Plánovaný CS. Co vše mě čeká?

15. dub 2021

Ahoj. Příští čtvrtek mám nástup v porodnici a v pátek bude CS. Tak mě zajímá, co vše mě čeká? Nástup mám docela brzo, do 14h. Co vše do rána absolvuji? Byl to takový frmol, že jsem se ani nestihla zeptat 🤦‍♀️ předoperační budu mít hotové zítra, takže asi budeme řešit nějakou tu přípravu - klystýr? Nebo to dělají až ráno před sekcí? Jak to u Vás probíhalo 😊

mamikry
15. dub 2021

Nastoupila jsem rano den predem. Nejdriv jsem mela sezeni s anesteziologem, abychom dohodli, jakou formu anestezie (jestli celkovou, nebo ne). Pak jsem sla na prijem, dali me na pokoj. Vecer mi dali nejake leky, mozna na redeni krve. Nejsem si jista, jestli mi dali kanylu uz vecer, nebo az rano, tak bud byly ve forme prasku, nebo nitrozilne. To si nepamatuju. Rano dalsi leky a pak Yal gel. Dali mi neco proti nevolnosti. V devet me prevezli na sal, kde mi pichli anestezii a slo se na vec. Maly byl venku hned, sili me asi 15 min. Pak chvila s mimcem a prevoz na JIP, kde jsem byla 24 hodin. Maleho mi po 2 hodinach vozili. Druhy den rano jsem musela vstat a jit do koupelny. Pak prevoz na sestinedeli. Maleho jsem si nechala u sebe hned prvni den.

sonnn
15. dub 2021

já cs loni v srpnu a vzali mi ráno krev, měřili tlak, sepsali se mnou nějaké formality, pak mě nechali převléct a odložit věci a pak šup na sál kolem poledne, tam mi řekli co a jak se bude dít (měla sem lokální an.) , malou pak dali na bonding manželovi a mě na pooperační jip, kde člověk ty léky vyspává, celý císařbtrval cca hodinu...když mě dali na normální pokoj , tak mi malou vozili co 3h, první dvě noci ji měly sestry u sebe a člověk se dával dokupy

autor
15. dub 2021

Já už jsem po jedné sekci, ale akutní.. Nechápu, ale na JIPu jsem vůbec nebyla, po operaci mě dali na dospávák a pak na klasický pokoj na šestinedělí...
Bonding prý dělají i po sekci aspoň částečně s maminkou, prý dítě hned přiloží, pokud nejsou komplikace
Tak to nevypadá na takovou hrůzu 😁 spíš mě zarazil nástup tak brzy, čekala jsem to později. Ale asi se toho ještě bude vážně spousta řešit.

malinkaelinka
15. dub 2021

Já bych spíš řekla, že je nástup takhle brzy z organizačních důvodů. Sepsat příjem chvíli trvá, dát na pokoj, atd. Aby sestry měly na předání směny vše hotove. Než že by tě čekalo tolik úkonů. Zvlášť, jestli těch příjmů mají více.

jako_mala_holka
15. dub 2021

Já nastupovala den předem v 10h ráno, ten den proběhl příjem, nějaké vyšetření, oběd, nějaké papíry, rozhovor s anesteziologem, pak snad další vyšetření, dal už moc nevím, odpočívala jsem... Druhý den ráno oholeni, výplach, cevkovani, a po půl 10 byla malá na světě 🙂

zizkmi
16. dub 2021

Ja jsem 6tydnu po druhe planovane sekci. Zalezi na porodnici. Mela jsem nastup ve 13 hodin den pred. Natocili mi KTG, udelali papiry, predoperacni nikdo nechtel, krev mi vzali na prijmu. Ten den uz mi nic nedelali, jen kontrolovali mrnouse. Rano mi vykapala ATB, holeni a v 8 sup na sal. Pak jsem byla na pooperacnim pokoji 12 hodin, potom vstavat a sup do sprchy. Musim rict, ze to bylo narocnejsi nez prvni. Hlavne zavinovani delohy bylo bolestivejsi. Ted den jsme sly planovane 3 rodicky, takze nez vsechno pripravi, hlavne papiry, zabere cas.

nazka
16. dub 2021

Já měla nástup taky do 14 hod. Po příjmu se mnou sepsali papíry o příjmu a vyšetřili mě a dítě. Pak jsem šla domluvit anesteziologii. To vše bylo během hodiny vyřízené a já měla až do večeře volno. Takže jsem šla do nemocniční cukrárny a nakonec ještě ven z nemocnice (i když to by se nemělo, ale já měla nervy na pochodu, tak mi to strašně pomohlo). Večer v 9 jsem dostala klystyr (yalgel) a ráno jsem měla nástup na sekci v 7 hodin (na přípravu - tam holí, cevkuji, dávají punčochy, atd). V noci mi ale v půl 3 praskla voda, takže jsem byla ještě v noci 2x na monitoru, jinak vše jako by nic neprasklo. Dítě na světě bylo v 8:30.
Kdy mi ale dali kanylu, to jsem taky už zapomněla. Myslím, že až ráno.

autor
16. dub 2021

Ježiš holí? Já mám v plánu oholit se sama, přijde mi šílený, že by to měl někdo dělat za mě teda 🤣 tak předoperační už mám za sebou, na to jsem byla dnes u obvodního. Krev, moč a EKG. Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat ve čtvrtek a kdy bude v pátek sekce

zizkmi
18. dub 2021

Sestra spise zkontroluje operacni pole😉

misa905312
18. dub 2021

Já nastudovala v 7 ráno a v 9 byla malá na světě 😊 všechny vyšetření a anesteziolog byl 3 dny před císařem. Každá porodnice má jiný postup 😊😊

misa905312
18. dub 2021

@misa905312 ,,nastupovala” pardon za překlep..

tynka9
18. dub 2021

U nás se nastupovalo dokonce někdy docela brzy ráno, myslím, že na osmou jsem tam měla být. Ale zvali tak myslím všechny a než jsem se dostala na řadu, tak jsem čekala snad dvě hodiny. Jinak prvně bylo gyn vyšetření, +papírování, pak anesteziolog, ubytování a pak už se myslím nic moc nedělo. Večer přišel primář a jen z rychlíku nám řekl, co a jak bude ráno. Ráno příprava na operaci - kanyla, sestřička mě ještě trochu doholila, dostala jsem nějakou premedikaci, klystýr nebyl, a pak hurá na sál. Po operaci chvilku na dospáváku. Čekali než začnu hýbat nohama, pak na šestinedělí.

nazka
18. dub 2021

@misa905312 to je skvělý ☺️a kde jsi rodila?

misa905312
21. dub 2021

@nazka v Brne Bohunicích 😊 bylo to super, navíc na mě vyšel nadstandart a já byla ráda že si mě moc nevšímaji a měly jsme s malou klid 😊

jako_mala_holka
21. dub 2021

Já byla taky oholená předem, ale ne prý tak dobře, jak bylo potřeba 😄 bala jsem se, jak mě bude sestra holit a nakonec mi to bylo úplně fuk, i klystyr, všechno... A nejvíc jsem se děsila cevkovani a taky pohoda... Porod byl krásný... Pak už to bylo mnohem horší, no 😖😄

kiwi92
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru