Vyvolaný porod - jak to probíhalo u vás?

petulejan
1. črc 2019

Ahoj děvčata,jsem tři dny po termínu a jelikož se nic neděje a ještě k tomu mám injekce na ředění krve,tak zítra nástup do špitálu,kde mi budou prvně zavádět nějaké tyčinky na přípravu porodních cest a další den pilulky na vyvolání. Má to některá zasebou tenhle postup? Jaké to je? jak dlouho jste byly v porodnici? Mám z toho docela nervy. Děkuji za reakce.

smekalovamo
1. črc 2019

Já jsem byla otevřená jen na prst,když mi porod vyvolávali. Jinak prý zadna znamka toho,ze bych mela rodit..Zavedli mi v 7 h. Rano rovnou tapletu a v 11 h. Se dostavily male bolseti,spis jako pri Ms. Pote se zacaly stupnovat,no a malá byla v 17:19 na světě. Kdyztak mam sepsany muj porod na zdi. ☺️

alex_18
1. črc 2019

@petulejan ahoj. Byla jsem na vyvolani v 2/18. Nastoupila jsem treti den po terminu. V ten den jsem dostala take neco na pripravu. Uplne me do toho nenutili, asi by to nechali i dyl, ale maly mel odhad 4kg a vzhledem k mym telesnym proporcim mi to doporucili a ja uz byla ve stresu, aby maly tam nebyl jeste tyden a ja nerodila obrika nspoprve. Prvni den po zavedeni zadne znamky. Druhy den rano vyvolavacka, nic se nedelo, tak jeste druha po par hodinach. Nevim, jestli nebylo vubec nic, ale jestli jsem chvili citila nejake bolesti, tak brzy odeznely. Treti den rano vyvolavacka, to jsem myslela, ze se neco bude dit, mela jsem krece, ale dalo se to, sla jsem do sprchy, ale pak za ne dlouho to prestalo. Dali mi posledni moznou tabletu s rozestupem asi max 5hodin, po tablete se ma vzdy pul hodiny lezet. Sla jsem na monitor. Kdyby posledni tableta nezabrala, tak myslim, ze rikali, ze ny byl cisar. Na monitoru se mi udelalo soufl, praskla mi voda, chvili na to se vyzvracela a hned jsem mela prudke kontrakce. Praskla v 11:15, maly byl na svete v 13:40 cisarem. Po tom prasknuti vody jsem si mela vzit nejake veci a jit na porodni box. Tam jsem mohla byt ve sprse a na mici, ale nepomahalo mi to, mela jsem jednu silnou kontrakci za druhou, do toho me nutili na monitor, nemohla jsem lezet, sedet, myslim bolestmi, jinak na melniku jsou docela svolni k ruznym poloham, a byli hodny, ale ja to nedavsla, vysetreni bylo, ja furt silny bolesti a pry jste otevrena na dva prsty😂 moje porodni cesty se moc nepripravovaly, v tom byl problem, pak maly uz toho mel dost podle monitoru, ja nemohla rodit-tlacit, o cisare uz jsem stejne prosila, protoze se to vleklo s oteviranim, tak se slo na sal. Tak jsem se zarekla, ze vyvolavacku podruhe nikdy, ale tohle je hrozne individualni, slysela jsem spoustu pribehu, kde to bylo nsopak rychly a v pohode

petulejan
autor
1. črc 2019

@smekalovamo super,závidím. Tak bych si to také představovala 😉

petulejan
autor
1. črc 2019

@alex_18 jejda,to sis teda užila. No je to hodně individuální,jak tak čtu,nezbývá než se těšit na malou a ten zbytek před tím nějak vytrpět 🙈

mimuu
1. črc 2019

Byla jsem takhle před dvěma lety, nastupovala jsem do porodnice den před termínem, taky jsem měla injekce na ředění krve. Večer mi měli dát ty tyčinky, ale po vyšetření nakonec zhodnotili, že se čípek pomalinku připravuje sám takže 2. Den ráno v šest zavedena tableta. V 7 už jsem cítila sem tam nějaký pobolívání. V 8 jako při menstruaci, to mi udělali klystýr, potom píchli vodu a potom už jsem se málem potento bolesti. Jako ten nástup bolesti byl příšerný ze začátku tě nic nebolí a najednou prostě Brutus kontrakce za kontrakci, že se to nedalo ani vydýchat nic, prostě si nějak ulevit, takže po hodině jsem si nechala dát epidurál. Po něm se ty kontrakce tak nějak jakoby zpravidelnily, uklidnily, že se to dalo rozdýchat. Ne že by to bolelo méně, bolelo to úplně stejně, ale prostě se to nějak ustálilo. No nějak kolem 12 hodiny už jsem byla otevřena a šla tlačit a malý se narodil až ve 13:09. Říkám až, neboť jsem ho strašně dlouho nemohla vytlačit, takže my nakonec pomáhali doktoři tlakem na břicho..v srpnu čekáme druhé, Tak doufám, že tentokrát se to do termínu rozjede samo, radši bych se vyvolávání vyhla🤷

