icon

Maminky z dvojcata.cz

avatar
lenule76
10. zář 2009

Ahoj holky,
tak šup šup 🙂 ať jste tu...

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 462 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Maminky po porodu v diskuzi zmiňovaly několik přístupů k hubnutí: dieta podle krevních skupin (empatia.cz), dieta Lenky Kořínkové a dělená strava jako dostupné možnosti jídelníčků a rozpisů.
  • Většina diskutujících doporučuje pravidelné jídlo 5× denně, dostatek tekutin (min. 2 l) a pohyb (plavání, chůze, step, fitbox, spinning nebo chůze s krokoměrem) jako primární metody pro úbytek váhy po porodu.
  • V diskuzi byly zmíněny komerční přípravky a pomůcky s rozdílnými zkušenostmi: Alli (orlistat) a Meridia (sibutramin) s hlášenými nežádoucími účinky, Ab Rocket a L‑karnitin jako doplňky, a doporučení používat e‑kalkulačku na www.flora.cz a krokoměr (www.10000kroku.cz) pro monitorování.


Nejčastější otázky

Q: Co je to dieta podle krevních skupin a kde najdu konkrétní jídelníček?
A: Dieta podle krevních skupin byla v diskuzi prezentována s odkazem na článek na Empatia.cz (http://www.empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-sk...) a uživatelky sdílely, že existují tabulky s doporučeným složením jídel podle skupiny.

Q: Jak spočítat denní energetický příjem pro pomalé hubnutí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že pro pozvolné hubnutí lze cílit kolem 7 000 kJ/den a že denní příjem lze počítat pomocí e‑kalkulačky na www.flora.cz.

Q: Jaké nežádoucí účinky hlásily ženy po lécích na hubnutí zmíněných v diskuzi?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Meridia vedla u jedné osoby k úbytku 7 kg za 2 měsíce, ale také k nauzee, zvracení, bolestem hlavy, bušení srdce a abnormalitám jaterních testů; u Alli uživatelka uvedla počáteční užití 5 tablet s pocitem nevolnosti a následné snížení na 2 tablety denně.

Q: Jaký pohyb a pomůcky doporučily účastnice pro maminky po porodu?
A: Doporučovaly se plavání, rychlá chůze, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, cvičení na míči a používání krokoměru; za krokový cíl byla zmíněna kampaň 10 000 kroků a web www.10000kroku.cz.

Q: Kde najdu online cvičení a cvičební DVD uvedené v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmíněny online lekce na Hejbejse.tv (http://www.hejbejse.tv/on-line-televize), DVD cvičení s pilates a cvičení z Mladé fronty a prodej na CoreWellness.cz (http://www.corewellness.cz/flash/).

Q: Fungují přístroje typu Ab Rocket nebo výrobky z teleshoppingu?
A: V diskuzi jedna účastnice napsala, že Ab Rocket na ni neměl patrný účinek, a více příspěvků vyjadřovalo skepsi vůči výrobkům z teleshoppingu; konkrétní účinnost nebyla podložena kontrolovanými daty.

Q: Je lepší jíst 5× denně a pít vodu, nebo držet hladovku?
A: V diskuzi převažoval názor, že jíst pravidelně 5× denně a pít hodně vody (min. 2 l) je udržitelnější strategie; hladovky byly zmiňovány jako krátkodobě účinné, ale s vysokým rizikem jo‑jo efektu.

Q: Jak rychle se dá realisticky zhubnout po porodu podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi se uváděly individuální výsledky: např. 4 kg za měsíc při snížených porcích a fit chlebu, 1–3 kg týdně u přísnějších režimů u některých žen, ale účinky se lišily a několik diskutujících hlásilo návrat kil po ukončení restriktivních diet.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnoho diskutujících doporučuje jíst 5× denně, pít hodně tekutin a zařadit pravidelný pohyb jako první kroky hubnutí po porodu.
  • Řada žen hlásila problémy s povolenými břišními svaly a rozestupem po porodu a zmiňovala potřebu cílených rehabilitačních cviků nebo pilates.
  • Krátkodobé drastické diety (např. „tukožroutská polévka“) často vedly k rychlému úbytku hmotnosti, ale také k pozdějšímu návratu kilogramů.


