Embryo se neuchytilo, proč?

tergal
19. dub 2017

Ahoj,jsem po prvním IVF. Byla jsem na ET,kdy mi byla vložena čtyřdenní
morulka,prý jedničkové kvality. Desátý den od ET jsem si dělala test,ten
vyšel negativni,pak už jsem to nezkousela.
Pak jsem začala špinit,slabe krvacet. Po celou dobu
jsem brala utrogestan,píchala si clexan,mám leidenskou mutaci-
Heterozygot,protilátky proti štítné žlázy,antifosfolipidove protilátky,
na vse beru léky (letrox,anopyrin). Krevní test vyšel negativní 😖
Nechápu,z jakého důvodu se embryjko neuchytilo,proč? Máte některá
stejné zkušenosti a řekli vám,proč se tak nestalo?! Jsem z toho smutná 😢

misula29
20. dub 2017

@tergal těch důvodů může být mraky, nemá cenu se v tom pitvat .příště to vyjde 🙂

tergal
autor
20. dub 2017

@misula29 jo,asi máš pravdu,důvodu může být milion.
Jen mi to bylo fakt lito. Děkuju,jo,příště to vyjde!!! 😘

absintka19
20. dub 2017

@tergal ja bych to se priklonila k tomu ze morula je malo, morulka je vyvojove urcena pro vejcovody takze se neumi moc dobre zavrtat v deloze. Do delohy patri blastocysta.
Zkuste si pri dalsim pokusu priplatit za prodl.kultivaci.
Ano, nekdy i morulka se chyzne, ale sance je mensi nez u blastocysty, kde je pri ivf procento uspesnosti uz tak dost male.
CAR kde jsem byla ja by morulu ani nezavadel.
Jinak pricin muze byt mnoho, od genetiky az po vase nemoci.
Drzim palce v dalsim pokusu.

misula29
21. dub 2017

@tergal nám se podařilo et napoprvé,ale pak se jednalo o Zt .Tak jsem se chvilku trápila myšlenkou co je lepší...jestli,když se ani nezadaří nebo to pak nedopadne dobře .

tergal
autor
21. dub 2017

@absintka19 měli jsme prodlouženou kultivaci,proto čtyřdenní,zavedla se morulka proto,že čtvrtý den vyšel na sobotu a v CAR v neděli nejsou 😑,coz by byl den paty. Zamrazeny mame uz blastocyty.Děkuju 😉 vy jste měli to PGD (PGS) vyšetření embryí genetika? Je to prospěšné?

absintka19
21. dub 2017

@tergal pgd jsme nemeli, jen icsi a 6denni blastocysta. Muj car je i v nedeli. Ono 4 dny je malo prave. V deloze je 5-6den.
Drzim palce priste ! Nam se diky tomu povedlo napoprve.

tergal
autor
21. dub 2017

A kam chodíš,jestli se mohu zeptat? To moc gratuluju!!

tergal
autor
21. dub 2017

@absintka19 A kam chodíš,jestli se mohu zeptat? Jinak moc gratuluju!!

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2017

Prodlouzena kultivace je 5 dni. Morulky uz snad zadny car nezavadi !!! Do pateho dne prave prezije jen to opravdu nej embryjko. Do tretiho ctvrteho dne skoro kazde. Zbytecne jste vyhodily penizky. Toto opravdu melo pramalou sanci na uspech. Jak bylo psano vys. Toto embryjko nebylo pripraveno na delohu. Melo byt jeste v prostredi vejcovodu ...

absintka19
21. dub 2017

@tergal dekuji. Helios Brno. Mame z prvniho ivf jeste 6 mrazacku.

tergal
autor
22. dub 2017

@pavlapavlapavlapavla nám bylo řečeno,že bez prodloužené kultivace jsou to tři dny,když si připlatis prodlouženou kultivaci,počítá se od čtvrtého dne dál. Někdo prave i z morulek třídenních otehotni,byla jsem z toho smutná,pobrecela si,ale musí se jít dál. Jen jsem právě chtěla vědět důvod proč?! Ale asi může být opravdu důvodu spousty 😑

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2017

JJ DŮVODŮ JE URČITĚ SPOUSTU, ALE KONKRÉTNĚ U TEBE BYCH HLEDALA VINU V TÉ MORULCE. DNES SE UŽ OPRAVDU ZAVÁDĚJÍ BLASTOCYSTY ---- NEJLÉPE HATCHUJÍCÍ BLASTOCYSTY !!!! POKUD BY SE NEPOVEDLO I V TOMTO PŘÍPADĚ, TAK BYCH HLEDALA PŘÍČINY JINDE, ALE TEĎ URČITĚ V TOMTO. PŘEJU HOOOOODNĚ ŠTĚSTÍČKA A PŘÍŠTĚ UŽ TO URČITĚ VYJDE 😀

tergal
autor
22. dub 2017

@pavlapavlapavlapavla asi máš pravdu,jinak moc děkuju! 😘

pavlapavlapavlapavla
22. dub 2017

@tergal nemas zac. Drzim palce, aby to vsechno dopadlo ❤