Maminky z dvojcata.cz
Ahoj holky,
tak šup šup 🙂 ať jste tu...
Stručné shrnutí
- Maminky po porodu v diskuzi zmiňovaly několik přístupů k hubnutí: dieta podle krevních skupin (empatia.cz), dieta Lenky Kořínkové a dělená strava jako dostupné možnosti jídelníčků a rozpisů.
- Většina diskutujících doporučuje pravidelné jídlo 5× denně, dostatek tekutin (min. 2 l) a pohyb (plavání, chůze, step, fitbox, spinning nebo chůze s krokoměrem) jako primární metody pro úbytek váhy po porodu.
- V diskuzi byly zmíněny komerční přípravky a pomůcky s rozdílnými zkušenostmi: Alli (orlistat) a Meridia (sibutramin) s hlášenými nežádoucími účinky, Ab Rocket a L‑karnitin jako doplňky, a doporučení používat e‑kalkulačku na www.flora.cz a krokoměr (www.10000kroku.cz) pro monitorování.
Nejčastější otázky
Q: Co je to dieta podle krevních skupin a kde najdu konkrétní jídelníček?
A: Dieta podle krevních skupin byla v diskuzi prezentována s odkazem na článek na Empatia.cz (http://www.empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-sk...) a uživatelky sdílely, že existují tabulky s doporučeným složením jídel podle skupiny.
Q: Jak spočítat denní energetický příjem pro pomalé hubnutí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že pro pozvolné hubnutí lze cílit kolem 7 000 kJ/den a že denní příjem lze počítat pomocí e‑kalkulačky na www.flora.cz.
Q: Jaké nežádoucí účinky hlásily ženy po lécích na hubnutí zmíněných v diskuzi?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Meridia vedla u jedné osoby k úbytku 7 kg za 2 měsíce, ale také k nauzee, zvracení, bolestem hlavy, bušení srdce a abnormalitám jaterních testů; u Alli uživatelka uvedla počáteční užití 5 tablet s pocitem nevolnosti a následné snížení na 2 tablety denně.
Q: Jaký pohyb a pomůcky doporučily účastnice pro maminky po porodu?
A: Doporučovaly se plavání, rychlá chůze, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, cvičení na míči a používání krokoměru; za krokový cíl byla zmíněna kampaň 10 000 kroků a web www.10000kroku.cz.
Q: Kde najdu online cvičení a cvičební DVD uvedené v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmíněny online lekce na Hejbejse.tv (http://www.hejbejse.tv/on-line-televize), DVD cvičení s pilates a cvičení z Mladé fronty a prodej na CoreWellness.cz (http://www.corewellness.cz/flash/).
Q: Fungují přístroje typu Ab Rocket nebo výrobky z teleshoppingu?
A: V diskuzi jedna účastnice napsala, že Ab Rocket na ni neměl patrný účinek, a více příspěvků vyjadřovalo skepsi vůči výrobkům z teleshoppingu; konkrétní účinnost nebyla podložena kontrolovanými daty.
Q: Je lepší jíst 5× denně a pít vodu, nebo držet hladovku?
A: V diskuzi převažoval názor, že jíst pravidelně 5× denně a pít hodně vody (min. 2 l) je udržitelnější strategie; hladovky byly zmiňovány jako krátkodobě účinné, ale s vysokým rizikem jo‑jo efektu.
Q: Jak rychle se dá realisticky zhubnout po porodu podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi se uváděly individuální výsledky: např. 4 kg za měsíc při snížených porcích a fit chlebu, 1–3 kg týdně u přísnějších režimů u některých žen, ale účinky se lišily a několik diskutujících hlásilo návrat kil po ukončení restriktivních diet.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho diskutujících doporučuje jíst 5× denně, pít hodně tekutin a zařadit pravidelný pohyb jako první kroky hubnutí po porodu.
- Řada žen hlásila problémy s povolenými břišními svaly a rozestupem po porodu a zmiňovala potřebu cílených rehabilitačních cviků nebo pilates.
- Krátkodobé drastické diety (např. „tukožroutská polévka“) často vedly k rychlému úbytku hmotnosti, ale také k pozdějšímu návratu kilogramů.
Sporné názory
- Dieta podle krevních skupin: jedna strana uvádí, že „funguje“ a pomohla zhubnout (konkrétní případy), druhá strana zmiňuje, že doporučení jsou omezující a ne vždy praktičtá.
- Farmakologické přípravky na hubnutí: jedna možnost je užít Alli nebo Meridia kvůli úbytku váhy, druhá možnost varuje před nežádoucími účinky včetně problémů s játry a kardiálními příznaky.
Otevřené otázky
- Jaká je dlouhodobá bezpečnost a účinnost přípravků Alli a Meridia u žen po porodu a u kojících matek?
- Kdy a jak bezpečně zařadit břišní cviky (např. sedy‑lehy) po porodu při rozestupu břišních svalů?