Sporné názory

  • Dieta podle krevních skupin: jedna strana uvádí, že „funguje“ a pomohla zhubnout (konkrétní případy), druhá strana zmiňuje, že doporučení jsou omezující a ne vždy praktičtá.
  • Farmakologické přípravky na hubnutí: jedna možnost je užít Alli nebo Meridia kvůli úbytku váhy, druhá možnost varuje před nežádoucími účinky včetně problémů s játry a kardiálními příznaky.


Otevřené otázky

  • Jaká je dlouhodobá bezpečnost a účinnost přípravků Alli a Meridia u žen po porodu a u kojících matek?
  • Kdy a jak bezpečně zařadit břišní cviky (např. sedy‑lehy) po porodu při rozestupu břišních svalů?
  • Jaké konkrétní jídelníčky jsou udržitelně nejúčinnější pro různé typy žen po porodu (krevní skupina, stav laktace, metabolismus)?


Zmíněné značky a firmy

Empatia.cz, Flora.cz, 10000kroku.cz, CoreWellness.cz, Hejbejse.tv, Mladá fronta, Modrý koník, Seznam.cz

Zmíněné produkty a metody

dieta podle krevních skupin, Lenka Kořínková (dieta), dělená strava, tukožroutská polévka, Alli, Meridia, Ab Rocket, L‑karnitin, krokoměr, e‑kalkulačka na www.flora.cz, 10 000 kroků (www.10000kroku.cz), pilates, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, plavání, cvičení na míči, sedy‑lehy (crunches), fitness chleba, domácí pekárna, cvičební DVD

Místa a osoby

Uherský Brod, Ostrava, Svitavy, Moravská Třebová, Běchovice, Lenka Kořínková

avatar
bisonkova
13. zář 2009

Holky doufám,že nebude vadit já dodám váhu v uterý,pač se musím zvážiz jinde a pak jdu na brigádu a přídu o půlnoci a to už na pc nepolezu ju 🙂

avatar
m_isha
13. zář 2009

Ahoj Leni, já si myslím, že rozeslání tabulky mailem je super nápad.... 🙂

avatar
samsie
13. zář 2009

Ahojky, tak já to koukám budu asi jen sledovat 🙂 Vážit se musím ve středu ráno, takže by to nebylo aktuální a navíc nahlásit svou současnou váhu, za kterou se strašně stydím by pro mě bylo hrozný 🙂 Ale až se dostanu tam, kam chci, prozradím Vám to 🙂 Jen Vám řeknu, že mám nejvíc 🙂 To je pro Vás určitě super zpráva 😎 Jinak také se hlásím k NULKÁM 🙂 A kdyby Vám to nevadilo, vždycky Vám taky nahlásím, jak to jde 😉

avatar
jirule33
13. zář 2009

tak zítra začínáme !!!!dnes jsem měla chlebíčky, očka, roládu, včera banán s vaflema a čokoládou mňam 😀 jinak taky se poměřím.Docela mě mrzí že má ks A nemůže rajčata a papriky to úplně miluju 😖

avatar
jirule33
13. zář 2009

Jinak samsie, nestyď se!!!! aspoň máš tu pevnou vůli, ta zase schází mě!!!

avatar
olinapa
14. zář 2009

Dobré ráno 😉 Koukám,že snad všichni chrápou ještě.Naši hoši odmítají poslušnost a dneska už byli vzhůru už ve čtvrt na šest 😠 No ale teď to vypadá ,že ještě vytuhli tak pádím do pelechu. Hópla jsem na váhu a jsem překvapena celkem mile 67,1 kg no ale mám jen 165cm.Míry, hlavně přes pupek jsou teda katastrofální tak musím trochu cvičit asi. Jo holky a co ta svině cellitida? Máte? Jak s ní bojujete??

