Kolik dárečků kupujete svým dětem k Vánocům?

monika_pinkorblue
14. lis 2016

Kolik dárečků od Vás v průměru Vaše děti dostávají? A co od babiček a dědečků? Vybírají sami dárky pro vnoučátka nebo se radí s Vámi? 🙂

pt1981
16. lis 2016

My mame pro dcerku kocarek na panenky, jako hlavni darek. Pak nejakou knizku, pokladnu do obchodu, nalepky, magnetky... Mame limit 1500 a pres to nejede vlak... Pak dostane jeste neco od babicek a tet. Tam se nas nikdo na nic nepta. Bohuzel dostava zbytecne plysaky a spol. I pres to, ze jsem nekolikrat rekla, co nechceme...

78marcela
16. lis 2016

Nase Ali tam najde asi vic darku, cca 10-12,ale taky to budou i darky potrebne, nejake obleceni, zubni kartacek a pastu apod.
Z hracek dostane par drevenych skladacek nebo puzzli a panenku baby anabel😀
S nasima se domlouvame. Ptaji se me, co je potreba..
Momentalne Ali vsechno potrebne ma, tak to asi schovame a koupime pozdeji, co bude nutne.

lucykal
16. lis 2016

No raději to nepočítáme. Dcera letos dostane na 2. Vánoce kuchyňku nádobí k tomu, miiminko, stoleček s židličkama a spoustu drobností. Já bych si nejradší za seb přála i pro ni.

nininka23
16. lis 2016

Děti dostávají hodně dárků, jako já za dětských let...Zabalím vše, co mi v nestřežené chvíli přijde pod ruku 🙂 Dostávají hračky i praktické dárky. Dcerka má ještě 27.12. narozeniny, tak ještě dárek k nim. Jinak slavíme společně s mojí mamkou a bráchovou rodinou, takže opravdu u nás rozbalujeme dárky několik hodin 🙂

jackie3
17. lis 2016

@lenka5731 Tak vidím, že bude ještě hůř. Děti mají 3 a 6, takže si zatím přejí velká lega, mluvicí zvířátka, značkové panenky, velké vláčkodráhy, každá věc tak za tisícovku... (Každý dostane jen jednu velkou hračku a pak mají smůlu, popř.ještě pořídíme levnější či menší verzi toho, co si přejí.) Jestli si ale za rok dva začnou přát tablety a foťáky, tak dopis Ježíškovi zrušíme úplně...

lenka5731
17. lis 2016

@jackie3 děti ty dopisy vytvořily samy, ja jsem je k tomu nevybizela. Bylo mi jasne, jak to dopadne. .. napíšou spoustu blbosti, i momentálních vnuknutí, a stejne dostanou to, co uznám za vhodne ja. ..

hohe
17. lis 2016

My jsme se rozhodli, dát každému tři dárky... Anička 3,5 roku dostane panenku baby Born, pianko a zhuzhu pets- ty budou mít s Honzíkem jako společný dárek. Honzík má auto a vlackodrahu... pak jeste dostanou od prarodičů, mé segry a manželova bratra. - tam je to vždy domluveno, co... narozeniny třeba řešíme velkym dárkem, na který se všichni složí... raději pořádnou hračku, než v pokoji 1000 hraček s dítě neví s čím si hrát...

ninive211
17. lis 2016

@hohe Takže vlastně dostane každý 2 hračky a jednu společnou? Tak dcera teda toho dostane podstatně víc, ale zase i dárky typu vodové omalovánky, omalovánky se samolepkami, menší puzzle, modelínu, dřevěné domino, samozřejmostí je pár knížek...prostě spíš kreativní hračky, které i něco naučí. Dárků bude víc, ale asi žádný za tisícovku (to ještě přijde za pár let, až si bude přát ten mobil, tablet a podobně...).
Zase to vidím i v tom, že když má hraček více, tak každý den si hraje s něčím jiným (anebo spíš je vždy nějaké období, kdy preferuje určité hračky a jiné jsou na ústupu a k tomu se vrátí časem), mít toho fakt málo, tak to za chvilku omrzí. ale jasně, těch drahých dárků stačí minimum.

ninive211
17. lis 2016

@lenka5731 Mně přijdou děsné ty reklamy na hračky, co běží v televizi před dětskými pořady (hlavně na Nově), takové všemožné kraviny, co jsou na trhu! Naprosté nesmysly, které stojí stovky až tisíce a dítě si s tím možná hraje tak dva tři dny, pak to musí omrzet.

eimmy
17. lis 2016

tak u nás se opět ježíšek rozjel.... jsme na 35 dárkách a to je konečné číslo.. je v tom započítané oblečení, knížky, hračky, kosmetika

ninive211
17. lis 2016

@eimmy Hele a nepsala jsi včera na zeď, že jsi bezradná ohledně dárků k Vánocům? 😀

lenka5731
17. lis 2016

@ninive211 tak to nemůžu říct, televizi nemáme.

ninive211
17. lis 2016

@lenka5731 No to by byly teprve "dopisy Ježíškovi"!

