Do jaké míry plníte dopis Ježíškovi Vašich dětí?

pinkorblue_marcela
14. lis 2014

Ani nevím, jestli je nějaká "vhodná doba", kdy na napsání dopisu dítě upozornit, nebo si to každá mamča udělá podle toho, kdy už by ráda zahájila nebo třeba dokončila nákupy...

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@alamo Máte doma veselo. Snad to vnímáte žertem. Jak to asi dcerka myslela?

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@tiburcia Nutrilon? To si přeje pro svého budoucího sourozence? Skvělý výčet. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2014

@benjik Diskuze je vždycky na místě. Snad budete i v budoucnu úspěšní.

edeltraut
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela 🙂 děkuji, snažíme se 😉. Ale ano, na to, že nyní procházejí "předpubertou" to s nimi není tak zlé 🙂. Letos berou vánoce hlavně pro Adélku, tak vymýšlejí jaké dárky by jí koupili a co by jí udělalo radost 🙂. Pochopili, že je hezké dárky dostávat, ale i dávat 🙂.

zuzkaa1
17. lis 2014

tak nás dopis ježíškovi ještě nějaký ten rok nebude trápit... ale až jednou přijde čas bude si kreslit nebo psát pouze jednu věc kterou nejvíce chce 🙂 ostatní přinese ježíšek sám nějaké překvapení a to co bude potřeba a hlavně podle peněz
Musím říct že mně dost vadí ty tv upoutávky na hračky ,myslím že je dost rodičů kteří nemůžou dárky které děti chtějí splnit a pak je u stromečku akorát zklamání

tiburcia
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela ne pro sebe, nedávno jsme mu totiž nutrilon vzali, že už je na to ,,velký" tak vzpomíná 😀

vera_vila
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela Píšeme v průběhu listopadu, abychom měli dostatek času dopis prostudovat a nakoupit... Nerada honím dárky dětem na poslední chvíli... Letos bude dopis splněn na 100%, podělí se i babičky... Většinou se snažíme splnit přání do určitého finančího limitu tak, abychom vyšli, vybereme to, co by se líbilo nejvíc a udělalo největší radost, sem tam zvolíme levnější alternativu nebo přidáme nějaký drobný dárek navíc...

tarra27
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela naše holky chtějí momentálně panenku Elsu a Annu z Ledového království....to je jediný, co si momentálně přejí....je jim 2 a 3roky...tak uvidíme, já si myslím, že žádné dítě nemá seznam o 20 dárcích, navíc když je vedete, že Ježíšek musí podarovat i ostatní děti na celém světě....max si podle mě řeknou o 5 dárků, z toho max dva tři jsou jakoby hlavní...o kterých vy jako rodiče víte, že si je přejí moc...až jakoby nejvíc.... 😉

mon_88017
17. lis 2014

@pinkorblue_marcela Jojo, přesně tak to dělám a funguje to od jedněch vánoc, kdy mě tak trochu s nadílkou odbyl a já pak byla zklamaná 🙂 Takhle je to příjemnější pro oba. Naštěstí to má ježíšek vždycky celkem jednoduchý, většinou ho čeká sáhodlouhý seznam do knihkupectví 🙂

aguaverde
18. lis 2014

Zatím plníme 100% + něco navíc ..... Pravda, loni si nejvíc přála sourozence 😀 toho ale dostala až o měsíc později 😉 letos si napsala o 5 dárků (houpací kůň, digi hru, malování, domeček pro panenky a lak na nehty) krom koně ježíšek má už vše tak uvidíme zda toho koně taky sežene 🙂 🙂 🙂

domorodka
18. lis 2014

Mě pobavila ta "vhodná doba" na napsání dopisu 😀 😀 syn totiž píše dopisy průběžně od minulých Vánoc 😀
máme tu asi tak 30 dopisů 😅 😅 dost možná i víc 😀
takže já už v posledním týdnu redukuji a vysvětluji synovi, že to všechno Ježůch fákt nepřitáhne 😀
a že ať si to pořádně rozmyslí a vyberem z toho jen 2-5 dárků, které do dopisu napíšem...

No a nakolik to naplníme záleží na peněžence, co nám dovolí a na ceně vybraných dárečků... 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@zuzkaa1 Máte pravdu, že reklama je masivní a zatímco my dospělí ji odblokujeme, děti se jí bránit neumějí. Náš kluk si ale občas chodí hrát ke kamarádkům, tak má možnost vyzkoušet i jiné věci, které doma nemá. Hodnotu peněz ještě nechápe. Myslí si, že každý si může přijít k bankovnímu automatu a dostane peníze, ale vysvětlujeme a vysvětlujeme i to, že nelze dostat neomezený počet dárků. Určitě to po svém taky vyřešíte, že dítko zklamané nebude. 😉

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@tiburcia 😀 Hodně dobrý.

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@vera_vila To je dobře vymyšlené. Dočetla jsem se, že si Váš syn přál i knížku. Tiše závidím. My čtecí nejsme. Čte jenom tolik, kolik musí do školy a knížka, kterou dostal asi před 2 roky, ještě není přečtená. Takový dárek bych taky dávala ráda.

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2014

@tarra27 Z toho, co slyším v okolí, s Vámi můžu souhlasit. Občas to přehání sami rodiče. 😀

vera_vila
19. lis 2014

@pinkorblue_marcela to ano, čtení ho baví, ale zase ho nebaví čist to, co musí do školy, ale to, co chce. Ale jsme rádi.

mikaelav
19. lis 2014

Dcerky právě teď objevily katalog hraček a protože ještě neumí psát, vzaly nůžky, lepidlo, papír a všechna přání pro Ježíška lepí. Samozřejmě chtějí téměř všechno. 🙂 Nějaká přání jim splníme, něco mají jako překvapení. Jako třeba hračky od vaší firmy, čekám na balíček, kde bude hlavně panenka Lili. 🙂

polaks
19. lis 2014

Ahoj.U nás máme pravidlo,že do dopisu Ježiškovi si každé dieťa píše tri darčeky,ktoré vždy deti od nás dostanú!List Ježiškovi píšeme na prvú adventnú nedeľu všetci spoločne! Keď vidím,že si deti píšu niečo,čo je príliš drahé,alebo nereálne,tak im na miesto toho navrhnem niečo iné o čom viem,že by sa im tiež páčilo,večšinou to zaberie.Ale takúto situáciu sme riešili asi iba 3-4 krát.

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2014

@mikaelav Děkuji, že jste objednala i něco od nás. Určitě myslíte tu panenku od Haba. Jsou vážně hezké. Za takové překvapení bych se taky nezlobila. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
22. lis 2014

@polaks Občas si říkám, že to ti rodiče mají tak zmáknuté, jaké hračky pro děti jsou na trhu, že mají možnost hned pedagogicky zasáhnout. Ale děti asi nedělají z přáními tajnosti, a tak většina rodičů ví předem, co se asi na seznámku objeví. A do třetice všeho dobrého i zlého je dobré pravidlo. 😉