avatar
dankar
14. zář 2009

Hezký ráno všem nadšenkyním,uvádím své proporce:
váha 72kg výška 178cm
a hurá do toho
papa Danča

avatar
lenule76
autor
14. zář 2009

ahoj holky, tak přeji všem hezké ráno a s chtuí do toho a půl je hotovo 🙂
Já jsem na tom asi nejhůř, mám 98,3/174 cm

Zrovna jsem si připravila snídani a budu se snažit jíst 5x denně zdravě a hodně pít a uvidíme.
Lenka

avatar
sweete
14. zář 2009

Ahoj holky, tak taky posílám aktuální hroznou váhu 92/170cm fuj fuj fuj rychle pryč strašně se stydím. 😢
Taky budu jíst zdravě pokusím se podle ks tak uvidím jak to půjde, ale mám celkem pevnou vůli tak snad se už koněčně těch kil zbavím. 😉 Tak hubnutí zdar 😀

avatar
dagin
14. zář 2009

Ahojky! Tak já hlásím 160cm/60,5 kg. Na ty krevní skupiny se asi nedám, protože dle skupiny B můžu jen mouku ovesnou, rýžovou a špaldovou a u nás na vesnici nic takového neseženu - jen klasické vícezrnné pečivo. Takže budu asi spíš jíst zdravě a pravidelně, bez sladkostí a budu se snažit si večer i zacvičit. A hlavně hodně pijte - minimálně 2 litry neslazené neperlivé vody 😉. Tak snad to půjde, papa Dáša.

avatar
hanab1
14. zář 2009

Ahoj holky, nejste v tom samy. 😉 tak moje proporce jsou 76kg/165 cm. Jsem zvědavá, jestli to půjde dolu, aspoň deset kilo. 😠 Ale teď to musím vydržet. V sobotu jsme byli na dětským dnu a dva lidi se mě ptali jestli čekám miminko. Já mám hroznej pupek 🙄 🙄 . Byla jsem z toho úplně rozhozená a přišla jsem o náladu.

avatar
lenule76
autor
14. zář 2009

ahoj holky,
tak jsem po snídani, ale mám žízeň jako trám tak půjdu se napít, hodně piji ovocné neslazené čajíčky. Jinak mi prosím písněte do IP ne na uvedený mailik zda chcete posílat vždy v pondělí aktuální stav. Díkes.

avatar
jirule33
14. zář 2009

dobré ráno,

tak má u mě je to 170/69kg, já si dala ráno 1/2 vymačkaného citronu do sklenky vody, dalo se to i vypít /je to podle ks A/ pořádně jsem to ještě nepročetla, jen že kafe můžu, jj a to pití je fakt důležitý 😉

Hani, my máme ve výtahu velký zrcadlo, když jedu sama /se okukuju 😀 / a povolím břicho, tak taky vypadám jak v 5-tým měsíci 😠

avatar
m_isha
14. zář 2009

Dobré ráno holky....ta já teda taky hlásím....169cm a 73,7Kg....chjo....a to jsem ještě nedávno vážíla 50kg i s postelí.... ☹ manžel je proti mému hubnutí..prý že ztratím prsa a zadek....tak nevím co mám dělat ☹

avatar
murecka
14. zář 2009

Ahoj holčiny,

tak já taky hlásím ...75kg a 175cm (výšku nemám nijak ověřenou, ale snad jsem se od střední školy moc nezmenšila 😅 ). Jinak o víkendu jsem si teda zahřešila pořádně 😔. Tak snad to teď dokážu 😉.
Jo a vím naprosto přesně, že pokud nějaký kila půjdou dolů, budou to nejdřív prsa(který by mohly zůstat) a teprve až nakonec zadek a stehna, chjo.