hohe
17. lis 2016

@ninive211 tak my jsme třeba od jara do podzimu v podstatě pořád na zahradě, pokud je počasí... u nas třeba nejvíce jede lego - stavíme tak hodinu denně... knížek mají plno, u nás se pracuje s modelinou, barvami, lepime, hrajeme si s pastelkami... hraček mají dost... u nás se třeba dostavaji dárečky i přes rok, kdyz se nám něco líbí, tak jim to koupíme. Co se hraček týče budou mít dva větší dárky a jeden společný - to se bavíme jen o hračkách, nepočítám oblečení či lyže... omalovánky a kreativní potřeby kupují v podstatě každý měsíc, takže nemám důvod dávat je pod stromeček... a ty dárky co dostanou, ty co opravdu přejí, Teda alespoň Anička o nich mluví už dlouho... třeba ta sada zhuzhu pets se skládá s několika křečků, domečků, tunelů, pizzérie, motorky pro křečky, krmiv... je to v podstatě tak 5 dárků v jednom, akorát jsme to koupili naráz v jednom nákupu... Vánoce jsou treba i nás o splněných přáních... to.co.si.opravdu hodně přejí, to se jim snažíme splnit...

xvitk101
17. lis 2016

My dáme každému 1 hlavní dárek a něco malého, v lednu si uděláme ještě druhé "Vánoce" v druhém domově a tady na kluky bude čekat ještě maličkost.

hohe
17. lis 2016

@ninive211 jo a ještě u nás.je ještě problém, že mi vymyšlené dárky kradou členové rodiny 😂😂😂😉😉😉 např. Anička - chytré pero - to si zabrala.segra, boby- tchýně, novou sadu Lega ( toho totiž není nikdy dost) Segra... ještě v podstatě dostanou dalších osm dárků... ty hlavní kupujeme my 😉

eimmy
17. lis 2016

@ninive211 to psala ale né pro mojí dceru ale pro synovce a neteř... 🙂

valuvka
17. lis 2016

U nás se na počet dárků nějak "nehraje". Snažíme se prostě splnit přání našim dětem a hlavně si ty Vánoce užít v pohodě, v klidu a ve velkém rodinném kruhu 🙂

babanci
18. lis 2016

@hohe Takhle to u nás bylo celé léta. Já něco vymyslela a někdo mi to vzal. Tak jsem pořád něco nakupovala a pořád nic neměla. Obvykle jsem řekla, mám pro tu a tu toto a obvykle babička řekla, dej to sem, já Ti dám peníze a ty kup něco jiného. 😀

jaja95
18. lis 2016

Letos to špatně vychází a vánoce budou hodně slabé ... Starší dcera bude mit bohužel jen 4-5 dárku a mladší jeden nebo dva . U nás babičky nejsou .. I přesto že jsem se nedávno s rodiči usmířila , těžko říct zda udělají vnoučatum radost .

babanci
18. lis 2016

@jaja95 I když bych byla rozhádaná s dcerou, což doufám nikdy nehrozí, vnoučatům bych dárky stejně koupila.

sarunatko
18. lis 2016

Cca 15 pro každého.

jaja95
18. lis 2016

@babanci ono to bylo mezi námi takové všelijaké . Oba strašně hrdí a já taktéž . Ale kvůli momentální špatné situací jsem odstoupila a přišla že potřebují pomoc a že potřebují na zimu pro starší věci . Dost mě krekvapili když mi řekli že stačí jen přijed , ale samozřejmě se to neobešlo bez hádek ... Ale do budoucna to vypadá že vše snad přejdeme . Ale i tak raději nic pro vnoučata neočekávam že koupí . Pak mě to aspoň nebude tolik mrzet 🙂

hohe
18. lis 2016

@babanci přesně tak to u nás funguje a nakonec mají od nás pod stromečkem Tři dárky každý... myslím, ze to stačí... protože zase hlouposti kupovat nechceme, jen aby t něco bylo...

crazys
18. lis 2016

My se letos nějak rozsoupli. Pod stromeček dostane 6 dárků (lego,dům pro panenky,kuličková dráha,mozaika,hra s krtkem a takový ten magnetický rybolov)a to ještě dostane dárky od babiček a teticek. Tak bude zase zásoba hraček na celý rok 😊

jackie3
18. lis 2016

@ninive211 Tak ty reklamy jsou děsné určitě, proto dětem z televize pouštíme jen déčko. Ale ty značkové blbiny stejně chtějí, protože je vidí u kamarádů nebo na nákupu třeba v Tescu...

svetlus_pepca
18. lis 2016

Dárky nepočítáme. Vybíráme vždy něco pro radost, něco praktického, něco tvořivého, hračku a nikdy nechybí knížka. Letos bychom pro syna 2,5 roku chtěli dětský stan na hraní, jídelní keramický set s dětským motivem, máme modelínu, vodové omalovánky, dřevěné puzzle a vkládačky, obrázkové "člobrďo", knížky a určitě bude nějaké oblečení. Ještě vyberem nějakou vyloženě hračku (auto, mašinku...) a to bude asi vše. Prarodiče si umí poradit sami, ale umí se i zeptat, je-li potřeba. Takže asi tak u nás 🙂

mimar
19. lis 2016

Babičky nám dávají peníze at něco vnučkám koupíme a sami jim koupíme jeden nějaký větší dárek a pak pár drobností

jitka_cv
21. lis 2016

Kačka(2roky) letos dostane celkem hodně dárků,za celou rodinu cca 15 dárků.Ale je to jediné dítě v úzké rodině.Bude mít dva hlavní dárky,koloodrážedlo a interaktivního medvídka Kubu,pak dřevěné puzzle a pexeso,plyšového tučňáka,plyšového medvěda,panenku naučnou deskovou hru,chrániče na odrážedlo,žehličku,nějaké knížky s pohádkami a říkadly,oblečení....a super dárek od tatínka - afrického šneka.🙂