petulejan
autor
1. črc 2019

@mimuu děkuji,trošku jsi mě uklidnila a přeji,ať je teď už vše bez vyvolávačky 😉

mimuu
1. črc 2019

Jo a taky jsem byla otevřená na prst když zaváděli tu tabletu na vyvolání. Jako svým způsobem jsem asi měla ten porod rychlej, to neříkám, ale prostě to , že ti nic není a najednou v druhé minutě tě to strašně bolí, to je na tom asi to nejhorší přece jen přirozený porod se rozjede postupně sám🤷 ty velké bolesti začaly až po prasknutí vody

petulejan
autor
1. črc 2019

@mimuu hodně o tom čtu,že jsou ty bolesti ráz na ráz,asi záleží,jak se bolest snáší.... Já neznám moc bolesti při menzes,tak ani nevím,co čekat. Teď mám čtyři dny bloklé záda,bolestí sotva chodím,tak snad zvládnu i tohle 😉

alex_18
1. črc 2019

@mimuu take cekame v srpnu druhe a doufam, ze tentokrat se to rozjede samo👍

fatal_error
1. črc 2019

Ahoj, byla jsem na vyvolani 09/2017 kvuli gestacni cukrovce a zacinajici preeklampsii.

1. den v utery rano (3 dny pred terminem) nastup, byla jsem zavrena, takze nejdriv po poledni tycinky do zadni casti pochvy na zmekceni cipku. Vecer prvni pulka tablety uz do cipku. V noci a rano krece, ale dalo se to vydrzet.
2. den rano jsem byla otevrena na 1 centimetr, tak dalsi tableta do cipku. pak nejak pred polednem uz prisly kontrakce v plny palbe a v 17h se syn narodil.

Klidne bych sla na vyvolani znova, dalo se to, hlavne clovek vidi to svetlo na konci tunelu. 🙂 Je to trochu hukot, protoze po tabletach, kdyz se uracej zabrat, tak to prijde z 0 na 100 bez varovani, ne postupne jako u prirozenyho porodu, ale osobne jsem rada, protoze ty posledni tydny tehotenstvi uz byly nekonecny. 🙂

martiniquest
1. črc 2019

Jsi 3 po terminu, tedy 40+3 nebo 42+3? Tehotenstvi trva 38-42 tydnu.
Sama jsem na vyvolani byla 41+0 a uz bych to nikdy nechtela zazit. Bylo to naprosto zbytecne (placenta, prutoky i dite byli v poradku), velmi narocne a bolave. Od podani prostinu trval porod 32 hodin.

cleer00
1. črc 2019

Me dali tyčinku a pak 3ks tablet nepomohlo mi nic. Cesty nebyly připravené prej pořád jak 14 dní před porodem a to jsem 9 dní přenášela. Nakonec mi pichli vodu a za 10 minut jsem měla kontrakce nepravidelne a po 2hodinach pravidelné. Myslela jsem že je po mě a to jsem hrdinka rodila bez epiduralu 😃. To byl nápad.. Neboj vše zvládneš 😉 ta bolest stojí za to😍

mimuu
1. črc 2019

@cleer00 já jsem ale třeba nepozorovala, že by se mi bolest po epiduralu snížila 🤷

petulejan
autor
1. črc 2019

@martiniquest jsem 40+4,ale píchám si injekce na ředění krve,a proto už to nechtějí prodlužovat. Neměla jsem ani moc dobré výsledky moči a tlaku,takže už to neprospívá spíš mě než malé. Samozřejmě bych se tomu všemu ráda vyhnula,ale nejsem doktor 🤷‍♀️

petulejan
autor
1. črc 2019

@cleer00 no tak taky sis to užila. Hrůza nevědět,do čeho jdeš 🙈 nezbývá než se těšit na malou 😊

cleer00
1. črc 2019

@mimuu Houby takze jsem o nic nepřišla 😃

cleer00
1. črc 2019

@petulejan přesně. Co mi hodně pomohla byla bylinná koupel po ní jsem se krásně otevřela

petulejan
autor
1. črc 2019

@fatal_error přesně,je to už dost nekonečné,vše mě dost bolí. Tak snad mě uklidňuje jen to,že nemám srovnání,první porod. Jinak moc díky za odpověď,snad to půjde hladce 😉

eldrag
1. črc 2019

me dali jednu tabletu cca v 10h, a v 11h už jsem byla na 8 cm otevřena, porod cca v 13h... za me vyvolavacka byla lepsi nez porod bez... kontrakce byly takove ohraničenější a přesnější a ja věděla přesně kdy a kam tlačit. U druheho porodu bez to bylo takove tupe a necitelne.

