taky na celkový průběh císaře, kdy jsem byla při vědomí. Podle mě by se to na těch kurzech mělo taky zmiňovat 🙂

inkheart
10. črc 2020

Jo a taky Anniball, který mi byl na konci k ničemu kvůli císaři, a navíc typické rady typu lněné semínko, malinik, dokonce i méně typické věci jako ananas, poupalka... A stejně jsem přenášela 😅😒

marti89
10. črc 2020

Nic - porod 34. tt po prasklém 1 plodovém vaku, zastavování nezabralo, rodila jsem po 12 hodinách zcela nepřipravena, protože jsem necítila kontrakce (až na 1 před porodem, která mi nutila už tlačit, ani v průběhu jsem nic necítila, abych věděla, kdy tlačit). Za 20 minut po kontrole, že opravdu rodim, byl venku.

Takže si teď s druhým připadám jak prvorodička, mam strach, abych poznala, že už je to opravdu ono a máme jet, ať stihneme dojet.. Hrozí mi znovu předčasný, aktuálně jsem 30.tt, tak uvidíme.

sternliebe
10. črc 2020

Mela jsem u obou porodu porodni plan. U dtuheho jsem se vice pripravovala psychicky a hodne to pomohlo. Jelikoz jsem bolesti tolik neprozivala.

lachtanice86
10. črc 2020

Žádné kurzy, zadne plány a porodila jsem taky

amazonkajanik
10. črc 2020

Měla jsem sepsaný seznam,co mám mít,dle toho pořídila,připravila tašky a když přišel porod,tak jsem ještě říkala mužskému,co má vzít a že nemá chvátat. No,ještě že hnal, měla jsem překotný porod. Nějak jsem ty porodní bolesti přes den nebrala v úvahu,dokud nepraskla doma voda a nerozjelo se to 😂

krupka3
10. črc 2020

Kvalitni predporodni kurz u soukrome PA, poradny u soukrome PA s dulou, navstevy fyzioterapeutky, precetla jsem ebook Anicky Kohutove a pripravu k porodu z Jemneho zrozeni, poslouchala afirmace, no a pak jsem si doma pripravila hnizdecko, kde jsem si tu nasi krasavici porodila 😉 Celkove v zivote nedelam nic, o cem bych predem nemela informace, natoz porod, nejvetsi zivotni udalost, na ktere tolik zalezi...

monika_nutriklub
autorModerátor
10. črc 2020

@juliemichal Tak držím palce 🙂

puhelin
11. črc 2020

Mela jsem porodni prani, ve kterem jsem si prala, aby porod zbytecne neurychlovali, aby me neoddelovali od miminka, aby ho nedokrmovali umelymi nahrazkami, aby nam doprali klid a vse potrebne k tomu, abych mohla kojit. Povedlo se.

tyname
11. črc 2020

Aniball, lněné semínko, maliník, datle, sepsání porodního plánu, prohlídka porodnice. Na předporodním kurz jsem původně chtěla, ale nevycházelo mi to časově do vycházek.

terla
11. črc 2020

U prvního porodu jsem absolvovala předporodní kurz, převážně s tématem o kojení a první pomoc novorozenci a malým dětem. K porodu jsem si odnesla pouze info o kojení, ale k samotnému porodu byly informace obecné. Bavilo mě číst porodní příběhy. Snažila jsem se myslet pozitivně a při kontrakcích jsem si zobrazovala vlny na pláži, jak mě posouvají blíže miminku. Vždy jsem jedla lněné semínko. Dva porody za sebou a oba rychlý a hezký. Bez PP. Na třetí porod se nechystám jinak. 🙂

journals
11. črc 2020

@monika_nutriklub Nijak, na to nejde se připravit i kdyby se člověk stavěl na hlavu a rodil po xxté. Myslím, že naopak čím míň se to dopředu řeší, tím lépe

agneszka88
15. črc 2020

V prvním těhotenství jsem se připravovala hlavně psychicky, kvůli komplikacím jsem toho moc dělat nemohla. Aktivně jsem chtěla začít ve 37 tt, abych si nevyvolala předčasný porod, ale stejně jsem porodila ve 36tt. S porodním přáním, které bylo ignorováno. Podruhé jsem měla svou PA a řešila vše s ní. Byla u mého porodu a bez jakéhokoliv zásahu si malá vylezla sama, bez tlačení. Čeká mě to ještě naposledy v listopadu a připravuju se opět s mou PA, která mě provázela 2. porodem.
Takhle vím přesně, do čeho jdu a znám lidi, kteří tam budou se mnou a máme mezi sebou naprostou důvěru a hezký vztah. Jsem pak úplně klidná a vím, že je tam PA kvůli mě a miminku. Jasný, může se stát cokoli, ale pokud to cokoli nenastane, tak nejde o to nějak dostat dítě ven. Ale nechat mu čas a prostor, aby se mohlo narodit. K tomu je dobré naučit se správně dýchat a pracovat s bolestí.