avatar
olinapa
14. zář 2009

No já se radši změřila ,sem si myslela že mám 167 a asi jsem se nějak smrskla o dva centimetry 😀 😀 A mě ty kila půjdou taky oshora 😖 nejdřív obličej,prsa no a doufám,že to pak nepřeskočí až na lýtka abych nebyla jak Venuše 😀
Mě by stačilo zhodit to břicho nešťastný,musím cvičit,ale táák se mi nechce.

avatar
olinapa
14. zář 2009

Míšo ,to máš těžký ,ale zase je pěkný když se manželovi líbíš taková jaká jsi. 😉 No já doufám,že já tomu svýmu taky ,ale musím se líbit hlavně sama sobě 😀

avatar
dagin
14. zář 2009

Murecko, tak to jsme na tom úplně stejně - i s hřešením o víkendu a i s tím, kde zhubneme nejdřív 😉

avatar
alusar
14. zář 2009

Ahojky holky,také se hlásím 160/77 ☹ .Moc ráda bych dostávala ten aktuální stav prosím. 🙂
Tak přeji pěkný den a hubnutí zdar. 🙂 🙂 🙂 🙂

avatar
lenule76
autor
14. zář 2009

alusar: písni mi prosím mailik do ip diky

avatar
hanab1
14. zář 2009

Holky, teď jsem si prohlížela fotky, když jsem byla hubená a teda to je motivace, to vám povím. Jsem pro, aby jsme si sem daly fotky jak vypadáme teď a potom jak budem vypadat . Aspoň na sobě uvidíme jakých úspěchů jsme dosáhly. 😝

avatar
olinapa
14. zář 2009

Hani,už jsem nad těma fotkama taky přemýšlela,to by bylo dobrý.Ty jsi ze Svitav koukám ,já pocházím z Moravské Třebové 😉

avatar
lenule76
autor
14. zář 2009

hani,
to není špatný nápad. jen já jsem na tom stejně jako před otěhotnením 🙂 jen že bych si sem dala fotečku po porodu .. to jsem měla těch mých vysněných 85 kg.

avatar
bisonkova
14. zář 2009

Ahojky já bych taky byla pro tu tabulku na mailika,ale lenule já nevím co je to ip hi 😅 .Jinak aktuální váhu tedy dodám zítra ráno a co se týká těch fotek tak tu svou bych fakt raději vynechala 🙂 .Mám problém se doma svléknout a ještě se fotit NIKDY 🙂 🙂 🙂

avatar
lenule76
autor
14. zář 2009

bisonkova: IP je interní pošta zde na modrým koníkovi nebo mi to pošli na lfritschova@seznam.cz díky

avatar
hanab1
14. zář 2009

Bisonkova: nemusíš být nahatá, já se taky nahatá fotit nebudu, jen to chce fotku jak vypadáš teď, před dietou. Já mám fotku jak sedím na gauči s dítětem v náručí a i na ní je vidět, že jsem jako prase tlustá. 😀 😝

avatar
olinapa
14. zář 2009

Hani,jaká tlustá ? Ženská krev a mlíko 😉
No manža přijel na oběd a přivezl zákusky ,no a pak hubnětě 😅

avatar
dankar
14. zář 2009

jéééé zákusek mňňňam-tak se drž olinapa

avatar
fanys
14. zář 2009

čaudys

173cm, a 84,3kg

nevím kdo to psal ale my jsme o víkendu slavili,snadla jsem snad tunu chlebíčku a jednohubek-ale dnes jsem už na diete-je mi totiž těžko 😀

avatar
olinapa
14. zář 2009

No zhřešila jsem hned prví den 😖 Ale za jsem si teď zadělala na vločkový chléb ,to budu po něm tak zdravá a štíhlá,to mi budou vločky z uší lítat 😀 jestli se povede teda.

Strana