- Jaké konkrétní jídelníčky jsou udržitelně nejúčinnější pro různé typy žen po porodu (krevní skupina, stav laktace, metabolismus)?
Zmíněné značky a firmy
Empatia.cz, Flora.cz, 10000kroku.cz, CoreWellness.cz, Hejbejse.tv, Mladá fronta, Modrý koník, Seznam.cz
Zmíněné produkty a metody
dieta podle krevních skupin, Lenka Kořínková (dieta), dělená strava, tukožroutská polévka, Alli, Meridia, Ab Rocket, L‑karnitin, krokoměr, e‑kalkulačka na www.flora.cz, 10 000 kroků (www.10000kroku.cz), pilates, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, plavání, cvičení na míči, sedy‑lehy (crunches), fitness chleba, domácí pekárna, cvičební DVD
Místa a osoby
Uherský Brod, Ostrava, Svitavy, Moravská Třebová, Běchovice, Lenka Kořínková
čau holky,i mě se to načítá až napodruhý....
Tak dnes mám ovocno-zeleninovej den-tak to jsem na sebe zvědavá
Sweete-držím palce at je to pořádný překvápko směrem dolů
olinapa-no to mi povídej sladký to je taky boj,já jedla každý den aspon jednu oplatku a ted nic-chutě mám na sladký hrozný,včera jsem olízla párkrát lžičku při večerní kaši 😒 😒
naataso-jsi dobrá že to zvládáš v pohodě
držím všem pěsti
ahojky holky,
tak já s dietkou končím.
Mám hrozně málo energie,jsem servaná,kluci mi dávaj zabrat,sníh taky-jízda kočárem v tomhle je makačka-ale v létě bych to mohla zkusit,znovu...
Budu se ale snažit jíst málo a fakt 5x denně a hodně pít,tyhle časy mi vyhovujou,pojedu podle nich.Ale celej den jen zeleninku a ovoce je pro mě málo potřebuju maso 😀 😀 😀 😀
Vám všem držím pěsti a budu to tady sledovat jak se vám daří,tak piště
Mějte Danča
ahojky holky, tak já mám dole 2,5kg no aspoň něco 😉 ale už jsem to nedržela tak přesně, bylo toho teď nějak moc 😒
Holky, já to vzdala po týdnu...tentokrát jsme to nedotáhla do konce. Nevím, co se stalo, ale váha dolů nešla, za týdewn jedno kilo...Minule to šlo mnohem rychleji. Akorát jsme moc nedodržovala časy, děti třeba chtěli zrovna jíst, když jsme měla jíst já, takže kolikrát jsem to posunula i o hodinu a PŮL...ostatním přeju úspěchy...já zase za půl roku
Tak holky,nějak nám to nevyšlo-ale v létě by to možná šlo lépe dodržovat...
My měli ted doma nějakou střevní virozu v pátek začal Tomášek blinkal a měl průjem,v neděli tatka,mě bylo zle takže jsem do sebe taky skoro nic nedostala-tak já a Davídek jsme to docelas zmákli bez větších problémů-oproti tatovi a Tomíkovi
no a rázem mám 70,5kg ze 74-tak k něčemu to bylo,jsem zvědavá jestli mi to vydrží
Tak se mějte
Taky bych něco takového potřebovaLA 🙂 Já přibrala 30 kg a o porodu mám ještě 10 a to mají děti už 4 a půl měsíce :(
Danko, před těhu jsme taky měla 70.
naataso,
tak to jsme na tom stejně já přibrala taky šílenej 30kg,ale myslím že když bylo loni dětem touhle dobou asi o měsíc víc než těm tvým,taky jsem neměla všechny nabraný kila dole-jde to pomaleji.Já jsem se zasekla na 72kg a to je dětem 17.m.měla jsem tedy i tolik na úplném začátku těhu,ale já bych tak ráda aspon těch 68-69kg aby tam byla ta 6 😀 😀 😀 😀
a to jsem s dětma v kočáře lítala pořád po lesích,myslela jsem si že to schodím rychlaji a snáz-když jsou to dvojčata hahahaha
Holky,téda 30 kilo,to muselo být se s tím tahat.Já přibrala 8 kg 😅
Ještě s dietkou chvíli počkám,teď je takový depresivní počasí a ještě být k tomu hladová,to né 😀
AHOJTE !!! tak já od posledka přibrala cca 7kg 😠 jsem pořád nějaká nenajezená /slušně řečeno!!!/ jak jste na tom ostatní??? nepůjdeme znovu do boje? já už jsem vytáhla aspon stepper ☹

Holky ,sleduju vaše úspěchy a hříchy 😀 a a ž doberu antibiotika jdu do toho.
Dankar,já se spíš děsím ,že budu hřešit na sladkém,to je prostě moje,nesmím nic koupit!
Naataso,mě to taky blbne,to jsem "ráda" že nejen mě,jsem myslela ,že je to pc.