Jak podporujete imunitu?

denisa_medaprex
Moderátor
20. říj 2020

Ahoj holky 🌹I nebýt koronaviru je podzim obdobím nachlazení a viróz. Máte nějaký osvědčený recept nebo strategii na to, jak podpořit obranyschopnost a chránit se před nemocemi? 🤒 Já osobně sázím na kombinaci zdravé stravy a doplňků stravy 🍒 Naše Immunity by ANNA BRANDEJS je nabité liposomálním vitamínem C, kurkumou a piperinem, které společně maximálně nabuzují imunitu. Plus se k tomu spoléhám na klasiku - zázvorový čaj s medem a citronem, česnek a hodně čerstvé ovoce a zeleniny. Máte třeba nějaký superzdravý recept, na který nedáte dopustit? 🙂

nikishkaaaa
20. říj 2020

@denisa_medaprex za mě nedám dopustit na hlívu ústřičnou a zázvor 🙂

konidana
20. říj 2020

Častý a dlouhodobý pobyt v přírodě. Furt. S miminama, batolatama i školákama. Puberťáci mi na to už prděj, ale mají svoje venkovní aktivity🙂

lachtanice86
20. říj 2020

Pohyb venku a sezoni místní ovoce. Na doplňky stravy nevěřím

nattt
20. říj 2020

Cesnek a cibule 🙂

barmil
20. říj 2020

Ledová sprcha ráno a večer, denně procházky za každého počasí,aspon 6km, lokální sezónní stravování, takže teď nám kvasí zelí, sladké z jablíček, hrušek a švestek. Pravidelně cvičíme a běháme, v létě jsme pořád venku na sluníčku. Dostatečný spánek, což je při kojení výzva, ale jde to. Musím zaklepat, nemocná jsem nebyla ani nepamatuji a tehotenstvi proběhlo taky bezproblémově.

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

Když vás Immunity by ANNA BRANDEJS zaujme, omrknout ho můžete tady -> http://bit.ly/ImmunitybyANNABRANDEJS 🍂

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@nikishkaaaa A jak si hlívu se zázvorem dopřáváš? 🙂 Zázvorový čaj si dovedu představit ☕ 🙂 ale hlívu? Děláš z ní polévku?

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@konidana No jasně, pobyt venku a na sluníčku je základ 🌞 Bez sluníčka není vitamín D, a bez vitamínu D klepe nemoc na dveře 😨 Bohužel už během podzimu svítí sluníčko na zem pod takovým úhlem, kdy se už vitamín D v těle nesyntetizuje ☹ A pak je fajn "déčko" do stravy doplnit, třeba ve formě doplňků stravy😉 -> https://bit.ly/collagen11byannabrandejs

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@lachtanice86 Máš nějakou špatnou zkušenost? 😕

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@nattt Jasně, česnek a cibule jsou perfektní! Jen je pak člověk výborně vyvoněný po takové naordinované domácí medicíně 😅

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@barmil Teda, to smekám 👏 👏 👏 Já se snažím každou sprchu zakončit studenou po dobu 30 vteřin. Ale je to teda martyrium, zejména takhle po ránu 😲 Jsi dobrá! Tak držím palce, ať Ti tenhle zdravý životní styl vydrží a pořád jste zdraví 👍

konidana
20. říj 2020

@denisa_medaprex tak nejen slunicko, ale i pliskanice ... to se zase clovek otuzuje😉. Studenou sprchu si taky davam, ale na tak casto jako @barmil , ja jen po koupani tak 2x tydne.

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@konidana 🙂 Tak to jsme na tom podobně. Sice se opravdu snažím o studenou sprchu každý den, nicméně to v reaálu dopadne také tak dvakrát do týdne 😀

mikina_ii
20. říj 2020

Ahoj, my na to jdeme hlavně preventivně a z dlouhodobého hlediska😊. https://www.modrykonik.cz/blog/mikina_ii/article/podzimni-okenko-o-rymicce-a-nachlazeni-on6y0q/

lachtanice86
20. říj 2020

@denisa_medaprex no je je, tech by bylo.

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@mikina_ii Super, díky za tipy 😉

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@lachtanice86 Tak to mě mrzí, je fakt, že doplňky stravy jsou tvrdý byznys a člověk musí vybírat dobře vybírat. Ve spoustě doplňků stravy nejsou správné aktivní látky, standardizované extrakty a dost často se ani člověk na přebalu nedočte, co konkrétně v doplňku vlastně je a kolik tam toho je, a tím pádem pak jeden ani neví, co kupuje a jestli to přinese kýžený efekt (mnohdy ne... 😔). Tak toho se s našimi doplňky by ANNA BRANDEJS snažíme vyvarovat 🙂 A naštěstí, podle toho, jak máme spokojené zákazníky a reference od nich, se nám to snad daří 🙂

kizii
20. říj 2020

Nam se osvedcil rakytnik 🙂

pekosek
20. říj 2020

Nyní pravidelně beru vitamín c, d +rakytník. Děti vitamínové komplexy -+ vitamín d

j83
20. říj 2020

Nedám dopustit na zázvor, osvědčilo se mi ho nakrájet na malé kostičky a pak lisem na česnek, má pak říz

lennus
20. říj 2020

@denisa_medaprex Rozhodně sauna, ale ty jsou teď zavřené. Za mě sezónní strava - domácí ze základních surovin, ne ve velkém citrusy zrovna, kysané zelí, cibule a česnek. Otužování - ráno studená sprcha, ven chodit za každého počasí a hlavně psychika, protože psychosomatika funguje a nic se neděje jen tak 😉
Z doplňků stravy C a D.

lennus
20. říj 2020

@j83 Já ho strouhám na struhadle

lennus
20. říj 2020

Ještě právě rakytník, děti užívají konopný sirup s rakytníkem, my se synem milujeme kimchi a určitě je základ dostatek spánku. A taky křen je fajn

nikishkaaaa
21. říj 2020

@denisa_medaprex dělám z ní nejraději guláš ;)

denisa_medaprex
autorModerátor
21. říj 2020

@j83 A pak ho používáš jak? Zaliješ horkou vodou?

denisa_medaprex
autorModerátor
21. říj 2020

@nikishkaaaa 😀 Tak to je rozhodně jedno z nejlepších uplatnění. Kde se ostatne uplatní i ten česnek, viď? 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
21. říj 2020

@lennus kimchi 😍 Ale koukám, že kimchi jíš i se synem, nenapadlo by mě, že děti si na téhle korejské dobrotě taky pochutnají 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
21. říj 2020

@lennus Zavřené sauny mě taky mrzí, bohužel moc nevím, jak saunu nahradit. A jaké doplňky na to cécko/déčko bereš?

nikishkaaaa
21. říj 2020

@denisa_medaprex přesně 🙂

j83
21. říj 2020

@denisa_medaprex jj, horkou vodou jako čaj. A nejspíš by sla udělat hodně koncentrovaná verze a zamrazit jako základ na limonády. Tím lisem z toho vyteče přímo šťáva. Struhadlo jsem používala predtim a bylo mi líto, ze většina ty šťávy zůstane na struhadlo