Cestování s 9m. mimčem. Jaké to bylo?

titina12
5. kvě 2022

Čauko maminy, přemýšlíme o dovolené v Chorvatsku jak jinak než letecky a malé by bylo kolem 9-10m jak to u vás vypadalo když mimčo už lezlo? Bylo to náročnější ? Zatím nelezeme a ani nehačáme ale je to otázka času.

felixfelicis
5. kvě 2022

S lezoucim ditetem jsme byli, to bylo dost nesikovne - sucho a hodne prachu, dite vecne spinave...Jednodussi to bylo s miminkem nebo pak s chodicim ditetem, od dovolene by me to ale urcite neodradilo. Uzijte si to!

me_druhe_ja
5. kvě 2022

@titina12 dítě, co už leze, ale ještě nechodí je nejtěžší.... nicméně zvládnout se dá vše. 🙂

areh
5. kvě 2022

@titina12 byli jsme min rok. Synovi bylo 10m. Jeli jsme autem. Cesta v pohodě. Část cesty jsem seděla s ním v zadu a povídali jsme si, četli knížky. Dovolená jako taková moc odpočinková nebyla 😁 syn je akční. Měli jsme karavan a všude kolem lezl, stoupal, takže jsem byla pořád ve střehu. Rozhodně si nešlo hodit nohy na stůl. Ale s tím jsme tak nějak počítali. Záleží jaké budete mít ubytování, jak velká pláž bude, jestli se tam zabaví.

leniczka23
5. kvě 2022

Byli jsme a dokonce autem a naprosto v pohodě, ještě byl hodně v kočárku, jen jsem díky pobytu u moře musela začít trošku solit příkrmy protože si machal celou dovolenou okurku do moře 🤣🤣

ellyem
5. kvě 2022

Syn bude mít na konci května 10M a začátkem června letíme k moři 🙈. Beru to jako výzvu! Určitě to bude super 🙂.

stef9328
8. kvě 2022

Urcite bych jela. Dcery taky meli tolik jak jsme leteli k mori. Nejlepsi dovolene. O detech jsme ani nevedeli. 😊

hllucie
8. kvě 2022

@titina12 my jsme byli s 9ti mesicnim synem autobusem a zvladl to busem a zacinal nam chodit, dovcu jsme si uzili 😉

ivivi
8. kvě 2022

Kamoska byli loni, mala mela 2,5 mesice. A uplne v pohode, moc si to pochvalovali. Byli v druhe pulce zari, takze teploty prijemne. Cestou casteji zastavovali, ale to je asi vsechno. Jak rikala, je jedno jestli jsme doma v byte nebo zda jsme nekde pryc. Ja bych se toho nebala. Pokud nemate uplneho rvouna v aute, ktery se tam proste neuklidni, tak jen jedte. My planujem taky cestovat s miminkem.

lennus
8. kvě 2022

@titina12 Dnes cestuje spousta rodičů s malými dětmi od mimin. Je to jen o tom, na co si jako rodič troufám a pokud nejedu do pralesa ale do civilizované země, není čeho se bát.
My cestovali se starším od malička. Ve 4 měsících ke kamarádům do Německa, v létě cyklo dovolená v Rakousku v Chariotu, září, kdy měl 9 měsíců autem do Slovinska k moři. Byl skvělý cestovatel, dělali jsme pauzy a zvládl to krásně. V roce a půl letecky Kos, ve dvou a půl Anglie, i tam cestování a v necelých 3 San Francisco a výlety po Kalifornii. Mladší je už víc kovidové dítě, ta byla v Německu a v půl roce v Anglii. Na cestu letadlem mi kamarádka, co cestuje SF - Praha se třemi dětmi od malička doporučila hodně jídla 🤣
Užijte si to!

lennus
8. kvě 2022

Jo a ještě se setkávám hojně s názory, že si to dítě stejně nepamatuje, tak proč tak brzy. Ale nám je to fuk a jak říká manžel, žijeme přítomností a ne jen ze zážitků. My si to taky chceme užít. Samozřejmě to chce dítěti přizpůsobit a pokud dítě cestuje od mala, lépe si zvykne a přijde mu to pak přirozené.

aajka01
8. kvě 2022

@titina12 začátkem června je dceři 10 měsíců,jedeme autem i se čtyřletým synem.. nečekám odpočinkovou dovolenou,ale strašně se těším a připravuju se psychicky na spoustu šíleností,co nás potkají 🤣

titina12
autor
8. kvě 2022

Tak na konec jedeme autem 😅 a už se moc těším dík holky a užívejte dovolené 🌸🥰

baduiv
16. kvě 2022

@areh, můžeš mi dát tipy, kam s karavanem. Letos chceme poprvé s dětmi půl roku a necelé 4. Diky

baduiv
16. kvě 2022

@aajka01, kam jedete? Taky se snažíme něco vymyslet

ivis_b
16. kvě 2022

Zalezi na diteti. Se synem jsme byli na roce v Rakousku na horach a super, byl kocarkove dite, neprotestoval ani pri delsich turach. S dcerou jsme byli na temze miste v 10m a desny, nechodila, ale kocar zrovna nemiluje, takze naprd. Navic v tu dobu nic nechtela jist, jen se kojila a kvuli alergiim jsem byla na diete, takze najist se tam nekde bylo nemozny. Do toho nam nevyslo pocasi a co tam s tak malym deckem. No ale doma jsem sedet nechtela🙂 Letos nam to doufam vynahradi more, to uz ji budou skoro dva a tu cestu letadlem snad prezijeme.

areh
16. kvě 2022

@baduiv my jsme byli v Sedmihorkách, tam to bylo fajn. Super zázemí pro děti a v Safari parku v Zoo ve Dvoře Králové. Jinak jsme byli v Chorvatsku a Italii...

baduiv
16. kvě 2022

@areh, v Sedmihorkach jsme byli loni pod stanem. Letos jedeme pod stan do Zeleného udoli. V lete bychom ale rádi s karavanem právě Chorvatsko nebo Itálii. Dáš mi nějaký tip. Diky
@areh

areh
16. kvě 2022

@baduiv v Chorvatsku jsme byli v kempu Polari u Rovinj. To je pěkný, ale velký kemp. Každopádně jsme byli spokojen.
V Italii máme oblíbený International camp. Což je úplná pecka a naše srdcovka. Moc krásný, čistý kemp. Super pro děti. V sezóně mají spoustu atrakcí v ceně (šlapadla, paddleboardy, různé atrakce na vodě, blízký velký aquapark, myslím, že tam jsou i kurty na tenis, nějaký golf a tak - to jsme teda nevyužili). Většinou tam jezdíme pár dní z pobytu v sezóně a zbytek mimo hlavní sezónu. Ale stojí to za to 😉
https://www.jesolointernational.it/HomeMobile_e...