barumat
1. črc 2019

Mně odtekla troška plodové vody (mně to teda jako troška při vytírání nepřišlo, ale prý jo), kontrakce skoro nic, tak by mě i zase pustili domů, jenže jsem měla pozitivního streptokoka, takže atb kapačkou a v deset půlka tablety na vyvolání a že pak se uvidí. V deset zavedli a v deset nula jedna mě polil studenej pot, kontrakce po minutě až dvou, na blití, na omdlení, bolesti zad, peklíčko 😁 Máma se mě pak lekla, když mě viděla, jak se celá zelená potácím po chodbě sem tam, abych to rozchodila. Po dvou hodinách otevřená z předchozího 1cm na závratné 2cm. To mi bylo do pláče. Další kapačka atb a další hodina kontrakcí, co nikam nevedly, průjem, paráda 😁 Pokrok žádnej, furt ty směšný dva centimetry 🙈 Pak mi nabídli klystýr a sprchu. Tam to bylo jako ráj, horká voda byla bájo a nedostali by mě ven ani s pistolí u hlavy. Za dvacet minut jsem pak byla z ničeho nic otevřená na sedm. Chci znovu do sprchy? To si pište. Pak jsem si sedla na bobek, když mi to furt sestry radily, a najednou PLOP, praskla voda, dítě sjelo do porodních cest, já se rozplácla na všechny čtyři jako žába a jen překvapeně s vykulenýma očima lapala po dechu. Pohled pro bohy 😁 Sestra mě odvlekla na sál a za osm minut byla dcerka venku, i s nástřihem (ptali se, jestli jo, nebo ne). Od vyvolávačky v 10:00 tedy 3h bolesti a hnus, pak ráz naráz, dcera se narodila 13:51 👍

petulejan
autor
1. črc 2019

@barumat 😁 krásně popsané. Díky za skusenost 😊

petulejan
autor
1. črc 2019

@eldrag tak přesně tak bych si to představovala 👍

misulkari
1. črc 2019

@petulejan ahoj,sice ti neodpovim na otazky, ale jsem den po terminu, dneska kontrola v porodnici, nic se nechysta a taky si picham na redeni krve. Muj gyndar mi rikal, proc vyvolavat driv kvuli injekcim, ze to neva, na hemo, ze se zase prenaset s tim nema,tak si pak vyber ze. Dneska v porodce to neresila vubec, ze male se dari dobre, dalsi kontrola ve stredu. Moc ti drzim palce, zase uz to budes mit za sebou, ja uz se trapim, vsechno me boli, nespim, vsak urco vis 🙂

petulejan
autor
1. črc 2019

@misulkari no právě,pak si vyber. Ráda bych se vyhnula chemii,ale prd tomu rozumím a řekly mi to všechny tři doktorky,co se tam střídají. Podle doktora jsem měla termín v pátek,moje výpočty sedí na dnes. Tak doufám,že malá už je zralá a nic se neuspecha 🙁 mám také po konizaci a jak je čípek zjizveny,tak nechce spolupracovat,takže jedno k druhému 🤷‍♀️ jinak moc děkuji za názor a přeji ať máš vše ok 🍀

puhelin
1. črc 2019

Ja jsem byla otevrena na prst, pichli mi vodu, sla jsem zavolat manzelovi, aby prijel. 1,5 hodinu po pichnuti vody mi pichli oxytocin a po nem se za necelych 6 hodin dcerka narodila. Porad jsem chodila, lezela, stala, mozna hodinu jsem stravila ve vane (stale s rukou venku na kapacce). Bolest byla, ale dalo se to snest. Dcerka mi potom klesala kdyz jsem byla v podrepu oprena o manzela. Jen uz jsem se pak nedokazala udrzet na nohou a uz s hlavickou mezi nohama me manzel vysadil na lehatko a v kontrakcich sla ven.

sirka1
1. črc 2019

Mě vyvolávali porod den po termínu, měla jsem špatný tlak. V sedm ráno zavedli tabletu, za hodinu druhou. Pak mě rovnou přesunuli na sál, kde se mnou byl i manžel. Ale já už asi měsíc běhala otevřená na prst. Pak mi nějak v průběhu píchli vodu, cca v 11 mi dali epidurál. Bolesti jsem neměla, ale kontrakce jsem cítila moc dobře. Malý se narodil přesně v 15:00 hodin. Otvírala jsem se postupně, na pár zatlačení byl malý venku. Takže za mě vyvolávaný porod nebyl žádný horor, nic mě nebolelo, stehy jsem měla 3. Klidně bych do toho šla znova. Uvidíme v září, jak to půjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru