Plánujete si doma rodinný rozpočet?

klararohlikcz
16. pro 2015

Plánujete si doma nákupní rozpočet? Pokud ano, poradíte ostatním jak? Kdo má u vás na rodinný rozpočet zásadní vliv a kolik za běžné nákupy měsíčně utratíte?
My doma řešíme rozpočet společně, ale co se konkrétně koupí a za kolik, tak o tom rozhoduju já 🙂
Jednou měsíčně uděláme velký nákup přibližně za 2000-3000 Kč a pravidelně nakupujeme tak třikrát do týdne menší nákupy 🙂 Samozřejmě mimo to jsou ještě nákupy, když máte dítko, takže navíc plenky, výživa a další věci k tomu🙂

lucisuska
16. pro 2015

Já chodím 1x týdně do Kauflandu na velký nákup, kde utratím cca 1200 Kč a potom ještě v týdnu na menší nákupy. Měsíčně utratíme 7000 Kč, které mám vyhrazené na jídlo a na malého. Sice už baští příkrmy, ale má Sunar a plenky... Potřebovala bych to stáhnout ideálně na 5000 - 6000 Kč, ale nevím, jestli je to reálné...
Jinak větší investice plánujeme s manželem a ten taky "drží kasu" 🙂

ppejskova
16. pro 2015

ano konkrétně 2x 1500 ,- jednou z výplaty a podruhé z nemocenské/mateřské, nákup si sepíšu,a objednám online...většinou do něj zahrnu i 80% drogerie,a potřeb pro domácí zvěř,takže pak akorát dokupuji co se nedá dlouho skladovat,zeleninu,uzeniny,pečivo což mi dá za měsíc tak maximálně ještě 1000,- ale do toho započítávám už i třeba nějaké plínky ,ubrousky atd do zásoby (jsem křeččí tip,než koupit za 5min 12 za draho,nakřečkuju do zásoby za levno,jelikož dítku chci dopřát to nej)
Jinak o nákupu jako takovém rozhoduji v 90% já,jelikož já jsem doma a mám přehled co dochází....
co se týče ostatních investic a výdajů, vždy když přijdou peníze já nadělám hromádky,ty pak spolu zkonzultujeme a tak se hospodaří,je to přehlednější jelikož dříve jsme byli v menším bytě,bez miminka,a měli jsme ještě víc peněz,nebyli jsme zrovna vzor hospodárnosti ...což se teď logicky muselo změnit,ale nijak extra s tím neválčíme 🙂

germaine
16. pro 2015

Doma rozpočet neděláme, ale jednu dobu jsem používali v mobilu funkci zapisování veškerých výdajů a je pravdou, že jsem přestala kupovat blbosti (třeba časopisy) protože jsem byla líná zapisovat to, co není třeba 😀

madre1
16. pro 2015

Žádný rozpočet si doma neplánujeme.Na nákupy jezdíme,když nám doma začnou docházet potraviny nebo drogerie.Snažíme se vše kupovat kvalitní a ve slevách,než diskontní potraviny apd.Pokud je v plánu větší výdaj za určitou věc,dáme si na to stranou peníze hned a ze zbytkem peněz se snažíme vyjít.Mám 3 děti,pojistku na dům,auto a úrazové mají všichni kromě mě a toho nejmenšího-jsem na MD a manžel chodí do práce.Ještě zvládáme utáhnout stavební spoření a to nemáme převratné příjmy-po 8.letech máme opět nárok na přídavky 😀
Chce to nekupovat zbytečnosti,doma vařit,péct a věnovat se dětem místo toho,aby se jim na každý den platily kroužky 😉 Ale zase na nich tolik nešetříme-platíme jim kurzy plavání a bruslení 😉

obyvatelka
16. pro 2015

My mame rozpocet na vsechno, nejenom na jidlo. Zaplatime vsechny povinne platby, i to, co je planovane navic, zbytek penez nechame na jidlo a na nejake necekane vydaje, jednou tydne vetsi nakup kolem 1100, do toho mensi nakupy na stravenky, pecivo, ovoce, jogurty a tak. Diky rozpoctu se nam dari setrit penize, vidime dopredu, kolik mame, kolik muzeme utratit, kolik dat bokem, kolik zaplatit. Penize doma hlidam ja, vetsi nakupy resime s manzelem dohromady.

juliemichal
16. pro 2015

rozpočet nemáme,vše se poplatí a potom zbytek je na jídlo a na benzín 🙂 a tak to funguje každý měsíc 🙂

mpbk
16. pro 2015

Rozpočet nemáme, utratime cca 10-12tis, chtěli jsme to trochu stáhnout, ale nějak se nám to nedaří🙂

klararohlikcz
autor
16. pro 2015

@mpbk ta částka je jen za potraviny nebo i za ostatní věci? :D

lucianapolis
16. pro 2015

Rozpočet máme, Martin pečlivě počítá a šetří....no jen mě to nikdy tak nevyjde 😀 🙂

lennus
16. pro 2015

Rozpočet máme jen na jídlo a výdaje na domácnost. Jakmile jsme spolu začali bydlet, založili jsme si společný účet, kam doteď posíláme určitou částku a z toho platíme právě nákupy jako je jídlo, drogerii apod.

