Jíte superpotraviny?

denisa_medaprex
Moderátor
23. říj 2020

Dobré dopoledne, holky,

jak to máte s tzv. superpotravinami (superfoods), vyhledáváte je a konzumujete? Nebo si spíš myslíte, že se jedná o současný trend a způsob, jak z lidí vymámit peníze?

A vlastně, co si pod pojmem superpotraviny představujete? Z mého pohledu jsou tzv. superpotraviny všude kolem nás 🙂 Super je česnek, cibule, celer, oříšky, brokolice, zázvor, ale třeba i luštěniny a jednoznačně kysané zelí a domácí kefír. Takže těchto "superpotravin" mám doma vždycky dostatečnou zásobu 🙂

Na co nedáte dopustit vy?

hezz17
23. říj 2020

Na mák 😁

lv
23. říj 2020

Různá semínka, ořechy, avokádo apod.

fandysek_1
23. říj 2020

@denisa_medaprex běžná součást jídelníčku. Zelenina, ovoce, ořechy, domácí kysané zelí a další věci. Pokud se doma vaří- je to prostě normální.

katakubova
23. říj 2020

super je taky červená čočka,vlašské ořechy,mandle atd

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@hezz17 A jak ho nejraději konzumuješ? Vím, že obsahuje hodně vápníku. Ale nějak si ho neumím představit jinak než v buchtách. Nebo bábovce 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@fandysek_1a co takové ty "moderní" superfoods jako chlorela, spirulina nebo goji? Já osobně dávám přednost té naší klasice, co jsem vyfotila 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@katakubova červená čočka, ještě v kombinaci s Kari, kde je i kurkuma. To je doslova zdravotní bomba 😍

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@lv Takže hlavně zdravé tuky, koukám? 🙂

hezz17
23. říj 2020

@denisa_medaprex ve strudlu 😁
Na goji mam asi nejakou alergii, 2x jsem ho zkusila a 2x zvracela 😑 ostatni jsem nezkousela. Drzim se spis ceske, lokalni klasiky. Varime ze zakladnich potravin, ne z polotovarů.

kikimas
23. říj 2020

Pro mě jsou superpotraviny, všechny potrraviny co mám ráda :D

kikimas
23. říj 2020

Neužívám jí, ale jen mě to napadlo, patřila by tam i Chlorela??

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@kikimas Toť otázka 😀 on podle mě výčet nějaký pevný, co je a co není superpotravina, neexistuje. Ale myslím, že by tam spadala!

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@hezz17 Jasně, základní potraviny jsou základ 🙂 Není nad českou klasiku - česnek, zelí a podobně. A k tomu už chybí jen vepřové na výpečky 😀

dashyyy
23. říj 2020

Teď ve velkém klíčíme.. to bych mohla nahusto a vlastně obsah klíčků je pro mě jen bonus, protože já to fakt můžu 😀

fandysek_1
23. říj 2020

@denisa_medaprex nenašla jsem v tom zalíbení. Jíme sezónní věci a tak není potřeba něčím něco dohánět.

krisvm
23. říj 2020

@denisa_medaprex zázvor, chilli, maca 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
23. říj 2020

@dashyyy A v čem klíčíš? Já měla takovou tu speciální klíčící "misku", co vypadá jako zavařovací sklenice na okurky s děravým plastovým víčkem 🙂 ale pořád se mi zdálo, že ty klíčky tak zatuchle čpí 😀 proplachovala jsem vždy ráno a večer, ale zdálo se mi, že to má takový až trochu nahnilý odér, jestli víš, co myslím 😖 no prostě nic, co by vybízelo k tomu to konzumovat 😀

misha_1989
25. říj 2020

Občas avokádo, teď hodně ořechy když jdu s dcerou na procházku vybírám si trasu kde jsou vlašský a loupu při chůzi 🤣, jinak vařím i červenou čočku chutná celé rodině a nesmí chybět ani zázvor ten doslova milujeme

dashyyy
25. říj 2020

@denisa_medaprex zkoušela jsem plastovou lahev s dírkama a efekt byl stejný jako popisuješ 🙂 teď mám tohle a je to super 🙂 https://www.specialnizahradnictvi.cz/akce/balic...

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@dashyyy Super, moc děkuju za tip!!!

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@misha_1989 Tak to ale musíte být zdraví jako řípy, s takovou stravou 🙂