Mimochodem Rohlík je super, už jsme párkrát využili, díky. 🙂

kspp1
16. pro 2015

U nás nakupuje jednou týdně manžel a přes týden drobnosti já. Problém je, že manžel neví, co je šetřit a já mu píšu jen rámcový lístek a konkrétně věci, které nesmí zapomenout. A pak, když se za tři hodiny vrátí, čtyři hodiny lomím rukama, kolik nakoupil zbytečností. Musíme začít dělat rozpočet, to víme oba 🙂

audreyi
17. pro 2015

Závidím vám, co umíte šetřit a plánovat. Já bych řekla, že měsíčně za nákupy jídla, drogerie a věci pro dítě dám tak 12 - 15 000...Ale těžko říct. Nemám vůbec přehled a to jsem jediná, kdo nakupuje 🙂 Je to děsný...

tria002
17. pro 2015

Planuji rozpocet. Ja delam online nakup, kazdy mesic za tri tisice, pak uz jen dokupuji uzeniny a pecivo. Plinky beru jednou za tri mesice, vzdy od kamaradky, ktera ma super ceny od vyrobce. Neusetrime ani kacku, takze uz se tesim,az pujdu do prace a budeme mit neco navic. 🙂

tria002
17. pro 2015

@audreyi tyyyjo, to mi mame pro ctyri lidi na mesicna vse.. :D takze ja zas zavidim tobe :D

izzybickerstaff
17. pro 2015

Mně se velké nákupy neosvědčily (kupuju blbosti), takže se vždycky cestou z práce stavím jen pro to, co je bezprostředně potřeba na další jeden nebo dva dny. Rozpočet neplánujeme (po výplatě odečtu nutné výdaje, převedu nějakou částku na spoření a s ostatním vyjdu po zbytek měsíce). Zapisuju si ale výdaje (používám GnuCash). S narozením dítka se tenhle systém možná změní 🙂

zuzineckah
17. pro 2015

Rozpočet neplánujeme, nakupuji podle potřeby. Za jídlo a domácnost utratíme poměrně hodně, kolem 20-25 tis. Jsme zatím čtyři (2 dosp, 13 let a 32 měs.). Školka, benzín, hypotéka, bydlení, pojistky, další větší výdaje se platí z jiných peněz. S manželem hospodaříme s penězi společně, i když máme každý svůj účet, to je spíš ale kvůli podnikání. Něco zůstává na podnikatelském účtu, zbytek se přerozdělí podle potřeby, nebo si vezmu kartu od účtu, který zrovna potřebuji. Výdaje si nezapisuji, ale přehled celkem mám,protože z 90% platím kartou.

petra_pf
17. pro 2015

Neplánujeme, chováme se spotřebitelsky stejně, a to nás nerujnuje...tak jsme v klidu 🙂

zaludova
17. pro 2015

Já chodím jednou za týden na velký nákup. Snažím se sledovat letáky a vymýšlet jídla z toho, co je zrovna v akci 🙂 Jinak ostatní věci moc neplánujeme. Poplatky za bydlení jsou každý měsíc stejné. A to, co zbyde, tak spoříme na vlastní bydlení a taky na dovolené 🙂

mpbk
17. pro 2015

Zatím to moc neřešíme, chodíme poměrně často na večeře, což je započítáno v částce. Příchodem dítěte se to asi trochu změní. Jinak je to za jídlo a třeba prací prášek. Ostatní drogerii kupuju já. Manžel má na starosti jídlo, protože i vaří, tak má větší přehled co je a není potřeba, než já🙂

klararohlikcz
autor
17. pro 2015

@kspp1 tak vy jste ideální případ pro nakupování online, kdy si to vyberete sama a manžel bude určitě taky rád 😀

mpbk
17. pro 2015

@klararohlikcz škoda, že nejezdíte i mimo Prahu

klararohlikcz
autor
17. pro 2015

@mpbk kam bychom za vámi měli jezdit?

evulina77
17. pro 2015

rozvážení nákupů je super, jen je problém, že naše republika není jen Praha a Brno. Podle mě by to mělo význam třeba do míst, kde není 20 obchodů na metr čtverečný obrazně řečeno. Někam na samotu u lesa by to mělo svůj význam...
Jinak k otázce, máme jeden rozpočet a společné peníze. Nejdříve se poplatí, co je potřeba a zbytek se utratí, na nějaké jiné věci už moc nezbývá, jsem na rodičáku. Ale nechci si stěžovat, určitě ůže být i hůř 🙂

kspp1
17. pro 2015

@klararohlikcz no, kdoví, on nakupuje strašně rád ;)

mpbk
17. pro 2015

@klararohlikcz takhle, jak psala ne
@evulina77 určitě by se to nejvíc hodilo někam, kde není moc obchodů, ale záleží jestli by pak zase byli lidi ochotni zaplatit za dopravu. Já jsem ze středočeského kraje, okres nbk, obchodů taky hodně. Ale občas by se to hodilo 🙂

klararohlikcz
autor
17. pro 2015

@mpbk i tam se třeba časem dostaneme 🙂 mám tam rodiče, kteří si taky stěžují, že by to využili 🙂

szifcakova
17. pro 2015

Rozpočet zatiaľ nemáme, doteraz sme žili v prenajatom byte a nakupovali sme, čo sme potrebovali. Teraz sme sa ale presťahovali do domu, začali platiť hypotéku a čakáme mimčo. Nákupy robím v podstate len ja, platím v 99% kartou, takže začínam spätne hodnotiť, koľko mesačne na čo utratíme, aby som mala prehľad hlavne v období, keď budem poberať rodičák.

apacheee
AMBASADORKA
18. pro 2015

Moc neplánujeme, já i manžel jsme poměrně rozumní, co se nakupování týče. Koupíme prostě vždy to, co potřebujeme🙂

janovkov
18. pro 2015

Rozpočet si s manželem vedeme. Největšími položkami jsou jídlo, na kterém moc ušetřit nedokážeme (kromě akcí), a pak různé mimořádné výdaje - do bytu, auta apod. Výdaje si píšeme asi 3 roky a ten první rok jsme se docela zděsili, jak jsou naše výdaje vysoké. O to víc se musíme snažit buď víc ušetřit nebo více vydělat 🙂